+1 oy
336 göst.
Aile kategorisinde (446 puan) tarafından
Kizlar 3 aylik bebegim var. Kolik bir bebek gün içinde inaniñ tuvalete gidemiyorum. O agliyor ben gidiyorum. Arada tvde cizgi film acip koşup gidip geliyorum. Veya acil bir isim varsa aciyorum. Gece yatarken telefonda anne kar indaki sesi açıp uyutuyorum. Telefonda başucunda kaliyor öyle uyuyor. Mecbur kaliyorum. Birde 2 3 gündür ben görmüyordum esim telefondan müzik aciyor o sekilde durduruyormus çocuğu. Gözleri bozulur diyorum simdide. Yok bisi olmaz durmuyor diyor. Bebegimde onlari acinca duruyor.ne yapmaliyim

14 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Kimse kusura bakmasın da bir fiil 3 ay hiç uyumadım. Kı.çımı yataga koymadım. Ama o telefonu televizyonuda açmadim.eşine söyle açsın okusun. Zararlı yahu. Bizler için zararlı olan sey daha 3 aylık. Gözünüzü seveyim. Gerekirse gitme tuvalete ama açma sen izletme. Zamanla düzene giriyor bebeğin. Telefondan müzik aç Baska sey aç ama izlenecek birşey koyma sakın yanına. 
(891 puan) tarafından
Buradakiler süper anne hiçbiri hicbisey açmaz çocuğuna gerekirse gitme tuvalete diyor altina mi yapsın 1 2 dkkadan ne olacak çocuğa ne kdr abartiyirsnz kadin aksama kdr mi aciyorm yazmis acil ihtiyaçlar dahilinde açmış
tarafından
Bugün acil ihtiyac için olan yarın keyife dönüşür :) nasıl olsa bebek duruyor öyle. Ben kendi fikrimi söyledim siz sabahtan aksama kadar izletebilirsiniz.bebeğim kucağımda girdiğim günler oldu tuvalete. Bizimkini bakıcılar büyütmüyor. Benim için 3 dakikasıda bir 3 saati de.
tarafından
2 dk dan ne olacağını ilerde görmez inşallah. Çok basite alıyorsunuz bebekler Tv yş biz gibi izlemiyor gözlerine çok büyük ışıklar renkler geliyor ve karşısında tepki vermeden izlediği hareketli bişey oluyor akışın içine katılamadığı için uzaktan sadece izlemeyi öğreniyor buda otizm belirtileri göstermesine sebep oluyor. Üstüne bide bağımlısı oluyor sen günde 1 kere 2 dk izlettiğin TV onun beyninde büyük bir yer ediniyor ve hayatındaki en renkli en ışıklı en hareketli en bakmak istediği şey oluyor onun tadını almış oluyor.
tarafından
Bebeğim 5 aylık bazen TV açık olur odada kucağımda önünden geçerken bakar ama nasıl boynu kopar onu görene kadar izletiyim diye ağlar. O 2.3 saniye de bile hipnoz oluyor resmen cocuk. Herkesin kendi tercihi tabi. Herkesin doğrusu yanlısı kendine. Anlamayana dil dökmem hiç.
(679 puan) tarafından
Burdakiler super anne ne demek herkes  evladi igin elinden geleni yapiyor televizyon telefon yokken nasil bakiyordu insanlar bebek bu iki dakika aglasa nolur
-Reklam-
+1 oy
(25,223 puan) tarafından
İzlemesin dinlesin şarkıyı oda sakinleştirir. Şimdiden bağımlı olmuş yol yakınken unuttur 
0 oy
(2,115 puan) tarafından
Yatırdığın her neyse kendinle taşı, iğrenç gelebilir ama tuvalet yada banyo yaparken kapının önüne koy senin yüzünü görebilecek şekilde. Yemek yaparken yere koy yüzüne bakarak konuş. Kalan zamanlar zaten uyuyor olur. Televizyon telefon alıştırmaktansa kendine bu tür çözümler bulmalısın. Yine sen bilirsin ama sonuçları seni etkiler. 
(446 puan) tarafından
Haklisiniz ama kolik bir bebek lavaboya bole götürsem hep agliyor hic birsey dinlemiyor yemegi kaç kere yaktım onunla yapmaktan kalkmak istiyor sürekli
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Aman diyeyim izlenecek bişe yapma gerekirse ağlasın sen tuvalette iken. Seni görünce susmuyor mu ki. Gerçek anlamda çok tehlikeli o yaştaki bebek için ki uzmanlar en erken 3 diyordu yanlış hatırlamıyorsam
(446 puan) tarafından
Hayir kolik bir bebek 3 aylik olduk hala susmuyor.
(1,403 puan) tarafından
Fön sesi falan aç canım dinlesin süpürge sesi. Bazı bebekler 6 aya kadar dahi devam ediyor
0 oy
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum bizde ayniydik akşama kadar eşimi beklerdim WC için. Ama TV çok zararlı daha çok küçük gerekirse 2 dk ağlasın ama şimdiden TV ve telefona alıştırma. Zaten tanışacak ne kadar geç o kadar iyi. 
0 oy
(2,167 puan) tarafından
Canm valla 6 aylık bebeğim şuan arada bir TV açıyorum ama şarkı sesi sadece arkasını döndürüyorm izlemesini engelliyorm ama misafir gelince veya biyere gidince mecbur TV'ye bakıyor ama.asla uzun süreli izletmedim telden şarkı açıyorum öyle uzağa bırakıyorum dinliyor cnmm zaten bir zamam sonra beyaz gürültüden de anlamayacak şuan onla susabilir ama biraz büyüse kendi kendine eğlenecek oyuncak tutacak eline alıp sende rahat edersin az geçici bir süreç bu canım sabırlı olmaya çalış:) ve çoğu zaman da pusetine koy varsa eğer yanına al mutfağa seni izlesin öyle alışsın ben öyle yapıyorum mesela yanıma alıyorum işlerimi öyle görüyorum asla kucakta gezdirmem ama uyutmak için de mecbur ayakta sallıyorum o şekilde uyumaya alışmış daha 
0 oy
(3,056 puan) tarafından
Ağlasın bebek ağlayarak buyur.
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Kusura bakma da çok erken pes etmişsin. Evet çok zor ama imkansız değil. Daha 3 aylık ya kıyamam. 2.5 yaş ve 1.5  yaşlarında 2 çocuğum var. Söylemesi kolay diye düşünme diye örnek veriyorum kendimden. 1 tane çizgi film izlemediler daha, bilmezler. Ama ne zorluklar yaşadım. Yaşayacağız yapacak bir şey yok. 
0 oy
(679 puan) tarafından
3 aylik bebek demj ben yanlis anlamadim yanlis yapiyorsun o bebek daha nerden bilsin acma acil isin falan olamasin ilerdi buyuk sorunlara yok acar allah korusun
0 oy
tarafından
tuvalette çok uzun kalmıyor insan o süreçte 2 dk ağlasa da yapacak bişey yok. yemek vs fasılları için de kanguru kullanmanı tavsiye ederim.
0 oy
(214 puan) tarafından
Canm tamam seni anlıyorum benim kızımda çok zor bir bebekti ben 6 aydan sonra TV açmaya başladım oda şöyle ki senin ki gibi isim olursa hemen hallediyorum ama daha 3 aylık bebek beyni bile su gibi yani çok yanlış eşinin yaptığı 
0 oy
(49,839 puan) tarafından
Telefon icin cok erken ya 
0 oy
tarafından
Kusura bakma da 3 aylık bebeği bu kadar bağlı yapmanız hiç iyi değil daha 3 ay ya 3. Radyasyon hep 3 aylık bebek ne anlasin çizgi filmden hepimiz yaşadık bu durumlari
0 oy
(1,244 puan) tarafından
3 ay cok erken değil mi pes etmek için. Pes edip tv  telefondan destek alıyorsunuz.   Rabbim yâr ve yardımcın olsun inşallah 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 211 göst.
17 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Melo B. (147 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 156 göst.
1 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Hatice000 (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 473 göst.
17 Eylül 2020 Aile kategorisinde Şunu da ye kalmasın (2,201 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 514 göst.
18 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

397,251 soru

11,881,288 cevap

35,999 kullanıcı

...