0 oy
1,390 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar 13 haftalık hamileyim 7 aylık kızım var 3 aydır kaynanamgil bende kaynatamla. Köyde suları döndü diye geldiler. Sabah uyandik kahvaltıda kaynanam anneme laf soktu durdu yok cimri yok kız tarafından gelenleri aldı bilmem ne. Bende sensin o dedim geçtim. Sonra akşam Esra Erol izlerken benm gelinim beni istemese torunumu oglumu alır giderim gelinde iitttim gibi gelir pesimizden dedi. Bana duyuruyo. Bende bekle gelir dedim gelir gelir yaptı neyse sonra akşam oldu kadın erkeğin hizmetcisidir ayaklarının altını bilmem napar dedi bende kadın kadındır erkekte erkek kimse kimsenin hizmetçisi değil. Ben senin hiç babama hizmetçilik yaptığını görmedim dedim. Söylendi biseler neyse odaya geldik eşime dedim bıktım artık annenle laf dalaşına girmekten. Hamile halimle kucuck çocukla elimden gelni yapıyorum akşama kadar kasıklarım ağrıyo dahaa yapmayacam artık yapamıyorum dedi oda benm ekmeğimi yiyosun yapacaksın dedi bende ben hizmetçi miyim dedim evet dedi. Bende o zaman bu aagrilarima kim sebepse Allah ahirette sorsun hesabini dedim onu dedigim gibi tokat attı vurdu kafamı kapıya vurdu. Ağladım sonra seni sevemedim sevmyecem de dedi. Güya severek evlendik. Oturdum ağladım döndü uyudu. Anneme söyledim geliyosan gel dedi kapım açık dedi. Sizce ne yapmalıyım kızlar bırakayım bu pisleri ana oğul kalsınlar mı yoksa mücadele mı edeyim bana bı akil verin hamile hamile kucuck bebekle üç aydır kahve çay yemek eksik etmem ama sonucu hüsran. Bana yardımcı olur musunuz ben sağlıklı düşünemiyorum bana kalırsa yarn evi terkeder giderim uçakla annemlere.

73 Cevaplar

0 oy
(3,162 puan) tarafından
Canım benim öncelikle Allah yardımcın olsun. Senin de hataların var. Bence sen de zıtlaşıyorsun kayınvalidenle. Ancak eşinin yaptıgına hiçbişey sebep Değil olamaz da. Bence ailen de arkanda ise eşini bırak git. 
(1,785 puan) tarafından
Zitlasiyosn dediğin için yorum yapma gereğinde bulundum benim anneme cimri şu bu vs. Denirse bende susmam bu seviyesizlik değil kendini ezdirmemektir.. eşini de kaynanasını da Allah bildiği gibi yapsın hamile kadına vurulur mu ya
(3,162 puan) tarafından
Tamam o konu da haklısın canım onu demiyorum ben. Diğer zıtlaşmaları diyorum. Kimseye de seviyesiz demedim ayrıca o nerden çıktı yaw :) güzelce anlatmaya çalıştım meramımı
(1,785 puan) tarafından
Arkadaşın diğer postlarini okumadım canm belki oyuzden demissindir ama bu konuda haklı bence durması bile kabahat
(3,162 puan) tarafından
Esra Erol muhabbeti felan var ya onları diyorum kuzum. Neyse çok da önemli değil. Ne olursa olsun hamile bir kadına bunlar yapılamaz. Bıraksın bu insanları bence. Bir adam hamile iken bile bunları yapıyorsa ne zaman düzgün davranacak ki
(1,785 puan) tarafından
Yani gitmesi daha mantıklı yapan bidaha yapar ben asla affetmezdim sürüm sürüm süründürrm sonunda da bosarim
-Reklam-
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Ailen kapi acmis git itten pişman olan oglu olsun ** gibi o gelsin sana sevmemişte neden cocuk yapmış sarsak yaaa  böyle erkekleri varya cikdigi yere sokacaksın ben olsam sabah giderim ne halleri varsa görsün hatta ailen sahip ciksin ayri ev olmadan alamazsin desin ne terbiyesizlik o kaynanayi yolarım yolar
0 oy
(776 puan) tarafından
Git canım burnu surtsun ağırdan sat kendini hemen yumusama boşan demiyorum sana ama niyetini belli etme dönmeyeceğini şansın yoksa o el bir daha inmez o kaynanada susmaz
0 oy
tarafından
Giderek bir ders ver o kaynanada esin denilecek adamada ben ne olursa olsun kadınlar ezdirilmemeli diyorum ben kendim çok ezildim  ama sen ezme kendini yaziksin  eşyalarını topla değerli eşyalarınıza al git
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bebeğini onlara bırakma dön annen evine ama içindeki ses seni terketme diyor o an terkedecektin evi inşallah yarn bebeğinle gider bir daha dönmezsn
0 oy
(407 puan) tarafından
Şimdi susarsan bu son olmayacak bilmiş ol her sinirlendiğinde sana vuracak gittikçe şiddeti de artacak önce bir tokat sonra iki sonra tepik yumruk böyle böyle gidecek kaynanan oğluna güveniyor belli yeteri kadar da doldurmuş senden önce sen haklıda olsan hakkını savunacak koca yok git ailenin yanında kal biraz kararlı ol yumuşama burnu iyice bir sürtsün eğer gelirse pişman olursa bir şans daha verirsin yok zaten gelmezse en doğru kararı vermiş olacaksın
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Tabiki de bırak git *** yesin ikiside ananda arkanda durdugun kabahat o eli gotune girsin de sicamasinnn bidaha mkk kocasii
0 oy
tarafından
Oyle ananin boyle oglu der susarim pislikler
0 oy
(470 puan) tarafından
Burnu sürtülsün git hemen de geri gelme yalvart iyicene nefret ediyorum böyle insanlardan geldin misafirlige kes sesini otur niye ara bozuyosun defol git begenmiyosan kocan olacak hayvanda sevemediyse niye peş peşe kudurmuş gibi çocuk yaptı 
0 oy
tarafından
Ellerini kırılsın  tabiki git canım 
0 oy
(1,837 puan) tarafından

Ay sen aldirmaya karar vermişsin ama aldirmamissin canım ne güzel şimdi eski postun çıkmış gördüm. Rabbimin verdiği cana kiymamissin. İnşallah rabbim inşirah ferahlığı versin gönlüne. Git biraz annenlerde kal ikinizde ozleyin birbirinizi. Hemen karar verme şuan ikiniz de sinirlisiniz. Eğer ailesi yokken hane içinde mutluysan biraz daha sabret Rabbim sabredenlerle beraberdir <3

0 oy
(273 puan) tarafından
Bekara karı boşamak kolay derler ama

Senin durumun daha vahim hal alır böyle

Annenin evine git cocugunla karnnındakine huzurlu sakin zamn geçir esinede boşanacagini soyle 

Gerisini zaman kendi gösterir 

Birseyleri zamanında yapmazsan çok pişman olursun

Ettiğin hizmet çektiğin çile boş olur

Bakalim kaynanan evime gideyim oğlum hatalıyız yuvan bozulmasın diyecek mi eşin ben ne yaptım önceliğim karım ve çocuklarım diyebilecek mi 

Yalnız kalıp kararında ciddi olduğunu düşünsünler 

Donecegini düşünüyorum Hemen barışma 

Olaki karşı taraftan hicbirsey yok ha bugün ha yarın zaten ayrılık olur böyle yaşanmaz hoc uzulme boşa gitsin 
0 oy
(119,481 puan) tarafından
bencede git      
0 oy
(571 puan) tarafından
Kayinvalideye bak hele cok bile beklemissin
0 oy
tarafından
annen çağırıyor git iş işten geçmeden madem sevmiyormuş sürünsün 
0 oy
tarafından
Sen yarin caktirmadan markete diye çık kızla annen gile git şimdi onlar duyarsa kızını almaya kalkar bı de hamilesin bebeğine birşey olur 
0 oy
(603 puan) tarafından
Git ki hıı arkasında ailesi var desinler. Bir daha yapmasınlar. Ama bağırıp çağırma kimseye Allaha havale et. Git. Hakkında hayırlısı 
0 oy
(976 puan) tarafından
Seni hizmetçi olarak goruolarsa kendilerine başka hizmetçi bulsunlar kendine değer verki el de sana değer versin o nasıl iş öyle valla böyle insanlaru Rabbim uzak etsin ömür tüketen cins ten yuva kolay kurulmuo böyleleri yüzünden de işte bozuluyor ağızlarını tutmak bu kadr zor mu ikisi el birliği olmuş sana karşı sanki ezdirme kendini bırak onlar düşsün peşine 
0 oy
(979 puan) tarafından
Biz burda ne söylersek boş. . En güzeli sen sakin kafa ile düşün en dgru kararı sen verirsin cnm... herşeyiyle gözünden geçir  düşün tart nrmal de esin nasıl biri bu zmna kadar nasıldnz ailesi görünce mi oldu vs.. 
0 oy
(932 puan) tarafından
Hiç durma bile,  şiddetin affı olmamalı canım,  çocuklar Sağlık li ortamda büyümeli 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,197 göst.
6 Mart 2024 Aile kategorisinde Bahar_6565 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,352 göst.
12 Ocak 2023 Aile kategorisinde Merve atabay (153 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 177 göst.
17 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 475 göst.