0 oy
1,391 göst.
Diğer kategorisinde (1,009 puan) tarafından
Selam kızlar  sizin düğünlerde de Hiç cenaze cıktı mi ertelediniz mi kız kardeşim 1 yıldır nişanlı bu hafta sonu düğün olucaktı 5 ay önce damat tarafında 2 ayrı genç vefat etti allah rahmet eylesin gençlere 4 5 ay ertelediler şimdide dün aksamdandır damatin akrabalarından 4 ayrı yas cıktı büyük ihtimalle mevlut olucak sessiz bizim ailenin kızlarının düğünlerinde genelde hep yaş çıkmıştır şansımız yok bu yandan benimde düğünümden 3 ay önce köyde 4 kişi vefat etti biraz teyp çaldılar o zaman evin içinde rabbim kimsenin gönlünde bu günün hayalini birakmasin

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
Mekanları cennet olsun. Başımıza böyle birşey gelmedi. 
(1,009 puan) tarafından
Çok üzücü yaaa ne hayaller kurduk güya hayırlısıyla sabah adanaya gidecektik eşimle bakalım aile büyükleri ne karar verecekler
tarafından
İnsan heves edip bekliyor tabi ama işte ölüm olunca konu yapıcak birşey yok
(1,009 puan) tarafından
Aynen yaa hayırlısı olsun bakalım ne olacak
-Reklam-
0 oy
tarafından
Nişan dan önce annemin kuzeni şehit oldu dugunumden öncede eşimin dayisi çok büyük bir kaza yaptı yogun bakımdaydi ikisindede sessiz sedasız oldu bizim
(1,009 puan) tarafından
Çok üzücü yaaa
0 oy
(2,769 puan) tarafından
Abimin düğününe 1 hafta kala anneannem vefat etti davetiye dağıtıldı diye iptal etmedik ama izin almak için dayımlara gidip rızalarını istediler. Düğünde biz oynamadık ama kız tarafı eğlendi. 
(1,009 puan) tarafından
Çok üzücü birşey yaaa insan kardeşinin düğününde oynayamaması benimde erkek kardeşimin düğününe bir hafta kala dedem vefat etti herşey hazırdı çaldık ama annem gelemedi haliyle
(2,769 puan) tarafından
Annem gelmişti ozaman düğüne ama bizde cenaze havası karşı taraf gayet eğlendi. Davetiye dağıtmasaydık ertelerdik ama herşey hazırdı artik
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Babaannem vefat etti amcam düğünden vazgecmedi tabiki cenaze ayrı düğün ayrı ama annesi ölmüştü yabancı biri değildi babam 13 yıldır kendine gelemedi ama o 1 ay sonra güle oynaya düğününü yaptı o kuzenimin yerinde ben olsaydım babama bırakmadan ben kendim düğünü erteledim koca kacmiyo eşyalar yine yerli yerinde durucakti sadece bi salon iptal edilicekti kırkını bile beklemediler 
(1,009 puan) tarafından
Bizim sülalede genelde hep yaş çıkmıştır sessiz olmuştur kardeşimde de dedem vefat etti annem gelemedi
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Başımıza gelmedi çok şükür ama komşumuzun kızı onun düğünü olucakti bı hafta kalmıştı  amcasının oğlu vurularak öldürüldü biraz ertelediler sonra damat tarafı yapmak istedi kızın ailesi olmaz dedi sonra tamm dediler ama gelinlik giymesin dediler  kız ağlayarak bize geldi annemler faln abisini ikna ettiler sabah erkenden bı gelinlik giydirip kzii evden çıkardılar sessiz sedasız çok üzülmüştüm ona o zaman
(1,009 puan) tarafından
Çok üzücü bi durum yaa bende de 4 kişi vefat etti köyde 3 4 yıl düğün olmadı yapanlarda merkeze salona götürdüler hep kardeşimde de dedem vefat etti bir hafta sonra yaptık annem gelemedi
(3,599 puan) tarafından
Çok zor bı durum ya
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Benim davetiyelerim dağıldı düğüne 1 hafta kala kaynananın üvey annesi vefat etti. .

Ama onun oğlu izin verdi siz düğününüzü yapın diye. 
(1,009 puan) tarafından
Anlayışla karşılamışlar bence de yasliysa düğün yapılmalı ama yaa sonuçta o kadar insan geliyor hazırlık falan
(4,875 puan) tarafından
Herşey hazır birde eşim sırf düğün için geldi izni 1 haftaydı
(1,009 puan) tarafından
Herseyin hayirlisi bakalim haber bekliyiruz aile buyuklerinden
0 oy
tarafından

Rabbim mekanlarını cennet etsin  yapanlar var  örneği görümcem Kaynanam   kızımın ölüsünün üzerime  davullar zurnalar caldirdilar   

(4,875 puan) tarafından
Arkadaşa yazdım bebeğinin ölümünden sonra yapılana şaşırdım
(1,009 puan) tarafından
Hmm anladim canim
tarafından
Aynen okuduğun gibi cnm bide kaynana olacak haysiyetsiz  oh iyi oldu dedi  

Şimdide  oğlumu göstermiyorum diye beni toplanıp mahkemeye verecekler  hazırlanmış lar
(1,009 puan) tarafından
O senin kararın canım ama kaynananın yaptığı da hiç hoş değil bari 1 2 hafta erteleseydiler
tarafından
Onların istediği olmuştu  cnm ertelerlermi
0 oy
tarafından
Ölüm de düğünde haktr ya 40 i çıkınca yapılır erkk tarafı ndansa geri dursn onlr siz oynyn 
(1,009 puan) tarafından
Bakalım olmasa dedik teyze de bi kına yaparız abartı olmadan
0 oy
(1,019 puan) tarafından
Rabbim nasip etmiyorsa vardır bundada bı hayr demekki ölenlere Allah rahmet eylesin kardeşinide bı yastıkta kocatsın inş 
(1,009 puan) tarafından
Amin sağol canım allah razı olsun hayırlısı neyse o olsun bakalım
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Eşimin anneannesi felç geçirmişti düğünden önce bizim düğünde kötüleşti öldü ölcek diye beklemişler ama bize demediler pandemiden dolayı çokça ertelenmişti evleneli kaç ay oldu diye. Kaynanam düğünde oynamadı. düğünün ertesi günü vefaat etti. Benimde amcam beyin kanaması geçirmişti yoğun bakımdaydi. Düğünden 2 gün sonra vefaat etti. Düğün etkilenmesin diye kimse birşey yapmadı. Hatta düğün günü harmanda yangın çıktı. Tarlalar tutuştu kadınlı erkekli herkes yardıma gitti ben oturup ağladım bu düğünde birşey var diye. Sonrasında da bı yağmur bı felaket sel aldı gitmişti
(1,009 puan) tarafından
Bayaaa olaylar olmuş sizde de yaaa çok üzüldüm sağlık olsun canim
0 oy
(261 puan) tarafından
Benim eşimin annesi vefat etti  eşim düğünü erteleyelim ileride gözünde kalır dedi dedim gerek yok ben düğün için değil seni sevdiğim için evleniyom nikah yaptık sadece önemli olan sonu güzel olsun
(1,009 puan) tarafından
Ne güzel demissin ama insanın içinde ukte kalıyor sağlık olsun canım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 265 göst.
16 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Cancanlarim (1,009 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 360 göst.
0 oy
23 cevap 374 göst.
0 oy
12 cevap 175 göst.