+1 oy
162 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (880 puan) tarafından

Çoğu tarif 5 su bardağı un yada alabaildigince un sekildde yapılıyor ben az ve öz yapmak istiyorum olmazsa diye o kadar un boşa gitmesin :) 

5 Cevaplar

+1 oy
(306 puan) tarafından
Ölçüleri kendince yap canım küçült yani caybardagiyla yaparsın olur ama maya koyarsan birde strecle sar birazda beklesin yaparken bile kabarıyor 10 tane yapacaksan 20 tane oluyor bir çay bardağı yağ bir çay bardağı süt bircay bardağı su 1 paket kuru yada yaş maya 1 tatlı kaşığı şeker 1 çay kaşığı tuz aldığı kadar un ama ben tuz çok kullanmadığım için damak zevkine göre ayarla sen 
(880 puan) tarafından
Sütle suyu ılık mı yapcam birde bu aldığı kadar un kısmı ele yapışmayan bir hamur mu olucak
-Reklam-
+1 oy
(3,826 puan) tarafından

Sana bi poğaça tarifi vereyim olmama ihtimali yok :)

+1 oy
(245 puan) tarafından
Nefis yemek tariflerinden tepsileri dolduran poğaça tarifi diye yaz çıkar. Ben onu ilk defa yaptım dün çok çok güzel oldu aynı şekil de uygula. Puf puf kabardı yumuşacık oldu. Zaten hangi poğaça tarifini yaparsan yap olabildiğince yumuşak hamur yap yumuşacık olacaktır. Hatta ben elime baya bi yapışacak şekil de bırakıyorum çok güzel oluyor. 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
1 çay bardağı süt su ılık olacak

1 cay bardagi sıvıyağ

Maya 2 tatli kaşigi tuz 2 yemek kaşigi şeker 

Hepsini karıştır yoğur 
0 oy
(1,597 puan) tarafından

ben sana pofuduk bir tarif vereyim canm :)

1su bardagi ilik su ve 1.5 yemek kasigi seker ekle icine instat maya ekle eriyene kadar karstir ustunu strec filme sar 5 dk bekle)

yarim su bardagi sivi yag

1 yumurta aki

yarim tatli kasigi tuz ekle karstir azar azar 3.5 su bardagida un ekle canm yogur. sonra 30 40dk mayanlandir.

(1,597 puan) tarafından
ee yumurta aki koyma diyorsun bayatliyor :)) ben mi anlamadim kiz))
tarafından
Yumurta akı kullanma diyooo canım
(6,823 puan) tarafından
Aynen canım koyma diyorum
(1,597 puan) tarafından
haha kusura bakma canm))) yalns okumusum)))
(880 puan) tarafından
Yani hamura yumurta koymucaz sadece üstüne sürmek için sarisini kullancaz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 212 göst.
5 Kasım 2021 Aile kategorisinde Seker bal (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 354 göst.
20 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 87 göst.
13 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Premsesannesi (627 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 175 göst.
31 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,823 puan) tarafından soruldu

379,406 soru

11,356,843 cevap

34,833 kullanıcı

...