0 oy
124 göst.
Diğer kategorisinde (4,158 puan) tarafından

Kızlar 38+1 deyim geçen hafta 37+1 de ilk alttan muayene oldum doktor baya yukarda dedi daha keyfi yerinde bunun annesi vaktini tamamlar dedi  Bi hafta geçti bugünkü muayenede tekrar kontrol etti hala yukarda dedi bol bol tempolu yürüyüs önerdi iki haftayı da bekleyelim ama hala inmemiş olursa mecbur sezeryan olur dedi bu doktoru sırf normal doğum yanlısı diye seçtim diğer hastanelere göre daha pahalı muayene ve doğum ücreti onun da önceliği normal doğum sezeryanı son çare görüyor bende normal istiyorum var mı şunu yaparsan bebek kanala hızlı ilerliyor asağı iniyor dediğiniz bir şey önerilere açığım şimdiden saolun 

10 Cevaplar

0 oy
(320 puan) tarafından
hurma yiyiyorlar sanırım 
(4,158 puan) tarafından
Yiyorum canım bi haftadır Bi etkisi olmamış demek ki hala yukarda keyfi yerinde sanırım içerde bizim sıpanın kendini de göstermiyor eller hep yüzde açmıyor doktor bile diyor ben bu bebeği çok merak ettim bakayım nasıl bir şey çıkacak bu kadar inat etti kendini göstermemeye diye :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canim neden takiliyosunuz ki normal yada sezeryan olsun diye hangisi senin ve yavrun için sağlikli olacaksa onu yaptir.. Soruna gelince de bol bol yürü ve youtube de bebek aşsaği insin diye masaj videolari var onlari yapabilirsin perine masajini da deneye bilirsin
(4,158 puan) tarafından
Canım her şeyin normali sağlıklıdır kafasındayım başından bu yana Allahın izniyle normal olsun diye dua ettim hep arastırınca normal doğumun avantajları daha fazla tabiki benim ve bebeğimin sağlığı için ne iyi olacaksa o olsun Allahın izniyle inşallah annem bile kızım özele o kadar para veriyorsun bari sezeryan ol o acıları çekme diyo kıyamıyor bizim zamanımızda imkan yoktu günlerce sancı çektik bak şimdi gözünü kapayıp açıyorsun bebek kucağında oluyor diyor :))
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Doktorunda dedigi gibi yuruyus yap canim. Merdiven cik. Dogum basladiktan sonra bile inebilir bebek kanala. 
(4,158 puan) tarafından
Yaa oluyor mu öyle canım insallah benim de doğum başlamadan iner ya sezeryana basladıktan sonra asağı inse de geri dönüşü yok sonuçta
(13,834 puan) tarafından
Yok canim bak Sana dedimlerinin aynisini bana da demisti Doktor. Ben son hafta sürekli yürüdüm. Hatta Doktor bana 42.haftada dogurursun belki diyordu. Tam 40 haftalik oldugum gün normal dogurdum. Özellikle son haftada dayanamayacagim ana kadar yürüdüm.
(4,158 puan) tarafından
Tamam canım eşim saolsun havalar soguk diye çıkmayalım üşütürsün doğuma doğru o daha kötü diyor ama artık mecbur hava da soğuk olsa çıkacagım yapacak bir şey yok bol bol yürüyeyim insallah
(13,834 puan) tarafından
Artik havalar isindi canim. En azindan ögle vakti iyi oluyor hava. Bol oksijen almakta iyi. Disari cik temiz havayi icine ceke ceke yürü. Esinle bas basa yapacaginiz son yürüyüsler bunlar tadini cikararak yürüyün ;)
(4,158 puan) tarafından
İnsallah canım öyle yapacağım çok saol :)
0 oy
(4,158 puan) tarafından
Ne yapabilirim 
0 oy
(294 puan) tarafından
Koltuga amuda kalkar gibi durup elleriyle iniliyo bi bak bulamam şimdi o postu instagramda görmüştüm kadın dogum uzmanı paylaşmıştı ama kimdiki 
(4,158 puan) tarafından
Nasıl yani ellerimiz yerde bedenimiz koltukta mı canım anlamadım tam :)
0 oy
(530 puan) tarafından
Bnm kızım da inmemişti doktor kapıdan çıktığın anda bile kanala girebilir demişti
(4,158 puan) tarafından
Yaa umut kesilmez diyosun yani canım
0 oy
(249 puan) tarafından
Merdiven in cik yürü sürekli ve sürekli cinsel ilişkide bulun iyi gelir
0 oy
(119,226 puan) tarafından
kiz sen ne ara 38w1 oldun
(4,158 puan) tarafından
Sevda zaman geçiyor sevda olduk bile büyüdü benim de babyboy ama gelmeye niyeti yokmus işte :)
senle aramızda 1.5 hafta mı ne vardı hatta sanırım ben baby boyum olacak diye paylastığımda herkes sevdanın ikinci sandık diye gitmisti postuma :))
bende bugun 36w3 oldum iste sen dogurfunmu sira bana geliyo
(4,158 puan) tarafından
Aynen öyle canım ama benimkinin keyfi yerinde niyeti yok diyor doktor Bi baktın benden önce doğurdun Belçika bebesini :)
yarin gitcem bakalim dr ne doycek dogurmak istiyom bana acilma geciksin diye hap verdiydi onu yutmiycam hurmaya basliycam ama bebemin kilosu azdi
(4,158 puan) tarafından
Bekle o zaman biraz daha canım riske etme biraz daha toparlasın bebiş kendini
0 oy
(207 puan) tarafından
Valla sezeryan ya da normale bebek karar veriyor canım Allahtan hayırlı ve iyi olanı iste. Benim bir arkadaşta ısrar etti normal doğum için.  Doktor sezeryan dedi. O hayır dedi. kızı çıkarken rahmini yırttı sonra rainin yarısını almak zorunda kaldilar. Doktor demis bir daha hamile kalmazsin korunmana gerek yok ama 11 sene sonra oldu hamd olsun 
(4,158 puan) tarafından
Ayy ayy Allah muhafaza canım tabiki benim ve bebeğim için hangisi sağlıklı ise o olsun sadece önceliğim normal doğum o kadar yoksa Rabbim hayırlısını versin elbette
0 oy
tarafından
Merdiven in çık. Hareket , yürüyüş. Bol hurma.  Doğum şekli de nasip işi . 
(4,158 puan) tarafından
Öyle canım nasipte ne var bakalım çok saol

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 212 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Geberik gelin (279 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 144 göst.
27 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zeyneppp4646 (104 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 137 göst.
19 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu