0 oy
219 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Kızlar 15 haftalik hamileyim.ben 31 yaşimdayim ve 18 19 yaşindan beri erkek bebeğim olursa Asil Ata vermek istiyordum.allahım nasip etti bebeğim erkek Asil olarak esimle anlaştik çünkü soyismimizde ata var :)eşim ailesi o nasil isim anlami ne alpaslan koysanizya .kayin pederimin ismi Hasan herkese bizede Hasan can geliyor diyo.beni illahllah getirdiler.bide tutturmuslar 2. Isim koyun. Onuda HAsan bekliyorlar biliyorum.asla istemiyorum.esimde onlara karsi tepki vermiyor. Eşim simdi Asil in yanina 2. Isim ariyor. Ne yapayim.yada öneriniz varmi isim olarak yakisacak.bunaldim iyice

16 Cevaplar

+2 oy
(48,494 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
tek asil güzel sen kararli ol esine fe tepkini koy sinir oluyorum boyle baski yapanlara
(11 puan) tarafından
Bide yaşayan olarak bana sorun.karsinizdaki insanlar bencil olunca sadece ne derseniz diyin kendinizi yormuş oluyorsunuz. Kesinlikle Asil tek başina güzel. Hatta ben inşaat firmasinda çalışıyorum oğlumun ismini yeni projemize koydum. El bunu bile bile kabul ediyor ben ailem dedigim insanlarla uğrasiyorum
(48,494 puan) tarafından
benim kendi ailem begenmedi kizimin ismini demeyiz dediler sormadım danismadim annem abine bari sorsaydin dedi sorsam isim diyecek koymam gerekecek kendi istedigim ismi koydum bosver esin umarım diretmez
-Reklam-
0 oy
(424 puan) tarafından
Ben beğenmedim ya
(11 puan) tarafından
Neyi beğenmediniz ?
(424 puan) tarafından
Asil diye isim olmaz. Ahmet Mehmet olur. Farklı olcam diye kasmayın kendinizi klasik isim her zaman iyidir
(11 puan) tarafından
Benim ismim ayşe senin ismin neden kübra 87 lisin bide ben 92 liyim olur mu öyle şey canim aaa neden bu kadar kasmışlar  :D canim saçma yorum olmuş
(424 puan) tarafından
Eleştirmek için söylemiyorum inan. Bak senin ismin Ayşe on numara isim. Niye evladının ismi güzel olmasın. Birde sen denk geldin lafım sana değil aslında. Etrafta öyle uyduruk isim var ki ağzım açık kalıyo. Asil yine güzel kalıyo yanlarında. Sağlıkla kucağına 16 aylık Defnem var benimde. Hayırlı doğumların olsun öpüyorum seni.....
0 oy
(826 puan) tarafından
2. İsim koymuyorm diceksin çok basit canm
(11 puan) tarafından
Haklisin canim bende diyorum bu sefer esim senin dedigin oldu düsünelim diyo . Kirmamakta lazim inşallah orta yolu bulacagiz Asil olacak tek :))
0 oy
(2,397 puan) tarafından
Iki isimli biri olarak asla iki isim konulmasini onermem. Okul ve is hayatinda zorluktan baska bisey degil. Hele tek isim kullanirsaniz bos bi koyma. Mesela benim adim elif cansu. Ben cansuyu kullaniyorum. Yani kimse bana elif cansu demiyo gereksiz o yuzden. Ben bu yuzden iki cocuguma da tek isim koydum. Esiniz biraz kaba tabirle ayak yaptigini dusunuyorum hasan konulsun diye ama herkes kendi adiyla yasasin. Asil tek basina guzel bi isim. Net sekilde lafini soylemen lazim. Ben sadece asil istiyorum, cocuk benim diceksin gerekirse.
(11 puan) tarafından
Evet eşim ailesine karsi pısırık ben bunu hep derim zaten kabul ediyorum bu durumu . Eşime karsi cocuk benim diyemiyorum iste kalpte kirmak istemiyorum çunku o benimkini kabuk etti. Tek başina gercekten dolu dolu bir isim canim allah biliyor kalbimi . Başım şişti hamile kalana kadarda .kaldiktan sonra ozel hastaneye gidiyorum diyede şimdi isim konusundada beni çok yordular .esimde bunlara müsade etti
(2,397 puan) tarafından
Vallahi esin kirilmasin diye sen kiriliyosun. Esin dusunuyo mu esim kirilmasin diye? Yoo. Her zaman once dusunecegin kisi kendisi olmali insanin. Yoksa uzulen kirilan sen olursun sadece.
(11 puan) tarafından
Genelde öyle oluyor canim :))  haklisiniz ne diim söylenenler hepsi hakli ama bazen insan çaresiz kaliyor
0 oy
(1,406 puan) tarafından
2ciye siz koyarsınız 1e ben koyacam de gecistir. Nedir bu isnanların isim diretmesi bi cocuk doğurcaz ilk isim hevesimizi kursagimizda birakiyolar
(11 puan) tarafından
Asla bunuda kabul etmem daha Hasan mi kaldi ya Musatafa ali vs olsa neyse . Bencil insanlar beni çok yoruyorlar. Ama oğlumun isminde kararliyim. Belki 2. Isim düşünürüm diye soru açtim teşekkür ederim canım:) rabbim herkesi anlayisli insanlarla karsilastirsin
(1,406 puan) tarafından
Amin canim sende haklisin tabi asil koy sadece
0 oy
(501 puan) tarafından
Ay gıcık oluyorum ya böylelerine çok meraklılarsa kendileri doğrup istedikleri ismi koysunlar
(11 puan) tarafından
Bende gıcık oluyordum basima geldi. Esimin ismi umut oglumun ismi hasan olacak miş dusunebiliyomusun çok komik ya babaya bak oğula bak :)) rabbim hayırlı ve anlayisli insanlarla karsilastirsin herkesi canim
(501 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(287 puan) tarafından
Biz sülalecek çift isimiz eşimle ben de , bu yüzden kızımıza da iki ism koyduk ben avantajlı buluyorum, ayrıca harflerin enerjisini alma açısından da avantajlı. Ama akrabaların bu denli karışması beni rahatsız etti açıkçası, senin kendi kocanla anlaşman asıl önemli onlar neden ısrar ediyor ki çocuk sizin çocuğunuz. Asil ismi çok benlik değil , Alparslan bence de çok güzel ve havalı ama herkese beğendirmek zorunda değilsiniz çocuk sizin çocuğunuz mutlulukla güzellikle büyütün canım 
0 oy
(430 puan) tarafından
İsim koyma hakkı önce annedir o kadar taşıyorsun zorluklarına katlanıyorsun babane ve dede sadece sana fikirlerini sorarsan söz söyleme hakkına sahipler bence asil güzel bence yanına aras arda gibi isimler olabilir tek isim olarak da güzel
(11 puan) tarafından
Kesinlikle öyle bende bebeğimi kaybettim daha önce eşimden proglemler vardi düzeltmek icin akla karayi seçtim girmedigim şifa sitesi araştirmadiğim sey kalmadi düzelsinde bebeğimiz olsun diye . Bu postan sonra eşim aradi üzerine konuşuk onada aynisini söyledim ve saolsu  sen kasma morelini bozma istedigin gibi olacak dedi.herkes kendi yaşadığini bilir canim
(430 puan) tarafından
Bende iki kez düşük yaptım 14 yaşında kızım var 11 aylık oğlum ikinci bebeğimde hastanede falan yattım  erken doğdu yaşımda var  zaten çok hassastım bu konuda eşimde kırmadı çınar benim paşamın adı  sende sağlikli şekilde al inşallah minik paşanı
(11 puan) tarafından
Isminiyle yaşaşın allah bağışlasın ikisinide annesi :)) inşallah canim inşallah aslinda tek temennim o sağlıkla gelsin kuzucuklarimiz ama hevesimizde var yaşadıklarimizda insanin zoruna gidiyor.
(430 puan) tarafından
Bana isim konusunda eşimin aile hiç karışmadı birazda ondan böyle konuşuyorum tabi herkes kendi evinde ne yaşadığı daha iyi bilir eşime derim hep evlatlarımız aşkımızın meyvesi diye siz biribirinizi sevip saydıktan sonra orta yol bulunur elbet Allah herkesin yuvasını daim kılsın evlatlarımıza hayırlı ömürler versin
(11 puan) tarafından
Amin canim amin . Eşim Asili kabul ediyor ama ailesininde karismasinada konusmasinada müsade ediyor. Rabbim anlayışlı insanlarla karşılaştırsın herkesi canim
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Asil Eren.   
(11 puan) tarafından
Eren ismini üst kat komsum koydu geçen hafta oglusu oldu :))
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Tek isim koy 

Çok pişman olursun sonra
(11 puan) tarafından
Tek isimde karar verdik canim ben istemiyorum zaten eşimde kabul etti bugün
0 oy
(5,705 puan) tarafından
Asil çok güzel bir isim bence kimseye aldırış etme ben olsam inadına koymam yanına bir isim onlara ne ya 9 ay karnında talıyan zorluğunu çeken sensin o kadar seviyolarsa hasan ismini kendi çocuklarına koysalardı
(11 puan) tarafından
Eşimin adi umut oğluma hasan can koyacakmisim :)) evet canim haklidin keza öyle yapacam yoksa kendimede yediremem isimden dahi soğurum kendimi biliyorum.esimide kirmak istemiyodum bugun konustuk karar verdik Asil geliyor :))
0 oy
(124 puan) tarafından
Bende kızım olursa Parla koymak istiyorum ama başta kayınvalidem ve annem olmak üzere herkes bir laf söyledi daha cinsiyet belli değil sadece sordular ve bende fikrimi söyledim bin pişman oldum. Sevdiğin isimde kararlı ol sonradan pişman olma. 
(11 puan) tarafından
Parla ismide çok guzel canim bende beğeniyorum inşallah rabbim gönlüne göre verir . Bizde eşimle konuştuk bugun karar kesin sadece Asil olacak inşallah rabbim sanada istediğini nasip eder :))
(124 puan) tarafından
Amin inşallah ♥️
0 oy
(1,319 puan) tarafından
Sadece asil koy bence 

24 faftalığız biz daha isim bulamadık atlas yada Çınar istiyorum ben eşim i ikna edebilirsem birini koyacağım 
(11 puan) tarafından
Ikiside çok güzel isimler rabbim gönlünüze göre versin.ikiside kuvvetli isimler bende gönlümdeki Asil di hep hayatim boyunca.rabbim nasip etti bi kaç kendini bilmez insan yüzünden hayalini kurdugumuz bizim olan seyleri yaparken sıkıntı cekmek beni kahrediyor. İnşallah istediğin gibi olur canim :))
(1,319 puan) tarafından
Cnm sen inat et kararından dönme ilk oğluma Çınar çok istemiştim kayınpederim  yüzünden koyamadım onun ismi ni koyduk yanına Efe koymak istedim izin vermediler çok saftım o zamanlar kararlı duramadım şimdi 2. Oğluma kendi istediğim ismi koymaya çok kararlıyım
(11 puan) tarafından
Ya ne kadar baneller demi çok garibime gidiyor.benim annem bqbam karismiyor hepsini begenip siz diyosaniz diyorlar.sanki oğlu yapti herseyi oglu bakti dikkat etti dünyaya getirdi. Kayinpederinin ismini koydun yanina bile bisey ekletmediler.ben hakkimi helal etmiyorum sende etme. Böyle seyler yaşadikca duydukça başım uyusuyor anlam veremiyorm.senin hevesin ne olacak. Allah herkesi anlayisli insanlarla karsilastirsin canim rabbim gönlüne göre versin
(1,319 puan) tarafından
Gerçekten kötü bir durum şuanki aklım olsa kesinlikle koymazdım yada yanına ikinci bir isim koyardım
İnşallah canım sağolasın
0 oy
(1,204 puan) tarafından
Bence Asil tek başına daha güzel hiç yüz vermeyin eşinize 
(11 puan) tarafından
Teşekkür ederim herkes beğenmiş bi sanirim esimin tarafi anlamiyor :D benim annemler vs de çok begendi.hatta ben inşaat şırketinde çalışıyorum yeni projeye Asil park ismini verdim patro um kabul etti . El kabul ediyor herkes begeniyor neden eş tarafi hep böyle . Teşekkür ederim canım benim:))
(1,204 puan) tarafından
Ayy ne güzel olmuş projeye Asil park ismii:))
0 oy
(482 puan) tarafından
Bende çok istemiştim asil koymayi dalga gecmisti söylediklerim. Tek başına çok kaliteli bir isim.   

Asil  kerem yakıştırıyorum 
(11 puan) tarafından
Eşimin tarafida bu tepkiyi verdi ama esim anlamini begendigi icin bi kac yerdede bu isimde daha önce bebek görmüştük hosuna gitmişti karar verdik. Kerem de çok şık bir isim ama cevremde sapsari mavi gozlü bir keremimiz var teyzesi :))
(482 puan) tarafından
Yaa :) sağlıkla gelsin paşa isim için vaktiniz var daha çok seçenek çıkar karşınıza.  Eşime kalsa cihangir olacaktı emir çağan oldu .. Ben doğuma giderken konuştuk en son karar verdik . Cihangir koyarsan boşarım seni diyordum :)
(11 puan) tarafından
Aha bende eşime öyle dedim :)) bu osmanli dizileri esleri fena etkiledi herkesin ismi ayni olacak yoksa :))
0 oy
(90 puan) tarafından
Bana da duyuruyorlardı büyük babannelerinin ismini koymam için. Ben direkt dedim 9 ay karnımda taşıdım, istediğim ismi koyarım diye. Şu an kimse sesini çıkarmıyor eşim de dahil
(11 puan) tarafından
Bizimkiler dariliyor hemen atip tutuyorlar.aslinda muhattab olmamda ayni binadayiz . Mecbur kaliyor bazi seylere insan. Esim kabul ediyor ama 2. Bi isim ddiye aklini celiyorlar. Bugun posttan sonra gün icinde sürekli arar konustuk ben söyledim hevesimi aldirmadiniz vs diye biraz duygusallastim o da üzüldü sakin bidaha boyle olamayacak diyip sadece Asili kabul etti.
(90 puan) tarafından
Valla darılmalarıyla ilgilenmiyorum. Çok şükür hepsininde çocuğu olmuş, herkes kendi çocuğuna ne isim koyarsa koysun. Ben o kadar zahmetini çrktikten sonra kimseye söz hakkı tanıyamam. 2 isme karşı değilim ama eski isimlere karşıyım, ilerde çocuğum akran baskısına maruz kalsın istemiyorum. Bu arada önerdikleri isim ismetti. Ona dedim eski isim diye yanlış anlama:)
(11 puan) tarafından
Ismet can benim kuzenim :))  benimde dedemin ismi :)) yok ne söylesen haklisin sonucta cocuk bizim biz canla başla dogurmak icin uğrasip bütün emegini buyumesini biz ustleniyoruz .

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 135 göst.
0 oy
13 cevap 156 göst.
14 Ekim 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde B. Sema (408 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 97 göst.
0 oy
5 cevap 137 göst.
10 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde birerkekannesii41 (95 puan) tarafından soruldu

378,267 soru

11,321,885 cevap

34,767 kullanıcı

...