+1 oy
718 göst.
Diğer kategorisinde (301 puan) tarafından

image

selam kizlar 50 günlük Olduk biz çok şükür 35 haftalık erken doğum yaptım malesef anlatmayı düşünmüyordum aslında ama belki benimle aynı şeyleri yaşayan vardır normalde İstanbul da oturuyorum ben eşimin işleri olduğu için doğumum Aksaray'da olmak zorundaydi yanımda olması için 1 gün öncesi özel bir hastanede kontrolumu oldum hersey yolundaydı ve o gün Ankara'ya yolculuk yaptım orda sancılandim ufak ufak akşama kdr sürdü tekrar  yola çıktık ama hala geçmedi benim herşeyim yikanmisti fakat çanta hazır değildi sancım arttığı için korkudan hemn hazirladim ve giderek şiddetini arttırdığı için dayanamadım doktora yazdım direk 1 saatlik olan hastaneye yola çıktık yolda sancım fazlalaştı hastaneye geldiğimde 5 cm açıklık var denildi saat akşam  11 e geliyordu neyse tamda yılbaşı gecesi yarışım yapıldı biz 3100 e anlaştık yıl başı gecesi zam geldi diye 4100 oldu eşim sesini çıkarmadı tatsızlık çıkmasın diye tm dedi verdi doktorum kesinlikle suni sanciya karşı tamamen doğal dogum taraftarı birisi ve benim 10 cm açıklığım.olana kdr bekledi normal odada saaat 2 ye kdr sancı cektirdi bana suyum patlati kanamam oldu ama hala almadı beni çatala bebeğin kalp atışı yavaşladı doğumuma ramak kaldı 8 cm açılma var ve doktor ortada yok 1 tane ebe ilgileniyor sadece benimle güya özel hastane  tüm gücümu verdim  ve doğum başladi doğum haneye alındım ikanmadan duramıyorum çocuk gorunuyo artık geldi ama doktor ortada yok  catalda değil normal bir yatakta yatırdı beni  hemşire doktor gelmedigi için doğum geciksin diye neyse dayanamıyorum çocuk geliyo diye bağırıyorum ben hemşire eliyle ittirdi ıkınma ıkınma diye ben dayanamıyorum diye bir bağırdım çocuk birden doğdu eşim o sırada doğumuma girecekti ztn girdigi anda çocuğu ebenin  bana yaptığını ve çocuğun mosmor doğumgünü görünce bağırdı doktor nerde ne biçim hastane vs vs diye çocuk dogdu saracak birşey bile hazırlamamis Allah'ın belası görevli çocuğumu ameliyat hane bezine sardılar  tabi doktor daha yeni geldi eşim bagiriyo ama niye geldin böylemi konuştuk biz vs vs ama asla hakaret küfür yok yerden göğe kadarda haklı eşim ben doğurdum doktor geç geldi üstelik 8 cm açıklığımi bile bile evide 5 dk lik mesafedeymis çocuk kuveze alındı solunum skntisndan  doktor  tutanak tutulsun diye bağırıyor ben böyle şey görmedim bagiramazsin vs vs diye kendi hatasını asla gormuyo ama başımda sadece 1 ebe bir temizlik görevlisi ne bir maske ne bisy doktor geç geldi geldiğinde doğuma hazir vaziyette bile değildi  dikiş  için alındım çatala cuma gecesiydi pazartesiye kaldı tutanak biz pazartesi baş hekime çıktık derdimizi anlattık meğerse benim başımda 1 ebe değil bir kaç ebe olması gerekiyormuş sancı odasında değil catalda doğum yapmam gerekiyormuş beze değil pembe havluya sarılmak gerekiyormus kamere kayıtları izlenmiş tutanak tutulmadi madur edildiğimz içinde ve 1 saat sonra sırf yeni yil.diye 1000 TL fazla almışlardı onuda iade ettiler basli başına beni o kdr çok  rezil ettilerki ebe hamiyeydi dilerim yaşattığın aynısını yaşar ilk doğumum ne kdr güzel geçtiyse 2.  O kdr berbat geçti neyseki çok şükür çocuğum sağlıklı ve şuan yanımda 

33 Cevaplar

0 oy
(15,824 puan) tarafından
Ayyy çok geçmiş olsun Rabbim bı daha yaşatmasın prensesi de güle güle büyüt canimm❤️Rabbim iyilerle karşılaştırsın diye boşuna demiyoruz 3 tane doğum yaptım ikisi normal biri sezaryen yemin ederim o kadar iyi insanlara denk geldim ki Rabbim razı olsun onlardan 
(301 puan) tarafından
İlk doğumum o kdr güzel ilgili geçtiki 2. Doğumdan hiç korkmuyordum şuan yemin ederim 3. Doğurmaya aslaa cesaretim yok doğum dan o kdr o kdr gözümü kortutularki
-Reklam-
0 oy
(7,576 puan) tarafından
Rezalet devlet hastanesi daha ilgili gerçekten özelmi burası.
(301 puan) tarafından
Keşke devlette dogursaydim en azından içim bu kdr acimazdi evet özel ve aksarayin en iyi hastanesiymis
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Ayy okurken gerim gerim gerildim bide özel olcak o kadar para veriyosun ama değer yok ben devlette doğurdum yanımda 4 tane stajyer ebe sabah 8 akşam 5 e kadar benimle durup belimi ovdular normal ebeler gelip sürekli kontrol ettiler doktor desen sabaha kadar her çağırmamda yanımdaydı ben rica ettim diye eşimi bile içeri aldılar o kadar mükemmel ilgi gördümki anlattıklarım o hangi hastahane diyor tek kötü olan sancım yokken yatışım yapıldı 24 saat odada durdum aileme haber vermemişler iyi vs diye   sancı çekerken nst ye bağlı olup yattığım için açılmam yavaş ilerledi çok uzun sire acı çektim. Allah herkese kolay doğum nasip etsin doktoru hastahaneyi iyice araştırmak lazım işini iyi yapmayan birsürü doktor var birisidr sana denk gelmiş 
(301 puan) tarafından
Zaten biz yakinimz onda doğum yaptı ilgili sende git dediği için bilmediğimiz bir doktora gittik benim ilk doğumum İstanbul'da oldu mecburiyetten o hastaneye gittim ilkimde benim.basimda da görevli ebe hemşire 3 4 taneydi o kdr ilgili ve eğlenceli bir dogumduki ebe kendi başına olmamasi gerekiyormuş bunu hastanenin baş hekimi diyor basinzda 2 3 kişi olması gerekiyordu sizin diye
(1,627 puan) tarafından
Eee şikayet edicez falan deseydiniz Allah korusun doğum anında bebeğe veya sana bişeh olsa mğdahale edşcek kimse yok bide doğumunu resmen kendin yapmışsın para falan almamaları lazımdı yani hem maddi hem manevi madursunuz
(301 puan) tarafından
Baş hekim dedi ztn paranızı iade edelim diye eşim sadakam olsun dedi ztn eşim bağırdı şikayet edecem sizi vs vs deyince doktor korkudan tutanak tutulsun diye oda bagirindi
(1,627 puan) tarafından
Keşke vermeseydiniz para ne yaptılarki para alıcak umarım akıllanırlarda başkasının başına gelmez doğumda zaten insan çok korkuyor bide böyle davranınca nasıl korkmuşsundhr kim bilir
(301 puan) tarafından
Saf gibiydim oyle sakindim öyle sessizdimki doğumum yorgunluğu sakinliği  ve erken doğum şoku vardı üzerimde :/
0 oy
(119,222 puan) tarafından
ooff okudukca kalbim carpti bee ilk dogumunsa ikimciyi asla yaomak istemezsin ne zor olmus bisi diycem kamera kayitlari dedin dogurdugun odada kamerami vardi bu yasal bisimi en ozel aninin goruntuleri olmasi ne bilkm
(301 puan) tarafından
Hayır odada değil doğum hanenin çıkışında sesler ful duyuluyor ama görüntü yok küfür hakaret kesinlikle yok eşimde sadece bağırıyor çocuğuma bisy olsa nasi hesap vereceksiniz vs vs diye ama giren çıkan doğum haneye sadece iki kişi bir ebe ve görevli doğumu ben 02 .18 de yapıyorum doktor 02 22 de doğum haneye giriş yapıyor
0 oy
tarafından
Okurken ben heyecan yaptim.... Rabbim bidaha yasatmasn
(301 puan) tarafından
Amin  neyseki çocuğum sağlıklı ve yanımda
0 oy
tarafından
Çok kötü gerçekten ya Allah'a şükür ki çocuğun şuan iyi ve yanında ama elinden gelen herşeyi yap o embesller için. 

İşte ben hep diyorum özel yada devlet farketmiyor iyi bir doktor tamamen şans 
(301 puan) tarafından
Rabbim Allah korkusu olanla karşılaştırsın paramız la rezil ettiler bizi bastırmaya çalıştılar herşey usulüne göre yapıldı diye meğerse  baş hekime çıktığımızda biz aslında.hersey başlı başına yanlış ilerlediğini  söyledi baş hekim özür diledi uzlaşmak istedi
0 oy
(219 puan) tarafından
Gerçekten haklisiniz ama gene de beddua etmeyin herkes zaten yaşattığını yaşar Rabbimin adaletinden sual olunmaz o beddua olur da tutar da haberini alırsınız içiniz cız eder isiran ele ekmek uzatmak bizim ahlâkımız çok şükür bebeğiniz iyi Rabbim korumuş bu demek değil ki hakkınızı savunmayın tabiki arkasında durun ama beddua etmeyin çok geçmiş olsun Rabbim acısını göstermesin 
(301 puan) tarafından
Yemin ederim kendim doğurdum ztn 10 açıkliga kdr ztn çektim sanciyi suyum da patladı  sadece göbek bağını kesti bu kdr yani evde dogursam eşim keserdi :)
(219 puan) tarafından
Yani kesinlikle seni takdir etmek lazım gene bilinçlisin bebegin çok şanslı
(301 puan) tarafından
Allah'tan 2. Doğumum ilk olsa çok zor atlatirdim
(219 puan) tarafından
Kesinlkle ve travma oluyor genelde 2. De çok vesvese ederdin çok şükür
(301 puan) tarafından
İlk doğumum çok güzel geçmesine rağmen lohusaligim zor geçti pskolojikmen 2. Dede doğumum çok kötü geçti çok şükür sonrası lohusalık şeyine girmedim
0 oy
tarafından
Başına gelenler ebenin değil doktorun suçu canım insan olana yaşadığı bir acıyı kötü olayı başkası yaşasın istemez hamile birine beddua etmen hoş değil doktor kıçınıı kaldırıp gelmemiş sen ebeye beddua etmişsin 
(301 puan) tarafından
Evet doktor 5 dk lik mesafedeyim diye umursamadı açıklık ztn 8 cm olmuş artık doğum haneye alimmam gerekiyor  ve doğum hane hazırlanması gerekiyor ilk doğumum böyle oldu cunki normal odada her an her şey olabilir ki olduda   elleri ayakları birbirine dolaştı doğum birden başlayınca önceden hazırlık yapsalardi o zmn doktor geç gelmiş olabilir ama doğum haneyi sancilarimi vs yöneten de ebeydi ve  tek başınaydi
0 oy
tarafından
şikayetçi ol hastaneden de doktordan da dava aç bebeğin nefessiz de kalabilirdi doğum kanalında çok kalması da kötü bide eliyle nasıl geri ittirdi evde doğursan daha iyiydi 
(301 puan) tarafından
Ztn eliyle ittirdi için nefessiz kalmış ve mosmor dogdu  ve onun yüzünden 5 gün solunum sknti vs diye kuvezde kaldı kilosu vs herşeyi gayet iyiyidi biz başta doktor ebe herşey normal ilerledi siz abartiyosunz vs deyince şikayetci olmadık hafta sonu girdi ztn araya eğer doktor şikayetci  olsaydı eşim de olucakti ama baş hekim özür diledi ve ebeye gerekeni yapacağıni söyledi
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Allahim bu ne. ben dunyanin en berbat ulkesinde irakta ilk dogumumu yaptim. ozel hastanede ama. basimda 1 kadin dogum doktoru 1 anestezi doktoru 2 ebe ve cocuk doktoru hazir bekledi pazar gunuydu ustelik. bazen irakta dogurdum diyunce herkes ne cesaret dio. benim icin hersey mukemmeldi ama. bu ne ya paranla rezil etmisler
(301 puan) tarafından
Sadece 1 ebe vardı ve hiç bir şey hazır değildi üstelik 4 5 saat sancı çektim ani olmadı yani o süre zarfında hazırlana bilirdi insan evladiyla karşılaştırsın rabbim yer fark etmez
(11,217 puan) tarafından
gercekten soktayim. 2. dogumum da isvecte oldu ben plesentami istiyorum dedigim icin inanir misin odaya onu koyup vermek icin poset bile hazirlamislardi:/ turkiyede kimse isini hakkiyla yapmiyor sorumsuzluk bastan savma insana deger vermeme var. sonucta bu oluo iste.
(301 puan) tarafından
İstanbul kolan Hastanesi'nde yaptım ilk dogumumu doğumdan çıktım gülerek girdim gülerek insan evladı olması lazım
0 oy
(15,131 puan) tarafından
Ay Allah'ım sen aklıma mukayyet ol. Bebeği içeri ittirmek nedir. Gerizekalı ebe. Dava ederdim inan ki o hastaneyi. Bu nasıl bir vicdansizlik. Hadi doktor yok. Ebe de dogurtabilir. Ama bildiğin kötülük etmiş ya . 
(301 puan) tarafından
Doktor yoldaymis o gelmeden doğmasın diye yemin ederim eliyle ittirdi ve bacağıma vurdu ıkınma ıkınma diye   sonra ben dayanamadım artık bı ikindim ne ebenin üstü ne benim ustum ne duvar kaldı bebek balon gibi patladı çıktı ittirdigi için eşimde tam o anda doğum haneye girdi ve herşeyi gördü deliye döndü doktor tamam hadi yetişemedi diyelim tek başına hiç bir şey hazırlamadan başımda sadece 1 ebe vardı üstelik 11 de hastaneye yatış yapıldı doğum 2 buçukta oldu
(15,131 puan) tarafından
Ay çok kötü ya. Çok kötü niyetli bir insanmış. İyi ki bebekle sana bişey olmamış .  Ben de özelde doğum yaptim. Benim de başımda 1 ebe vardı sadece. Benimle çok güzel ilgilendi. Ama o sırada başka bir kadın doğum yaptı. Benim açıklığın o zaman çok değildi. Onun doğumu için ameliyathaneye gitti. Ben o sırada eşimle yalnız kaldım . Bunu sorun etmedim. Çünkü daha vardı dogumuma. Doğumdan az önce de doktor geldi hemen. Diyelim ki doktor yetisemedi. O ebe doğum yaptırmayı bilmiyor mu. Sana orda yardımcı olacağına köstek olmuş bildiğin. Keşke kanitlayabilsen de dava açsan. Ama kanıt olmadığı için zor olur size. Doktordan daha suçlu benim gözümde ebe.
(301 puan) tarafından
Ztn tüm suç ebenin benim  gözümde de doktorla mesajlasiyor ve durum bildiriyor ilk dogumumdada nerdeyse doğurmaya az kalmıştı doktor geldiğinde heerseyi genelde ebe yapıyor  ztn birde ben 2 18 doğum yapmışım eşim resim çekmiş bebeğim ama doğum saatin doktorun doğum haneye girdiği saat yazılmış yani 2 22 ve bunu başhekimi dedigimzde imkansız o an saate bakılır ve o yazılır diye ebeye çok sinirlendi
0 oy
(7,768 puan) tarafından
İyi güzel haklısında ebebin ve bebeğinin ne suçu var ? Ettiğin bedduayı geri al yazık günah
(301 puan) tarafından
Hayatımda hiç bir zaman beddua eden bir insan olmadım canım o kdr yanmasına rağmen asla şuan soyluyorsamda dilimde bebeğinin suçu yok evet ama o ebe başlı başına hatalı kamara kayıtlarında. Da da bunu baş hekim.onayliyor
(7,768 puan) tarafından
İstediği kadar hatalı olsun hamile kadına beddua edilmez çk gücüne gittiyse çok canın yandıysa şikayet edeceksin o bebeğin vebalini taşıyabilecek misin
(301 puan) tarafından
Beddua etmiyorum yaşadığımı bebeği zarar görmeden oda yaşasın ki insanların canlarını bu kdr ucuz görmesin  9 ay ben bı ***** ebe gelsinde 1 günde mahvetsin benim çocuğumun canıyla oynasın diye  bekledim lütfen sizde birz dikkali okuyun
(7,768 puan) tarafından
Okuyorum zaten Ne yaşattıysa aynısını yaşasın demişsin neyse tartışmıcam Allahla senin aranda
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Bende sezeryan oldum develtte ama o kadar ilgilerdi ki refaketcim yoktu malasef sürekli geldiler bisey olursa bizi çağır diye yemegi bile odama getiriyodu kadin kalkamam diye Allah razı olsun ikinciyide orda düşünüyorum 
(301 puan) tarafından
Keşke devlette yapsaydım içim bu kdr yanmazdi
(1,048 puan) tarafından
Yani oradi oyle devlet ilgilenmedi keske ozelde dicektiniz bu sefer ama devlet ozel alakasi yok insan önemli sans isi diyorum ben
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Cok üzüldüm adıniza cok gecmis olsun saglikla büyüsün prenses 
(301 puan) tarafından
Amin inşallah teşekkür ederim
0 oy
(4,662 puan) tarafından
Gerçekten zor olmuş senin için şahsen ben şikayet ederdim ve böyle kapanmamaliydi görüntülerde varmış 
(301 puan) tarafından
Hafta sonu girdi baş hekimle konuşana kdr biz aslında haksız duruma düşürürler bizi vs diye çok yanasmadik şikayet etmeye sonrası istedik ama özür diledi baş hekim gerekeni yapacağıni söyledi   uzamamasi için kapattık malesef
0 oy
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynısının benzerini devlet hastanesinde ben yaşadım resmen devlet hastanesinde yapilan muameleyi yapmışlar.
(301 puan) tarafından
Aklima geldikçe gözüm doluyor yürümeye mecalim yokken geliyo diye bağırırken beni normal odaya aldı doktor gelmedigi için :(
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Anliyorum bnmde gozlerim dolardi hatta millet sorar o acıyı anlatacak bir kelime bulamazsin.
(301 puan) tarafından
Anlatmak bile içimden gelmiyodu yaşadıklarımı  :(
0 oy
(12,958 puan) tarafından
O doktoru bogarim o ebeyi de yerden yere vururum sen caninla cebellesirken doğum gerçekleşirken doktor olmak zorunda kusura bakmasinlar 1000 TL zam almayı biliyorlarsa işlerinin başında dursunlar s.alak saçma insanlar ya böylesi 
(301 puan) tarafından
Eşim inananin o an gelişen olay olmasına rağmen ve 3100 e anlasmamiza rağmen ses çıkarmadan yeterli sağlıklıca gelsin diye ses çıkarmadı erken doğdu bide korkuda vardı  keşke 4 verip herşey yolunda olsaydı
0 oy
tarafından
Ben hep özel hastaneye karşı birisiyim paranızla rezil oluyorsunuz 

Ben anne dostu bebek hastanesinde doğum yaptım 3 dogumumdu ben acıklıgım 4 cm olduğu zaman doktorlar bak hemşire ebe değil doktor başımdan ayrılmadı ikişer ebe dört tanede hemşire vardı benim açıklık 8 cm olduğu zaman hemşire elimi tuttu ve bana 10 dk içinde herşey geçecek dedi bu sözü hiç unutamıyom bide elinin sıcaklığı hissettim adını bile unutmadım duygu hemşireydi o kadar iyi doktorlar hemşreler ebeler diki nasıl iyi davranıyorlardı doğum yaptım tebrikler güzel anne şimdi dikişini atıp seni yatağa alacağız dediler dikiş atarken de sürekli benimle konuştular doktor bile başmda durdu 
(301 puan) tarafından
İnan şuan hamileleri dahi goresim yok o derece soğuttu beni doğumdan  öyle gözüm korkuyoki 3. Olursa heralde sezeryana girerim ki ben sonuna kdr normal isteyen biri olarak
tarafından
Allah yardımcın olsun canm travma olmuş sende doğum
(301 puan) tarafından
Öyle maalesef
(726 puan) tarafından
Anne dostu hastane hangisi çok merak ettim
tarafından
Ben ankaradayım burada benim gittiğim hastanenin doğum bölümü öyle geçiyor anne dostu bebek hastanesi diye
0 oy
(808 puan) tarafından
Çok üzüldüm böyle yapacaklarsa okumasinlar başka meslek secsinler ne biçim insanlar var merhametsiz inşallah ceza alır doktor bide dava aç bence hastahaneye dava açacağını da soyle
(301 puan) tarafından
Eşim gerekeni yaptı aslında biz hem şikayet hemde yasadigimizi anlatmak için baş hekime çıktık oda kamare kayıtlarını sesli vs duyduğunu  vs soyledi özür diledi gerekeni yapicagini hastane adına ben özür dilerim sonraki muaynelerinzde beni bulun vs vs diye el ayak oldu lanet gelsin diyerek çıktık uğraşmamak için ama şuan düşünüyorum da keşke keşke şikayet ci olsaydım
0 oy
(565 puan) tarafından
Ayy sen boyle anlatinca benimde ilk dogumum geldi aklima 29haftaliktim gece sancilandim eşim askerdeydi o sira kaynanamla birlik oturuyoduk. Gece ikide sanci tuttu ben ne bileyim dogum sancisi oldugunu neyse saat 5kadar bekledim gecer diye ama yok sonra kaynanami uyandirdim. O sira araba yoktu bizde gitti kaynanam karai komsuya dedi hastaneye götürdüler beni. Orda bi baktilaar 4cm aciklik var doguma aliyoruz dediler biz sok hic bir hazirligimiz bile yoktu. Neyse beni aldilar sanci odasina. Bu arada devlet hastanesi benim gittiğim. Neyse 6-7kadin var ama sancilari yok neyse ben ordayken kaynanam bebege lazim olanlari almis hastaneden orda oyle kiyafetler falan satiliyordu. Iste bana bi ciğer geliştirici igne yaptılar serum bagladilar neyse. O sira ben uyumuşum. Gözümü bi actim saat sekiz. Birden suyum geldi ordaki doktorlara dedim suyum geldi bana dedi ki alacaz seni doguma. Neyse ne gelen var ne giden.ben ikinmiyorum ama bisiyler icerden asagiya dogru ittiriyo kendine dedim dogiruyorum bakin hoc bakmadilar bile. Sonra zaten birden bebegimin kafasi cikti seslendim gelmediler bile. Baktim gelmiyolar üstümü actim bende sonra geldiler aldilar bebegi onlarda oyle bi carsaf gibi bisiye sardilar kizimi. Sonra beni catala götürdüler orda bebegin eşini düşürüp dikis atmak icin. Biri dikis atiyo biri gelmis bana su formu imzala diyo. Elinde de kahve. Dedim git basimdan ben burda neyin derdindeyim sen gelmissin elinde kahveyle şunu imzala diyon imzalamiyom sizi sikayet edecem sizi mahvedicem falan bagirdim bir sürü sonra o gitti. Dikis atildi bebegimi hemen baska hastaneye kuveze gonderdiler. Neymis orda yer yokmus falan filan. Bi tanede yanima yazik stajyer verdiler bacaklarim falan hep kan garibim cok yardimci oldu bacaklarimi falan temizledi sonra odaya alindim oyle oldu benimde ilk dogumum 
(301 puan) tarafından
Geçmiş olsun yaşanan acı tecrübeler malesef :(
(565 puan) tarafından
Evet acı ama gerçek malesefff. Yinede şükürler olsun kızıma minnoșuma bisiy olmadi sağlıklı :))))
(301 puan) tarafından
Şükür rabbim onlara ömür versin şükür tesellimz ztn onların iyi olmalari

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 112 göst.
0 oy
3 cevap 46 göst.
0 oy
2 cevap 75 göst.
0 oy
2 cevap 80 göst.

378,930 soru