0 oy
813 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

image

Buraya yazmistim ocakta tuvalet iletisimine baslamistik☺️❤️

Tekrar yaziyorum tuvalet egitimi degil bu tuvalet iletisimi ☺️

Burdan bir kac kuzuma coook tesekkur ediyorum onlarin sayesinde oldu .Yapanlar yazmisti . Basarili olundugunu soylemislerdi☺️❤️ benim bebisim 3 aylik ve bana sinyaller veriyor .Bezimiz kuru kaliyor ve muhtemelen yarin da tamamen bezini cikaricam .

Bezi cikaricam derken ybb ye gecicem  ya da alistirma kuloduna ☺️❤️ 

Ee bee serife Gece gece bunu niye paylastin asiriiii mutluyum cunku ajajsjsjsj :D

28 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Sanirım burdan sana en cok ben guvendim ;D tebrik ediyorum seni. Yapılabilir demiştim. 

Eltim yaptı basardı deyince dalga geçenler oluyor demekki oluyormuş ☺️☺️❤❤
(11,473 puan) tarafından
Kuzum afedersin biz adet oluyoz da bitene kadar canımız çıkıyor bebekler 7/24 bezli tabiki mutlu olmazlar bezi de çabuk atar böylelikle diye düşünüyorum oturmaya başlayınca da lazimliga oturtcan cocuklar Wc ye yapmayıp yapmayıp büyüdün buraya yapcan diyince korkuyorlar
tarafından
Kesinlikleee ya cidden kuzu .Ben buna basladigimdan beri bebegim hep gazini cikariyor o sirada hem kaka hem de cis yapiyor ❤️☺️ Ayrica yani insanoglunda kendini kirletmeme ic gudusu var.Bebekler de hoslanmiyor kirletmekten ama biz anneler bezin kolay oldugunu ve dogru olanin bu oldugunu dusunuyoruz .burda herkes bana onerene kadar ben de oyle dusunurdum sonra bi arastirdim efsane iyi bir sey  asla kotu bir sey yazmiyor .mesela 3 ay sonra ek gidada ben oturtucam ve yapcak lazimliga .İlerde  2 yasta psikolojik kabizlik , tuvaltten korkma , kakayi kendi parcasi sanma gibi sacma psikolojik bunalima girmeyecek .asiri iyi ☺️❤️
tarafından
İkbalim cidden inanamazsin ama dun yatirdim 3 saat sonra debelendi ald kucagima ve alti kupkuruydu☺️❤️ hemen cise ve kakaya tuttum .Simdi uyandik .Yine kuru.Cis ve kaka yaptirdim .
(11,473 puan) tarafından
Simdi elimizin altında net var her şeyi araştırarak yapabiliriz bunu istemek ve kararlılık önemli :)
(48,880 puan) tarafından
Masallah canim dinlendirme cok annem sen nazar oluyodun derdi
-Reklam-
0 oy
(119,652 puan) tarafından
hadi hayirli olsun
tarafından
Sag ol sevdosum ☺️❤️
0 oy
tarafından
Aboooooo ne ettin şerifemmmm maşallah kuzum ☺❤
tarafından
Ya ona cok yukleniyolar ama dedikleri cok mantikli ☺️ ama kadin cok komik konusuyos jsjsjdjjd
tarafından
Puhahahaaaaa Allah iyiliğini versin kız ☺☺☺☺
(9,685 puan) tarafından
Aynen çok tatlı konuşuyo  ya ☺️☺️ ama haklı kadın eşimin dayısının eşi Rus misafirliğe gelmişlerdi 9 aylık bebeği tuvalate götürüyordu hep kontrol ediyordu şaşırmıştım bişey yesin içsin 20 dk sonra tuvalet olmazsa 10 dk sonra tekrar kesin yapıyordu çocuk ☺️ bide suyunu içeceğini buzdolaba koyuyordu soğuğa dirençli olsun diye  soğuk suyla yıkıyordu vallah biz olsak aman hasta olur aman üşütecek :)))
tarafından
Kız gavurlar öyle bacım benim de 2 tane yengem gavur bir görsen nasıl o çocuklarına bakıyorlar ☺
(9,685 puan) tarafından
Puhahahah aynen öyle ☺️☺️
0 oy
tarafından
Usumuyo mu o bebek tuvalete tutarken
tarafından
Kolik döneminde eşimde sakinlesiyor diye beni sevmiyo diyodum. Eşimde şimdi diyo ki şikayet etme bak seni seviyo :D
tarafından
Yaaa valla biz insanlara hic bir şey memnun etmiyoo
tarafından
Ooo ona kalırsak bebeğim olmadan önce bebeği olanlara Allah vermiş kıymetini bilmiyorlar diyordum ama sabretmek gerçekten zormuş. Allah eksikliğini göstermesin çok aramak da zor. Bu zamanda evlat yetiştirmek de
(2,692 puan) tarafından
Ay benim koalamdan bi de burda varmış :D Ben benim kızı türünün tek örneği sanıyordum. Çoook zor gerçekten yaa. Wc , banyo, abdest, namaz... Ne yapsam fonda çığllıkla ağlar. Kucağıma yapışacak susacak. E hep öyle de olmuyo, işim oluyo, yoruluyorum falan :/
tarafından
Ben ne yalan söyleyim bıraktım işi falan babası gelince yemek bulaşık çamaşır. İnce iş için babasının evde olmasını bekliyom. Ağlatmak da istemiyorum tabi bazen çileden de cikiyorum yapma etme dur yeter dediğim de oluyo. Karnımı o uyudugunda doyuruyorum. Çok zor gerçekten çok
0 oy
(4,172 puan) tarafından

Yaa maşallah şerife başardın demek çok sevindim kuzum bez masrafı da ortadan kalkar desene şu devirde en mantıklı şey :)<3

tarafından
Evettttt kuzu keisnliklee ya hem onun icin hem de 2 yasinda bebekler psikolojik olarak bunaliyorlar bi anda tuvalet olayina gecince ❤️☺️ inan bana her sey bebegi anlamakla oluyor .Bebegimi anliyorum artik.Mutsuz sesler cikariyor ve hemen lazimligs tutuyorim .İnan bana cok nadir kaciriyor saka gibi.Hatta bugun  resmen tuttu ☺️❤️
(4,172 puan) tarafından
Maşallah kuzu ya çok büyük bir şey başarmışsın gerçekten tebrik ediyorum :)❤️ bizim bal topalağı da 38 haftalık olacak teyzesi ben biraz araştırayım cesaretimi toplarsam yapayım bende bunu :) ❤️
tarafından
Mutlaka dene mutlaka PREMA VE ONUN ANNELİGİ mutlaka takip et kuzu ☺️❤️
0 oy
(7,296 puan) tarafından
Masallah masallah süpersiniz ya erken gorseydim denerdim bende sonradan haberim olmustu boyle birseyden 
(7,296 puan) tarafından
Evet 7 8 aylikti sanirim videolari izledim ama benim sıpa yaptigini hic anlamiyorumki simdide ayni 21 aylik yurudugu yere yapiyor resmen :) yenidogdugundada altini her acmamda yapardi o zamanlar tuvalete götürebilseydim alisirdi aslinda
tarafından
Bizimki de oyleydi iste her acitgimizda yapiyodu bi de guluyodu ❤️☺️
Simdi resmen yapmiyo  tutuyo saka gibi☺️
(7,296 puan) tarafından
Masallah ya çok guzel gercekten once beze alistiriyoruz sonra hadi geri bırak diyoruz çocuklar napsın cisini yaptirirkende ses ćıkartıp onunla bağdastiriyorsun ilerde ses cikarmaya basladiginda cisi gelince o sesi cikariyor
tarafından
İste keisnlikle ya .Bu olay cok sacma .Neden ? Cunku bez firmalarinin isine bu geliyor .

Yani niye bebegimi kakasiyla yasamaya alistirayim ki .Kakasinin ve cisinin pis oldugunu anlamasi icin neden 2 yasimi bekleyeyim ? Ya da neden alti kirli olmanin normal oldugunu sansin demi ?
(7,296 puan) tarafından
Dimi ya bide her acmamda mutlaka cis kaka yapardı benimki iste bilemiyorsun ki
0 oy
tarafından
Vayy bee ya sinyale yetişemezsekk hehehe bana şu işi ayrintili şekilde anlatsana yada anlattigin biri varsa önceden kopyalayip da atabilirsin
tarafından
Gayet aciklayici yaa yapicamm:)) bez bagliyon saniyodum yine de
tarafından
gece bagladim uyumadan once  ❤️☺️ simdi biraz debelendi .Zaten genelde uykuds deneleniyosa cis ya da kaka icin debeleniyo .PREMA cok guzel anlatiyor bunu .Az once debelendi hemen emzirme pozisyonuna aldim sonra da lazimliga tuttum hem kaka yapti hem cis ☺️❤️
tarafından
Kiz ben premanin anlattigindan anlamiyodum ama kafaya koymustum yapcam diye
tarafından
Ayy evet karisik anlatiyo biraz  ☺️❤️ konusmasi da cok tatli ve komik sksksk :D
tarafından
Kuzu bu arada ybb ye gecicem ya da alistirma kuloduna .Simdi evdeyim ondan baglamiyorum bez ❤️☺️ disari cikarken mecbur baglycam ☺️cunku wc bulamam her yerde yaptiramam o yuzden beze yapar hemen de degistiririm
0 oy
(310 puan) tarafından
3 aylık olan bebekmi öğrendi yanlismi okudum
(310 puan) tarafından
Geç kaldım galiba ama ama sanki duymuştum sonradan çocuklara zor gelir diye
tarafından
Asiri kolay ya dene mutlaka .Prema nin videosunu da izle youtube dan  .18 aya kadar vaktin var.bebekler nofmal bezden yikanabilir beze ya da alistirma kuliduna geciyor .Cunku gun icinde cok az islatiyorlar
(895 puan) tarafından
Belki inanmicksiniz ama benim annemde bundan 28 sene once kardesimi 3 aylikkn bezden cikardigini soyluyrdu
tarafından
Ayyy inaniyorummm .Sasilacak gibi ama gercekten oluyo kuzu ☺️annen en dogru seyi yapmis .eskiler yaparmis zaten bunu ama iste bez firmalari anneleri yani  bizleri rahata alistirinca anneanneler ve babaanneler soylemeyi birakmis demek ki.Benim bi postun vardi bunu ikk duydugumda atmistim .Orda herkes diyordu benim annem bana yapmis , benim eltim cocugunu yapiyo , babaannem babama yapmis falan .Eskielr yapmis yani bunu ☺️❤️
(895 puan) tarafından
Evet cnm.ozmnlarda hazir bez yokmus pek.simdi bizede rahat geldigi icin pek ugrasmiurz.belki bez yikama derdimiz olsa cis alistirmaya cok daha erkn baslardik.senide basarin icin tebrik ediyorum daim olsun ins cnm
0 oy
tarafından

Maşallah gözün aydın 

Nasıl oldu canm bi anlt bebem 15.5 aylk 2.5 yasa kadar bezlicm diyrm :/

tarafından
Kuzu yorumlarda yazdim .Bezleme ❤️☺️ sen tut ve bebegin yapsin .PREMA VE ONUN ANNELİGİ .instagramdan takip et .Youtube dan premayi izle .Kesin cozum .Hem bez masrafindan kurtulacaksin hem de rahatlycaksin
tarafından
Bebeğim 15 aylk olur mu ki şimdi başlasam
0 oy
(12,500 puan) tarafından

Kaynanam ilk dediğinde dalga geçmiştim 

Anam gerçekten doğruymuş ya bu :D

tarafından
Emineeee cidden dogru hemen baslaaa beben kucukse :D

Benim ilk ogrendigimde artigim postta da ben dalga gectiydim .Sonra yapanlar yazdi basarmislar ☺️❤️

Ben de bi gazla basladim .oldu cidden ☺️

Cok nadir kaciriyor heyecanlaninca ☺️❤️
(12,500 puan) tarafından
Ay maşallah maşallah kuzuya
Kız bacı benim zilli 2 yaşında baya geç kaldım ;)
Havalar ısınsın biraz bıraktıracam inşallah aşkım ❤️
tarafından
Yok ya braktirirsin eminee ❤️☺️ o da birakacak illa ki bir gun
0 oy
tarafından

Ya şerifem sen bir harikasın ya bebişin benimkinden 1 ay küçük halbuki nasıl cesaret ettin daha doğrusu nasıl başardın bana da söyler misin <3

tarafından
Canım teşekkür ederimm çok mutlu oldum senin adına inşallah bizde başarırız ❤️
tarafından
Basaririsin cunku bebekler altlarini kirletmeyi sevmiyorlar

Ve basarirsin cunku ben sana inaniyorummm☺️❤️
tarafından
Bebeğimsin benim ya teşekkür ederim lokumum ❤️
tarafından
Bir de geceleri şöyle yap  .Bebis debeleniyo ya .Aslinda o debelenme cis ve kaka vakti .O yuzden debeleniyo ❤️☺️ ben simdi hareketlendigini gordum .Hemen gogsumu emerken lZimliga tuttum.PREMAYA bak mitlaka cok guzel anlatiyo o kadin
tarafından
Bakıcam muhakkak canım iyiki varsın ❤️
0 oy
(11 puan) tarafından
Öncelikle maşallah barek Allah darısı başıma Kaçıncı çocuğunuz
tarafından
İlk bebegim kuzu ☺️❤️  PREMA VE ONUN ANNELİGİ .bunu takip et hem instagramdan hem de youtube dan.O anlatiyo .Burda onerdiler sonra izledim cidden oluyo
(11 puan) tarafından
Bilgi için teşekkür ederim Bnm iş zor küçüğü 5 aylık büyüğü 2 yaşında zar zor yetişiyorum zaten büyüğünü alıştırmayı düşünüyorum oda tuvaletten çok korkuyor üstelik asi varsa 2 yaş için önerileriniz paylaşın lütfen
tarafından
Yaa tuvaletten korkmasi iste tamamen bu yuzden .Kakayi kendisinin bi parcasi saniyor.

Cunku 2 yil boyunca bazen bezde kakasiyla duruyor cogu bebek .ve bir organi olarao goruyor .Tuvaletin hem organini alacagini dusunuyor hem de sifon sesi öcü gibi geliyor ona .

Kucugunu alistirmani tavsiye ederim korkmayacaktir ilerde ☺️❤️

2 yasinda olan bebegin icin de kitaplar var.Tuvalet egitimiyle ilgili .O kitaplari okuya okuya alistirabiliesin kuzu ❤️☺️

Asi olmasi da 2 yas sendromu
(11 puan) tarafından
Allah hepimize yardım etsin amin teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Maşallah tebarekAllah şerifeeemmm helal olsun sana canım ☺️❤️❤️
tarafından
Yaaaa cok sevincliyim coook ❤️☺️ heyecanlaninca cisini kaciriyo bazen  ama silerim nolcak ki ☺️❤️ bezi cikarcam yarin .Yikanabilir beze geciliyomus bunda .Cunku o cisi hissettirip bebegin rahatsiz olmasini sagliyomis o yuzden de bebek beze yapmak yerine lazimligi istiyomus .Belki o zaman hic kacirmaz hem kuzuuuu❤️
tarafından
Ya gerçekten kuzumm çok  taktir ettim seni bebişin  böyle mutluysa aynen devam et canım bilinçli annenin halı başka olur tabi  ekonomi olarak ta katkı sağlar
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Kuzey 3 yaşına girecek en zor dönem tuvalet eğitimi oldu benim için tam 3 kere başa sardım sonunda başardık şimdi her şey yolunda 

2 hafta içinde Atlas doğacak postunu okuyunca onda uygulamak istedim kaç aylıkken sesiyle uyarmaya başladı kuzum 
tarafından
Kuzuuu 2 aylikken basladim atam haftasinda ara verdim .3 bucuk aylik su an sesiyle uyari veriyo ❤️☺️

zaten her bebek dogdugu andan itibaren cisini ve kakasini yapmadan once ses ya da bir uyari veriyormus ve hen bunu  bebisim 2 aylikken ogrendim .PREMA VE ONUN ANNELİGİ diye bi insta hesabi var .O insta hesabinda kadin anlatiyor.Bana da burda yapanlar onerdi .

Ben bebisimi gozlemledim once .

Alt acma bezine yatirdim altindaki bezi cikardim .Kac kere cis yapti saydim tabi gozlemlerkeb koltuk cis oldu ☺️ sildim sonra .Neyse ne zamanlar cis yapiyo kaka yapiyo kac kere vs

kakasinu yapmadan once  mizmizlanma gibi aniden bi ses cikariyor bebim bebegim .O sesi duyunca hemen lazimliga tuttum .Cunku emzirmistim karni toktu .Uykusu da yoktu .Sonra tutunca bir kacdk bekledim cisini yapti .

Genelde bebekler banyodan sonra , emzirdikten sonra , uyandiktan sonra cislrrini ve kakalarini yapiyorlar .O zamanlarda hep mizmizlaninca tuttum.

Bunu normalde bebek dogar dogmaz yapiyorlar ben o zaman bilmiyordum .

3.ayinda sesleri ben cozdum artik .Meger onceki cogu mizmizlanmasi cis ya da kaja yuzundenmis .

Ben de hep kabiz saniyorum masaj yapiyodum .Daha da cok agliyodu .Bezi cikarip masaj yapayim rahat rahat diyodum aninda cis ve kaka yapiyodu .☺️❤️

Bebekler kendilerini kirletmeme ic gudusuyle dogarmis .

Detayli yazdim belki faydasi dokunur kuzu ❤️☺️ dedigim kadini takip et .Youtubeda da videolari var  detayli anlatyor
(12,861 puan) tarafından
Hemen takip etmeye başladım canım umarım bende bu iletişimi hemen kurabilirim çok teşekkür ederim hakkını helal et canım
tarafından
Helal olsun ne demek ❤️☺️ basarirsin eminim
0 oy
(48,880 puan) tarafından
Nazar etcen bebegi kiz
0 oy
(1,837 puan) tarafından
İlk defa duyuyorum. Aşağıda aciklamissiniz şimdi gördüm. Kızım 8 aylık sizce geç mi kaldım başlamak için 
tarafından
Yok kuzu 18 aya kadar vakti var. ❤️☺️
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Ben şok tebriklercanim. Peki gecenasil oluyor
tarafından
Kusum mesela bu postu attigimda  10 dk sonra debelendi ve ben bebegimin her debelenesinde uyaniyorum.Bebekler tam uyanmadiginda ve uykuda debelendiginde  bu cisim ya da kakam var demek .Hemen kenarda lazimlik var ona tuttum emzirirken tutus pozisyonu var bahsettigim kadinda .PREMA da .O sekilde tutuyorum hem cis hem kaka yapiyor .Bezi i cikardim alt acma bezi koydum .debelendiginde kalkip yaptirdim .Sonra da popoyu silip tekrar yatirdim  ☺️❤️
(2,252 puan) tarafından
Helal olsun caanim buyuk cesaret vr emek
0 oy
(2,365 puan) tarafından

Canım 3 aylik dimi uyku sersemi dogru okudum :D benim kizcede 9 aylik acaba birakirmi 

tarafından
Evet kuzu coooook dogru okudun .❤️ Sadece bebegin sinyallerini takip ediyorsun cok da guzel olur .Bence PREMA VE ONUN ANNELİGİ bu kadini takip et ne demek istedigimi anlayacaksin .18 aya kadar yolu var
(2,365 puan) tarafından
Nerden takip etcem canim
tarafından
Kuzu hemen instaya yaz .Bu kadini takip et .sonra orda link var youtube da bununla ilgili video onu izle ❤️ dur hatta videonun linkini atayim .Mutlka izle ve nasil kolay oldugunu anlayacaksin .Hemen basla 1 aya garanti alisir .
tarafından
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Kız 3=5,aylık bebek anlamaz ya bence  o yine altına yapar canım gerçekten bez bıraktıracak sin yani:-)
tarafından
Yok kuşum ybb ye gecicez ☺️❤️
tarafından
Bir de neden anlamasin? Bebekler aptall mi  sjsjjss?

Tuvalet iletisimini oku .Ne demek istedigimi anlayacaksin .PREMA VE ONUN ANNELİGİ .bu kadini takip et .O zaman ne demek istedigimi daha iyi anlayacaksin.

Burda bebegi Orla cis yaptirtmiyorsun .Cisi geldiginde sen annesi olarak sinualleri algilayop yaptiriyorsun .Arada kacirmadi cok normal ilerde psikolojik olarak kaka tutma sorunu ve tuvaltten korkma sorunu olmuyor biz buna hazirliyoruz ve bir sure sonra da yapmiyorlar zaten altlarina .Cunku bebekler kendilerini kirletmekten nefret eder ❤️
0 oy
tarafından
Kiz benmde doğumum var az anlat bnde yaprm
tarafından
Kuzu yukarda acikladim oku istersen ☺️❤️

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 494 göst.
18 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 44 göst.
15 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde M_A_E (105 puan) tarafından soruldu