0 oy
540 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba kızlar sizde eski geleneklwri yaşatiyor musunuz . Kayinperin yaninda

Agzimi kapatmiyom ama ne konusuyom nede yemek yiyom yaninda pek ayni ortamdada oturmayiz sizde nasil durumlar

34 Cevaplar

+1 oy
(2,165 puan) tarafından
Öyle bişey yok bizde otururuz eğleniriz aynı odada aynı sofrada da yemek yeriz öyle adetler yok bizde bence çokta saçma zaten
tarafından
Valla sacmalik degil tabiki bir gelenek gorenek ben gayet hos buluyorum. Kendime gelince yuzunu gormemek ona cvp vermemek işime geliyor diye yapiyom
(2,165 puan) tarafından
Senin bileceğin şey bişey diyemem her yörenin âdeti farklıdır ama bizde öyle bişey yok olmasinda zaten rahat edemeyeceğim yerde ne işim var ki hem
-Reklam-
+1 oy
(3,162 puan) tarafından
Yemek de yerim konusuruz da. 
tarafından
Allah muhabbetinizi artirsin canim
(3,162 puan) tarafından
Amiin kuzum hepimizinkini. Siz de öyle mi hala. Bizde eskiler öyleymiş
tarafından
Evet bizde oyle koyde yasariz kayinailem modern okumus sozde ben yaptim kayinpederim yapma demedi oyle devam ediyom bende
(3,162 puan) tarafından
Rabbim huzurunuzu daim etsin kuzum önemli olan o
tarafından
Tesekurlerrr
+1 oy
(320 puan) tarafından
valla bizde öyle olmuyor birlikte gülüş cümbüş gideriz rahatızdır 
tarafından
Güzelmis daim.olsun canim
(320 puan) tarafından
amin canım
+1 oy
(9,624 puan) tarafından
O nasıl bişey kız konuşamadığım yerde ne işim var benim robot muyum ben 
tarafından
Konuşmamanin anlami senin lafinin karsisinda dilsizim ne dersen kabulum demek. Agzini kapatmak sizin namusunuzum kendimi sakiniyom demek. Yemek yememekte hani onun lokmasinda gozun yok demek anlamlarina gelir gelenegimizde. Bundan dolayi kapiliyor robot degil GELİN
(9,624 puan) tarafından
Nerelisiniz? Tabiki geleneklerinize saygım var ben böyle birşey hayatımda duymadım iyisini yapıyorsunuz
 Şahsen ben köle gibi davranamazdım, karşımdaki peygamber mi sanki saygılı olucam diye dilsiz olucam, ağzımı kaparsam namuslu, yemek yemezsem tokgözlü
Tabi siz mutluysanız ne mutlu size
tarafından
Erzurumluyum. Peygamber degil tabi ama bende severek yapmistim gitgide deymedigini goruyorum
(9,624 puan) tarafından
Sen diyorsun ki kadınların toplumda yeri ve değeri yok ama ben bu gelenekten çok çok memnumun  diyorsun yıl olmuş bilmem kaç hala kadınları nimetten saymıyorlar ezdirmeyin kendinizi öyle cahil bir zihniyeti kurutun ne işiniz var öyle insanlarla
tarafından
Kadını yok saymak degil kadınin kendini bilmesi bence benim dedem gelinler mutfakta yerdi o salonda gelinleri tabagi dolmadan kendine doldurtmazdi ne alirsa gelininede alirdi o konusmasada hep sakalasirdi ben hicbir zaman onun gozunden degersizlik gormedim ha dedem diyom babamin daha gelini olmadigi icon diyom herkesin dogrusu kendine ben severim erkwkle ayni masada yemek yemeyide sevmem babam kardeslerim haris konusmayida
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Bizde öyleydi canım taşındım hayla konuşma diyorlar saçma bir gelenek neymiş gelinlik yapıyormussun yanlış buluyorum eşimde çok söyledim konuşmamak bence saygısızlık çünkü iyi misin diyo  cevap vermiyoruz bide böyle zaten düzgün görmüyor görünceye konuşma diyor 
(7,376 puan) tarafından
Konuşuyom canım aralarında tek ben konuşuyom gelinlerde napayım bizimde gelenek böyle diyom çok saçma düşünce eşimde artık konuş diyor
tarafından
Neye gore kime gore sacma. Sen boyle davraniyorsan en dogal hakkin
(7,376 puan) tarafından
Valla canım laf söylüyorlar konuşuyorum diye tek ben konuşuyorum aralarında
tarafından
Farklilik iki tarafta memnunsa sorun yok
(7,376 puan) tarafından
Aynen canım nasip yapacak bir şey yok oda bizim ailemiz
0 oy
(887 puan) tarafından
Öyle şeyler yok ya babam nasılsa öyle oda yani çekinmem oda çekinmez okey de ortağım olur kendisi okdr iyi aramız :)
tarafından
Wawww guzelmis eylwnceli kayinpeder. Allah muhabbetinizi artirsin
(887 puan) tarafından
Amin canım kaynanam da öyle olsaydı keşke bu kadar zıtlar işte napalım herkese herşeyin en iyisini vermiyorlar :)
tarafından
Eee ikiside sana olmaz tatlım birazda obur gelinlere kalsin :)
0 oy
(2,310 puan) tarafından
Kayınbabam yok, olsaydı umrumda olmazdı yer içer konuşurdum. Babam biz olmadan sofraya oturmayacak Bende evlenip, kayınbabam yemek yiyecekte ben onu bekleyeceğim de konuşmak için izin alacağım. Yazarken böle tüylerim diken diken oldu. Asla bu tarz bir koloni de yaşayamam:))
tarafından
Waww farklı bir bakıs acısı ordan bakınca baban olma ihtimalinin sıfır olduğunu görmek
(2,310 puan) tarafından
Ne konuşa sıfır olması onu anlayamadım:)
tarafından
Bizsiz yemek yemeyen bir babadan bize yemek kalıp kalmayacagini dusunmeden yemek yiyip kalkan bir adamin babamizla aynı kefeye girme ihtimalinin sifir olmasi
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Nerelisin canım . Olabilir devam eden adetler var. Kimse de bişey diyemez kim neyi nasıl istiyorsa yapabilir karışamayız kimseye 
tarafından
Erzurum evet ediyor kimse karisamaz zaten herkesin fikrine saygi duyarim
(1,381 puan) tarafından
Bnde Erzurumlu yum canım . Hemşerim çıktın...
Bnde kayınbabamın yanında sadece yemek yiyemiyorum ya . Yoksa konuşuyoruz beraber oturuyoruz. Tek yemek sorunum var. Sağolsun kayınbabam ısrar ediyor beraber yiyelim diye çok utandigim için yemek ayrı yiyoruz ☺️☺️
tarafından
Valla benimki hic konusmadi benle ayni ortamada girmez bende ayni sekilde devam hemserim:)
(1,381 puan) tarafından
Neyse boşver canım Kurbana te be☺️☺️
tarafından
Ee sen dediysen olsun bari :))
0 oy
tarafından
Bütün eltilerim yemez içmez konuşmaz ama ben yiyorum içiyorum konuşuyorum valla canim☺♥️
tarafından
Yani biri farkli olunca gözde olur bizdede var oyle gelinler :)
(7,376 puan) tarafından
Valla 5 elti 6 görümce var bende 5 ide konuşmaz ben sık görmüyom ama görünceye konuşuyom diyom gelenek böyle unutuyorum yani bide diyor napıyon nasılsın iyi misin gülmemek için kendimi zor tutuyorum en sonunda konuştum
tarafından
Oyle valla napim gülüm hem baba bana müsaade verdi ilk bize yemehe geldiklerinde oturmuyordum sofraya dedi gel kızım otur dedim bende tamam sonra da hep oturdum valla sjsjsjjsj
tarafından
Yani o ilkgunden istemedigini belirtmiş
tarafından
İstemediğini değil canim istediğini belli etti,gel otur diye çağırdı yanına☺
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Niye ki canim 
tarafından
Konuşmamanin anlami senin lafinin karsisinda dilsizim ne dersen kabulum demek. Agzini kapatmak sizin namusunuzum kendimi sakiniyom demek. Yemek yememekte hani onun lokmasinda gozun yok demek anlamlarina gelir gelenegimizde
0 oy
(11,217 puan) tarafından
ne alaka ya kayinbaba son sultan suleyman mi.gayet saygiliyimdir uni hocasi kayinbabam hala siz diye hitap ederim. ama konusurumda yerimde icerimde esimle sakalasrzda ki o bsna onun yaninda askim der felan gaywt rahatiz babamun yaninda oldugum gibi
tarafından
Ne alaka falan degil iste bizim buralarda boyle oluyor
(11,217 puan) tarafından
herkesin adetti farkli. bizde doguluyuz ama bizde boyle dgl :) konusmak yemek yemek neden saygszlik olsun ki o eskilerin oyle ogrenmesi gencler buna uyarak bunu dahada uzatiyor bence
tarafından
Valla bende uydum severwkde yaptim ama suan sevgiden yapmiyom mecburiyete dondu
(11,217 puan) tarafından
ee demek sen nasil alistrdinsa oyle gidiyir simdi . eger basta uymasan kimse seni zorlamiyacakmis :)
tarafından
Yok zorlamazdilar ben istedim dedemle yengelerim arasindaki muhabbet olur sandim ama kayinpederim dedem gibi olmadi
0 oy
(537 puan) tarafından
Bizde beraber yer içeriz ama fazla sohbetimiz yok 
tarafından
Araniz mi iyi degil yoksa muhabbet mi kısıtlı
(537 puan) tarafından
Bilmem muhabbette yok aramızda iyi deqil fazla :)
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Bizde yok öle ama olmasini isterdim yüzlerini görmemek için :))
tarafından
Bende eskiden sevgiydi simdi nefret ile yapiyom
(3,419 puan) tarafından
:)) sevmediğimiz insanlarla aynı ortam çok zor canm valla
tarafından
Cokk zor umarim en az sekilde bir araya gelirim
0 oy
tarafından
Yok öyle bi durum bizde oturur okeyde oynarız karşılıklı sigarada içeriz kasmiyor bizimkiler öyle 
tarafından
Waw okey sigara siz baya rahatmis
tarafından
Kendi ailemle nasılsam onlarlada öyleyim çok şükür
tarafından
Daim olsun
tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(13,172 puan) tarafından
Çok şükür bizimkilerde yok öyle kurallar yanında da otururum çay kahve de içerim oğlumu da severim kimse saygıyı böyle şeylere bağlamıyor bizde
tarafından
Valla bizde bagli
(13,172 puan) tarafından
Benim kendi ailem tarafı da öyle annem hala babamın kuzenlerine karşı bile öyle konuşur ama ağzı kapalı durur sofralarına oturmaz. Yeni nesil gelinlerde bu duruma çözüm olarak kayinpeder ben müsade verdim diyor. Ama ben çok rahat büyüdüm öyle olsa çok zorlanırdım eşimin ailesinin kuralları olmamasına sevindim
tarafından
Kimse beni xorlamadi kendim yaptim keyifde alirim
(13,172 puan) tarafından
Sen rahat ediyorsan ne güzel
0 oy
(6,671 puan) tarafından
O ne be doğulu musunuz 
tarafından
Evet be
0 oy
(190 puan) tarafından

Bizim de öyle.ams artık kalktı o âdetler.bende İlk evlendigimde kayın pedirimle konuşmuyor yemiyor içmiyorum.sinra konuştum.en sonunda yeyip içtim.ama keşke öyle devam.etseydim.simdi pişmanım:'(:'(:D

tarafından
Niye pişman oldun
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Kayinpederim yok vefat etmiş olsaydi konuşurdum da kahkaha da atardim abimin esi babamla yemek de ser gulerlerde   bizde oyle birsey yok oyle aileyle yapam esirimiyim onun ben
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Nereliydin canim sen belli kürtsün :) bizde de durum aynı hatta agzida bağlıyor uz biz
(3,599 puan) tarafından
Sorma ya girdim bı belaya eltilerim kapatiyo diye bende mecbur kapattım :))
(11,217 puan) tarafından
iyide nasil neyle : D elinle agzini kapatip oturuomusun.
tarafından
Ben kapatmiyom yok dediler
(3,599 puan) tarafından
Yok kız Allah seni
Basortuyle bekle foto atım sana
(3,599 puan) tarafından
Zelal attım bak:)
0 oy
tarafından
Ben konuşmuyorum da yemek de yemiyorum çünkü hayatımda yoklar:) ama bana göre adetleriniz çok sıkı ve saçma canım ne alaka kayınpederin önemli biri mi ona o şekilde itaat edecen oda 2 metre mezera girecek sende bu saydı değil esirlik resmen
tarafından
Sacma degil benim ogrendigim ahlak cercevesinde gayette guzel memnunum
tarafından
Ben kendi fikrimi söyledim ahlak değil bana göre zorbalık kayınpederin haşa Peygamber mi

İlgili bir soru bulunamadı

380,397 soru

11,389,716 cevap

34,895 kullanıcı

...