0 oy
365 göst.
Aile kategorisinde (2,055 puan) tarafından

Kızlar  burada  bazen  okuyorum  eşinden  dayak  yemiş ailesi  arkasında  değil  ya da kaçmış  ailesi  arkasında  değil öyle üzülüyorumki bi  anne baba  doğurduğu  çocuğuna  yıllarca  besleyip  büyüttüğü  çocuğuna  neden  bakmaz  neden  evlenince  artık  ilgilenmez  el kapısına  gidince  neden  o kız  değersiz  olur ki ya da ne hata  yaparsa  yapsın  neden  düşene  birde  anne  baba  vururki benimde  kızım  var  öyle  çok  seviyorumki onu  saçının  bir kılına  zarar  gelsin  dünyaları yakarım  oğlum  içinde  öyle  yarın  Birgün  ikisininde  evlendiğini  görürsem  ne oğlumun  evleneceği kadına  el kaldırmasını  ne de  kötü  davranıp  aldatmasini  asla  istemem  öyle birsey  yaparsa  karşısında  benı  bulur evlendiği insanı  gelin  diye  değil  evlat  olarak  bir  kızımda  o olarak  alacağım  kızıma gelincede  ne yaşarsa yaşasın  ne hata  yaparsa yapsın  arkasında  hee daima duracam kızımın  gözünden  bir  damla  yaş  gelsin  hayatta  istemem  gelirsede  bende  getireni  üzerim  evlensede  bile  ona  evimizin anahtarını  vereceğimki  her daima  bu evde  yerinin  olduğunu  bilsin hep koruyup  kollayacagim  aynı  şeyi  gelinim içinde  yapacağım  Rabbım bizlerinde  evlatlarımızinda  karşısına iyileri  çıkarsın  hep  yüzleri  gülsün  birtek  mutluluktan  ağlasınlar evlat  ya  bu ne atılır  ne satılır  inşallah  evladına sahip  çıkmayan  anne  babalarda  en kısa  zamanda  yola  gelirde  düzelip hatalarını  anlayıp  evlatlarına  sahip  çıkarlar :'(:ermm::getlost:

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Yanlış anlama eski kafalılik var bazı buyuklerimizde işte evlendin çekmek zorundasın diyorlar artık ellere karıştın diyorlar ama bizim çağımız farklı onlarda bı Televizyon vardı bizim cagimizda herşey var şimdi açıyorsun internetten herşeye bakıyorsun eskiden o bile yoktu 
(2,055 puan) tarafından
Yok ne yanlışı  evet  çoğu  insanda  şu algı  var  gelinliğinle çıktın  kefeninle girersin  ancak  bu eve  derler yani ölmeden  bu eve  gelemezsin  diyorlar
tarafından
Bu cümle zaten biz kadınları bitiriyor kadın dayak yiyor susuyor çünkü gidecek bı yeri yok aldatiliyor susuyor aç bırakılıyor susuyor ölene kadar böyle ölünce de herkes arkandan agliyo ben öldükten sonra ağlamanın faydası var mı
(2,055 puan) tarafından
Aynen öyle kel  olur  sirma  saçlı olur  kör ölür badem gözlü olur kız  çocukları  ölür evladım yavrum olur sahip  çıksalar  ya
(1,148 puan) tarafından
Bence eski kafalılık değilde cahillik var artık herkes tv şerden herşeyi görüyoe eski kafalı dedğiniz insanlar esra erol , müge anlı izliyor bangır bangır herşey ortada. Benim ailem böyle süşünmüyoe dayak yersin aldatılırsın her zaman arkandayız diyorlar evin anahtarıda hala vardor bende. İnsanların evlat sevgisi ve vicdanı en onemlisi kafa ne olursa olsun...
-Reklam-
0 oy
(701 puan) tarafından
Ağlattın beni :((
(2,055 puan) tarafından
Bende ağladım  bunu  yazarken  aklıma bu durumu  yaşan gidecek  yerleri  olmayanlar  geldi
(701 puan) tarafından
Gidecek en güzel yer çok çaresiz insanlar için belli aslinda belki kizacaksin bana ama Rabbim gunahlarimizi silip yanına alsa keşke. En güzeli bu olurdu bizim için. Ama işte evlatlarımız arkada kalır diye korkuyoruz bu dünya çok kötü haksızlıklar dünyası. Keşke çaresiz halimize Rabbimiz merhamet etse günahlarımızi silip bizi affetse ve yanına alsa:(( kimseye ihtiyacım yok benim
(2,055 puan) tarafından
Orası  öyle  ama işte  vakit  saat  dolmadan  gidilmiyor  ki  efendimiz ölümü  istemeyin  demiş  vakti  gelmeden  yani  öleyimde kurtulayım  lafı  hoş birsey  değil
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Bir video izlemiştim 15 yaşında kız bir adam kaçırıyor ve fuhuşa zorluyor neyse polisler kızı kurtarıyor ve adamdan şikayetçi olması isteniyor kız hayır olamam diyor sebebi sorulduğunda o adam bana seni seviyorum dedi çok güzelsin dedi bana değer verdi oluyor ailesinden birkere seni seviyorum sözünü duymadığı için de ailesini istemiyor çocuklarımızı sevgi ile büyütürsek bi okdr hata yapmalarını ve yanlış insanlara yönelmelerini engellemiş oluyoruz yoksa nerde ilgi görürlerse doğru yanlış demeden gidiyorlar Rabbim iyilerle karşılaştırsın 
(2,055 puan) tarafından
Aynen öyle canım elimden  geldiğince kızımlada oğlumlada hep  ilgileniyorum ilgilenecemde  hep  arkadaş  gibi olacağımki mutluluğu  dışarıda  aramasinlsr
(1,389 puan) tarafından
Aynen öyle cnm benm de 2 oğlum bi kızım var ne oğullarımın bi kızı üzmesini isterim nede kızımın mutsuz bir evlilk yapmasını kızlarınızı evlndirdğinzde bir mktar para yada altın verin ellerine mtsuz oldklarında çıkıp size gelebilecek durumları olsun demşti birisi nette gördüm kim hatrlamıyorm :) çok da haklı bnce
0 oy
(337 puan) tarafından
Her doğuran anne baba olamıyor maalesef canım oysaki bir evladın her yaşında annesine babasına ihtiyacı vardır ailesi olmayan insanlar sudan çıkmış balık gibidir çırpınıp durur ne bı adım yol gider nede suya ulaşmayı yıllarca baba evinde kalıp evlendiginde o eve kefeninle girersin diye bı algı da var maalesef şiddete gelince çocuklari yetiştiren aileye bakacaksın o insanin büyüdügu ortama bakacaksın asıl kadınlar asıl çocuklar yetiştirir bu herkes için geçerli bı erkek annesine nasıl davranilirsa yada öyle görmüşse esinede öyle davranır...

Yada bir kadın adımları ne kadar sağlam yere basarsa ailesinden ne kadar destek alırsa o kadar mutlu ve güçlü çocuklar yetiştirir 

Ayrıca kacanlara  ve srf kaçtığı için ailesi arkasında olmayanlarda şunu soylim herkes hata yapar herkes yanlış yapar bizler insanız hata yanlış günah sevap bizim için vardır..
(2,055 puan) tarafından
Aynen  öyle insanoğlu  beşerde şaşarda  Allah  affediyorken  kulun  bu kini  nefreti  büyüklük  göstermesi  nedendir  bilmem
0 oy
(2,405 puan) tarafından

Ben bekarken annemle hiç anlaşamazdik mükemmelliyetçiydi biraz ona hep kırgın olduğum için evde pek bişey yapmak istemezdim ki tüm aile benden hamaratligimdan konuşurdu kendi evimde annemle tartıştığım için ve her defasında annem beni kırdığı için yapmak istemezdim neyse eşimle üç yıllık bir aile çatışması sonrasında evlendik annem onun istediği biriyle evlenmemi istiyordu bende eşimi tabi ALLAH razı olsun babam bana kıkını bile çikartmazdı annem dokduruşa getirmediği sürece neyse annemden çok söz ettim o yönüyle ilgili nişanlandık eşim ile bir hafta bile olmadan bi konu yüzünden eşimle tartıştık neyse oda bana Instagram dan ve WhatsApp dan birilerinin ona benimle ilgili ileri geri şeyler yazdığını söyledi tabi ne kadar doğru ne kadar yalan bilemem belki eşim kendini haklı çıkartmaya çalıştı bana güveni sonsuzdur Elhamdülillah benimde ona tabi neyse anneme söyledim Nişanlım böyle demiş diye Annemin söyledikleri hem beni şaşırttı hemde çok ama çok hoşuma gitti 

Ben kızıma güveniyorum eğer bunca zorluğa rağmen o sana güvenmiyorsa gelsin yüzüğünü geri alsın dedi bir buçuk yıllık evliyim annemin bu kadar düşkün olduğunu evliligimin ilk aylarında fark ettim hep de derim bekarken bana böyle davransaydi evlenmezdim uzun bir süre daha ki oda hala evlendim diye bana kızıyor arada şuan bile ne olursa olsun arkandayım diyor tabiki zorla oldu diye söylenir ama hep arkamda bunu eşime de ailesine de bi zat söz zamanı gösterdi o yüzden ailemden çekinirler çok mu uzun oldu yaaaa :D

(2,055 puan) tarafından
Olsun sıkıntı  değil  ben  okudum  helal  olsun  annene benimde  bu konuda  hep  babam  arkamda  durdu  annem babama  göre  daha  katıdır  eski  kafalıdir  o yüzden  anneme zerre  gram  benzemeyecegim  diye  yemin  ettim  kendime  benzeyecegimide  sanmıyorum  ikimizde  başka  dünyalarda  büyüdük  yetiştik birde  ben  kendi  yaşadığımi  ne evladıma ne de başkasına  be yaşatmak  isterim  ne de  yaşasın asla  istemem  Rabbim düşmanım bile  olsa  herkesi  iyilerle  karşılaştırsın  hep  bunu  bildim  bunu  söyledim  Çok şükür  annem  şimdi şimdi benide  koruyor  savunuyor  bir  muhabbet  olsun  inşallah  her daim  böyle  olurlar Rabbim  kimsenin  yuvasına  tatsızlık  vermesin  muhabbetiniz sevginiz daim  olsun aile bağlariniz her daim   güzel  sıkı  olsun  inşallah :)
(2,405 puan) tarafından
Âmin Ecmain ALLAH razı olsun sizinde birliğiniz beraberliginiz daim olsun
(2,055 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun:)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Allahim hic birimizin evladının başına vermesin böyle şeyleri..Benimde bi kızım bi oglum var bigun eşimle sohbet ediyoduk burada okuduklarıma istinaden soru sordum,Allah yazdıysa bozsun ama kızımız hataya düşse bizim istemediğimiz biriyle evlense ama geri dönmek istese naparsin dedim yeterki gelmek istesin benim kapım her zaman açık 10 tane de cocugu olsa evli bile olsa ben elimi üzerinden çekmem başımın üstünde yeri var ne zorluklarla büyütüyoruz sen ne zorluklar çektin elin adamı zulmetsin diye doğurmadın dedi peki oğlumuz karısına hakli veya haksız kötü davransa naparsin dedim eger evlilik kurtarilmazsa kimse çekmek zorunda değil o benim yine kızım olur ama ayırırım dedi ayırırım deme sebebi oğlumun cefasını çekmek zorunda değil demek istedi yani varsa hi huzursuzluk ve yola koyulmuyosa bazı şeyler o zaman yollarını ayirsinlar böyle evlilik yürümez oda benim oğlumu çekmek zorunda değil dedi o kadar duygulandım ki sarıldım ağladım Allahim bütün evlatlarımızın karşısına hayırlı insanlar çıkarsın bizim evlatlarımız da hayırlı evlatlar olurlar inşallah 
(2,055 puan) tarafından
Amin ecmain inşallah aynen öyle eşin  çok  güzel  düşünmüş  bizde  hep  bu kafadayız eşimle
0 oy
(119,338 puan) tarafından
ama arkamda ailem yom diye dayak yiyip oturmakmi lazim hadi ailesi yomda devlet var turkuyede kim sokakda ac kalir muslumaniz hepumiz valla uzulme bazilari dayami yiyim ama tepemde cati mutfagimda erxak olsun raziyim diyip hak ediyilar
(2,055 puan) tarafından
Ahh  sevda  korkudan  cesaret  edemiyorki  çocuğuma nasıl bakacam  korkusu  ya elimden alırlarsa  korkusu ya peşime düşüp  bana  birsey yaparsa korkusu keşke  herkes  öyle bu konuda  adam  gibi  adama  düşse
(2,055 puan) tarafından
Aynen devlette  artık  ilgilenmiyor öyle olsa kadınlar ölür mü:(
(119,338 puan) tarafından
bak iste o 3.5 ayda is imkani ve calisma imkani veriliyo az bucuk eline para gectimi sigiadan 2,3 kadin bir olup ev tutup sifirdan basliyolar hatta bambasja sehirlere giden bile var
(2,055 puan) tarafından
Öyle yapanlar  evett çok  şükür hayatlarını kurtarıyor inşallah  kimse  istemediği  hayatları yaşamasın
(2,405 puan) tarafından
Maalesef ki herkes öyle yapamıyor yanlış anlasilmak istemem demiyorum dayak yiyip gidecek yeri olmadığı için katlansin asla katlanmasin insablar o kadar igrenclesmiş ki evlenmiş eşimden kaçtığını duyunca peşinde dolanirlar illallah ettirtirler yüz vermeyince adın çıkar bilmem neye verince aynı terane ha egitimin varsa o ayrı oluyo ayrıcalık oluyor ama yoksa maalesef ki yok sayiliyon gerçi eğitimde bir yere kadar torpilin yoksa söylemek istedigim ama söyleyemeyeceğim o kadar çok şey var ki bunca şeye rağmen kadın sığınma evinde kalıp bir kaç ayda olsa rahat nefes almak gönül rahatlığıyla uyumak bile güzel
0 oy
tarafından
Amin ama emin ol burda kimse eşi kotuyke. Evlilik yapmaz körü körüne insanların ne zaman ne duruma gelcegini bilemessin düşmez kalkmaz bir Allah benim eşim çok iyi dersin bir bakarsın içinden şeytan çıkmış rabbim herkesin yuvasına huzur versin  tek diyeceğim bu bir yuva kolay kurulmuyor insanların toplumun bilinçlendirilmesi lazım birde her zaman diyorum Kur'an okunan namaz kılınirsa bir evde sıkıntı olsada kavgada olsa öfkeni kontrol edebilirsin hani diyorlar ya öfkelendi günde abdest al çok doğru gerçekten bizzat kendimde fark ettim bunu namaz kildigimda daha sakin oluyorum Fevri değilim öyle
0 oy
(331 puan) tarafından
Ne güzel yazmışsınız  bnmde bi kızım var yılar sonra onu kucağıma aldım canım yavrumu hep bunu düşünüyorum  ya bnm kızımın da başına gelirse naparım diye ama ömrüm yettiğince kızımın arkasında dağ gibi duracağım bizim çağımız çok farklı artık eskide kalmış o kız evladını dışlama ayırma 
0 oy
tarafından

Bende bi hata yaptım kaçarak evlendim ama çok şükür ailemin her zmn bi cümlesi var biz senin her zmn arkandayız. Rabbime binlerce kez şükürler olsun böyle bi ailem olduğu için ettim bi hata ama iyiki her zmn yanimdalar.. Rabbim onları başımdan eksik etmesin ömürlerini uzun eylesin sağlık versin onlara <3

0 oy
tarafından

Aynen bende çok üzülüyorum Allah yardımcıları olsun o adamların da elleri kırılsın :ermm:

0 oy
(374 puan) tarafından
Benim ailemi anlatmissin şükür benim kocam iyi ama ablam bi ara eşiyle çok kötü olmuştu ve ablam kaçarak evlendi ailem hiç gel demedi ablam da kendimi öldürürüm yine gelmem dedi şükür şimdi arası düzeldi eşiyle ama işte hayat belli olmuyo ailem hiç arakamda durmaz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 403 göst.
21 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 798 göst.
0 oy
10 cevap 275 göst.
0 oy
5 cevap 249 göst.
7 Mayıs 2022 Aile kategorisinde 175766 (273 puan) tarafından soruldu

380,042 soru