0 oy
267 göst.
Aile kategorisinde (1,939 puan) tarafından

1.5 aylık bebeğim var. Sallamayı bıraktığım gibi uyanıyor. Çok uykusu oluyor ama bi türlü tam dalmıyor. Diyelim ki 2 saat uyanık kaldı sonrasında hiç değilse 1 saat uyuması gerekmez mı?  Otomatik sallanan ana kucağı da var. Maalesef onda da uyumuyor  :(  Tecrübeli anneler ne yapmam lazım ? Bu bebiş neden tam uykuya dalmıyor? Şu iki gündür kendisi uyumaz oldu. Kakasini da rahatca yapamıyor e sürekli fitil vs de vermek istemiyorum. Gaz damlası ve prebiyotik kullanıyoruz 

10 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
Oy kuzuum daha çok küçük bıraktığın gibi uyumadı lazım hiç mi indirmedin kucağından fena alışmış
(1,939 puan) tarafından
Kucakta da uyumuyor ki :(  Meme ağzından düştüğü gibi yine uyanıyor
(14,428 puan) tarafından
Off kolik olacak demekki kuzum kolay gelsin valla
(1,939 puan) tarafından
Amiiin  :( Bide çalışmam lazım bakalım nasıl yapacağız
-Reklam-
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Gazı falan bir sıkıntısı mı var acaba? Küçük ya derin uyuması lazım 
(1,939 puan) tarafından
Kakasini yapamıyor gibi ama sürekli de fitil vursam alışacak  :(
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Aynı benim kızım. Şuan iki yaşında değişen birşey yok çıt sesi duysa direk uyanıyor
(1,939 puan) tarafından
Küçük olunca kendi kendine oyalanmiyor da... Hiç iş yapamaz oldum. Kendim bile rahatca yemek yiyemiyorum
0 oy
(407 puan) tarafından
Emziğe alıştırmayı dene canım o sakinleştiriyor çişini yapamıyor demişsin ağzına bir çay kaşığı zeytinyağı ver korkma hiç bişey olmaz doyuyor mu acaba sütün nasıl bide mama vermeyi denesen az bir miktar belki açlıktan uyumuyodur
(1,939 puan) tarafından
Çok şükür kakasini yaptı. Az kaldı fitil kullanacaktım.  Emziği atıyor yaa :(  bi tutuyor bi tutmuyor
(407 puan) tarafından
Pekmeze falan batırıp vermeyi dene ısrarlı olursan illaki tutuyor canım
(2,202 puan) tarafından
Hayir daha 1 bucuk aylik pekmeze falan batirma kesinlikle cok kucul ama israrci ol tuttur gerekirse butun markalari dene ben tutmuyo diye  umursamadim ama simdi kafani duvarlara vursam nafile keske emzik tutsaydi
0 oy
tarafından
Bende yapamıyorum perişan oluyom valla oğlum iki yaşında hamileyim oğlum hic durmaz zaten hamileliğin verdiği ağırlık halsizlik elimi kaldıracak halim olmuyo ikinci gelince napcaksam Allah yardımcımız olsun inşallah
0 oy
tarafından
5.aydayiz kucakta uyuyor hala. Çok pis alişiyor onu memeden de kucaktan da vazgecir. Bir yolunu bul. 4 aylık olana kadar alışmaz diyorlar inanma çok pis alişiyor. Yerimden kıpırdayamiyorum uyurken. Erzaklarımı alip oturuyorum yemin ederim. 
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Bebeğim 6 aylık halen öyle ne misafir ağırlayabiliyorum nede kendime doğru düzgün yemek yapıyorum :(
0 oy
(683 puan) tarafından
Canm karnına zeytinyağı ile masaj yap devamlı gazı vardır sadece meme de rahatlıyor dur daha çok küçük annesi düzene girer zamanla 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bikaç ay sonra rahat edersin canım az daha sabret
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Gazı olduğu için ve kendisini senin kucağında güvende hissettiği için uyumuyordur emzik ver bi 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 94 göst.
13 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde iyidiler1 (225 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 85 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde SnurT (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 92 göst.
7 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Feslegen (830 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 440 göst.