0 oy
195 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (299 puan) tarafından
İyi geceler kızlar. 

Pazartesi günü bebeğimin dil bağı kesilecek. Şimdiden endişelenmeye başladım. Gerçi dil bağı olduğunu öğrendiğimden beri endişeliyim, orası ayrı da. Müdahele geçirmiş olan annelerime sormak istiyorum. 

- Çok acılı bir işlem mi?

- Müdahaleden sonra ne kadar kanama oluyor? 

- İyileşme için neler yapmaklla sorumluyuz?

- Müdahele sonrasında meme reddi yaşanabilir mi?

9 Cevaplar

0 oy
(1,389 puan) tarafından
Hiçbişey olmuyo öyle düşündüğün gibi ağır bi işlem deil cnm görümcemin iki oğlunda da vardı skıntı yaşamadı eve geldklernde hiçbişey olmamış gbiydi senin ki kaç aylık yada kaç yaşında
(299 puan) tarafından
Beyzos34'e: Gerçekten mi? Nasıl yani? Dil bağı kesilse de çocuk büyüdükçe yeniden mi ortaya çıkıyor?
(1,389 puan) tarafından
Yeniden ortaya çıkmıyor cnm görümcemn oğlu ilk kestrdiğnde dha 1 aylık oldğu için sanırım tam kesilmemş bebek büyüdkçe ordaki bağ büyümüş bizde konşmalarndan şüphe edip tekrar baktır dedik doktr duruyor tam keslmemş demş
(299 puan) tarafından
Allah Allah. Benim bebeğim 4 aylık şu an. İnşaAllah tam anlamıyla kesilir. İkinciye kesildikten sonra konuşmasındaki problem çözüldü mü canım? İkinciye kesilmeden önce konuşmasında nasıl bir problem vardı?
(1,389 puan) tarafından
Cnm dil bağı dilini tam çevirmesinde engel oldğu için konuştğu anlaşılmıyordu annesi söylediğinde anlayabiliyodk ama eskiye göre az da olsa bi düzelme var çockta büyüdkçe dha da düzelir bence
(1,389 puan) tarafından
Umarım tam kesilir bdha uğraşmazsın xnm
-Reklam-
0 oy
tarafından
O nasıl bir şey acaba ben hiç farketmedim canım 
tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim çok çok geçmiş olsun size de inşallah sağlıkla rahat bir şekilde atlatirsiniz
(299 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
tarafından
Senden de canım benim.
(2,562 puan) tarafından
Benim kızımada var oda 4 aylık doktorumuz 6 aya kadar bekle  dedi
(299 puan) tarafından
Bizim doktorumuz 6 aydan önce müdahele edilirse anestezi gerekmez dedi
0 oy
(2,769 puan) tarafından
İlk defa duydum böyle bir şeyi siz nasıl farkettiniz. 
(299 puan) tarafından
1 aylık kontrolünde çocuk doktorumuz fark etti canım. Dili alt damağa bağlayan bir et parçası. Bizdeki çok küçük. İlerleyen zamanlarda konuşmasına engel olan bir etmen imiş. Bu bağ dilin üst damağa ulaşmasını engelliyor. O yüzden özellikle R harfi düzgün telaffuz edilemiyor
(2,769 puan) tarafından
Yaa öylemi öğrendiğim iyi oldu benim içinde bir tecrübe olmuş oldu. Rabbim şifa versin inşaallah bebeğinize hayırlı ve sağlıklı uzun ömrü olur insaAllah
(299 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun. Ayrıca dil dışarı çıkarken ortasında bir çentik oluşuyor, dil kalp şekli alıyor. Oradan da anlayabilirsiniz
(2,769 puan) tarafından
Allah razı olsun bilgilendirmeniz için bende 3 gün sonra doğum yapicam ilk bebeğim olucak hiç bilmiyorum böyle şeyleri
(299 puan) tarafından
Canım yaşamadan öğrenilmiyor ki
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Benim oğlumda da var yaa pandemiden dolayı burada kesmiyorlar memlekette kestiricez
(299 puan) tarafından
Rabbim şifa versin canım. Pazartesi günü müdaheleden sonra tecrübelerimi paylaşırım buradan inşaAllah
(3,457 puan) tarafından
Bende okurum cNm sağol
0 oy
(520 puan) tarafından
Kizimjn 1 aylikken kesildi

Bende cok korktum agladim ama korkulcak hicbisey yokmus

Kanamiyor bile

Bi fisfis sikip uyusturdular makasin ucuyla kestiler 

Anlayip aglamadi bile kizim 

Ben ondan cok agladim 

Sonra beslenmesinde herhangi bi degisiklik olmadi hic bu operasyonu gecirmis gibi degildi

Anlatinca insan cok korkuyorda meraketme 5 dklik  i islem simdiden gecmis olsun
(299 puan) tarafından
Ayy nasıl içim rahatladı canım. Böyle detaylı yazmışsın. Allah razı olsun. İçim ferahladı inan ki
0 oy
(119,248 puan) tarafından
bilmiyorum allah sifa versin ins sorunsuzbgecer
(299 puan) tarafından
İnşaAllah canım
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Canim cok geçmiş olsun yigenimde vardi ablamın kızı yani..1 aylıkken farkettiler fakat doktor 1 yaşından önce olmaz dedi yaşında ameliyat oldu sadece bi kaç saat meme ememedi onun dışında ağrısı sızısı olmadı cok şükür şuan 3. Sınıfa gidiyo senden benden iyi konusuyo :))))

(299 puan) tarafından
Çok teşekkür ediyorum canım cevabın için. Çok sevindim yeğenin için. Bizim doktorumuz altı aydan önce müdahele edilirse anestezi gerekmez dediği için erkenden yaptırmak istiyorum
(9,626 puan) tarafından
Benim yigenimede anestezi uygulanmadı canim sprey sıkmışlar o yüzden bise hissetmemiş..demekki artık 1 yaşından sonra anestezi uyguluyolar çünkü onun zamanında narkoz vermediler
(299 puan) tarafından
Çok iyi olmuş canum anestezi vermedikleri. Belki de artık dediğin gibi bir uygulama vardır
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Benim kızımda da var 5 aylık. Ama doktor büyüdükçe konuşmasında sıkıntı olursa öyle keselim yoksa dursun gerek yok dedi
(299 puan) tarafından
Ben de büyüdükçe anestezi gerektiği için erken yaptırmayı düşündüm
0 oy
(1,186 puan) tarafından
O kadar basit bir işlemki.saniyede oluyor dilini.kaldırıyor bir tık  korkulacak hiç bişey yok kanama ağlama vs hiç bişey olmuyor 
(299 puan) tarafından
Yorumlarınızı okudukça içim rahatlıyor Allah razı olsun
(1,186 puan) tarafından
Sizdende canım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 81 göst.
0 oy
6 cevap 137 göst.
26 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elisa bebek (935 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 177 göst.
21 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 170 göst.
21 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu

379,214 soru

11,351,626 cevap

34,822 kullanıcı

...