0 oy
396 göst.
Aile kategorisinde (1,685 puan) tarafından
Kızlar 9 buçuk aylık bebeğim var. Gece sık uyaniyor aylardır bir çözüm bulamıyorum. Me çareler denedim hiç yemediği halde gece mama bile verdim belki açtır diye. Kuzuma üzülüyorum ağlayarak uyaniyor her defasında bazen korkar gibi ağlıyor bazen canı acır gibi ağlıyor. Bir çözüm bulamıyorum :( yanıma alıyorum birlikte yatmak iyi gelir diye hayır aynı devam ediyor... Gecede 8 9 kez uyanirdi artık kaç geceder sabaha kadar 30 kez uyanıyor en az emiyor geri uyuyor 10 diye tekrar....bende de derman kalmadı artık vücudumda agrimayan yerim yok :( artık çözüm bulamıyorum sanırım anne olmayı beceremiyorum :(

14 Cevaplar

0 oy
(17,799 puan) tarafından
Bunun anne olmayı becerememekle alakası yok bebeklerin uyku düzenine alışması 1 yılı buluyo belki yerini sevmiyodur belki bi yeri ağrıyodur başka sebep vardır diş çıkarıyo olabilir eminim sende her anne gibi dünyanın en iyi annesisin 
(1,685 puan) tarafından
Canım bilmiyorum her yolu deniyorum başka yerde yatırıyorum yanıma alıyorum açsa doyuruyorum. Bir yeri ağrıyorsa ağlıyorsa anlayamıyorum ona üzülüyorum sanırım :(
(17,799 puan) tarafından
:) onları anlamak kolaymı kuzum çocuk işte zor mesele
-Reklam-
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Canım benim kızım 6.ayindan beri gece çok güzel uyuyordu şimdi 19 aylık ben artık isyan ediyorum gece ağlamaları sık sık uyanmalari o kadar yoruldum ki ama son 2 aydır dış çıkarıyor 4 tane çıkardı şimdi arka dişleri artıyor büyük ihtimal senin yavrunda dış cikariyor bu kadar şeyin yanında 3 aylık mamayla beslenen bebeğim var gece sıfır uyku rabbim yardımcımız olsun bebeklerimize güzel uykular nasip etsin inşallah
(1,685 puan) tarafından
Amin canım artık yığılıp kalcam ama ne zaman :) bir taraftan bebeğime üzülüyorum bu kadar uyanma normal mi bilmiyorum dişi yok ama aylardır böyle hiç dışı çikmadi... Ağrısı sızısı varsa cozemiyorsam ona üzülüyorum . Senn işin de çok zormuş canım gerçekten Allah dayanma gücü versin bize de
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Dış çıkarıyor olabilir mi canım benim kızım da yaklaşık 3 4 aydır öyle bazen çok iyi uyuyor ama genelde her gece 3 4 kere kalkıyor dış çıkarıyor benim ki bi çıkarsa da rahatlasam diye bekliyor 2 dış kaldı patlayacak
0 oy
(897 puan) tarafından

Cnm Bnm oglumda 2 aylık gece hiç uyumazdı bu damlayı 3 gündür veriyorum çok şükür uyuyor geceleri... Bence bu damla dan al ver derim 

image

(249 puan) tarafından
uyuma saatleri nasıl oluyor saat kaçta veriyorsunuz ve ve saat kaçta uyaniyo
(897 puan) tarafından
Gece 11 de veriyorum 12 de uyuyor sabah 6 da uyanıyor süt veriyorum hemen tekrar uyuyor 8 de tam kalkıyor..... Eczane zaten bebegin ayına göre söylüyor kaç damla vereceğini... 2 aylık 5 damla veriyorum ben
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Yatmadan önce oku canım gece atılarak uyanıyorsa oku inan sakinleşiyorlar. Sıcktır yatacağı yer o rahatsız edyordur. Bunun anneliğ berememekle alakası yok sen Dünyanın en iyi annelerinden sin öyle düşünüp kendne ezyet etme 
0 oy
tarafından
Kuşummm üzülme , benm kızımda 1 yaşında benm kızımda uyumuyo geceleri nasl başladıysa öyle devam ediyor doğduğundan beri aynı inş düzelirler canm
(1,685 puan) tarafından
İnşallah duzelirler canım bazı bebekler de böyle herhalde huy olarak :(
0 oy
tarafından
Emin ol hepimiz aynı durumdayiız bnm kızım 1 yaşında o da öyle doğduğundan beri. 
tarafından
Seninki cok kalkıyo o zmn. Bnm kız 5 6 kez kalkardi şimdi bi iki kez kalkar bnde yanıma aliyorum yanimda uyurken yapmıyo öyle
(1,685 puan) tarafından
5 6 kez kalkmasına razıyım cnm :( 30 derken abartmadim dermanım kalmadı resme ona da çok üzülüyorum sıkıntısı var uyuyamıyor diye
tarafından
Kolik bebek mi acaba canım Dr a gittiniz mi
(1,685 puan) tarafından
Valla her gittiğimde diyorum gece çok uyaniyor diye sallamiyo doktor bebek bu diyor
tarafından
Uyku egitimi al canim. Bazi sayfalarda var instagramda. Türkan acar diye birini takip ediyordum ben bak istersen
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Bir bucuk yasinda kizim gece 2647485858 defa kalkarr herdefasinda aglayarak kalkar emer yatar bazen emer hala aglar salincakta sallarim yada tamamen uyanir cizgi film izleriz. Ve 3. Kizim becerememekle alakasi yok..

Cennet bosuna annelerin ayaklarinn altinda olmuyo canm 
(1,685 puan) tarafından
Valla sağ ol canım ben sadece bizde oluyor sanıyordum:( 7 8 kez uyanan falan duydum ama bizimki kat kat daha fazla olunca işte üzüldüm çok :(
0 oy
tarafından
Cnm mama denedim demişsin ama hemen kesmissin anladığım kadarıyla. Benim fikrim meme ile doymadigi. O yüzden gece 2 buçuk saatte bir 150 ml mama içer karnı doyunca uyur. 
(1,685 puan) tarafından
Canım bebeğim hiç mama kullanmıyor ama tok tutar diye denedim. Ama baya yemek yiyen bir bebek kilosu da fazla bile o yüzden açlık değil sanki ya :(
0 oy
(494 puan) tarafından
Besme ile yatir besmele ile kucakla her yatirdiginda oku gunduz kac kere uyuyor ne kadar uyuyir gunduz gece uykusunu karistiriyordur belki canim ole cokda yaninda yatmaya alistirma benim kizim gibi hic ayrilmaz yatarken evim sobali oldugu icin oda da kucuk ayaklandikdan sonra besigini kaldirdim kaldirmak zorunda kaldim yazinda biz yatagimizda yatlim dedim besiginde yatmadi ytagada hep birlikde sigamadik mecbur yer yatagina devam seneye dogalgazli buyuk bi eve cikmayi dusunuyiruz cikar cikmaz en sicak odayi cocuk odasi yapip yatagini ayiracam 1ay bile zorlansam ayri yatiracam 
(1,685 puan) tarafından
Sağ ol cnm gündüz iki defa uyuyor 40 40 uyuduğu oluyor yine uyanıyor bir şey farketmiyor :( tek uyku denedim dayanamadı. Yanmda artık uyanmalari 10 dkya düştüğünde alıyorum korkarak ağlıyor gibi o zaman. Keşke yatağında yatsa da delikszi uyusa :(
(494 puan) tarafından
Bi atak zamnlari okuyor cocuklarin zmnla duzene girr merak etme bnm kizim dogdu cok severdi uykuyu anasi gibi 2aylik oldu gece gunduz cok uyumazdi 2 ay fln devm etti sonra tekrr uykucu oldu 1 yasinda yine oleydi sukur atlattik cisi suya bide acikinca kalkar massallah sabir bu zmnlar da gececek ins annelik koly degik 9ay karnimizda tasiyoruz agrilarimiz yorgunluklarimiz oluyor doguyor bitmiyor hastalanmalari disi uykulari cisi meme biraktirma vs vs ama ne guzel seyler ki biz icimizde bi sey buyuttuk ve buyutmeye devm ediyor rbbimin ne kadar guzel bi hediyesi sakin isyan etme o kadar cocuk arayn var rabbim sana saglikli bir bebek vermis sabret hersey yolune girecek yemekdi temizlikdi onlarida cok dusunme cocuk uyudumu hizlica bir iki bisy yap sende uzan yanina dinlen anne olmak koly bir meslek degil ama anlayaana
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Annem dediki artik yorulmak istiyor gun icinde uykusunu azlt gece yatmadan oncede cok yor bayılarak uyusun valla ise yariyodu 
(1,685 puan) tarafından
Valla cnm yoruluyor hemen bayılıyor yoruldugunda ama uyanmasına engel olmuyor yine uyanıyor 1 saat sonra:(
(1,663 puan) tarafından
Supurge sesi ac canm indir internetten calsin gece boyu
0 oy
tarafından

Canım okutmayi denedin mi  benim oğlum da çığlık çığlığa uyanıyor du şimdi yine uyaniyor ama çok şükür korkması yok

(1,685 puan) tarafından
AA çok şükür canım geçtiyse ben de bi deneyim bakalım
tarafından
Dene cnm nerde oturuyor sun
(1,685 puan) tarafından
Bursa kuzum
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Büyük ihtimal diş çıkarıyordur .Diş yatakları acıdığı için ağlıyor.Sağlık ocağı yada çocuk doktoruna götürürsen diş jeli yazar .Onu diş yataklarına sürersen rahatlar
(1,685 puan) tarafından
Bugün diş jeli alıcam cnm tetagil inşallah işe yarar dişte görünür bir şey yok ama belki ağrı yapiyordur
(7,935 puan) tarafından
önce ağrısı sızısı başlar sonra damak beyazlar kabarır sonra diş gelir.gelmesi 2-3ayı buluyor.Sıkıntısı erken başlıyor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 439 göst.
12 Mart 2022 Kültür-Sanat kategorisinde Allizzwell11 (509 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 484 göst.
27 Haziran 2023 Aile kategorisinde Minikii (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 524 göst.
17 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.
5 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Efsun88 (197 puan) tarafından soruldu

380,163 soru

11,380,710 cevap

34,871 kullanıcı

...