0 oy
451 göst.
Aile kategorisinde (153 puan) tarafından
Kızlar 20 gün sonra kızımın doğum günü var ilk doğum günü 1 yaşına girecek bende özeniyorum ilk çocuğum olduğu ocin kızıma İnternetten elbise aldım 150 TL sipariş ettim. Görümcem de bunu duyunca ne gerek vardı boşuna aldın dolabı elbise dolu giydirirdin birini falan daha neler neler dendiğini bırakmadi benden 13 yaş falan büyük şimdi gider kaynanama evdeki gorumceme falan da der onlarda bana der ne gerek vardı diye üzerine gelir hevesim kırıldı çok moralim.bozuk siz olsanız ne yapardınız normalde görümcemle aram iyidir derdimi falan rahatça anlatabilirjm ama bu maddi konularda kendisi biraz tutumlu olduğu için böyle bir tepki verdi :(( :(

30 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim çocuğum istedigjmi alirim kimse karışamaz ilk dogumgunu sonucta neden herkesi bu kadar onemsiyorsunuz
(153 puan) tarafından
Haklısınız ama büyük olduğu için bişey diyemedim merak ettim.hevesim var dedim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ona neymiş senin aldığın elbiseden gorumceler sinir olurum her halta karışırlar
(153 puan) tarafından
Aynen öyle canım aslında bende normalde herşeyde onlara sorarım görüşlerini alırım ama böyle istedim bu defa
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Konuşur 1 susar 2
(153 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende tutumlu oldugum için ne gerek var derdim doğum günü benim için bir anlam ifade etmiyor belkide o yüzden.yani 1 yasında ki cocuk ne anlar ondan..... Büyükler yesin için eglensin diye yapılan bir topluluk gibime geliyor. Aklı erince yapmak daha mantıklı .. bu sadece benim görüşüm.
(153 puan) tarafından
Aslında doğru söylüyorsunuz da bende heves ettim öyle ilk bebeğim bilmem
(9,247 puan) tarafından
Benimde ilk inan var ya kıyafet bile yaptırmadım öyle süslü püslü bi emzik askısı aldık ismi yazan.bıraz buyuk akrabamızın kızının kıyafetleriyle büyüyo zaten kış evden cıkmıo ayaklansın aklı ersin almaya baslicam
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Niye hevesin kırılıyor tutumluysa kendine tutumlu olsun kimseyi ilgilendirmez 1. Yaş geri gelmez foto çekilir hatıra kalır kimsenin cebinden çıkmıyor eşin veriyor sonuçta 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
vala kuzum kimseyi ilgilendirmiyor benim cocuguma ne aldigim ne yapacagim daha geven kutladim dogum gunu ayiotir soykemesi 500 tl felan gitii kimseyede hesap vermedim vermek zorunda da degilim ilk dogum gununu kutlayamadim 2 cisinde herseyini yaptim 
(153 puan) tarafından
Aynen zaten ilk doğum günü olduğu için böyle diğerlerinde bu kadar olmaz
(7,036 puan) tarafından
olabilirde kuzum kimseyi ilgilendirmiyor ki sen gonlunce yap dogum gununu kimseye de bakma
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Parası onlardanmı çıkacakki sizin kesenize niye karışıyorlar.
(153 puan) tarafından
Yani orasi öyle bende normalde har vurup harman savuran biri değilim
(7,545 puan) tarafından
Kıskançlıktan yapıyorlar kesin.
0 oy
(320 puan) tarafından
terbiyesizmiş görümcen kardeşimin eşide benden küçük bana dese iyi yapmışssın ablam derdim özen gösetermesi hoşuma giderdi
(153 puan) tarafından
Yani bende öyle karşılardim hevesim var demekki aldım
(320 puan) tarafından
sen kıimseyi takma daha çok onlara inat en iyisini yap kudursunlar
0 oy
(12,772 puan) tarafından
Milletin dediği ile hevesin kırılacaksa hiç bir şeyi istediğin gibi yaşayamazsın boşver milleti sen içinden nasıl geliyorsa öyle hareket et 
0 oy
(1,297 puan) tarafından
250 TL ye özel duktirdim bn ilk yaş gününde. Her sen de alırım özel elbise mutlkaa. İlk bana da ooo ne gerek vardı dediler. Bnde hatıra olarak kalmasını istiyorum yapacak bişey yok bu işler böyle dedim bı daha bişey diyemedler
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Sanane deseydin kendisi mi alıyor elbiseyi ne senin evinin içine burnunu sokuyor valla k.b ama.bacim iş sende bitiyo çok yüz vermişsin belliki 
0 oy
tarafından
Parasını kimse vermiyor, ben almak istedim aldım derdim. Hiç de takmazdım kafama.
0 oy
(1,293 puan) tarafından
Bende kızıma bir yaş elbisesi bakıyordum eltim aldı sağolsun beğendimi herkes aynı düşüncede değil malesef kimisine bu tip şeyler gereksiz geliyor ama bizler anne olarak heves ediyoruz duymamazlıktan geliceksin neden etkileniyorsunki kötülük için dediğini dusunmuyorum boşver 
0 oy
(119,139 puan) tarafından

neden bu kadar karismasina izin veriyon tutumluysa kendine tutumlu para ondanmi cikiyo bude niye cekiyon kaynanama der diye derse desin 8-)

0 oy
(2,671 puan) tarafından
Valla herkes herşeye burnunu sokar valla nromal bir kıyafet 100tl sen pahalıya almamissin bence fiyatı iyi yani takma bende oğlumun dogum.gunu için magnet sipariş verdim süslemede yaptiricam kaynanam gül yapmaz ve karşılar ama ben yinefe yapicam :-):-)
0 oy
(281 puan) tarafından
İyide cocuk senin o ne hakla karisiyor anasi degil babasi degil halasi dis kapinin dış mandali sen al boşver takma demekkki durumun varki aliyorsun sonucta para onun degil bosver
0 oy
tarafından
Ee söyleme aklındaki planları. Söylenir mi böyle şeyler bu tür insanlara. Söyleme içinde de kalmasın hiçbir şey son ana kadar yap yapacağını kimseye fikir bile sorma. Aklındakini başkasına söyledikten sonra Bi anlamı kalmıyor insanoğlu bu ne düşünür bilemeyiz 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Hiç umursamazdim kimsede bana ne gerek vardı diyemez. Deselerde bir tane çocuğum var alicam tabi kimin için çalışıyoruz derim.
0 oy
tarafından
Kendine dert mi ariyosun Allah askına. Çocuk senin para senin kimin ne dediğinin ne önemi var. Hiç kafama takmam valla. 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Ya kime  ne çocuğuma aldigim elbiseden coraptan hicte takmazdim valla ben beğendim aldim derdim

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 958 göst.
0 oy
18 cevap 424 göst.
15 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esilayet (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 272 göst.
21 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Gizemlibiri21 (160 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 153 göst.
30 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Ipek41 (7,376 puan) tarafından soruldu