0 oy
276 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba kızlar benim bir sıkıntım var sırf bu soru için üyelik açtım benim 2 yaşında bir bebeğim var. Giyinmeyi sevmez uyumayı sevmez yemek yemeyi sevmez kısacası bütün sevmediği işlefi maalesef ben yapıyorum. Son zamanlarda babası fazla tatil yaptı işten o süre zarfında ben ev işine yoğunlaştım babası sürekli bebeğimle oynadı ve benim sınır olarak çizdiğim ne varsa onları aştılar tabi bu duruma benim sıpa çok sevindi. Ben yapı olarak biraz otoriter disiplinli bir anneyim oğlumu bir disiplin üzere yetiştirmsk istiyorum bazen de öfkeme yenilip bağırabiliyorum. Şuan bebeğim bana asla gelmek istemiyor gelse bile mecburiyetten geliyor beni seviyor musun dediğimde babayı seviyorum diyor tekrar beni seviyor musun dediğimde hayır diyor işin içinden çıkamadım ben ara sıra bağırdığum için mi bu çocuk benden soğudu yoksa bu 2 yaş sendromunda olabilecek birşey mi beni aydınlatın lütfen

9 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Teşekkürler kızlar cevaplarınız için. Sinirlerime hakim olmayı öğrenmem gerekiyor haklısınız.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sevmediginden degilki bebeler kim istedigini yaparsa onun yanina gider ister bu arada disiplin onemli evet ama okadarda otoriterlik zarar
tarafından
Yani dağıtmasına saçmasına asla kızmıyorum oyun oynamasına kızmıyorum sadece çizgiyi aştığı zamanlar bağırabiliyorum yemeğini bilinçli halıya döktüğü zaman inatla uyku saati olduğu halde uyumadığı zaman
tarafından
E bunu babasiyla vakit gecirirkenmi ogrendi peki bilincli sekilde haliya yemek dokmeyifalan
tarafından
Hayır çok uzun zamandır var ama bu 2 gündür benden uzaklaştı
tarafından
Cocuklarin donemleri olur suanasi takiliyo cokta kizma sakin olmaya calis eger bagirip kizarsan daha fazlasini yapicaktir canim
tarafından
Teşekkür ederim çok daha dikkatli olmaya çalışıyorum artık kızmak konusunda
0 oy
(1,050 puan) tarafından
Bence 2 yaş sendrimu ve baba tüm sınırları aştığı ve her dediğini yaptığı için cazip geliyor ona bence eşinizle konuşun ya çocuğu rahat yetiştirin her dediğini yapın ya da dsiolinli yetiştirin kısacası aynı çizgide devam edin bı iyke bı böyle olursa çocuk işine geleni seçer ve sever
tarafından
2 gündür çok dikkatliyim asla bağırmıyorum ev işini bile beraber yapıyoruz onu arkama koymuyorum ama yine beni istemiyor sanki benimle mecburiyetten duruyoe
(1,050 puan) tarafından
Bence bu geçici bir durum daha sakin ve sabırlı olun her bebek annesini sever
tarafından
Gerçekten 2 yaşındaki bir bebeğin anneyi sevmeme gibi bi durumu yoktur değil mi
(1,050 puan) tarafından
Yoktur içinizi rahat tütün bu düşünceden uzaklaşın bebeğinize daha anlayışlı davranın o şuan daha çok küçük
0 oy
tarafından
Allah kolaylık versin öncelikle.  Çok fazla sınır çizip otoriter olmak için çok erken bence . Kızım 21 aylık herseyim ona göre. O husuz olsa yemek de yapmam temizlik de . Beraber yaparız gönlü olduğu zaman herseyi.benim ya üçtür ya bestir ona çizdiğim sınır. O şu an oyun döneminde,  ilgi alaka döneminde deli gibi opulup mincirilma döneminde. Senden yeteri kadar görmediğini babasından gördüğü için babaya yönelmiş 
tarafından
Hayır aslında ben çok aşırı sınırlar çizen bir anne değilim belli başlı sınırlarım vardır oyuncak fırlatırsa tepki gösteririm yemek bilinçli dökerse tepki gösteririm ya da bize veya başka çocuğa vurduğu zaman. Ama babası kadar oyun oynayamıyorum çünkü yetişemiyorum ama onu çok sevdiğimi söylüyorum onunla sürekli güzel konuşuyorum iş yaparken de onunla alakadar oluyorum sohbet ediyorum ama yetemiyorum. haklısınız
tarafından
Bu sınırları bizler de çiziyoruz canım.  Bunlar olması gerekenler tabi.  Bosver hersey olduğu kadar olsun.
0 oy
tarafından
Ya bebekler zaten hep babaya daha yakın oluyorlar kıral koyun ama bagirmayin 
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Benim 2 yaşındaki oglumda öyle yaramazlıga izin verirsem seni çok seviyom anne diyo birazda bişeylere  düzen getirince seni sevmiyorum diyor :) 
tarafından
Yaa gerçekten mi böyle şeyler duymaya ihtiyacım var 2 gündür kendimde değilim sanki çok üzgünüm çok kırgınım
0 oy
(1,980 puan) tarafından

Ay hiç görmemiş olayım o soruyu. Sen onun herşeyisin. <3

Çocuklar şımarmayı sever, bunu kim yapıyorsa ona sempati duyar illa baba değil yoldan geçen yabancı bile olabilir. Ama ağlayınca sana koşar altını kimin temizleyeceğini bilir. Çok akıllı ve kurnazlar. Belki sıkılmıştır ama bilir kimin onu çok sevdiğini. 

tarafından
Gerçekten 2 yaşındaki bir bebeğin anneyi sevmeme gibi bir durumu olamaz dimi yani bunu duymaya o kadar ihtiyacım var ki
(1,980 puan) tarafından
Kız tabi ki, bütün dünya bilir annesinden dayak yiyen çocuğun, anne diyerek ağladığını. Otoriter olmak sınır koymak falan çıtır çerez onlar için. 2 yaş herşeyi idrak etmek için biraz zor. Yinede bazı şeyler içgüdüseldir. Daha bir saat önce doğmuş çocuk nereden süt gelip karnını doyuracağını bilir. Bu annedir bunuda bilir . Sevmeme gibi bişey mümkün değil.
0 oy
tarafından
Yaptiklarin çok yanlış 2 yaşında bir bebek o sen disipinli anneyim diyorsun ama orası ev askeriye değil canım kırıla eşyayı veya dökülen şeyi yerine getirebilirsij ama kırılan gurur heves yerine gelmez. Babasini oyun arkadaşı olarak gördüğü için onu sevdiğini söylüyor çünkü o senin yaptığını yapmamış. Ve 2 yaşındaki bebek bagirmakran anlamaz 
tarafından
Hayır yani anlatamadım aynı hataları yaptığında babası da tepki gösteriyor benim otoriteden kastım kırmasın dökmesin değil mesela ayağında sallarken oyun yaparsam bebeğim uyumaz ben bunu biliyorum. Babası sallarken oyuna çeviriyor ve uykusunu açıyor. Ben buna tepki gösteriyorum oyun zamanı değil disiplinden kastım o yoksa nizamiyeye çevirmedim evimi çocuğum oyunda özgürdür
tarafından
Burda eşinle aranizda tutarsızlık var o zaman eşin bilecek ve o şekilde yapamayacak ki sende bagirmickasin. İkiniz de aynı hareket etceksiniz biriniz öyle biriniz böyle yaparsanız malesef çocuğun kafası karisir
tarafından
Haklısınız ben bu tutarsızlığı aşamıyorum
(1,980 puan) tarafından
Bebek dediğin hiç bir ihtiyacını kendi gideremez tamamen muhtaçtır. Ama 2 yaş diyor. Bezi bıraksa tuvalete gidecek yaş. Kendini ifade edebilir sofraya oturabilir. Kurallara bağlı yaşamayı öğrenebilir. Şükür anası babası var niye saldım çayıra büyüsün. Dışarıda milyon tane kural var ,herşey anneden öğrenilir. 2 yaşında bir çocuk bebek değildir, gayet iyi anlayabilir ,anlattıktan ve üzerine düştükten sonra. İlla dövüp sövmek gerekmiyor.
tarafından
Zambak kendi yorumunu kendin yap seninle aynı düşünce de olmayan herkesin cvbina ekleme yapmak zorunda değilsin. Bagirdifini söylüyor bayan bu şekilde çocuğa birşey öğretilmez

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 264 göst.
24 Mart 2023 Aile kategorisinde irmikmoms (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 199 göst.
16 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 350 göst.
27 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Eylulyy2 (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 356 göst.