0 oy
402 göst.
Diğer kategorisinde (4,134 puan) tarafından
...??!???

16 Cevaplar

0 oy
(1,007 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bir canlıyı sureti belirten ve olan resim vs. Dinimizce yeri yoktur canım bunun için hocalar alimler çokca fetva da vermiştir dinimizde suret yoktur diye. ****** insan vs. Malesef evde bu tür resimlerin asılmaması göz önünde olmaması mümkünse kapalı kutu içinde durmasıdır. Rahmet girmez. 

Ama çiçek cansız bir nesne resmi olabilir.
tarafından
Minik minik heykellerim var TV nin yanında. Onlar da mı günah
(1,007 puan) tarafından
Bacı suret olmucak yani insan hayv.an figürü bariz yüz olan yani. Onlar malesef dinimizce uygun değil eve rahmet girmez olduğu odada namaz kılınmaz. Suret olduğu için.
tarafından
Bunca zaman bunu bilmeden neler yaptm ben :( duvarlarim resim dolu. Heryerde insan bibloları :( acilen bir duzenleme yapmam lazım. Çok teşekkür ederim
(1,007 puan) tarafından
Üzerinde ki kıyafetlerde bile eğer suret varsa namaz kılıyorsan eğer onu değiş düz birşey ile namaz kıl canım aklında olsun. Sonucta bilmiyordun öğrendin ona göre tedbirini alırsın :)
tarafından
Tabikiii ❤️
-Reklam-
+2 oy
(2,347 puan) tarafından

Sual: Babamızın ve hocamızın resimlerini duvara asmak uygun mudur?
CEVAP 
Uygun değildir. Üç zararı vardır:

Birincisi, insan ve ****** resmini, belden yukarı asmak haramdır. Bitki ve cansızların resmini asmakta mahzur yoktur.

İkincisi, canlı resmi bulunan odaya rahmet melekleri girmez. Resimli gazete bile bulunsa girmez. Gazeteyi okuduktan sonra kapalı bir yere koymalıdır! Her türlü resmi albümde saklamalıdır. Resimler kapalı yerde olursa, rahmet melekleri girer.

(619 puan) tarafından
Bu bilgiler kuranda mi geçiyor bilmediğim icin soruyorum
tarafından
Bazı şeyler Kuranı Kerim de geçmez lakin hadislerde ve diğer kısaalarda geçer mesela Peygamber efendimiz in eşi bi perde alıyor üzerinde hafif ****** figürü olduğu için onu ordan hemen kaldırmasını buyuruyor bu şekilde bunların uygun olmadığını bize anlatıyor lar yani namaz kılanmaz üzerinde suret varsa mesela çocuklarda kullanılmaması bilinç altı olması gibi şeyler
(619 puan) tarafından
Anladim canim teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ne resmi ? Belli olmuyo
(4,134 puan) tarafından
Ha yvan resmi canim
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Hay van mi dedin kiz
(4,134 puan) tarafından
Hay van evet nedense yildiz oldu hep
(1,950 puan) tarafından
Yasaklı kelime
0 oy
(375 puan) tarafından
Ne resmi var anlayamadım
0 oy
tarafından
degil.. nu soylentinin yaninda bir de oyuncak koyma melek gelmez derler cnm resme tapmiyorsan sorun yok
tarafından
Oyuncak günah mı yaniiii
tarafından
yok cnm oyle derler die ornek verdim sadece soyle namaz kildigin yerde bakis acinda resim olmasin derler nedeni de evet secdeye bakmak gerek vs ama gorus acin genis oldugundan dikkat cekip namazin o anini bozmasindandir..
tarafından
Anladım çok teşekkür ederim ❤️❤️❤️
tarafından
bak cnm senin icin yeniden baktim evet eskiden gelen boyle durumlar var lakin o zamanlarda insanlae resim yaptirip heykel yaptirip tapiyorlarmis bu yuzden yasaklanmis.. dinimizde niyet onemlidir.. sen resme bakip hergun tapiniyorsan vs elbet gunah ama bir hatira duvarda asiliysa bu aninin ne zarari olabilir o zaman televizyonda gunah olmali.. cunku asil resim televizyon biz gormuyormuyuz orda herkesi, ustelik hergun de bakiyoruz.. bazi seyleri derin arastirmak gerek .
tarafından
Yaa çok teşekkür ederim ince ince araştırmışsn zahmete girmissin. Nasıl mutlu ettin beni çok sağol ❤️❤️☺️
0 oy
(5,108 puan) tarafından
H ayvan resmi mi?
0 oy
(12,856 puan) tarafından
H.ayvan resmi mi oğlumun odasında var 
0 oy
(13,036 puan) tarafından
Evet burda okumuştum uygun değilmiş 
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Bütün evde bütün resimler günah 
0 oy
tarafından
Onu bilmiyorum da ölen kardsmn foto su asili duvarda uzeri örtük bütün herkzde öyle bizm ustlri örtük olur onun disnda bilgim yok
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Duvarlarında ****** resmi çizili halamız çizdi biz istedik inanmıyorum böyle bişeye  çocuk için eğlenceli bişey sonuçta o kadar günah varken bunun sorun olacağını sanmıyorum :)
0 oy
tarafından
Aaaa bende kızımın odasına yapacaktım bu post çok iyi oldu 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
bilmiyorum. kizimin odasinin duvar kagidinda kelebekler ve kuslar var ama.
0 oy
(979 puan) tarafından
Valla blmiorum ama bnde oğlum istedi diye  duvara önceden zürafa ve kaplumbağa  cizmistim yaa. .. ogrenirseniz banada syleyin ya

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 368 göst.
28 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,911 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 1,004 göst.
0 oy
16 cevap 686 göst.
24 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 761 göst.
9 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Fatmanur yıldız (283 puan) tarafından soruldu