0 oy
556 göst.
Aile kategorisinde (1,837 puan) tarafından
Hanımlar ben normal bir mahallede apartman dairesinde oturuyorum. Ve ben evin en kucuk geliniyim. Benden önce tüm eltilerim benim evimde oturmuş ve yeni ev alan çıkmış gitmiş en eski ev bana kaldı. Hâliyle kayınvalidem ve eltilerim tüm komsularimi biliyor tanıyor. Hala taşınmış olmalarına rağmen birbirlerine gidip gelirler gorusurler. Ama ne zaman telefonla konuşsam kayinvalidem bana kimseyle görüşme evine alma konuşma falan diyor. Artık kendimi tuhaf hissetmeye başladım. Diğerleri gorusuyorken bana neden sürekli görüşme konuşma diyor? Eşime soruyorum bende bilmiyorum deyip duruyor. Sizce neden böyle söylüyor

19 Cevaplar

0 oy
(8,581 puan) tarafından
Acaba senin hakkında bir şeyler söyledi de duyulacağından mı korkuyor ;))
(8,581 puan) tarafından
Selam veriyorsun almıyorlar kuzum bariz ortada yani onlari sana karşı doldurmuş
(1,837 puan) tarafından
Of artık dayanamıyorum ya. 5 senedir kimse görüşmüyor kendimi çok kötü hissediyorum. Sanki sorunluymusum gibi
(8,581 puan) tarafından
Bendede 2 karaktersiz var birisi eltim olacak kisi.. kimseye zararm dokunmamistr ama beni kötülüyor gittigi yerde.  Takmıyorum diyorum ama yinede beynimi kurcalıyor.   Dedigin gibi sanki sorunluyum
(1,837 puan) tarafından
Gerçekten çok zor bir durum ya. İnşallah bir an evvel taşınır giderim de kurtulurum bunlardan
(8,581 puan) tarafından
En guzeli olur senin icin
-Reklam-
0 oy
(119,231 puan) tarafından
demekki senin dedikodunu yapmislar konusup ogrenmeni istemiyo
(1,837 puan) tarafından
Zaten hiç biri geldiğimden beri benimle konuşmuyor. Selam veririm almazlar. Kavga falan da yaşamadım hiç biriyle ama 5 senedir boyleler
var bu iste bi dedi kodu olayi bak gor kesin kotulediler seni
(1,837 puan) tarafından
Allah'larindan bulsunlar inşallah gerçekten evimde huzurum kalmadı. Koca apartmanda hapis yaşıyorum resmen ya onlar yüzünden. Hiç mi arkadaşı olmaz bir insanın. Millet beni görünce kaçacak delik arıyor sevda ya iyice sinir olmaya başladım
aklima baska bi ihtimal gelmedi benim
0 oy
(11,217 puan) tarafından
hepsini senden iyi taniyip ne olduklarini bildigi icin olabilir
(11,217 puan) tarafından
canim ben 6 yildr oyleyim :)  yani komsu diye bsy yok
(1,837 puan) tarafından
Bende arkadaş da yok ailede hal böyle olunca insan yüzü görmeye hasret kalıyorum.
(11,217 puan) tarafından
aman bosver az insan cok huzur.cocuklarin ve esinle keyfli zmn geçirmeye bak.
(1,837 puan) tarafından
Hayırlısıyla taşınıp gitsem daha da huzurum artacak ya
(1,786 puan) tarafından
Aman ne hasret kalıcan iyi insan olsalardı seni tanımadan sana soğuk davrsnmazlardı.Bu zaman komşu zamanı değil insanlar kötü be gülüm
0 oy
(920 puan) tarafından
Nolacak dedikoduları duyma aramız açılmasın diyedir 
(1,837 puan) tarafından
Kayınvalidem çok yaşlı o kadar ayrıntılı düşüneceğini zannetmiyorum aslında ama başka da bir seçenek gelmiyor insanın aklına
(920 puan) tarafından
Millletin ağzı torba değil canım sen bir laf edersin tutar onun lafını sana senin lafını ona taşır başın ağrır belki kaynanan durduk yere ara soğumasın diye demiştir
(1,837 puan) tarafından
İnşallah kötü niyetle demiyordur. Kendimi pozitife odaklamak istiyorum
(920 puan) tarafından
Olsun kafana takma evrene pozitif enerji yolla
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Ya dedikodunu eltilerine yapiyorlardir. Kadın iyi niyetle bence seni uyarıyor. Laf götürüyorlar demek ki
(1,837 puan) tarafından
O zaman diğer gelinlerinin de konuşmasını istemezdi. 5 senedir sayelerinde kimsem yok evime gidip gelen. Apartmanda bir Allah kulu görüşmüyor benimle evlenip geldiğimden beri
(1,297 puan) tarafından
Sende yüz verme.madem.konusmuyorlar. ay onların samimi olduklariyla samimi olup napacan anca laf taşırlar..bı kere elti.kaynana dedikodusu bile yapamazsın .
0 oy
(228 puan) tarafından

Niye kiminle konuşup görüştüğüne o karar veriyor :wassat:

(1,837 puan) tarafından
İşte bende onu anlamıyorum. Yani komşulardan kimse evime gelsin istemiyor. Zaten apartmandan kimse de benle konuşmuyor evlendim geldim kimse kapımı açmadı selam veririm almazlar 5 senedir böyle.
(228 puan) tarafından
Ne saçma bir şey ya takma canım çevren arkadaşlarınla takıl k.v  belli etme umursamıyomuş gibi davran yani ben olsam gerçekten umursamam
(1,837 puan) tarafından
Olmuyor işte canım. Bekarken pek düzgün arkadaşlar edinmedim. Evli birinin arkadaşı olacak kapasitede değiller. Komşularla da gorusemeyince insan yüzüne hasret kalıyorum
0 oy
(1,389 puan) tarafından

Yk cnm onu benm kayınvalidem de yapıyordu kendisi çalşıyoken ben bi komşuya gtsem gitme diye devmlı tembihlerdi gittiğim insanlarda onun apartmanında olan komşuları yada kendi köylüleri muhtemeln dier eltilerine de demştir diye dşünüyorum sanırım arkalarından dedikodu edicez sanıyorlar :) benm kayınvalidem beni sevmedği için başkalarına gtmemi istemzdi kendi ağzıyla söyledi zayıfsın açıksın sgra kullanıyosun biyere gderkn seni ynıma yakıştırmıyorm diye :) çok da meraklıyım sanki snnle gtmeye iyilik yapmş olursun saol demştim hepsinin farklı düşüncesi var takma kafana eşini dinle onu deil

(1,837 puan) tarafından
Eşim de sıkıldı bu durumdan. Taşınmak için gün sayıyoruz ikimizde. Gerçekten huzursuz oluyor insan canım. Hiç mi kimse gelip açmaz evimin kapısını. Kendi akrabalarım yok zaten. Ablam uzakta oturuyor. Annem babam hastanedeler ablam çalışıyor eve geç geliyor bana gelmeye fırsatı bile yok. Eşimin abileri görüşmüyor benimle cocukmusum karıları benimle konuşmuyor evimize gelmelerine de izin vermiyorlar. Hal böyle olunca insan arkadaş ariyor yanına ama ben komşumla da oturup bir kahve içmeyeceksem kimle oturacağım
(1,389 puan) tarafından
Yapacağın tek şey eşini dinlemek cnm o ne diyorsa ona uyum sağlamalısın başkalarını dinleme sonuçta eşinle kurdun hayatını başkası ile deil
0 oy
tarafından
İnadına görüş kız diğerleri görüşüyor sen niye görüşmüyon
(1,837 puan) tarafından
Komşular da görüşmüyor ki selam veriyorum almıyorlar bile beni gören kaçacak delik arıyor
tarafından
Anaa senin hakkında kötü şeyler konuştular bunlar o zman
(1,837 puan) tarafından
Hiç böyle düşünmemiştim ben. Ama herkes aynı şeyi söylüyor. Demek ki var bir şeyler
tarafından
Bencede yoksa niye hepsi onlarla gorussun senle gorusmesin veya kacsinlar
(1,837 puan) tarafından
Allah hidayet versin ne diyeyim artık :(
0 oy
tarafından
Seni kötülemisler belli ki, komşular da sen gelmeden soğumuslar demek ki.simdi de senin duymanı istemiyolar belli ki. Allah'ın selamı alınır sonuçta.
(1,837 puan) tarafından
Başlarda sorun etmiyordum ama 5 senedir öcü gibi davranıyorlar gerçekten sıkmaya başladı. Artık sürekli taşınmak için eşimi sıkıştırıyorum
tarafından
Vallahi insanlar da garip senin kaynanada garip canım.insallah taşınabilirsin
(1,837 puan) tarafından
İnşallah canım ya. Çok bunaltiyorlar insanı.
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Eee sorr. Siz gidip geliyorsunuz ben niye görüşmeyecegim de biey varsa bileyim bende ona göre davranayim de bı lafı açılınca
(1,837 puan) tarafından
Bugün konuşurken dedim. Öbürleri konuşuyor görüşüyor da ben niye gorusmuyorum anne dedim. Hemen konuyu değiştirdi kızımın dişleri çıktı mı falan dedi sonra hemen kapattı
(1,850 puan) tarafından
Ahhh bu kaynana milleti niye böyle acaba.
0 oy
(331 puan) tarafından
Bence biraz dha tanımadan kimseyle çok görüşmeni istemiyor olabilir sebebini sordun mu
(1,837 puan) tarafından
Soruyorum. Anne neden görüşmeyeceğim yengemler niye görüşüyor diyorum (eltilerime yenge derim) boş ver sen onları. Beni dinle görüşme alma evine kimseyi konuşma diyor. Bugün yine sordum. Öbürleri konuşuyorda ben niye konuşmuyorum anne dedim konuyu değiştirdi kızımı sordu kapattı
0 oy
(3,465 puan) tarafından
Ben olsam inadına gidip gelirdim 
(1,837 puan) tarafından
Komşular görüşmüyor ki canım 5 senedir evliyim ama bir defa konusmadilar. Beni gören kaçacak yer arıyor
(3,465 puan) tarafından
Aman üzülme daha tanımadıkları insana böyle ön yargılı olup Bi selam bile almiyolarsa onlardan sana yarar gelmez
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Ben olsam benle konuşmayan komşuları evime davet eder güzelce ağırlar açıkça sorardım sonrada ön yargılı oldukları için mesafemi koyar hayatıma devam ederdim . Kaynanamada geldiklerini söylerdim o zaten dökülürdu ondan sonra 
tarafından
Bunu yazacaktım bende ondan + verdim. Evine çağırıp hepsiyle yüzleş bencede.
0 oy
tarafından
hakkında dedikodu yapmıştır sana söylerler diye korkuyor dur kimle komşuluk yapacağımı biliyorum ben de 
0 oy
tarafından
Aklıma bir şey geliyor ama yinede bilemedim bence senin iyiliğin için söylüyor kaynananı dinle canjm
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Senle ilgili konuştuysa korkuyodur kulsğıns gelir diye.Emin ol .
0 oy
tarafından
Yırumlarda anlattığına göre eltilerin savaşı filmindekine benzemiş eltisini komşulara esnafa kötülemişti kimse selam vermiyordu aman istediklerini desinler canım yarın birgün onlarında dedikodusu çıkar elbet etme bulma dünyası
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Ya hakkınızda konusmustur yada ilk aklima gelen eşinizin eskiden mahallede sevgilisi falan vardir baskada bisey gelmiyo 
0 oy
(101 puan) tarafından
Senin hakkında kötü konuşmuşlardır duyma diye bence.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 329 göst.
4 Aralık 2021 Aile kategorisinde Selimbebek (942 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 1,498 göst.
29 Haziran 2022 Diğer kategorisinde yenigelin24 (301 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 347 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (2,054 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 576 göst.