+2 oy
1,160 göst.
Aile kategorisinde (32 puan) tarafından
Esimle doğum yaptığım günden beri sorunumuz vardı... Lohusali lohusali aileme gideceksin dedi bende yok diyince büyük kavga ettik. Ailesinin asla yuzu gülmez sürekli laf sokarlar aklınca. Eşim hastanede bile yalnız bıraktı beni. O yüzden hepsine kizgindim. Gitmedim. En ufak şeyi ablalarini anlatırdı ne olursa anlatır bana bunu dedi bana bunu yaptı diye.. 3-4 gündürlü komple kesti bağı benden. Ailem çağırdı düşünün taşının dedi. O günden beri aramaz sormaz yüzüme bakmaz oldu. Kızlarım hastane de kuvezde.. eşim kendi ailesinde ben kendi ailemdeyim. Doğum yapalı 9 gün oldu.. dayanamadım mesaj attım napiyorsun diye görüldü attı aradım açmadı... Up uzun mesaj attım.. hatalarımız var düzeltelim diye.. haklı olduğum halde gene alttan aldım. Cevap vermeyecek biliyorum. Nefret ediyor sanki benden.. tek istediğim yanımda olsun ama ailesinden çok yüz buluyor. Dayanacam dedim o gelsin dedm gece oldu mu ruhum daralıyor dayanamıyorum içim içimi yiyor çevrimiçi görünce yazdım... Ama gene pişman ediyor.. ben bu adama ne yaptım... Dayanacak gücüm kalmadı kızlarım hastanede ben ne derdindeyim ya sütüm komple kesildi.. kafayı yemek üzereyim. Bende durmadan buraya yazıyorum..  yaptıkları kimsenin yanına kalmasın bana bunu yaşatanlar göz yaşlarım Allah'a havale ediyorum... Su mübarek günde.. dayanamıyorum ölüyorum zannediyorum ama olmuyorum da.. 

21 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Sen yazdıkça aradikca o daha çok vazgeçilmezim havasına girecek bebeğinden ayrisin lohusasin o yüzden bunlar aynılarını bende yaşadım lohusaydim 15 günlükken babamın evindeyim kızım hastaydı şimdi bin şükür 8 aylık olduk iyiyiz senin tek yapman gereken kaçmak kaçan kovalanır taktığı aynısını ona yap yazma arama sorma o bı bahane bulacaktır aradığında geç dön mesajlarına çok geç kısa net cevap ver ve benim de kesildi azaldı sütüm zorla emzire emzire süt artırıcı şeyler yiye yiye geldi
(32 puan) tarafından
Ayrıldıktan sonra zaten gelmesin asla ve asla olmaz bu son denemelerim tek benim cabamla olmaz zaten. İnsansa attigim mesajdan sonra vicdana gelir insanlığı aklina gelir çocukları aklına gelir hatasını anlar yoksa ben heryerden engelleyecegimm
tarafından
Erkeklere uzun mesaj yazılmaz kizzz net cevaplar sadece engelleme ama mesajlarına görüldü at telefonlarını geç aç :)
(373 puan) tarafından
Deepblack sen nasıl bir kaynanaya düşmüşsün ya kız oldu diye oğlunun yuvasını mi yıkmış tövbe yarabbim ya bir gün denk gelirsen söyle cinsiyeti belirleyen erkek oğlu yani
(14,019 puan) tarafından
Onda öyle bir kaynana var ki anlatsa küçük dilini yutarsin
tarafından
Bahtsız Bedevi ggyk çok doğru söylüyor :D
-Reklam-
0 oy
(619 puan) tarafından
Canim bebeklerinden simdilik ayri kaldigin için böylesin. Sen hep adim attigin icin simdi olduğu gibi, seni nasil manipule edecegini cok iyi öğrenmiş. 

Emin ol kimsenin yaptigi yanina kalmaz. Bak üzüntüden sütun kesilmis lohusa hastaligina yakalanirsan zor atlatırsın. Dua et sakin ol lütfen 
(32 puan) tarafından
Çocuklarım çıksa zaten onu düşünecek zamanım bile olmaz.. çocuklarım için gece gündüz dua ediyorum bir an önce çıksın diye ama sonrasini da düşünmek zorundayım boşanmak sorun değil iki tane yavruma nasıl yeterim nasıl yaparım nasıl bu yükü kaldırırım mahfediyor bu dusunseler beni
(619 puan) tarafından
Diger paylaşımında hemen hemen herkes sen adim attin adim atman seni degersizleştirir dedi. Hatirla aç bi daha oku. Seni cok iyi anliyorum ama bi sakin. Evlilik tek başına yurulmez canim benim.
(32 puan) tarafından
Evet haklılar sonuna kadar haklılar ama şu kafamdaki düşünceler ... Yazmak istemiyorum ama dayanamayıp yazıyorum sonra binpisman oluyorum.. ailem için çabalamak degersizlestirecekse son kez değersiz olmaya razıyım sonra başka elimden birşey gelmez... İnan ki psikolojim alt üst durumda..
(619 puan) tarafından
Allah akil vicdan versin kocana ne diyeyim canim. Tez zamanda bebeklerini kucagina alirsin ınsallah bu acın diner
(32 puan) tarafından
Amin inşallah ya da bana dayanma gücü versin kızlarım gelse daha güçlü olurum bu kadar düşmem asla...
0 oy
tarafından
Sen üstüne düşeni yapmışsın istersen bırak biraz uzak kal gururlu ol haklı olan sensin bırak bak oeşinden nasıl koşacak
(32 puan) tarafından
Evet son kez yaptım ondan sonra zaten iradeli olurum da bı daha yapmam telefonu kırıp atasim geliyor. Kafamdaki düşünceler içimde iki insan var sanki biri ****** et diyor diğeri çabala yuvan için ailen için diyor. Bu son olsun artık ne olacaksa olsun ya
tarafından
Canım ne zaman hastaneden çıkıyor bebeklerin
(32 puan) tarafından
Daha belli değil belirsizlik mahfediyor beni
tarafından
Üzme kendini çıkarlar dua et pozitif ol bebeklerin hissediyor üzüldüğünü yapma bunu onlara mutlu eşinde yola gelir İNŞALLAH
(32 puan) tarafından
İnşallah aminnnn
0 oy
(920 puan) tarafından
Kuzum yavrularını düşün canım Allah'tan ailen var şükür sana sahip çıkıyorlar bazen dökme suyla değirmen dönmez sen sabırla bekle kaçan kovalanır bırak hatasını anlayana kadar ses etme o pişman olsun sen peşine düştükçe kaçacaktır tamam o seninkocan ama bakalım nasıl doldurdular kim bilir kendini üzme ne yaparsan yap su alıp yolunu buluyor 
(32 puan) tarafından
Öyle canım öyle de ah içimi bir bilsen inan ben bu kadar güçsüz değildim kızlarım gelse ona mesaj atmayı bırak aramam sormam bile.. ne kızlarım ne eşim yanımda yok diye dayanamıyorum saçma sapan hareketler yapıyorum..
(920 puan) tarafından
Lohusalık olur canım olabildiğince olayların dışında tut kendini oku üfle bebeklerini düşün onlara güçlü anne olmalısın artık yalnız değilsin asıl şimdi en güçlü olma vakti kızlar gelirler mis kokunu alırlar canım benimkiler küvezde iken hemşire bana tam şöyle dedi annesi sen üzülme ağlama bebekle aranda kimsenin bilemeyeceği kadar sağlam bir bağ ile bağlısınız sen ne hissedersen aynısını o da hisseder sen dua et mutlu ol ona pozitif enerji ver ki küvezden erkenden çıksın demişti dediğini yaptım ve inan ki beş gün sonra aldım kucağıma şimdi üç yaşında Allah'ım evlatlarımızla sınamasın bizi
(32 puan) tarafından
Amin inşallah  9 gün 9 sene gibi geliyor... Her hastaneden aramalarında gelin alın diyecekler diye içim gidiyor.. daha fazla uzamaz inşallah kavuşurum biran önce herşey yoluna girsin artık gücüm kalmadı yoksa..
(920 puan) tarafından
Dünya dua üzerine kuruludur canım dua et Allah'ın izni ile gelirler canım sen kalbini ferah tut
(32 puan) tarafından
İnşallah canım benim insallahhh
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Sadece bebeklerini düşün kendini mutlu etmeye bak yemene içmene dikkat et bebislerin gelince sütün gelir inşallah kesildi felan diye birakiverme yanına gelince sürekli emdir ilk zamanlar boş olur sonra gelir hem kokuna alışırlar kendilerini guvende hissederler güçlü bir annemiz var bizim derler hiç kimseyi umursama bu eşin bile olsa bol bol ye iç göğsüne masaj yap sağar gibi yap sütün gelir inşallah sadece dua senin yanında Allah var bide bebeklerin başkada kimseyi takma sen annesin gitme biyere kendi evinde daha rahat olursun 
(32 puan) tarafından
Zaten gitmedim diye bu durumdayım ya.. evet güçlü olmam lazım ama bazen insan aciz kalıyor yıkılıyor ama toparlayacagim hele bı gelsin kızlarım..
0 oy
(3,832 puan) tarafından
İnan lohusalikta hepimiz aynıyiz lohusayken babamda bana demişti mutsuzsan boşan üzüldüğünü görmek istemiyorum demişti zamanla kendi içinde aşıyorsun bişeyleri boşver arama eşini de emin ol eş.şek gibi kulaklarını sallaya sallaya geri dönecek 
(32 puan) tarafından
Ama bunu hak etmiyoruz ki lohusalıkta.. mutlu olmamız lazım çocuklarımız var diye.. insanlar çok kötü yemin ederim çok kotu ya
0 oy
(6 puan) tarafından
Rabim yardımcın olsun inşallah cnm benim inşallah yavruların tez vakitte kavuşursun
(32 puan) tarafından
Amin insallahhhh tek dileğim o şuanda
0 oy
(3,551 puan) tarafından
At gibi giden ** gibi dönermiş. Dönerse senindir dönmezse hiç senin olmaöış zaten... Kaçan kovalanır. Hak bu sözler kalsın aklında.. Çünkü hepsi de gerçek. Boşver çocuklarına odaklan.. Zaman neler gösterir bilinmez. Kaderde ne varsa o yaşanacak ama kötüyü çağırdıkca da kötü gelir. İyi düşün iyi olsun. Kendine iyi bak sen bir annesin ve bebek bakacaksın. 
(32 puan) tarafından
Bugün baş başa oturup konuşalım mesajıma tamam demis. Zaten ne yapıyorsam yavrularım için.. çünkü bir yikintiyla kaldiramam bunları... Allah yardımcım olsun güç kuvvet versin inşallah bana çocuklar için
0 oy
(808 puan) tarafından
Birdaha yazma dene pişman olmayacaksin beni kocam aldattı lohusa lohusa neler yaşadım terkettim dava açtım ilgisiz koca yalvardı bisanmayalim diye bebeğin çıksın hastahaneden onunla ilgilen arassa açma görmezden gel sen güçlüsün kızın var onun için yapmak zorundasın kendin için yazık değil mi sana 
(32 puan) tarafından
Öyle zaten bu son son kez dedim ama bugün görüşeceğiz.. ne olacaksa olacak işte oturup güzellikle konuşacağız
0 oy
(494 puan) tarafından
Ailen yanindaymis birak seni dusunmeyeni cocuklarini dusunmeheni sen ne dusunuyorsun ya erkeklere iyilik yaramaz anlamaz onlar derdinin uzerine bide ben dert anlatacam ama ornek vermek icin buyuk bi tartisma oldu esimle aiileler duydu ailemjn yanina gittim cocugumu vermedi bana 15gun 2yasinda emiyordu daha dusun ses etmedim abisi tokat atti onune gecmedi abime tufek cektiler ses ettirmedim o kocam cocugumn babasi dedim sustum alttan aldim bn suclu olsamda abisinin vurmasi tufek cekilmesi emen cocugu ayirmlari normal degildi nese 15 gun sonra bnm arammla konustuk anlastik dondum 1sene boyunca ite kaka gecti bnm cablrimla yapgigi butun hatalati ort bas ettim en son bnm hic konuyla alakam yokken beni ole bi dovdu ki ablasida vardi yuzum gozum mosmor aksama kadar eljm ayagim titredi daraldim sakinlesmedim bni tehdit etti oldurecem olmessrnde cocugu vermem gibi ablami aradim kuzenim abim kadar sevdigim abimi aradim bole bole kuzenim aldi gittik anneme abim ablam herkez geldi yuzume bakan bi aglama aliyordu perisandi yuzum dedim bitti polise gidiyoz herseyi goze aliyom bna bisi olursa cocugum size emanet dedim ciktim polise gittim darp raporu aldik ifade verdim ne oldu bitti hwrseyi anlattim sikytci oldum o arada hic aramadi bni eve gelmis yokum abimi aramis cocuklar ordami diye budxa gel konusacaz demis kuznlerim fln hepsi toplandi gitmis ablasi bni suclamaya baslamis isde altdan almaz sunu yapti bunu yapti ben ablasinin misfirlerini kabul etmek zorundaymisim gibi ole anlatmis millete polis eve birakmaya geldik berabr esim de burda dedim annemin evine uzaklastirma aldim ya sen dur dedi polis esimi cikarttilar bni iceri kattilar arabaya bindirdiler gotrdulerbiceri bi girdim cocugumn montnu giydirmis gorumcen cocugu kucaklamis goturyor ver su cocugumu once gitmek istiyorsan simdi git bnden ve cocugumdan uzak durun artik hak etmedim bunlari dedim bitirdim yakfim gemileri dedim ole diyince kardesi baya ceza alacak biliyor yalvariyor bana gel yapma etme ayaklarima kapandi olmaz dedim karakola gitti gjtti geldi yanina yalma etne diye bitirdim dedim en son kuzenim bak bn gordun esin cok pisman bidaha deneyin yuva yikmk koly degil dedi abi olmaz molmaz esim aradi ozudilerim yavlaririm sole bole yok olmaz dedim esimi birakmislar annemlere geldi konustuk olmucak bidha sole bole cocugumdan ayirma beni dayanam ben yavlardi dayanamadim yine tnm dedim ama en ufk bisude elini kaldirdigin anda hakaret ettigin anda bu sefer donusu olmucagini biliyon demi dedim 1ay oluyor neredeyse suan cok cok iyi anlayacagin yumsak olursan yuz verirsen astarini istiyor bu erkekler sert dik dur cocuklarin icin kendin icin
(32 puan) tarafından
Allahim huzurunuzu birini bin yapsın.. bu sorunlar insanı çok yoruyormus.. inşallah eşin giderek daha iyi olur.. canım yuvam için yaptım çocuklarım için... Eşim olmasa da olur gene yapardım.. ama son kez güzel laftan anlar dedim.. bugün görüşeceğiz artık ne olur bilmem..
(494 puan) tarafından
Ins hersey gonlune gore olsun canim ya hakkinda hayirlisi olsun
0 oy
tarafından
Kuzum dün ne konuştuk paylaşımında... Sen üstüne düştükçe onun iyice g.tü kalkacak ki zaten de öyle olmuş, ya boş ver bebeklerinle ilgilen sen... Dünya onun üstüne kurulmadı yavrum biri gider biri gelir yeter ki senin canın sağolsun, 

Engelle gitsin boş ver, bak valla ilerleyen zamanlarda göreceksin ve diyeceksin ki ne kadar salakmisim buna o zamanlar yazdığım için g.tünü kaldirdigim için...

Sonra da karşına güzel hayırlı bir kısmet çıkar onunla evlenirsin eğer evlenmek istersen, Rabbim karşımıza iyi insanlar çıkarsın canım hepimizin, üzme kendini,bak diyorsun sütüm kesildi diye,değer mi hiç beş para etmez insanlar için ??

Silkelen ve kendine gel,sen çok güçlüsün unutma, aşamayacağın engel yok
(32 puan) tarafından
Öyle canım benim öyle ama işte insan bazen kendini durduramıyor.. bugün görüşeceğiz başbasa.. gerçekten eşim gurbette ikimiz baş başayken de böyle olsaydı emin ol adım atmayı bırak tek bı mesaj bile atmazdim... Ama benimde hatam çok o yüzden yazdım.. hayırlısı olsun zaten bunlarda son bundan fazlası olmaz ki daha ne yapabilirim.. gerisi Rabbime kalmış
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bu halinde beni yalnız bırakan adama adam demem insan demem net. Sen erkek olsan bunu yaşatır misin karına öyle düşün. Şuan hormonlar fena halde ilgi sevgi muhtacsn ama dinlenmen lazım bebeklerin yanına gelince çok yorucu bir süreç baslicak onlari güçlü karşılamak zorundasin. Ailen destek oluyosa bırak arama sorma zaten aranmasi gereken sensin 
(32 puan) tarafından
Öyle canım benim öyle işte hormon mu psikoloji mi her neyse ben ilk kez bu kadar yıkıldım ilk günden beri zaten kızlarım yanımda olsa inan onla uğraşacak ondan birşey bekliyecek hiç bir durumum olmaz..
(4,961 puan) tarafından
Tek tavsiyem dinlen uzan yat uyu bebek bakması zor canım inan kendini bebeklerini düşün. Rabbim yazmistir zaten yazilandan öte olmaz. Yüz verme kimseye
(32 puan) tarafından
Öyle kaderden ötesi yok Allah büyük bakalım
0 oy
(616 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah canım yakında bebeklerine kavuşursun, eşinle aran düzelir bu mübarek cuma nın yüzü suyu hürmetine Allah seni feraha çıkarsın inşallah 
(32 puan) tarafından
Allah razı olsun amin insallahhh
0 oy
(116 puan) tarafından
Sen arayarak yazarak onun gözünde kendini degersizlestiriyorsun canım hicbi şekilde iletişim kurma o bu durumda seni arayıp sormuyorsa o adamdan eş olmaz kusura bakma böyle yazdığım için ama şimdi olduda barıştı diyelim ileride yine aynı sorunlar olur mutlaka ailesi vs oldukça olur yanı ailen destek oluyorsa hiç uğraşma böyle bir adamla
(32 puan) tarafından
Haklısın belki ama şimdi senin aileni de sana eşin sürekli kotulese laf etse belki bı yerde bende patlardim. Ki benim babamın ona söylediği lafları başkasına söylemiş olsa asla kalkıp elini opmezdi. O yüzden inan bende de çok hata var.. ben o yüzden adım atıyorum.. inşallah pişman olmam inşallah bı daha aynısını yaşamam Rabbim çocuklarımın yüzüne baksın
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Eşinin yaptığı psikolojik şiddet.O küçük aklıyla seni yıldırmaya çalışıyor. Alttan aldığın zaman doğru yolda olduğunu düşünerek aynı şeyleri yapmaya devam edecek. Ve yıpranan üzülen sen olacaksın. Ama şuan lohusa olduğu için mantığınla değil duygularınla hareket ediyorsun ve daha ağır geliyor emin ol.Yerinde olsam bir süre üstüne düşmem için içini yese de bunu yapmaya çalış. Zaten şuanda senin önceliğin ailesi ya da kocan değil, miniklerin. Onlara odaklan ne halleri varsa görsünler. Bebişlerini sağ salim kucağına al gerisi düzelir merak etme. 
(32 puan) tarafından
İnşallah canım benim inşallah.. zaten bana yapılanlar kimsenin yanında kalmasın... Duygularım çok ağır basıyor dediğin gibi ve bu elimde olan birşey değil
0 oy
tarafından
yavrum lohusalık da etkilemiş seni çok fazla ama emin ol olan sana ve çocuklarına oluyor senin onlari sütün ile besleyip büyütmen lazim o yüzden stres edip sütünün çekilmesine müsade etme  durumunu cok iyi anlıyorum bende yaşadım aynısını ve terk ettim 2 hafta annemlerde kaldım 1 bebeğim vardi ve 2.ye hamileydim cok zor geçiyor biliyorum icin daralıyor yere göğe sığamıyorsun ama o seni arayıp sormuyorsa sende sorma sen böyle davrandıkça burnu kalkacak iyice zaten ailesi dolduruyor iyice gazlanacaklar bak sensiz yapamiyo duramiyo gibisinden düşünecekler eşinin bazı şeyleri anlamasi icin kendi evinde tek başına kalmalı yanında dolduran  oldukça biraz zor kuzum zamana bırak ya tam olursunuz yada olmazsınız gerçekten seviyorsan birleşmek istiyorsan evine dön eşinden de evine gelmesini iste o şekilde halledebilirsiniz ancak 
(32 puan) tarafından
Kızlarım çıksa bir zaten hemen eve gitmek isteyeceğim hastanedeler elimiz kolumuz bağlı o yüzden :(
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Tek uzuldugum sey sütun gitmis olmasi oyle adama halen mesaj atiyorsan sende suçlusun ne demek 9 günlük lohusasin senin bügununde yaninda olmayacak birine hala mesaj atiyorsan otur biraz kendini sorgula 
(32 puan) tarafından
Mesaj attım çünkü suç bende de vardı hatta büyük bı bölümü.. bir erkege yapılmayacak hareketleri yaptım edilmeyecek sözleri söyledim..
(1,569 puan) tarafından
E hatalı kendini goruyorsan devam aramaya sen hala adamı savunuyorsun
0 oy
(1,950 puan) tarafından

Amaaann böyle kocalari el üstünde tutuyorsunuz ya :dizzy:

(32 puan) tarafından
Tutmak değil mecburiyet mi desem ne desem bilemedim... Sadece benim eşim gerçekten baş başayken evimizdeyken 7-24 beni düşünen biriydi.. inan ki akıl veren dolduran var ailesinden... Ben onun en güzel gunlerini gördüm o yüzden bu çabam en başından beri yapmamış olsa tamam derim
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Valla benimde ruhum daraldı anakuzusu erkeklerden de böyle sözümüz yürüsün de araladri kötü olsun diyen şer ailelerden de öylesine bıktım ki...

Ya artık ehliyet gelmeli ya ailesinin küçük çocuğu eteğinden çıkmayacak erkeklere evlenme ehliyeti vermesinler 

Kendi kuruduğu çekirdek aileye maddi manevi her zaman önceliği kurduğu ailesinde olacak nokta

Bu ülkenin erkeklerine gıcık oluyorum büyümeleri 45 yaşı buluyo olan kadına oluyo

Bunu yapan kaynana ,görünce de kadın onalrda öyle görmüşler onu surdurmek istiyorlar zor ya 

Bu ülkede aile olmak kadın olmak zor 
(32 puan) tarafından
Zor ki hemde Cook zor ve birinin beynine sürekli ne işlersen o olur. Allahlarindan bulsunlar
(2,470 puan) tarafından
Amin cnm ıslah etskn Rabbkm
(32 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Bak canım öncelikle senin düşünmen gereken yavruların var inan evlat babasız büyür ama annesiz çok zor tecrübeyle sabit çok şükür annem yanımda ama komşum öyleydi benimde eşim ailesi yüzünden çok üstüme geldi loğusa halimle en sonunda dedim ya kendini topla yada bu iş biter ben kızıma her türlü bakarım allah razı olsun kardeşim abim sayesinde daha fazla birşey bile almadım ama asla sütümü kesecek kadar kendimi hırpalamadım ne geldiyse saydım ki içime atıp sütüme zarar gelmesin 1 hafta nelwr çektim sütüm gelsin diye sonra çok şükür 5 aylık olduk ve sadece anne sütü veriyorum sabret dua et kızlarını düşün onu yoksay bak nasıl düzelecek herşey 
(32 puan) tarafından
İnşallah canim benim inşallah

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 510 göst.
26 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,016 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 1,007 göst.
24 Şubat 2019 Aile kategorisinde Aşkımızın meyvesi♥️ (3,798 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 793 göst.
10 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 775 göst.
3 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...