0 oy
246 göst.
Diğer kategorisinde (731 puan) tarafından
6 günlük bir anneyim bebeğimi emzirirken sütümün olup olmadığını nasıl anlarım acaba emzirirken ağlamıyor ama uzun süreli emiyor bide sütüm akıyor bazen göüslerim yumuşak her emme sonrası sıkınca süt geliyor  ama sürekli de emmek istiyor acaba doymuyor mu sütüm mü yok :(

9 Cevaplar

0 oy
(4,089 puan) tarafından
İlk kontrollerinde kilo alıyorsa günde 5 6 dolu bez alıyorsan doyuyordur böyle anlamazsın canım yetip yetmediğini kontrollere düzenli götür 
(731 puan) tarafından
Düm 3000 kilo idi bügün 100 gram almış 3100 olmuş daha 6 günlük doğduğunda 3300 gramdı 37 haftalık doğdu doktor kilo alır dedi ama bilmiyorum ki ve günde 5 kez bez değişiyorum çişini yapıyor avuç içi kadar
-Reklam-
0 oy
(7,450 puan) tarafından
göğsunu sıktır anlarsın oyle ben oyle yaptım bıde sut sağma aldım eczaneden oda ıyı oluyo 
(731 puan) tarafından
Göüsümü sıkınca süt geliyor hatta bazen akıp gidiyor ped kullanıyorum bügün ebe süt kanalların açılmamış dedi açılmayan kanaldan nasıl o kadar süt geliyor ki
(7,450 puan) tarafından
yalan ınanma onlara benımde aynı senın gıbı pet bıle kulanıyom sutun yetmese bebek ağlar huysuz olur
0 oy
tarafından
Cisli bez sayısından da anlarsın diyip doymadigini dolu dolu alıyorsan doyuyordur
(731 puan) tarafından
5 kez en az bez değişiyorum ama çok sulu bazen yeşil yapıyor bazen kahve rengi
0 oy
tarafından
Bezden anlaşılıyo canm günlük idrarlı bez en az 5 olması lazm dolu dolu
(731 puan) tarafından
Dolu dolu çiş yapıyor torbasında da idrar oluyor ama kaç kez işiyor bilmiyorum ama çişi en az 5 kez yapıyor su gibi kahve rengi
0 oy
(712 puan) tarafından
bebeğin seni her emisinde cok cok ses geliyorsa ve aylık kontrolünde 600 Gr. dan aşağı almıyorsa sütün yeterlidir canım 
(731 puan) tarafından
Aylık olmadık henüz 6 günlük ama bügün tartıldığında 1 günde 100 gram almış kilo olarak cuk cuk ses geliyor yutkunma seside geliyor acaba yorulup dinlenerek emdiği için mi uzun süreli emiyor
(712 puan) tarafından
aynen öyle kuzum daha yeni doğduğu için çenesi hemen yorulur sürekli emme isteği olur o yüzden ve maşaAllah güzel kilo almış
0 oy
(7,627 puan) tarafından
Bazen fazla geldiğinde tıkanır öyle oluyor mu.
(731 puan) tarafından
İlk 2 gün şişlikten ağrıdan uyuyamadım sağmak zorun da kaldım canım çok yanıyor ve akıyor du göüs pedi kullandım
0 oy
tarafından
Hayiir sakın öyle düşünme yenidoğan bebek dünyaya adapte olma sürecinde sürekli memede kalmak ister. Çünkü tanıdığı tek kişi sensin, senin kokun, tenin. Anne karnındaki amniyon sıvısı ile annenin meme kokusu aynıymış. O yüzden olabildiğince bırak memede uyusun, emsin. Sen de bol bol sıvı tüket sebze kuruyemiş ye. Şekerli şeyler ancak sana kilo aldırır dengeli ve düzenli beslenirsen sütün muhakkak olur stres yapma. Ben 3 ay boyunca kızımla yapışık gezdim desem yeridir. Biraz zorlu bı süreç ama geçecek emin ol ❤️
(731 puan) tarafından
Ya ilk bebeğim tedirgin oluyorum 1 günde 100 gram almış kilo olarak bügün kontrol vardı ebe süt kanalların açılmamış dedi ama sütüm sızıyor nasıl oluyor anlamadım
tarafından
Maşallah ne güzel ilk doğduğunda bebekler kilo kaybeder seninkisi almış bile. Sen bol bol emzir kimseyi dinleme sütün olmasa zaten sen anlarsın
0 oy
(13,087 puan) tarafından
Emzirirken niye ağlasın canım bebek emerken susar aksine. Yutkunma sesinden anlarsın. 
(13,087 puan) tarafından
Sağ sende boşa akmasın canım. Bence de sürekli emzir hem bebiş için hem senin için iyi olur
(731 puan) tarafından
Zaten emzirme den dolayı çok kilo verdim galiba olsun bebeğim doysun kilo alsında gerisi hiç sorun değil
(13,087 puan) tarafından
Sen=ben bende hemen kg kaybı yaşadım emzirmeyi bırakınca aldım tekrar canım bol bol vitaminli şeyler ye. Seni hatırlıyorum köpek besleyen değil mıydın ☺️
(731 puan) tarafından
Evet eşimin köpeği ama evlendikten sonra üzerime kaldı onunlada ben ilgileniyorum bebekle de tanıştırdık bügün onu :)
(13,087 puan) tarafından
Ahaha pek tatlıydı gördüm. profilini degistirmissin tanıyamadım bayadir görüyorum seni yazacaktım aslında ama işte taniyamayinca ☺️ rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşAllah gozunuz aydın ❤️
0 oy
(7,935 puan) tarafından
2saate bir çiş yapıyorsa doyuyordur.Sütün olmasa emerken ağlardı.Senin kokunu almak için de devamlı emmek ister.Zaten sarılık olmaması için saat başı emzirmelisin
(731 puan) tarafından
Evet doktor da öyle söyledi bide 2 saati geçirmiyor um emzirmek için günde 4 5 bez değişiyorum çişini bol yapıyor

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 329 göst.
3 Eylül 2020 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 98 göst.
3 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde Gokbenoya (1,344 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 256 göst.
0 oy
13 cevap 513 göst.
26 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Oziis (106 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...