0 oy
150 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,334 puan) tarafından
Kızlar acil taktiğe ihtiyacım var çünkü sütüm çok az bebeğim doymuyor ve doktorumuz mama kullanımını onermedi bebeğim alerjik mis ve şuan 1 aylık yani ek gıda felan da yok neler yiyip neler içmeliyim çok hızlı sonuç almam gerekiyor

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hoşaf tahin helvası Tahin pekmez tavuk eti sebze tatlı şeyler kuru kayısı kuru dut Biz kurudu yumurta ile yeriz ve çok iyi süt yapar doğum yapan kadına da hemen onu yaparlar kahvaltıda üvez diye bir meyve var böyle küçük küçük grubu meyve oo oo iyi gelir genelde Ben doğum yaptığımda hep bunları yiyorum ve gayet de iyi oluyor hem de yağlı oluyor bebeğe de yarıyor
(1,334 puan) tarafından
Uvezi biliyorum çok teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim canım özellikle kahvaltıda Tahinle pekmezi yerken çok iyi olur yarar yani ve emzirirken bebeğini o arada emzirirken mutlu şeyler düşünme çocuğunu emerken Hani memeyi sütüm çok geliyor göğsüm sızlıyor sütünden diye düştüm böyle tamam mı Kendini öyle motive et emin ol sütün yerine gelir Çünkü ben genelde çocuklarım emzirdiğim zaman onları emerken böyle bir mutlu şeyler düşünüyordum ve nasıl güzel eminim o işte sütüm bir arayacak hissettiğin çoğalacak diyordum Çok iyi de sütüm oluyordu yani
(1,334 puan) tarafından
Cook teşekkür ederim çok sağolun :))
-Reklam-
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Şu eti bisküvi bulgur pilavı rezene papatya soğan 
(1,334 puan) tarafından
Bulgur pilavı ve soğan gaz yapıyor diyolar ama
(4,430 puan) tarafından
Onu duymadım da herşeyde yapıyo sen bol bol su iç günde bı fincan papatya bı fincan rezene iç birde bol bol bisküvi ye onlar çok artiriiyor özellikle bisküvi papatyayla rezene de gaza iyi geliyor
0 oy
(9,005 puan) tarafından
Dereotu tahin pekmez bunlar bende efsane güzel süt yapıyo. Birde hümana stiil tea anne çayı var ciddi ise arıyo onun dışında bol su bol sıvı birde komposto içecek yapabilirsin. Kuru dut ve kuru incir çok güzel süt yapıyo
(1,334 puan) tarafından
Bunların hepsini denicem çok teşekkür ederim
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Bulgur pilavı yeşillik rezene çayı
(1,334 puan) tarafından
Bulgur pilavı gaz yapmıyor mu
(13,007 puan) tarafından
Tereyağlı yap üstüne az kimyon at ye
(1,334 puan) tarafından
Tamamdır denicem teşekkür ederim
0 oy
(245 puan) tarafından
Dilruba demirezezene danişmalisin ücretsiz yardımci oluyor çayi etlili
(1,334 puan) tarafından
Instagram'da mi iletişime gececegim
(245 puan) tarafından
Evet cnm
0 oy
(361 puan) tarafından
Ilk olarak kafana takmayip benim sütüm yetecek doyuracak doye düşünmen lazim ikinci olarak benim fayda gördüğüm rezene tavuk sulu bulgur pilavı havuçlu bol yesillikli salata ve ıspanak çiğ olarak salata ya dogruyordum ayva hoşafı ve ılık duş 
(1,334 puan) tarafından
Kafaya takmamak çok zor zaten sütüm yetiyordu benim ama o kadar çok çocuk aç doymuyor dediler ki şimdi gerçekten yetmiyor
(361 puan) tarafından
Allahim icimi biliyor sute karışan insanlari olduresim geliyor oyle konusma ya baslayinca ben bebegimi alip kucagima onlar susana kadar opuyordum onu da dene  ten tene temasi cok yap bi dr omu yazmamisim
0 oy
tarafından
Bestlak damla bol bol su , helva, soğan, komposto kuru börülce yemeği bazen naparsan yap olmuyor insallah olur sürekli emzirmen gerekmiş çocuk emdikçe süt artışı olurmuş 
tarafından
Bir salın artık doğum yapanlari kocanda etrafın ağzına bakmaya ne kadar hevesli böyle böyle annenin sütüyle oynuyorlar mama bağımlısı yapıyorlar hiç değilse seninle kalmıyorlar kalsalar psikolojin iyice bozulur kocanda biy biy yaparsa bagiriver anne o mu sen mi
(1,334 puan) tarafından
Öyle valla zaten sıkıntı çekiyoruz kocam normalde hiç öyle değildir ama bebeğim kolik ve anneside yok öyle doymadigindan ağlıyor diyor kocam ona öyle inandı yani
tarafından
Ah şu Kaynanalar seninki doymuyor der benimki doğduğu gibi emzirtmez aç bırakır sarılık olur birde pişkin pişkin her çocuk olur sarılık der mamaya muhtaç bırakır meme reddi yasattirir yani bu adamları anasının şeyine geri sokmak lazım bir anaları anne zaten
(1,334 puan) tarafından
Ahaha :)) doğar doğmaz emzirtmemesinin sebebi ne tam olarak ben onu anlamadım cidden sıkıntılar yaa
tarafından
Evhamdan canım benim kaynanam çok evhamlidir herşeyi büyütür herşeyden etkilenir çocuğun ufacık sesinden bile tedirgin olur ben çocuğu tek başıma yıkıyorum mesela tuturuyor yengeni çağır tek başına yıkama ben korkarım diyor ben korkmuyorum diyorum o dediğini deyip duruyor kocasida çok kıymet bilmiş köyde yaşamasına rağmen yazın yılandan korkuyorum kışın soğuk demiş işe güce gitmezmis :-D babamda annemin ölüsünü sürüyecek tarlaya götürmek için hiç bir dediği iki olmamış rahat olduğundan maşallah hepimizden sağlam kadın

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 200 göst.
2 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 240 göst.
0 oy
5 cevap 133 göst.
31 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde BirMelek (1,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde SnurT (205 puan) tarafından soruldu