0 oy
120 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
5 gun sonra doğumum var. Ama heyecandan cok kaygiliyim. Cok korkuyorum. Korkum ,endişem  dogum veya ameliyat vs degil aslında.  4,5 yaşında bir kızım var. Hamile kalmam planliydi.hem bir cocugumuz daha olmasina hazirdik hemde Kizimin bir kardesi olsun istedik. Ama sanki simdi kızıma haksızlıkmi yapiyoruz. Onunla yeterince ilgilenemezsem uzulurmu. Bizi paylaşmaya hazırmı. Yada kardeşi ile ilerde anlasabilecekmi. Cunku hepkiz kardeş istiyordu bizim biroglumuz olacak. Kizim basta yadırgadı doktora bize kiz getir diye kizdi . Erkekte olsa kardesiyle bag kurabilecek mi. Ben yetişebilecekmiyim ikisinede. Kızım okula baslayinca hersey dahami zor olacak. Hersey tam rayina girmişken 0 dan baslamak ailecek bizi nasil etkileyecek ... son gunlerde kafam bunlarla doldu. Uzun oldu biraz kusura bakmayın.  Ama  surekli ağlamakliyim son gunlerde.  Dogum yaklastigi icin muhtemelen. Oysaki heyecanla ve mutlulukla beklemek isterdim bebeğimi. Neden böyle oldu anlamiyorum. 

8 Cevaplar

0 oy
(319 puan) tarafından
Bence yeterince büyük ve herseyi anlayabilicek kavrayabilecek durumda. Abla oldugunu anlatin guzel yanlarini anlatin Kardesinin sorumlulugunu ona da vermeye calisin ki desin annemler beni de cok seviyor guveniyor bana emanet ediyor. Ben 3 yasindaki kizima diyorum kardesinin basinda dur oyun oynat ben isimi yapiyim alisiolar zamanla sadece cok cok cok bos birakmayin arada bir zaman yaratin buyuk cocugunuza 
-Reklam-
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Hepimiz o dusuncelere gireriz mutlaka ama doğduktan sonra hepsi düzene girer 
0 oy
(73 puan) tarafından
1 buçuk ay kaldı benim de. Büyük oğlum 1 buçuk yaşında. Tam da böyle hissediyorum çok gergin ve stresliyim. Tabii ki heyecan da var ama bu kaygılar da normal bence. Doğumdan sonra hepsi rayına girer inşallah. Düzenimizi oturturuz. Çocuklarımıza da yeteriz eşimize de. Biz çok güçlüyüz. Yaşasın anne dayanışması:) 
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Sorumluluk ver canım bak kızım bundan sonra kardeşin sana emanet onu koru kolla onun sana ihtiyacı var şeklinde konuşursan daha rahat kabullenir bence
0 oy
(119,168 puan) tarafından
haah kafamdakileri yazmissin 
0 oy
(228 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ben biraz zorlanıyorum
0 oy
(2,002 puan) tarafından
Ben 1 ay oldu dogum yaptm kizim 3 bucuk yasnda bebegim erkek inan sen ne dusundysen hepsini hemen hemen bende dusunyodm ozellikle haksizlk ediyormym hissi agir basiyordu ama inan hiicte dusundgm gibi olmadi cok sukur kizim kardesni asiri seviyor ilgileniyor bebekle ilgilendgm kdr kizimda ihmal etmemeye calisyrm ben ilgilenemesem babası ilgileniyor bende firsat buldkca o sayede kiskanclikda olmuyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 116 göst.
16 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,870 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 96 göst.
0 oy
3 cevap 89 göst.
21 Aralık 2022 Diğer kategorisinde saripapatyaa (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.
28 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Sude_ceylan1 (253 puan) tarafından soruldu