0 oy
114 göst.
Diğer kategorisinde (24 puan) tarafından
Kızlar gebelik düşünüyorum nasip olursa önceden başlanmalı diye hatırlıyorum folik asit ne almalıyım ?

11 Cevaplar

+1 oy
(489 puan) tarafından
Folibol marka kullandım ikinci ay gebe kaldım 
(24 puan) tarafından
Aaa evet ilk gebeliğimdede sanırım oydu kullandığm
(489 puan) tarafından
Onu kullan bak bildiğin bı markaymis zaten
(1,297 puan) tarafından
Bnde bunu kullandım üç ay sonra hamile kaldım. Ama bu çok ayırmış. Eczacim 4 e kır öyle iç demişti
-Reklam-
0 oy
(850 puan) tarafından
Doğru biliyorsunuz, doktorum folate plus markasını vermişti..tabi bir sürü marka var..
(24 puan) tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Canm bi doktora git önce sonuclara göre verir vitamin
0 oy
tarafından
Folbiol un oranı çok yüksekmiş. Diofol kullandım ben 
0 oy
(954 puan) tarafından
Diofol kullandım ben bitkisel ürün diye 
0 oy
(299 puan) tarafından
Gebyfoll diye bir marka kullanmıştım
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Ben gebeyken doktor folibol yazdı öncesinde kullanmadım
0 oy
(119,248 puan) tarafından
dr bana diofol yazmisti turncu kutu
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Kafana göre kullanmq bence folik asit yüksekliği gebelikte bebek için iyi değil benim folik asit yüksekliğinden dolayı bebeğimde farklı anomaliler gelişti ve sonlandırıldı gebeliğim 4 . Ayda doktora git değerlerine falan bakılsın ondan sonra doktorunun önerdiğini kullan 
(24 puan) tarafından
Canım bunu dha önce sağlık ocğqındaki hemşire bile gebelik düşünürsen git kullan dediği için hani zararı olcğını düşünmediğimden kullanmak istedim ama sende çok haklısın folik asit değerine bakılıyormu sadece hastanede
(1,539 puan) tarafından
Sadece ona bakılıyor mu bilemiyorum canım ben gebelik öncesi kullanmadım gebeligimle birlikte başladılar bana ama sonrasında bebekte test giden şeyleri görünce sonlandırıldı  bana folik asit yüksekliği dediler ve genetige gittik ordada bir sürü şey anlattılar ilk gebeligimde yaşamıştım sen doktora git gebe kalmak istiyorum değerlerine bakılsın folik asit  falan başlamak istiyorum de doktor zaten yönlendirir seni
tarafından
Tatlım gebelik öncesi kullanırsan  hamile kalınca vitamin rezervin iyi olduğu için düşük dozlu olanı veriyorlar değerlerine bakıp bence gebelik öncesi için sıkıntı yok kullanmasinda daha yararlı anne daha hazırlıklı dinç oluyor  gebelikte doktorun  kan değerine bakıp uygun bir ilaç veriyor öncesi için sorun yok hamilelikte kana bakılıyor
(24 puan) tarafından
Teşekkür ederim kızlar bu nasipse 2. Gebeliğin olcak kendimide çok enerjik hissetmiyorum buyuzeen ilk 3 ay folik asit çok önemli hatta gebeliği düşünmeye başlamadan kullanın diye çok yerde okudum ondan sordum . Hamileykende 3 4 ay kullanmıştm öncesinde başlamak iyi diye şuan malum deniyorken kullanmak istedim. Ben bi sağlık ocağındaki hemşireme sorayım çok teşekkürler
0 oy
(152 puan) tarafından
Canım eczacıya bitkisel folik asit diyorsun yeşil beyaz kutulu verdi ismini hatırlayamadım şuan 
0 oy
tarafından
Gebelik öncesi düz sigortanın karşıladığı folbiol kullandım iki ay sonra hamile kaldım doktorum multivitaminli karışık bir folik ast vermisti hamilelikte ayrı kullandım gebelik öncesi devletin verdiğini kullanabilirsin tatlım hamile kalınca da doktorunun önerdiğini kullanırsın folbiol öneririm 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 88 göst.
25 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 167 göst.
0 oy
3 cevap 216 göst.
16 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde BetulOpoz (515 puan) tarafından soruldu