0 oy
243 göst.
Diğer kategorisinde (175 puan) tarafından
Ya ben şimdiye kadar ezan okunurken su içiliyor diye biliyorum ezan bitinceye kadar ama kafamdaki şüphe oldu bozuyor mu orucu ezan okunurken su içmek 

10 Cevaplar

+4 oy
(3,070 puan) tarafından
Nasıl iftarda ezan okununca yeme içmeye başlıyorsun vakit girdi diye sahurda da ezan okunduğu an yeme içme kesilir vakit girdi demektir 
-Reklam-
+3 oy
(4,235 puan) tarafından
Canim kuranda dakika dakikasina bilgi yok. Gokyuzu aydinlaninca ve gokyuzu kararinca diye belirtilmis.İnce bi ipi goremeyecek kadar karanlik bi hava olmaliymis.  Onemli olan niyet etmek. 1-2 dk dan dolayi ben orucun bozulacagini dusunmuyorum. Bu kadar zorlastirmayi da dogru bulmuyorum. Tabi ki ezani vakit olarak aliyoruz ama bizim mahallede ki hocalar bile 1-2 dk farkla okuyo ezani. Sabah 3 ezan ayni anda okunyo. Biri yeni baslamis biri bitiyo falan. Bende bazi gunler sabah ezaniyla iciyorum. Allah kabul etsin.
(4,493 puan) tarafından
Bende aynen senin gibi düşünüyorum kaldı ki hocalar zaten erken okuyorlar
(4,235 puan) tarafından
Evet canim her hoca bile ayni zamanda okumuyo 1-3 dk once ya da sonra okuyanlar oluyo.
+1 oy
(6,259 puan) tarafından
Ezan okunduğu anda birakman gerekir 

Ama bugüne kadar bilmediğin için sıkıntı yok ama artık biliyorsjn
(175 puan) tarafından
Yani benim oruçlar kabul olmadımı
(6,259 puan) tarafından
Sen benim yazdığımı pkumadinmi:)
(175 puan) tarafından
Okudum ama şu anda kötü oldu yani başkalarından hep böyle duymuştum ezan bitene kadar icebilirsin diye şok oldum o yüzden
(6,259 puan) tarafından
Hayır canım ezan okununca bırakman gerek

Ama bugüne kadar bilmediğin için birsey olmaz ama artk biliyorsun yarın ezanla bırakman gerek y
(175 puan) tarafından
Tamam canım saol tesekkurler
0 oy
(1,934 puan) tarafından
İcilmez canım ama su icerken ezan okunduysa bşrsey olmaz agzında su varsa yutabilirsin
0 oy
(5,936 puan) tarafından
Bitene kadar içilmez cnm ezan başladı anda bırakman gerekir vakit girdiği için
0 oy
(13,150 puan) tarafından
Öyle bilsen bile neden riske giresin ki imsak vakti atıyorum 05.40 ise bu saatte başlıyor sen ezan bitene kadar içmeye devam edersen 05.41 05.42 diye daha ileriye sarkacak yani geçmişkende içmeye devam edeceksin 
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Biz temkinli vakte göre tutuyoruz ezandan yarım saat önce bırakıyoruz nolur nolmaz diye :D
0 oy
(19 puan) tarafından
Oruç sabah ezanı ile değil imsak vaktiyle başlar imsak vaktinde sabah ezanından 20 dakika öncedir .peygamberimizin  (sav) sünnetidir bu şekilde yapmak 

İmsak vaktinde bırakmanız icap eder yani ezanı bile beklemeniz gerekir 
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Yahu normal.zamanda bile ezan okunmaya başladığında bir şey yiyip içilmez kaldı ki ramazanda en az 5 dk kala son suyunu içip niyetlenmen gerekiyor 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 347 göst.
14 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 443 göst.
18 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 505 göst.
3 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 5,587 göst.