0 oy
287 göst.
Diğer kategorisinde (1,045 puan) tarafından

Kücük kücük sivilce gibi

image

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Cokmu sıcak yapıyorsun
(1,045 puan) tarafından
Yok kuzm bi uyurken kundaklıyorum üstüde tulum hariç bi uzun kollu bi sıfır kollu zıbın bide alt pantolonu
tarafından
O zaman alerji falan olmuştur opturme kimseye
-Reklam-
0 oy
(507 puan) tarafından
Alerji olabilir canım doktora götür istersen 
(1,045 puan) tarafından
Pazartesi gidecz bakalm
0 oy
tarafından
Fazlamı öptünüz mikrop  kapmış  ola bilir ilk suyla sil yada alerji mi oldu
(1,045 puan) tarafından
4 yasında kızım var sürekli öpüyo
tarafından
Mikrop kapmıs
tarafından
Ay öptürme minicik daha yazık teni çok narin , 3 aydan önce opulmez Dr kesin dille uyardı bizi.
(1,045 puan) tarafından
Laf anlamıyo ki kuzm öpme dedikce daha fazla öpmeye çalışıyo
tarafından
Kıskanıyor olabilir. İnadına yapıyor galiba.
0 oy
(920 puan) tarafından
Kuzum sanki ortam sıcakmışta sende battaniyeye dolayıp yatırmış gibi geldi 
(1,045 puan) tarafından
Yok kuzm ben kendm daralınca sürekli hiç battaniyeye sarıp yatrmdm
(1,045 puan) tarafından
Tamm kuzm tesekkür ederm
(920 puan) tarafından
Rica ederim çok geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Benim bebeğimde de olurdu anneden aldiğı hormonlar bebeğe geçiyor yâ bi iki tane o gün içinde geçerdi ama sanırım seninki o değil  bebeğini yikadigin şampuan veya kiyafetlerini yikadigin deterjan alerji yapmis gibi duruyor. Bazi bebeklere anne sütünden geçen yumurta , süt ve süt ürünleri de alerji yapabiliyor büyük tuvaletini nasil yapiyor mukus falan var mi. Bunu en iyi dr gidip öğrenebilirsin.
0 oy
(248 puan) tarafından
Sıcaktan olabilir emiyorsa senin yediğin birşey den olabilir mama ise mama alerji yapmış olabilir 
(1,045 puan) tarafından
Pazartesi götrcez bakalm ne diyecekler
(248 puan) tarafından
Çok opulmekten de olur dikkat edin
0 oy
tarafından
Cnm benimde oğlum bi aylık oldu oda aynı böyle oldu orjinal zeytinyağiyla tüm vücudunu güzelce sürdüm ovaladim akşam sabah da banyo yaptırdim geçti korkucak bişey değil yediğin birşeyden alerji yapmış
0 oy
(679 puan) tarafından
Alerji galiba mutlaka doktora  götür 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canim öpmeyin ondan.olmus sanki. Bepentol varsa nemlendirici ondan sür  iyi gelir
0 oy
(119,343 puan) tarafından
cok kalinmi giydirdin bide esin sakalliysa sakaliyla öpmesin
0 oy
(1,186 puan) tarafından

Bebeklik döneminde yaygın olarak oluşan cilt problemlerden birisi de, daha çok erkeklerin yüzünde ergenlik dönemindekine benzer çıkan sivilcelerdir. Nadiren sırt tarafında da kendini gösterebilen bu sivilceler, her ne kadar zararsız olsa da anne ve babaların görmek istemediği bir şeydir. Yenidoğan sivilceye günlük hayatta 'Milia akne' ya da 'Süt granitleri' de denir. Alın, burun, yanaklar başı çekmekle beraber çeşitli bölgelerde yaygınlık gösterebilen bu sivilceler kırmızı ya da beyaz noktacıklar şeklinde belirir Doğuma yakın günlerde, anne adayından bebeğe geçen hormonlar cilt üzerinde yağ bezlerini aktifleştirerek bebeğin gözeneklerini tıkıyor ve sivilce oluşturuyor.

- Anne ve babalarda ki yanlış bakım ürünü tercihi, bebeklerde yan etki yaparak sivilce oluşumunu tetikleyebilir. Örneğin; cildin PH değerine uygun olmayan sabun, cildi kurutarak sivilce yapabilir. 2- Bebeğinizin yüzünü hiçbir zaman ıslak bırakmayın ve her zaman kuru tutmaya dikkat edin.

3- Sivilcelerini kaşıdıkça cilt zedeleneceğinden dolayı bebeğinizin yüzüyle oynamasını, ellerine takacağınız eldivenlerle önleyin

0 oy
tarafından
Egzamaya ceviricej bizimde öyle oldu bebantol sensiderm vermişti polikliniğe götür

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 494 göst.
0 oy
3 cevap 86 göst.
29 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 99 göst.
7 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mehal (618 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 238 göst.
22 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Kizlarimm34 (14 puan) tarafından soruldu