+1 oy
191 göst.
Aile kategorisinde (651 puan) tarafından
Kızım 17 aylık baba amca bitti gitti bebek kedi kuzu baybay diyo bilinçli olarak su isteyince su diyo. Bebek görünce cici cici bebe diye sevip oynuyo. Ama adıyla seslenim bakmiyo iki saat elvin elvin diye çağırıyorum sanki hiç duymuyomus gibi umursamiyo. Annemlere geldim onlarda acaba duymuyomu bakmiyo diyolar. Çocuğu böyle olan varmı. Doktora goturmelimiyim sizce  bazen elvin nerde diyorum hemen gidip koltuğun arkasına saklaniyo bakincada cee ee diyo.    Bı yerde isme bakmaması otizim belirtisi olduğunu duydum ondan karktum

10 Cevaplar

0 oy
(2,493 puan) tarafından
Ben bı sorun görmedim anlattıklarında
(651 puan) tarafından
İsmine hiç bakmiyo cnm. Sadece elvin nerde diyorum o zamn saklaniyo bende  oyun oynuyo onun dışında sanki adını bilmiyomus gibi
(2,493 puan) tarafından
Saklanıyor,arıyor falan dedin ya demek ki biliyor yine de adını. İçin rahat etmeyecekse götür tabii ki canım
-Reklam-
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Bı götür bence ismine seslenince bakmalı çünkü. Küçükken de bakmiyo muydu ? Benimki 8 aylık adını söyleyince bakıyor
(651 puan) tarafından
Küçükken de bakmiyodu  cnm. Benimde yiyenlerim bakiyo hepsi sadece benimki öyle inşaallah sorun yoktur
(3,140 puan) tarafından
Bide bak şöyle bişey okudum şimdi isimle seslenince arkasından bişey istemen bişey söylemen gerekiyormus mesela eline kızının bir oyuncağını alıp elvin al bunu kızım demeliymisisn. Elvin bana bakarmisin kızım hadi gel bunu benden al gibi şeyler söylemek gerekiyormuş. Çocuk ismini söyleyince bı karşılık almayınca bı saatten sonra bakmiyormus zaten bişey demicek diye.
(651 puan) tarafından
Daha küçükken hep boş boş adıyla sesleniyodum baksın diye. Elvin ben gidiyorum desem hemen bakiyo. Yada al bunu elvin dersem bakiyo içimi rahatlattın teşekkür ederim cnm
(3,140 puan) tarafından
Rica ederim canım gene de doktora götür ama ne olur ne olmaz
0 oy
tarafından
Oğlum 5,5 aylık ve her sese tepki veriyor adıyla seslenince bakıyor ama şöyle bisey var şimdi evde biz 9 kişiyiz gorumcemler kaynanamlar falan ev halkının sesine yüzüne alışkın olduğu için onlar çağırınca gülüyor gitmek istiyor disardan birisi olunca güler ama gitmek istemez sadece bakar 
0 oy
(449 puan) tarafından
Duymasa konuşamaz canım seninki anne baba vs diyor yine de bir Dr göster 
(651 puan) tarafından
Duymasına sorun yok zaten ama ismine neden bakmiyo bilmiyorum. Böyle devam ederse doktora goturecem
0 oy
(528 puan) tarafından
Allah korusun Cnm her duyduğuna okuduguna inanma bebeğin sağlıklı olmazsa başka belirtilerde gösterir sadece ismini bilmiyor olabilir sürekli çağır onu alışır inşallah❤️
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Doktor bi görsün derim ne olur ne olmaz bence...
0 oy
tarafından
İşitme testi yaptırmadinizmi canim
(651 puan) tarafından
Yenidogdugunda yapıldı sorun yoktu. Zaten duymasinda sorun yok gibi. Her dediğimi anliyo bazen tekrarliyo. Tek sorun ismine asla bakmiyo
0 oy
(907 puan) tarafından
Isitmesinde sorun olsaydi canim diger kelimeleride kinusmazdi, benimde oglum ismine tepki vermezdi pek o 14 aylikken falan ama hep degil 10 defa cahisam 6.cida bakardi halada bir bakar bir bakmaz , ama 10 defa cahirdiginda bir defada olsa bakmasi onemli.

Evet otizim belirtileri arasinda ismine cevap vermemesi en enomli konulardan biri canim, sosyal iletisimi nasil ? Mesela sen odadan ciktiginda tepki veriyormu seni ariyormu yabancilarla iliskisi yada yasitlarina ilgi gosteriyor mu ? 
(651 puan) tarafından
Evde sürekli peşimde dolaşır. Ama annemlere geldiğimizde yanıma o kadar gelmez etrafta dolaşır bebekle oynar. Bebe cici yapar. Montunu getirip giydir der. Yabancılar onla oynayıp gulerse oda tepki verir güler onlara hatta biseyler söyler
(907 puan) tarafından
Bunlar gayet normal canim oyle ciddi bir sorun yok gibi gozukuyor, isaret edermi istedigi bir seyi yada bir sey ilgisini cektifinde gozlerinize bakarmi ?
(907 puan) tarafından
Goz temasi iyiyse korkma canim, ama goz temasida kiaitli ise mutlaka bir uzmana danis
0 oy
(301 puan) tarafından
Kendi etrafinda donmeye calisiyor mu ya da dönen oyuncaklara ya da camasir makinesi vs ilgisi fazla mi . 
(651 puan) tarafından
Öyle huyları yok
(301 puan) tarafından
Seninle goz temasi guzel mi bisey yaparken konusurken gozlerinin icine bakiyor mu . Eger o da normalde cok endiselinicek bisey yok gibi .istersen yine de gotur doktora için rahat etsin .bazi çocuklar oglum kizim vs diye sevince adini zor ogreniyor surekli adiyla sevmeye calisin :)
0 oy
(3,152 puan) tarafından
Canim benim kızım 31 aylık daha yeni ogre di ismini düşün yani 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 68 göst.
9 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (995 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 220 göst.
0 oy
13 cevap 159 göst.
30 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Esmasavas (139 puan) tarafından soruldu