0 oy
118 göst.
Diğer kategorisinde (1,297 puan) tarafından

Kızımın ayagı çaydanlığa takıldı 2.derece yanık olmuş. Gün aşırı pansuman yapılacak mış. İyileşme sürecini bilen varmı ne zaman açılır bu sargı:((

image

15 Cevaplar

+1 oy
(4,687 puan) tarafından
Iyilesme sureci biraz uzun olabilir korkmayin verilen ilaclari uygulayın sargi cikinca pansuman isi bitince doktorunuzdan iz birakmayi onleyen krem isteyin acile gittiyseniz sadece birde yanik unitesine gidin cok gecmis olsun
-Reklam-
0 oy
(1,578 puan) tarafından

Ayy canım ya içim parçalandı Rabbim şifa versin inşallah. Aleovera iyi geliyor diye duydum ama hafif yanıklar için. Sizinki kötü mü bayaa

(1,297 puan) tarafından
Üst derisi hep kalktı :( baya kızarmıştı sabahta su almıştı hep yaradan
(1,578 puan) tarafından
Su topladıysa bayaa kötü demek ki kıyamam ya. Biraz zaman geçsin 3 5 gün de ondan sonra hafiften aleovera sür canım. Iz falan bırakmıyor
0 oy
tarafından
Offf içim gitti yaa çok geçmiş olsun canım Rabbım acil şifalar versin inşallah 
(1,297 puan) tarafından
Allah razı olsun Rabbım hepimizi beterinden korusun
0 oy
(3,896 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum canım rabbim bolca şifa versin inşallah
(1,297 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun canm
0 oy
(316 puan) tarafından
Geçmiş olsun canim benim kızımda elleri Olmuştu gecmis postlarimdan görebilirsin 10 gün falan içinde yarası geçiyor bize bi krem ve 3 4 tane şişede tatrot mu ne antibiyotikti kremle birlikte uygula sür demişti ilaçları hala duruyor hatta  
0 oy
tarafından
Ah kuzum çok geçmiş olsun  rabbim şifa versin  ilk yandığı zaman patatesi rendeleyip suyunu siksaydin üstteki yanık deriyi sıyırıp atardı  
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Kuzenimde aynisi oldu 1 ay surer en az sargi sureci gecmis olsun
0 oy
(15,864 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Rabbim şifalar versin ben kolumu atsam içiniz kadirmazz o kadar kötüydü yumurtanın yağını çıkarıp surdumm ve doktor sarmadı benimkini hava alması daha önemli diyee
0 oy
(2,401 puan) tarafından
Kıyamam çok geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Zeytinyağına mum erit krem kıvamına gelince sür bol bol kantaron yağı aldır sür şifası ilacı bunlar canım izi kalmaz hem
0 oy
(5,112 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun öncelikle. Allah beterinden korusun. Ben 10-12 yaşlarındayken büyük bir fincan kaynar çay bacaklarıma dökülmüştü. Annem balmumu ve zeytinyağı yapmıştı hatırlıyorum. Zeytinyağını ısıtıp içinde balmumunu eritmişti onu sürüyordu. Sargıyı açsanız daha iyi olur hava alması çok önemli. Eğer imkanınız varsa aktardan balmumu alıp deneyin derim
0 oy
(2,597 puan) tarafından
canım benim oğlumunda eli yanmıştı 7 aylıktı 2.dereceydi dediğin gibi gün aşırı pansumana gittik 1 hafta sonunda sargı açıldı 2 tane krem vermişti hergün düzenli olarak sürdük çok şükür iz kalmadı
0 oy
(619 puan) tarafından
2. Derece yanikta sürekli du toplayacak patlatmayin cok sızlıyor. Allahim acil sifa versin benimde kolum kizartma yagiyla yanmıştı canim. Contatubex krem var onu surdum iz yok cok şükür aklinizda olsun
0 oy
(1,025 puan) tarafından
Ayy yazık ya geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah yanık süresi için bilgim yok canm geçmiş olsun demek istedim
0 oy
(120,778 puan) tarafından
oooff cok gecmis olsun

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 152 göst.
26 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Aslsmyr (802 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 92 göst.
31 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeynepin annisi (1,508 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
8 Ağustos 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Derya58 (2,430 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 353 göst.

397,162 soru

11,878,911 cevap

35,995 kullanıcı

...