0 oy
447 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Of kızlar bu yasima kadar bu kadar takmazdım ama 30umdan sonra cocukken yasadiklarım surekli aklima gelir oldu zor bi cocukluk gecirdim bunun yansimasi olarak panik bozukluk kaygi bozukluguyla gecti gencligim. Akrabalarimdan ve kendi babamdan cok duygusal siddet gordum anlatsam roman olur iyi seylerde vardir ama hep kotu seyler aklma kazınmıs. Babamla tek iletisimim "kes sesini cevap verme" buydu. Suan babamla aram iyi ama hep aklima geliyor yasadiarim bogazimda yumru oluyor. Surekli mutsuzum evime yansiyor cocuguma yansiyor esime yansiyor suratm durup duruken asiliyor engel olamiyorum. Kuran okuyorum farkindalik vidyolari aciyorum ama ustumden atamiyorum bazen ölsem kurtulsam kendimden dedigim oluyor.birine anlatsam takma kafana deniyor zatn kimsyi boyle seylerle sıkmak istemem utanirim. destege ihtiyacim var ama muaynelerde malum siz olsaydiniz napardiniz kizlar Allah herkesin yardimcisi olsun..

10 Cevaplar

+1 oy
(5,311 puan) tarafından
Şuan sorgulama evresine geçti iseniz bunları çözüme ulaştırmayada başlamalısınız babanızla artık iletişim daha farklı boyuta geldiyse çocukken yaptığı hatayı buhün sorgulayarak kendisinden daha net cevap almayı sağlayarak kafadaki soruyu cevaba ulaşyırabilirsiniz bu biraz zor olabilir ama yapınca inan çok daha iyi olucaktır sizin için
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende çok kötü bir çocukluk geçirdim şiddet dolu bak iyi geciniyormussun ben annemin babamın evine gitmiyorum kus değiliz ama gitmek istemiyorum ben astım o konuları çok şükür eşimin sayesinde keşke asmadan çocuk dusunmeseydiniz 
tarafından
Sen aşmişsin kuzum  cok sukur kimi aşamiyor iste .Herkesin yasadigi sey ayni etki birakmaz .Kimi hassastir unutamaz ve icine atar bu durumda cozmek cok zor olur  kimi kendi kendine bile halleder.Kimi de terapilerle cozer .En sanslisi bunu icine atmayip cozendir .Muhtemelen arkadas icine atti ve su anda da patlama evresinde.Allah yardimciniz olsun kuzummm❤️❤️❤️
tarafından
Allah razı olsun inan asmam çok uzun sürdü çok hastanelerde yattım ağır ilaçlar kullandım inan neyi öğrendim biliyormusun kendi kendini iyilestiremedigin sürece seni hiç bir şey iyilestiremiyor hele ilaçlar sadece uyuşturuyor rabbim yardimcisi olsun bu arkadaşı hep dinlerim çünkü yaşamayan bilemez yorumun için teşekkür ederim ☺️❤️
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Şiddetin alasını gördüm hem fiziki hem psikolojik bende atlatmış değilim. Babam şuan verem hastanede yatıyor Allah biliyor bir gram üzüntü yok içimde. Şuan bu haldeysem sebebi o ve ablalarima anneme bana ne yaşattıysa şimdi onun bedelini ödüyor diye düşünüyorum. Küs değilim ama gidip gelmek istemiyor hep bir negatiflik evlendik hala kurtulamadik kufurlerinden hakaretlerinden. İnan ölse de kurtulsak diyorum. Ama bunun acısını çocuğumdan çıkartmam direkt kendilerine kusarim kinimi nefretimi.
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Babana içini dök rahatla ağla önce ağır gelir sonra şifa olur
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Bacım devlet hastanelerinde psikiyatri bölümü var istersen gidebilirsin benim bi tanıdık gidiyodu hala devam 2diyomu bilmiyorum ama 
0 oy
tarafından
Bence canm insanın doktoru kendisidir . Ben de hem paikojik hem de fiziksel şiddetle büyüdüm . Huzursuz geçimsiz bir yaşama sahiptim . Ama şuan düşünmüyorum. Düşünüp neden kendimi uzeyim . Şimdiye odaklanıyorum . Geçmişimi kendimle getirip üzülmeye devam edemem . Geçmişte kaldı evet kötü anı olarak hafizamizda yer ediniyor ama sürekli düşünüp aynı duygulari yaşamanın manası yok. Kendi kendine motive ol dusunme boşver şimdiki hayatına odaklan eşine cocuklarina . Moralini bozup onları da hzuursuz ediyorsun . 
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Benimde babam çok sinirliydi hala öyle ama daha az. Bişey olsa hemen kızar bagırırdı başkalarının yanında rencide ederdi şu an hersey normal. bende 30 uma gircem ama çocukluğumda yaşadığım bu psikolojik şiddet belkide travma olarak kaldı çocuğuz diye istediğü gibi bagırıp çağırdı hep . İşin kötüsü bende babam gibi sinirli biri oldum hatta diğer kardeşlerimde agresif eminim babam yuzunden. Kimseyede anlatamıyorum çöplük gibi beynimin içi dolu ve hiçbişeye tahammülüm yok bu sinirlilik 20 yaşından sonra başladı son 5 yıldır tavan yaptı
0 oy
(665 puan) tarafından
Seninki takıntı ve vesvese haline gelmiş canım geçmiş geçmişte kaldı Mehmet Yıldız'ın vesvese adlı iki tane videosu var hayalhanem kanalı you yube izle inşaallah rahatlarsın geçmiş geçmişte kalmış onlarla yaşayamazsın...
0 oy
(701 puan) tarafından
Canım seninle aynı durumdayım. Sürekli geçmiş beynimi yiyor anne olduktan sonra duygu durum bozukluklari çok yaşanıyor ayrıca benim d vitaminim de eksik buda depresyona neden oluyomus randevu aldım iç hastalıklarına ilaç yazdıracağım mutlaka devlet psikiyatriste git bunları anlat . Kırmızı oda bende izlediğimden beri geçmişe dönmeye başladım belki de o bizi bu hale getirdi
(11 puan) tarafından
Of belkide oyledir peki sen suni sanciyla dogum yaptin mi oda yapiyormus
(701 puan) tarafından
Yok canım ben normal doğum sancisiyla gidip doguramayip sezaryenle doğum yapanlardanim oda beni baya etkiledi zaten. Sen suniyle mi normal doğum yaptın
(11 puan) tarafından
Bi yerde okumustum suni sancı ve sezeryen dogum insaninin beynini etkiliyormus lohusa dep bu ladar artmasinin sebebi olabilir hele ben ilk uc ay bole aklim gidip gibi biyere giderken cocugun esyalarini toplamak da cok zorlaniypdum ve hep biseysini unutuyodum cok kotuydu
(701 puan) tarafından
Al benden de o kadar vallahii

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 786 göst.
15 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Svgidrmzz (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 193 göst.
0 oy
2 cevap 53 göst.
0 oy
2 cevap 83 göst.
27 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hicrannn (1,075 puan) tarafından soruldu

379,604 soru

11,363,695 cevap

34,840 kullanıcı

...