0 oy
187 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
D vitamini veya kan ilacı herkes kötü içeriği temiz değil vs. Diyo neden devlet veriyor o zaman bunları 

8 Cevaplar

+1 oy
(25,223 puan) tarafından
Yapay tatlandırıcılar ve paraben bulunduğu için güvenli değil. Ama bunların içerisinde az miktarda bulunduğu için sağlık bakanlığı izin veriyor. Özellikle paraben kullanımı belli bir doza ulaştığında erkek çocuklarda kadınlık hormonu salgılar buda cinsiyet bozukluğuna sebep olabilir ilerde, kısırlığa sebep olabilir, ve alerjisi olan çocuklarda alerjisi azdırabilir. Kız çocuklarda erken ergenliğe sebep olabilir. Kısacası paraben hormon bozucu bir madde oldugu için aileler tercih etmiyor. Ama sağlık ocagından verilenlerden az miktar bulunduğu için mide tarafından sindirilip parçalanıp idrarla dışarı atılıyor, bu yüzden sağlık bakanlığı uygun görüyor. Ve ucuz veya bedava olması da kullanan kişilere kolaylık sağlıyor. Ben kendi adıma yine de tercih etmedim
(25,223 puan) tarafından
Evet sprey 1 puf, veya 3 damla. Damlalıkta var içinde. 1 yaşından küçükse 400 1 yaşından büyükse 600
(2,529 puan) tarafından
4.5 aylık doktora da danışıp bir bakayım
(25,223 puan) tarafından
Bak canım
(14,428 puan) tarafından
Her şeyde bil haa akıllı kankam benim
(25,223 puan) tarafından
Aslan kankam benim dogru bilgiyi severim her zaman :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kan ılacında paraben var dıye bılıyorum kotu degıl ama daha ıyılerı var devlet daha ucuzunu karşılıyor 
0 oy
(13,212 puan) tarafından
İçinde ay çiçek yağı var diye görmüştüm bide çok kabız yaptı benim kızımı o yüzden kullanmadım 
0 oy
(65 puan) tarafından
Kan ilacına henuz gelemedik daha 4 aylıgız. Ama d vitamini n içinde yani monovit in içinde ay çiçeği var. Ocean da falan zeytin yağı var o yuzden ben ocean kullanıyorum 
0 oy
tarafından
Bunları diyen hep iktidar karşıtı olanlar. Ben verdikleri ilaçları hep kullandim çok şükür bir sıkıntı yaşamadım
tarafından
Aman isiniz gücünüz yok bütün yorumlari okuyup kime satasayim derdine düşüyorsunuz bu benim fikrim hepiniz uygulayın demedim size sizi ilgilendirmez benim düşüncem
tarafından
Yandaş diyen de evet yandaşım zoruna mi gitti yavrum git isine baska yorumlara harla
(576 puan) tarafından
Ay salaak :D
(25,223 puan) tarafından
Hahaha kı ben yandaş olmama ragmen vermiyorum devletin verdiği ilaçları onu napcaz. Ne saçma bir düşünce tarzın var :D
tarafından
İşte bak senin gibilerle muhattap bile olmak istemiyorum hemen hakarete başvur kaliteni belli ettin
0 oy
(628 puan) tarafından
Ucuz olduğu için. 
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Çünkü doğal içerikli değil bu sebeptende ucuz ondan veriyodur ben kullanmıyorum
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Benimki dahil bütün yeğenlerim  sağlik ocağinin verdiklerini kullandik

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 194 göst.
8 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 107 göst.
2 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merveeeee (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 304 göst.
27 Kasım 2023 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 263 göst.
3 Mayıs 2021 Aile kategorisinde yagmur1608 (712 puan) tarafından soruldu

383,529 soru

11,477,188 cevap

35,089 kullanıcı

...