0 oy
346 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Soru yukarda

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
İmsak vakti girdiğinde yeme içme biter cnm bilmiyorum :///
-Reklam-
0 oy
(12 puan) tarafından
Bozulmaz ama bir dahaki sefere ezandan önce yemeyi, içmeyi bırakın 
(7,195 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bozulur .  Kerahat girmiş oluyor ezan başlamadan bitmesi gerekiyor halı ile orucu başlamamış bile
0 oy
(850 puan) tarafından
Ramazanda imsak vakti ezan okunur o yüzden ezanla birlikte oruç başlar ama ramazan dışında imsak vakti ezandan daha öncedir ve oruç imsakla başlar..
0 oy
(1,028 puan) tarafından
Ezan ayrı dır imsak vakti ayrıdır imsak vakti ile sabah namazının arasında tam 20 dk vardır imsak vakti girdikten sonra bişey yiyip içmezsen orucun olur sen ezan okunurken içmişsin orucun olmaz canım 
0 oy
tarafından
Ezan bitene kadar sıkıntı yok bittiginde ağzını calkalamis olacaksın   diye biliyorum
(7,195 puan) tarafından
Hayır olur mu öyle şey ezan imsaktan 5 dk sonra bitiyor imam Allahu Ekber demeden bitmedi . Orucunuzu imama değil imsak saatine göre ayarlamalısınız . Ramazan ayında bile dikkat edin imsaktan 2 dk sonra hatta 4 dk sonra okuyan oluyor .
tarafından
Ben boyle biliyorum canm
Yinede verdigin bilgi için teşekkürler
(7,195 puan) tarafından
Rica ederim ne demek (◕ᴗ◕✿)
0 oy
(48,690 puan) tarafından
Kimisi içiliyor diyoda ben icmem 
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Bozlur ramazanda ezan okunur insanlar karıştırmasın diye normal günlerde imsak zamanı oruç biter genelde imsaga 5 10 dkka erken kala bitirin derler 
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Ben akşamdan yer yatarım çoğu zaman akşam da yemem öyle tutarım bu şekilde vücudum daha dinç oluyo yemek yediğim zamanlar hem midem rahatsız oluyo hem bi tembellik geliyo.  Ramazanda da öyle yaparım sahura su içmek için sahur tadını çıkarmak için kalkarım çok nadir yem ek yerim. Ama benim bildiğim iftarda ezanda yeme içme olur sahurda ezandan önce bitmesi gerekmiş. 
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Canım Rabbim niyetini kabul eylesin. Ancak bildiğim kadarıyla ezan imsaktan neredeyse yarım saate yakın zaman sonra okunuyor. Yani yeme içmeyi imsakda kesmiş olmak gerekiyor. 
0 oy
(2,067 puan) tarafından

Biz yıllardır sesi duyar duymaz orucumuzu açarız :'(..... 

(895 puan) tarafından
Oruc acmayi sormuyrki
0 oy
(895 puan) tarafından
Kizlar cogu yanlis biliyor.oructa imsak onemli.ezana gore hareket etmeyin.ramazanda ezan erkn okunur o yuzden.
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Ramazan ayinda yapsan bozulmazdi ama ara oruclar da yeme icme 5 dk onceden birakilirmis gecen bende oyle yaptim hoca arkadas devam et bilmiyormussun ama bidahakine yapma dedi 
tarafından
Bende bilmiyordum tuttum valla
(1,921 puan) tarafından
Aynen bende de oldu rabbim kabul etsin

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 100 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 1 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 243 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Arya455 (175 puan) tarafından soruldu
0 oy