0 oy
183 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,671 puan) tarafından
Kızlar oğlum bugün ne yediyse kustu neden olmus olabilri yarın doktora goturucez de size sorayım dedim bide ishal olmuş 9ayluk 

13 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
Dis döneminde ishal kusma oluyor ama farkli seylerde olabilir en iyisi tahlil 
(2,671 puan) tarafından
Ayy benim oğlumda 1ayda 4dis çıkardı ya :-(
(7,654 puan) tarafından
Cok zorlanıyor allah yardim etsin
(2,671 puan) tarafından
Evet çok huysuzdu Rabbim yardım etsin valla doğduğundan beri oğlum huysuz huzursuz bir yere gidemiyorum hiç durmaz
(7,654 puan) tarafından
Havale gecirdi bi kac gün önce tahliller temiz muhtemelen dişlerden:///
Huysuz bir bebek degildi ama su dönem cidden huzursuz cok fazla bi yere de gitmiyorum zaten uzagiz ailelere
(2,671 puan) tarafından
Aynen canım rabbim yardımcın olsun inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Enfeksiyon ya da diş vaktidir
(2,671 puan) tarafından
Ayy benim oğlumda öyle ya inslal enfeksiyon çıkmaz korktum şuan inslal dış ten die
tarafından
Sen götü hastaneye rota da olabilir bak
(2,671 puan) tarafından
Goturdum doktor şurup yazdu kullandedi ateşi olursa getir dedi ateside normal
tarafından
Baska bişey demedi mi niye kustugu hakkinda
(2,671 puan) tarafından
Yok ya dediki bu hafta hep böyle vakalar olmuş ilacı kullansın geçer dedi bakalım inşallah geçer  bide salgın olduğunda şöyledi oda olabilir dedi test falan istemedi
0 oy
(780 puan) tarafından
Canm 10 gün çektik o şekilde bebegim 1 yasinda titreme ateş kusma ishal kaç defa acile götürdüm rota virüsü olmuş bebeğim şimdi de büyük oglumda başladı aman aksatma götür yavrum eridi resmen 
(2,671 puan) tarafından
Ya hiç sorma ogludma öğle bir günde eridi resmen valla hiçbir şey yemiyor mama tek içmiş onuda hep kustu ya :-(
(780 puan) tarafından
Canm aynı şeyleri yaşadım ağladım resmen buraya da kaç defa yazdım bende ilk anlamadilar antibiyotik verip gönderdiler sıtma flan tutunca rota testi yapıldı öyle anlaşıldı ama bebeğim o arada baya çekti zaten 1 hafta git git gel 10. Günü devirdik daha ishal flan bugün kesildi şimdi de büyük de başladı çok illet bişey çocuklar arasında çok yaygın bu ara kaç tane yatış yapildi dedi doktor
(2,671 puan) tarafından
Kessin banada antibiyotik verirler diye düşünüyorum Rabbim şifa versin. Çocuklarımıza tüm hastalara inslal
(780 puan) tarafından
İnşallah cnm
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Bol bol su içir canım oğluna vücudu su kaybetmesin aynı şeyi bende yaşadım İnan çok zor allah şifasını versin 
(2,671 puan) tarafından
Amin inşallah su içince de kusuyor ama nasıl kusuyor görmen lazım halı bataniye minder heryere kusuyor yani bugün abartısız 5takim değiştirdim :-( ondan deil de bir günde eridi ya valla oglum
(2,565 puan) tarafından
İnanırım canım benim oğlumda öyle oldu doktora söyle serum taksın serumn içine vitamin falan koyuyorlar bide bulantı için şurup benım oğlum bir serumu yedi ertesi gün kendine geldi
(2,671 puan) tarafından
Maşallah serum takmadı zaten hci durmadi ilaç yazdı şurup İnal iş e yarar dedi eczaneden de alınca ishali gemen keser dedi ishal olduğu için kusmada ondandır dedi
(2,565 puan) tarafından
İshal kusma yapmaz canım bende devlete götürdüm ilk orda bana gazdan kusuyor dedi lavman yaptı Eve geldim gene kustu aldım hemen özele götürdüm yarımsaatte kalktı ayağa
(2,671 puan) tarafından
Ayy ne bileyim cnm ya bugün kusmadi çok şükür iyi yani
0 oy
(365 puan) tarafından
Rotavirus bu acile gidin bı hafta yattık hastanede ihmale gelmez 
(2,671 puan) tarafından
Rotavirus ne ki canım ilk defa duydum
(365 puan) tarafından
Bebek salgını kusma ishal yapıyor aşırı sıvı kaybı yarattığı için böbreke vuruyor ona serum takman lazım kaybettiği sıvı kazansın diye baya zordu Allah yaşatmasın kimseye perişan oldu sıvı kaybetmise onu acile götürmek lazım
(2,671 puan) tarafından
Yarım hastaneye goturucem de sanki ateside var ya çözemedim bugün öyle oldu ne yediyse kustu ayy inşallah doktro da anlar ya
(365 puan) tarafından
Ateş yapıyor sen sıvı vermen lazım baya dikkst et
(2,671 puan) tarafından
Evet doktor da bol bol su ver dedi
0 oy
(228 puan) tarafından
Diş çıkarma döneminde olabilir ama yinede dr götürmeniz iyi olur
(2,671 puan) tarafından
Yarı. Goturucem ya bugün öyle birden oldu
(228 puan) tarafından
Anladım canım geçmiş olsun Allah şifa versin
(2,671 puan) tarafından
Allah razı olsun canım saol
0 oy
tarafından
Midesini Üşütmüştur canm geçmiş olsun 
(2,671 puan) tarafından
Tşkler canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Ayyy rota olmuş olabılır mı aşı yaptırmış mıydınız 
(2,671 puan) tarafından
Aşısı 9ay da var yani ayın i
2de de ne aşısı yapiliyor ki ve bu Rotta ne ilk defa duydum
tarafından
Rota aşısı özel aşı bız 3-5. Aylarda olduk rota vırusu kusma ıshal yapıyor çocuklar genelde hastanede yarıyor ve kılo kaybedıyor ebeniz soylemedı mı böyle hastalık var özel aşı alın vs
(2,671 puan) tarafından
Ayy sanki söylemişti ama ben pek ciddiye almadım ya offf şuan kendimi çok kotu hissettim ya :-( şuan istesek te olamayız dimi o aşıyı
tarafından
Canım cıddıye almamak nedır nıye almıyorsun cıddıye ebe uyduracak degıl ya hayır zamanı var onun ınsaAllah olmamıstır bundan sonrada özel aşı menenjıt var bak onu akcırma lütfen durumunuz varsa
(2,671 puan) tarafından
İnşallah ya valla aksatmam tşkler
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Rabbim korusun da rota virüste aynı şeyler var kusma isal bence yarını bekleme hemen göyürya
(2,671 puan) tarafından
Götürdüm doktor ilaç verdi ateşi olursa tekrar getir dedi inşallah iyileşir ve bir hafta içinde bu şikayette birçok çocuk acile gelmiş dedi doktor
(1,186 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım benim
(2,671 puan) tarafından
Çok saol Allah razı olsun canım benim
0 oy
(119,380 puan) tarafından
dis geliyosa olabilir kusma ates ishal
(2,671 puan) tarafından
Evet dış ten de suphelendim
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Kakası nasıl canım
(1,556 puan) tarafından
Kokulu mu peki
(2,671 puan) tarafından
Yani ek gıdaya geçtiğimiz için evet kokuyro  ishalife kokuyor
(1,556 puan) tarafından
Normalde de hep kokuyor mu yoksa ekstra ağır bı koku varmı
(2,671 puan) tarafından
Normalde de kokar canım canım hep öyle
(1,556 puan) tarafından
Yok benim oğlumda geçenlerde ne yediyse kustu ishal gibiydi aşırı kokuluydu doktora gittik bağırsak hareketleri çok fazla dedi probiyotik verdi bikac gün pirinç lapası haşlama patates verin dedi oylelikle iyi oldu
0 oy
tarafından
Hiç durma götür hastaneye sabahi bekleme cnm benim oğlum iki kez öyle oldu geve ağlayarak uyandı kaldırınca birden kusmaya başladı direk acile gittik serum taktılar anca geldi kendine ya ikincide olunca yine götürdüm vallhi çocuk toparlayamz
(2,671 puan) tarafından
Allah korusun canım goturdyk ilaç verdi doktor ishali kusmayi keser dedi sadece ateşi çıkarsa acile mutlaka götür dedi
0 oy
(485 puan) tarafından
Benim çocukta bir buçuk yaşında yani 18aylik aynı kusmayla başladı bende distir dedim ama ardı arkası kesilmedi doktor sordu kaç kez diye beş altı kez vardı ondan fazla kez kustu dedim bacaktan iğne vuruyorlar çocuğu mide bulantısı için ama ben serum taktirmistim canım sonra anlikk kusma geçti eve geldik beraberinde ateş ve ishalde eklendi tabi ben yine dış sanıyorum sonra aradan iki gün geçti tabi biz halen daha doktora gidiyoruz serum taktiriyoruz çocuğa kanları felan temiz çıkıyor bişey yok diyolar ama kusma durmuyor sonra bizimde ateşimiz cikti anlayacağın covid olmuşuz ,sana tavsiyem doktora git zaman kaybetmeden bı de evde papatya bitki çayı varsa yap olmadı nane kaynat bı kaç çay kaşığı ver bebeğe midesi otursun umarım sistemdir sizinki
(2,671 puan) tarafından
Canım götürdüm doktor bu vakayla bu hafta birçok çocuk geldi dedi karnıni muayene etti ilaç yazdı ateşi çıkarsa mutlakagetir dedi bakalım inşallah iş e yarar sizede geçmiş olsun inşallah
(485 puan) tarafından
Sağol canim valla salgın var galiba dikkat edelim
(2,671 puan) tarafından
Aynen canım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 46 göst.
20 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Yakamozzzz (428 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 75 göst.
1 Ocak 2024 Diğer kategorisinde SnurT (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 66 göst.
28 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 97 göst.
20 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ezgic 211 (208 puan) tarafından soruldu

380,445 soru

11,390,687 cevap

34,899 kullanıcı

...