0 oy
692 göst.
Aile kategorisinde (86 puan) tarafından
Kaynanam 1.2 yil önce annemlere 5 kiloluk salça verdi. Şimdi de bana annen 5 kiloluk salçayı verecek mi diye sordu bende verir dedim zoruma gitti çünkü ne bileyim salçasinda değilim ama dünürü sonuçta salça değil mi öteki gelinlerin annesine verse eminim ki almaz biliyorum.  Yani annemin de zoruna gitti salçası için değil dedi annem aradan yıllar geçmiş insan istemeye utanır dedi haksız mıyım gerçekten öyle ama insan istemeye utanır annem yeri gelir 1 tencere sarma yapar gönderir kete vs falan kendisi de yer bilemedim sizin fikirleriniz neler 

28 Cevaplar

+1 oy
(214 puan) tarafından
Sizde keteyle sarmaları geri isteyin, öyle şeymi olurmuş ayıp etmiş
-Reklam-
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Werirken oduncmu weriyorum dedi yani bayya degisikmiss nasil kendine layik gorup istemis anlamadim
(86 puan) tarafından
Ödünç veriyorum da diye birşey söylemedi ki anlamadim bende
(5,519 puan) tarafından
Degisikmis walla
0 oy
(119,346 puan) tarafından
Nankorluk bu canim vermissin ustunden yillar gecmis nasi yuzu tutuyoda isteyebiliyo ne giciklik yaa
(86 puan) tarafından
Demi yani insan utanır benim anneme şart değil bu komşu da olsa yabancı da olsa aynı
0 oy
tarafından
Zoruma giderdi tabi ne kadar ayıppppp nasıl istemiş hangi yüzle insan utanır sanki altınlardan paralardan bahsediyor gibi
0 oy
tarafından
Çok ayıp gerçekten tabikidee zoruma giderdi ve kaynanamı yüzüne lafını da ederdim 
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Benm gucume gitmezdi de kaynanam adina anneme bole bisi solemekten utanc duyardm bu ne acizlik ne bilm ya binsalca yani nolmus ki.. 
0 oy
tarafından
Ben artık hiçbir şeye şaşırmıyorum Geçen gün arkadaşımın kayınvalidesinin bir yakını düğünde arkadaşıma taktığı takıyı geri istemiş o zaman taktık şimdi ihtiyacımız var demiş
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Verdiğin salçanın arkasinami düştün söyle parasini ben veriyim ayip oyle sey istenmez deseydin
0 oy
(548 puan) tarafından

Ayıp etmiş para değil ki borç veriri beklersin salça ya bu nolcak değişik insanlar.o zaman annen gonderdiklerinde mi geri istesin iyi etmemiş;)

0 oy
tarafından
Sizde geri verinde utansin 
0 oy
tarafından
Sizinki yine verdiğini istiyor bizimki hem yok yok diye bize hiç bir şey vermiyor hemde daha bide üstüne  bizden bekliyor beddua etmek istemiyorum allah sorsun hakkımı 
0 oy
(662 puan) tarafından
Gorgusuzluk yapmis hanim efendi bos ver canm annen geri versin sozunude desin 
0 oy
tarafından
Valla bunu da ilk defa duydum geri.mi istedi 
0 oy
(220 puan) tarafından
Kiz senin kaynananda benimki gibi.nasil istemeye yüzü gelmiski sonuçta gelininin annesine vermiş nolucak sanki altın falan alt tarafı salça insan istemeye utanır ayıp vallahi
0 oy
tarafından
Pesss diyorum başaka da bir sey diyemiyorum 
0 oy
tarafından
Kete demişsin canım nerelisiniz Erzurum mu 
(468 puan) tarafından
Kırıkkale dede kete derler
0 oy
(571 puan) tarafından
Verirken geri bana vercnmi dediki ne saçma bişey bu ya 
0 oy
(1,948 puan) tarafından
İsteyecek kadar düşmüş mü tabi insanın zoruna gider 
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Kaynanan yanlis yapmis sonucda dünüru ve karsilik bekleyerek mi vermis o zmn hic vermeseymis
0 oy
(3,078 puan) tarafından
Niye geri istiyor ki .yüzsüzlük bence bu çok ayıp 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 406 göst.
24 Ekim 2021 Aile kategorisinde .......... (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 252 göst.
7 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 178 göst.