0 oy
409 göst.
Aile kategorisinde (174 puan) tarafından
Kizlar 13haftami yeni doldurdum. 3yildir bebegim olmuyordu. Neyse. Gorumcemle aram soguk. Kustuk bir birimize. Suclu o. Neyse o ayri bi konu.. Gorumcemler bizim yanimizda ev aldilar oraya tansinicaklar bir iki gune. Evi temizlemek lazm. Kaynanam gelmis diyor ki temizlikci tutayim evi cicek gibi yapsin bahcesine gibi. 100 tl veririm felan. Ama ben bu eve tasindigimda ne yardimci oldular kendileri ne kimse yanmda oldu. Tek basima temizledim evi. Tek basima yerlesdirdim. Bu arada gorumcem 3cu cocuguna hamile. Bense ilk bebegim. Esim bana diyor ki gidip biz temizleyelim. Cildirdim. Dedim ben kendi evimi yalniz temizledim. Kardesin yardim bile etmedi. Annen hic demiyorum. Kendi annem geldi sonra yardim etdi bana. Hamileyim ben o kadar isi ben niye yapayim. Kardesin kendisi yapsin. Kaynanasi yapsin. Ben 3yil sora zar zor hamile kaldim. Gidib bacina ev mi temizliyicem bu halimle. Zahmet ceksin benim gibi kendi yapsin prenses mi o? Onun 3cu hamileligi annen ona kiymiyor hamile diye. Ben neyimm? Hele kaynanam diyo ki yarin gel gidelim als veris edelim. Ben tasiyim yuku yani dusuncesi o. Bunlar gercekten geri zekali. Esime dedim kendin git yap ben dokunmam kusura bakma. Haksizmiyim ya?

11 Cevaplar

+1 oy
(119,070 puan) tarafından
30 haftalik hamileyken kendi evimin insaat temizkigini yaptim esimde yardim etti ama ne kadar ederse artik karnim burnumdaydi yan binada kaynana gorumce denen vasifsizlar 1 kova su tasimadilar bi parca cam silmediler birlik yasiyoduk yan tarafa gittim cay kahve cerez vs kahkaha gulusmeler ecel teri doktum evimi temizleyene kadar aksam gectim yana bide ustune onlara yemek yaptim kahvalti kahve cay bulasiklarini yikadim kimseye iyilik yapma sakın degmez
(174 puan) tarafından
Asla yapmam. Iylik yapmayi severim ama anlayana. Onlar anlamaz o kadar yaptim. Kaynanamin ayakkabisini eyilip giydiriyordum ayagina arkamdan o kadar kotu seyler yazmis ki ogluna. Nefret ettim. Asla yapmam kizi nankorun nakoru. Bana ne yapsinlar
(9,482 puan) tarafından
Zıkkımın kökünü yesinler kimseye acımıycan varya şu dünyada
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok özür dilerim ama eşin harbi ***** karısını düşünmüyor zor çocuğunuz olmuş dediği lafa bak
(174 puan) tarafından
Evet sinir oldum ben. Annesi parayi buna verecekmis. Aramizda boluruz diyor. Cildirdim. 1000 tanane o paradan olsun bebegimin bir teli etmez be. Ben niye yapayim. Ac diyilim acikta diyilim. Cokta iyi dolaniyoruz. Kendisi yapsin bi zahmet kardesin
tarafından
Aman canım sakın uzak dur bırak eşin ne yapıyorsa yapsın ama sen otur oturduğun yerde
(174 puan) tarafından
Evet canm oyle yapicam
tarafından
100 TL'yi mi boluseceksiniz? Hahayt, "ben 200 TL vereyim, benim evimi temizleyin, aranızda bölüşün annenle" deseydin.
0 oy
tarafından
Onların sana yardım edip etmemeleri konusuna değinmicem ama hamilesin gitme derim
(174 puan) tarafından
Asla gitmem. Gorumcem iylik anlamaz zaten. Asla. Nankordur
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Zar zor hamile kalmasam bile Asla temizlemem o haldeyken kimsenin evini değil görümcem babam bile tasinsa yardım etmem. 1 ay önce bende taşındım 34. Haftadaydım ilk bebeğim benimde eşime dedim gerekirse o eve pis girerim yine elimi sürmem bende çocuğumun canınida yerde bulmadım. 
(174 puan) tarafından
Evet ya bi tek ben cocugumu dusunuyorum. Kaynanam zaten istemiyor bebegimi. Esimde dusuncesiz davraniyor
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Senin eşin deli n falnmi kuzum kendi çocuğunu onemsemiyo hiç gorumcen hamiledie sen nesin  

Hadi kaynanayi anlarım adı üstünde kaynana ama eşinin sana söylemesi çok tuhaf sakin oralı bile olma 
(174 puan) tarafından
Asla zaten. Cevabini verdim yuzune kapatdim telefonu.
(3,599 puan) tarafından
İyi yapmışsın kız bende hamileyim görümcemde hamileydi diğer görümcem de oğlunu babasının yanında kucağına almaz hamile görümcem çocuğu kucağına alicakti kardeşi aaa sen alma sen hamilesin dedi çocuğu aldı benim kucağına verdi bende aldım direk aşağıya bıraktım dedim bende hamileyim kimse kimseden kıymetli değil valla normalde olsa başım üstüne ama o lafları insanın zoruna gdiyo sen hamilesin yapma o yapsın e been neyim geri kafalılar yaaa
(174 puan) tarafından
Dusundukce deli oluyorum ya. Nasil insanlarin icine dusdum ben
(3,599 puan) tarafından
Her olaydan sonra kendime sorduğum soru ☺️ ama çok şükür eşim mükemmel bı insandır o yüzden onları bastıtiyo bende takmiyorum hiç
0 oy
tarafından
Haklısın sen bunları derken eşin ne diyor
(174 puan) tarafından
Tirip atdi bana sanki yalnis benim. Umrumda digil
tarafından
Birde trip mi atıyor gerikafali yemek bile yapma kız o adama gitsin annesiyle kardeşi yapsın yüzüne bile bakma her yaklaştıginda s.ktir et ki azıcık değer bilsin
0 oy
tarafından
Eşinin bunu düsünmesi sana dile getirmemesi bile lazım. Kuş kadar beyin yok bu insanlarda. 
0 oy
tarafından
Okurken esine sinir olan tek ben degilimdir di mi ya kac yilin sonunda evladin olacak seni basinin ustunde tasimasi gerekirken gidip temizlik yapmani istiyo ne bos bi dusunce kusura bakma da
(174 puan) tarafından
Hemde hic ihtiyacimiz yok cok sukur. Cok iyi durumumuz
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Cok haklisin canim gitme 
0 oy
(75 puan) tarafından
Söyleyecekçok şey var ama hamilesin daha fazla strese girmeni istemem sen karnındaki mucizeni düşün rahatlamaya bak canım insan milleti bişeye değmez.
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Çok haklısın hemde kim sana nasıl geliyorsa sende öyle git bu devir böyle valla böyle şeylerde mecburi değildir insanın içinden geliyorsa yapılır yeni hamilesin birde karışma bildiği gibi halletsnler

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 384 göst.
15 Kasım 2022 Aile kategorisinde Gupse (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 861 göst.
4 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Umutsuz_33 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 476 göst.
10 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Arzukamacı (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 865 göst.