+1 oy
195 göst.
Diğer kategorisinde (13,726 puan) tarafından
Martta 3 yaş olacak Faruk.

2 ay önce denemiştim başarısız olmuştum.

Lazimliğa oturmamisti,tuvalette de korkmuştu sanırım.

Geçenlerde çıkarmış bezini kapının arkasına çiş yapmış.

Ben de bunu fırsat bildim bezini çıkardım.

Lazimliga oturuyo şimdi.

Oyuna dalmadigi sürece çişini yapıyor hadi yapalım falan deyince.

Ama 2 gündür kakasını yapmıyor.

Kendini sıkıyor farkediyorum yapmamak için.

Nasıl çözmem lazım?

Fikri olan var mı?

8 Cevaplar

0 oy
(44,772 puan) tarafından

Hani bana Özel hello morning postu hııı hıı:getlost:

(13,726 puan) tarafından
Ahahahha derya söz yarın sabah :D
(44,772 puan) tarafından
Pekiii mirve
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kakasını sırf koktuğu için mi yapmıyor yoksa kabızlık problemi mi var çocuğun önce o sorunu çözmek lazım canım yavaş yavaş alışmaya başlamış zaten
(13,726 puan) tarafından
Az önce pijamasina yapmış:(
0 oy
tarafından
İlk Bi kaç gün kabız olur canım kakasını yapmak istemez tuvalete sonra alışır merak etme 
(13,726 puan) tarafından
Pijamasina scms meltem ya :(
tarafından
normal Bi kaç gün yapar onu ama pes etme öğrenir hemen
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Birkaç hafta böyle olmasi normal.
(13,726 puan) tarafından
Pijamasina yapms :(
(3,895 puan) tarafından
Normal cnm bnmki ilk 2 hafta büyük küçük altina yapti.Sabret öğrenir.
0 oy
(13,167 puan) tarafından
Bı yerde illaki yapacak canım 
(13,726 puan) tarafından
Pijamasina yapmış :(
0 oy
tarafından
Öyle yapması normal korkuyor demek. Ama bezini çıkarması iyi bence artk takmak istemiyor anlamına geliyor sürekli lavaboya götur alışır 
(13,726 puan) tarafından
Pijamasina yapmış:(
tarafından
Öyle yapa yapa öğrenir kız  ben dışarda bahçede alıştırdı m 1 hafta da çözdü yan i
0 oy
tarafından
Neden lazımlığa oturtuyorsunuz. Zaten büyük artık normal tuvalete yapabilir. Sonrada lazımlik olmadan baska yerde tuvaletini yapamaz. Ilk günler korkar aglar ama alışır. Oglum 2 buçuk yasinda yaklasık 2 ay oldu normal tuvalete alıstiralı

Ilk baslarda korktu ağladı ikna edene kadar baya uğraştım. Küçük terliklerini görünce sonunda ikna oldu. Cok sukur yapıyor suan. 

Ilk gun çiş yapınca baya sevindim alkısladim sevindiğimi gorunce devam etti. Bi kac gun sonra farkında olmadan büyüğünü yaptı. Korkulacak bisey olmadigini gorunce devam etti. Bazen inatlasiyor yapmıyor ama yaza kadar o halleride kalmaz insallah
(13,726 puan) tarafından
Pijamasina yapmış şimdi de :(
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Bu durumla tam 7 ay mücadele ettim ben ısrarla tuvalete yapmadı altına yapıyordu sonraları tutmaya başladı karın ağrısı ve gaz sancisiyla hastanelik olduk kaç defa lavman yaptığımızı hatırlamıyorum bile tam pes etmiştim yok olmuyor böyle gidecek herhalde diyordum sonra bir yöntem daha denedim bilincaltina mesaj verdim geceleri o uyuduktan sonra konuştum onunla 3 gece devam ettim ve o 3 günün sonunda tuvalete yapmaya başladı bu durum o kadar psikolojimi bozdu ki aylar oldu çocuk düzeldi ama ben hala sanki her an altına yapacakmış gibi hissediyorum çok geç olmadan dene bunu canım 
(13,726 puan) tarafından
Uyuduktan sonra ne diyim cnm inşallah ben de basaririim :(
(2,039 puan) tarafından
Uykuya geçtikten 10-15 dk. Sonra kısık ama onun duyabileceği şekilde pozitif telkinlerde bulun mesela ben şu şekilde konuştum sen büyüdün artık tuvalete yapman gerekiyor korkacak birşey yok biz hep senin yanındayız seni çok seviyoruz gibi gibi..çok garip bir şekilde tam uyanmiyor ama seni duyduğunu mimiklerinden anlıyorsun 3 gece ard arda uygula inşallah faydasını görürsün

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 78 göst.
12 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Tugba006 (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 41 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 136 göst.
27 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Dilaray1404 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 90 göst.