+1 oy
254 göst.
Diğer kategorisinde (316 puan) tarafından
Kızlar çalışabilirim. Öyle olmasa bile oğlumun gelisimi için kreşe göndermek istiyorum varmı aranızda böyle olan 18 aylık..

9 Cevaplar

+1 oy
(1,297 puan) tarafından
Cook küçük bn çalıştığım halde o yaşta vermedim
(316 puan) tarafından
Cnm biraz motor becerileride gelişsin istiyorum yarım gün gonderecegim zaten bilişsel anlamda bebeğime yetmiyorum
(1,297 puan) tarafından
Bnm kızım 4 yaşında öğretmenim ve bn şuan hastalıktan kızımı gondermiyirum korkuyorum. Evde de motor becerileri gelişir. Daha altı beslenen çocuk verilir mi ya. Altını sadece anneis açması lazım. Elin kızları her seferinde başka biri açacak. Uyuma saati orda olacak belki uyutacaklar belki uyutmayacaklar. Nasıl güvenip el kadar cociugu vereceksiniz. Ayrıca orda çalışanlar her zmananogretmen olmuyor. Kim bilir hangi meslekten belki mesleği bile yok. Koyuyorlar çocukların başına yapmayın nolur yaaa
(316 puan) tarafından
Çok haklısınız ama evdeki durumu kresteki durumundan çok daha zor oluyor. Evde tek başına hicbirsekilde dışarıyla irtibatimiz yok bebeğim herkesi yabancıliyor kimseyi istemiyor birden tam gün birakmicam en azindan oyun grubuna dahil etmeyi düşünüyorum çünkü babası yüzünden telefon bağımlısı oldu bunun önüne gecemiyorum bende yavrumu kimseye emanet etmekten hoşlanmıyorum tam gün değil zaten yarım gün veya oyun grubu. Ayrıca kreş çok yakınımda iki apartman öte. Onu çok rahat gozlemleyebilirim bilmiyorum haklısınız da. Kafam çok karışık her anlamda.
(1,297 puan) tarafından
Çocuk aklını atar kimseyi görmüyor şimdi birden anne de yok. Telefon vermeyip onla oynayın. Bnm kızım daha bu sene ilk kez çıktı kreşe. O da bı bakıcı bı bizi görüyordu ama çok sosyal. İçinde var çocukların. Ama telefon bağımlısı olması Cook kötü. Bnce motor gelişimi insan gormuyordan önce telefon bağımlılığını çözün
(316 puan) tarafından
Aşırı zeki ama bunu teknoloji üzerinde ( Telfn tablet) kullanmasını istemiyorum evdedr oynuyoruz öğretmeye çalışıyorum önüne geçmeye çalışıyorum benim olduğum yerde ağlaması bazı bana. Biraz daha düşünmem lazım sanırım. Kafam bulandi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım bence daha erken yaa biraz beklesen mi? Yinede sen bilirsin
(316 puan) tarafından
Yarım gün göndermeyi düşünüyorum ama
tarafından
Yarım gün olursa değişiklik olur güzel olur ama tam gün göndermek için erken bence
(316 puan) tarafından
Tam gün yüreğim kaldırmaz kuzum . İstemem öyle sabahtan akşama . Arkadasi olsun gelisimi iyi olsun diye
tarafından
Haklısın
0 oy
(966 puan) tarafından
Çok küçük, imkanın varsa bakıcı tut cnm.ya da iki yaşına gelmesini bekle.
(316 puan) tarafından
İmkan değilde kuzum oyun grubu olsun yarım gün göndermek istiyorum annem var zaten
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Oğlumda şuan 18 aylık teyzemin kreşi var o getir diyo iletişim kurmayı öğrenir ve konuşmaya başlar dedi bende nisanda düşünüyorum. Yarım gün gidecek ama tüm gün fazla olur 
(1,455 puan) tarafından
Aynen teyzem gelen 2 yaş grubunda hep konuşma bozukluğu vardı hepsi düzeldi diyo benim oğlumda kimseyi görmediği için iletişim kurmayı bilmiyo arkadaşı falan yok görüştüğümüz en iyisi kreş
(316 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum konuşmaları düzelir el becerileri artar arkadaş sahibi olurlar oyun oynamayı bilirler ya .ben com istiyorim vallahi hayırlısiyla göndermek istiyorum bence sizin için büyük avantaj teyzeniz yerinizde olsam beklemezdim bile
(1,455 puan) tarafından
Aynen canım ama tam gün gönderme bence sende yaşı daha küçük fazla gelir. Evime de çok yakın Nisan ayını bekliyorum biraz havalar ısınsın diye
(316 puan) tarafından
Bende kışın göndereceğim yazında parka falan çıkarı hep zaten biz. Bakalım hayırlısı olsun evlatlarimiz için hep hayırlısı olsun iyisi olsun insllah
(1,455 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(8,343 puan) tarafından
Canım oyun gruplarına götür ama krese verme henuz dersını paylasabılecek yaşta değil.Sende yanında ol gelısımını cok dert etme o gelısebılecegı zamanı bılıyo ☺️
(316 puan) tarafından
Bakıyorum cnm işte konuştum kadınla oyun ve yarım günü hangisi kafama yatarsa artık:) sonunda beni anlayanlar oluyor :)
(8,343 puan) tarafından
Bende 30 aylık kızımın dil gelişimi için yollasam diye dusundum ama hala bezi bırakmadık yakındır bırakırız inşallah o zaman bende kurslara gidicem nasip olursa oraların kresıne bırakıcam gelırken de alıcam sabır dıyorum beklıyorum dil gelişimimiz henüz yok o sebebten krese tek basına guvenemem su durumda bende yanında olmalıyım
(316 puan) tarafından
Kuzum benim göndereceğim kreşte 3 aylık bebek bile var tüm arkadaşlarım memnun yengem bile dedi 4 yaşında konuşmayan kızı 1 ayda konuşmuş. Yani çok iyi bence
(8,343 puan) tarafından
Referans aldıgın bi yerse dene canım hayırlısı olsun hakkınızda :)
(316 puan) tarafından
Amin inşallah cnm :)
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Bende vereceğim canım 3buçuk yaşında bennimki
(316 puan) tarafından
Oo sizinkinin yaşı çok guzel canım bence imkan varsa bekleme
(1,186 puan) tarafından
Bizim burada belediye kreşi var bide hem ıygunda çokta iyi ilgileniyorlar ilk oğlumu vermiştim sabah 8akşam beşe kadar sabah kahvaltı öğleen yemeği akşam yemeği öğlen ıykusu öğretmenimizde  çok iydi yine vericem konuştum
(316 puan) tarafından
AA çok iyi ya keşke bizim Buradada olsa çok baktım ama yok malesef ya bence gönder kuzum kreş öcü değil iyi bir eğitim veren kurumsa çok yararlı bebek icin
(1,186 puan) tarafından
Aynen öyle canım göndercem
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Ben 2 yasinda kizim icin sormuştum. MEBe bağlı kremler zaten 3 buçuk yaştan önce almıyorlar. Ozeller de öyle hemen tam zamanlı almıyorlar kademeli olarak 1 saat 2 saat şeklinde ilerliyor. Ama 18 ay çok küçük tüm gün kreş için. Uykusu yemegi bezi var. Gelişimi için diyorsan kres yerine oyun gruplarına goturmeni öneririm ebeveyn katılımlı olarak. Ben o şekilde yapıyorum şu an 2 yaşında seneye falan babasının calistigi kuruma göndereceğim kreşe

Babasıyla gidip gelir anca öyle icim rahat eder 
(316 puan) tarafından
Süper benu anlayan bir anne daha. Bende ilk etapta tam gün istemiyorum birden ayrılmak bebeğimede banada ağır gelir oyun grubu veya yarım gün olarak düşündüm. Gonderecegim kreşte 1 aylık bebek bile var önceden çok gözlemledim giden tanıdıklarım var şikayet falanda yok içime sindi yani
(3,552 puan) tarafından
Kuzum naçizane fikrim derdini anlatamayan bir bebek annesinin görmediği bi yerde yalnız olmamalı. Ne kadar güvenilir olursa olsun gözüm görmezse içim rahat etmez benim. Bence ya büyümesini bekle ya oyun grubuna götür beraber olun yani
(316 puan) tarafından
Beraber olursak benim yanımdan ayrılmaz oynamaz kuzum ben oğlumu biliyorim benim olmadığım yerde özgüvenli ama ben olduğumda olmuyor. Bilmiyorum ya oyun grubu olabilir
(3,552 puan) tarafından
Sen bilirsin kuzum genede iyi araştır
 Bir yandan bez mevzusu var altını başkası açması iyi olmaz
(316 puan) tarafından
Öyle tabiki bilmem oğlum ne tepki verir bir deneyeceğim olursa olur olmazsa alırım zaten
0 oy
tarafından
Güvenilir bir yer bulabilirsen tabikide gönder 17 aylıkken gidicektim oğlum baya bir araştırdım sonra sonra kaldı 
(316 puan) tarafından
Yakınlarimdan gondern var iyi sonuçlar alıp memnun kalan çok. İnternetten de araştırdım bir sorun görünmüyor cnm bence ertelenmemeli
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Çok küçük ama annesi kreş işin
(316 puan) tarafından
Yarım gün ama yada oyun grubu

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 996 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,405 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 122 göst.
29 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Guness.ozlem (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 131 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde ozlem4141 (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.
20 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,372 puan) tarafından soruldu

380,973 soru

11,405,556 cevap

34,943 kullanıcı

...