0 oy
471 göst.
Diğer kategorisinde (254 puan) tarafından
Site olmayan bir apartmanda 3. Katta oturuyorum üstümde bir kat daha var. 1.5 ay tadilat gürültülerini çektim bir şey demedim. Bu arada ben kiracıyım o ev sahibi. Misafirlefi gelince ev yerinden oynuyor deprem oluyor sanıyorum. Normal şartlarda da çocukları hiç yürümüyor odadan odaya giderken bile koşarak gidiyorlar. Çocukları okul çağında. Benimde bebeğim var 9 aylık sürekli gürültüye uyanıyor. Bunların yanı sıra eşim çok sinirli böyle saygısızlıklara hiç tahammülü yok. Ben kadını bir kaç kez kibarca uyardım kusura bakma bile demek bir yana gürültüden rahatsız oluyorsan apartmanda oturma dedi yine bir şey demedim sırf eşim kavga etmesin başı belaya girmesin diye en sonunda bugün saat akşam 10 dan sonra süpürge çalıştırdı uyuyan bebeğim yine uyandı eşimi tutamadım gitti çaldı kapılarını bu saatte süpürge çalıştırılır mı diye adam cevabı senin de çocuğun gece saat 3 te ağlıyor siz eve bir şey dökülünce süpürüyor musunuz gibi bir cevapla karşılaştı. Polisi arayacaktı elim kabahatler kanunundan ceza yazsınlar diye yine ben engel oldum gerginlik tatsızlık çıkmasından çok korkuyorum inanılmaz geriliyorum. Yani neden bu kadar umursamaz ve saygısız olur insan ne ara bu kadar düşüncesizleşti insanlar. Benim alt katımda oturan insanlar rahatsız olmasın erken uyuyor adam sabah işe gidiyor diye ben saat 10 dan sonra terlik bile giymiyorum sesi gider rahatsız olur diye. Taşınmak istiyorum sırf bu sebepten kiralar malum taşınma masrafı malum daraldım kaldım.. Beni teselli edin a dostlar.. Postta çok uzadı kusura bakmayın.. 

14 Cevaplar

+1 oy
(4,093 puan) tarafından
Valla bende 10 dan sonra çalıştırıyorum çalıştığım için çoğu zaman gece yapıyorum temizliği alt kat tanıdık eşim bi kaç kez sormuş durumu anlatmış adam yok o kadardan rahatsız mı olunur demiş çocuklar çabuk unutur koşmalarını her zaman engelleyemezler bebeğin uyanacak kadar ses geliyorsa apartmanın yalıtımında bi

Sıkıntı vardır mutlaka yani o kadar süpürge çalışır yukarda mutfak robotu blendr sesi bile gelir ama bebeğim uyanacak kadar değil 
(254 puan) tarafından
Yalıtımda da sorun var kuzum özel bir durum olsa anlarım tabi ki anlayışsız bir insan asla değilim ama kadın çalışmıyor yani gündüz de süpürebilecek durumda
(4,093 puan) tarafından
Oturduğum bina bi de 20 yıllık benim canım ya böyle durumlarda taşınmaktan başka çare olmuyor boşa demiyorlar ev alma komşu al diye Allah karşınıza hayırlısını çıkarsın inşallah
(254 puan) tarafından
Ya aslında oturduğum bina 8 9 yıllık ama sanki duvarlar kağıttan evet gerçekten komşu çok çok önemli apartmandaki diğer herkesle iyitm çok severim gider gelirim ama bu böyle olmadı üzülüyorum Allah hepimizin karşısına iyi insanlar çıkarsın
-Reklam-
0 oy
(120,763 puan) tarafından
gunduz gen misafire yapilan sese polis bisi demiyo gecede 12 den snr yasak sanirim supurge vs yani karsilikli saygi onemli
(254 puan) tarafından
Sevdacım misafir gece saat 1 e 2 ye kadar var
(254 puan) tarafından
Gündüz misafiri değil kastım
(120,763 puan) tarafından
haaa pardon ben gunduz sandim
(254 puan) tarafından
Yok bebeğim ya anlayışsız bir insan değilim aslında ama karşındaki insan bunu seni umursamadan yapınca daha da katlanılmaz oluyor
0 oy
tarafından
Cok anlayışsız kaba oluyo bazilari ya sizi düşünmüyolarsa bebeği düşünsün bari. Bnm alt komsuda bana demişti senin bebeğin geceleri cok ağlıyo biz sana bişey diyoz mu diye. Pislikler ya
(254 puan) tarafından
Canım kızım diş çıkarıyor bazı günler geceleri ağlıyor ama daha 9 aylık nasıl ağlamamayı anlatabilirim ki
0 oy
tarafından
Uttekide beni katil edecek bak bu saat oldu hala birşeyler çakıyor matkap sesi falan geliyor 
(254 puan) tarafından
Ben de kafayı yiyorum bazen gürültüden
0 oy
(4,686 puan) tarafından
Valla seni cok iyi anlıyorum canim bekarken is icin baska bir sehirde yasiyorduk ailemle biz kiracıyiz ustumuzdekiler ev sahibiydi kac kere polisi zabıtayi aradik yoneticiye sikayet ettik cikip kavga ettik bir halt olmadi sonuc biz 2 ay oturup o evden kaçtık 
(254 puan) tarafından
Bende taşınmak istiyorum ama ev kiraları uçmuş yavrum bir de taşınma masrafı çıkacak üstüne
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Valla bende senin gibi rahatsız oluyodum benimde bebeğim vardı sonra annemi kaybedince öyle yalnız hissettimki kendimi öyle korktumki onların sesi bana huzur vermeye başladı.Yaşamadan bilemezsiniz bazen istemediğin şeyde hayır olabiliyor
(254 puan) tarafından
Üzüldüm canım mekanı cennet olsun inşallah
(1,786 puan) tarafından
Amin canım muattap olmayın çocuk sese alışır birbirnizi doldurmayın olumlu bakın taşınma durumunuz yoksa kendinize cehennem etmeyin o evi inadınıza yapıyolar gibi gelir yoksa piskolojiniz bozulmasın
(254 puan) tarafından
Gerçekten öyle oluyor ben zaten böyle şeylere hiç gelemiyorum
0 oy
(191 puan) tarafından
Canim ya bu kadar tahammülsüzlük yapmasanız benim de mesela sesim oluyor ister istemez kızm çok ağlar ben her zaman diyorum yukarı komşudan Allah razı olsun diye  o kadar sese gürültüye bir kere bisey demedi dese Dr ses edemem haklı çünkü 
(254 puan) tarafından
Canım benim bebeğimde ağlıyor ben bebeğe ne diyebilirim ama kendimle ilgili şeylerde dikkat ederim gece saat 1 e 2 kadar misafir kabul edip kimseyi rahatsız etmem ya da geç saatte süpürge çalıştırmam hele de aşağıdaki insan rahatsız oluyorsa hiç yapmam bak diyorum ha alt komşum bana hiçbir şey dememesine rağmen ben terlik giymiyorum ses gitmesin diye mesela yolda görüyorum bebeğim geceleri ağlıyor bazen kusura bakmayın hakkınızı helal edin diyorum bunlarda hiç böyle bir durum yok
0 oy
(1,581 puan) tarafından
Ne yazık ki böyle insanlar var. Asıl apartmanda oturmaması gereken onlar çünkü toplu yaşama saygıları yok ve adapte olamıyorlarsa geldikleri yere geri dönsünler. Kimse kimseyi çekmek zorunda değil.
(254 puan) tarafından
Keşke gerçekten imkanım olsa da ben müstakil eve taşından çünkü gerçekten saygı duymayı bilmeyen insanla yaşamak çok zor
0 oy
(104 puan) tarafından
bnm alt komsuda oyle her aksam istisnasiz tartisma sesleri gelir konusma sesleri gelir ama bnm sesim gidince sikayet eder 2 yasindaki oğlumu gürültü ediyor diye polise sikayet etmisti polis geldi oglumu sevdi hic bisey demedi gitti ona rağmen yine de ogluma sessiz ol diyordum gecen gün camasir asarken oglumun gömleği onun çamaşır ipine düştü bnde istemeye gitmedim aşağı düşer diye ertesi gün gömlek kayboldu bulamadik hic bi yerde aldi çöpe atti o gun su bardaktan taştı gece gündüz aman ses olmasin demiyorum süpürge çalıştırıyorum koltuk çekiyorum  oğluma dur demiyorum oylelerine böyle yapmk gerekir 
(254 puan) tarafından
Ben öyle yapsam iş daha da kötüye gider canım eşim çok sinirli gider kavga dövüş olur yazık olur
0 oy
(450 puan) tarafından
Cnm yalnis anlama egerki apartmanda yasiyorsan bazı sesleri duymazdan geliceksin cunku apartman illaki ses olur bide apartman eskiyse tamm bebegin var anliyorum seni inan bnm ustumde suriyeliler oturuyor surekli gurultu patirti birgun olsun cikip bisey demedim cunku 3 tane cocuk var gordum cocuk yada bebege ne yapabilirsinki anlamazki cocuklar hopkar zıplar bnmde 1 kizim var bn cok dikkat ediyorum asagi ses gitmesin kimse rahatsiz olmasin diye inan ilk evlendim bn esim tektik ses yapan kimsede yoktu altkatimdaki komsum ikide bir sikayete geliyordu biseyde yapmiyordum terlik bile giymiyodum ama mecbur gündüz ev isimi yapiyodum yani superge aciyodum bundanda rahatsiz oluyodu ama yapacak bisey yok agzinin payini verdim birdaha cikmadi
(254 puan) tarafından
Canım ben çocuklara bir şey demiyorum ama gece 1 de misafir gürültüsü ya da akşam 10 dan sonra süpürge gürültüsünden rahatsız olmakta haksız mıyız gündüz çalıştırsın süpürgesini o saatte çocuğun uyuduğunu biliyor
(254 puan) tarafından
Ve asıl apartmanda oturuyorsan göz yumacaksın değilde apartmanda oturuyorsan başka insanlarında olduğunu düşünüp daha dikkatli olman gerekiyor diye düşünüyorum kuzum
(450 puan) tarafından
Kimse kimseyi rahatsiz etmeye tabiki hakki yok ama apartman yani illaki ses oluyor bnm yan tarafta teyzenin telefon gorusmesi bile ses oldugu gibi bize gelir cunku eski apartman bizim apartman tasinmakta ev bulmakta kolay degil esiniz birgun cok sinirlenip kavga etmesi dahami iyi bosverin takmayin demek istiyorum
(254 puan) tarafından
Kuzum bende eşim kavga etmesin diye elimden geleni yapıyorum sürekli sakinleştiriyorum onu ya oturduğum apartman 8 9 yıllık ama yine de ses gidiyor ben normal seslere bir şey demiyorum o kadarı tabiki olur  ama normal olmayan şeyler var bak diyorum ya 1.5 ay boyunca tadilatlarını çektim evin bütün fayanslarını kırıp tekrar yaptılar tuvalet banyo mutfak koridor ve bu tadilatı hep öğlen 3 akşam 10 arası yaptılar hiçbirine ses çıkarmadık ama biz bir şey demedikçe bir kat daha arttı sesleri. Velhasıl kelam asla istemiyorum tatsızlık çıksın hiç sevmem böyle şeyleri Allah iyi niyetli ve saygılı insanlarla karşılaştırsın
(450 puan) tarafından
Amin cnm rabbim komsununda hayirlisini versin
0 oy
tarafından
Anlayış çok önemli ama maalesef onlardada o yok canm
(254 puan) tarafından
Ne yazık ki canım Allah iyilerle karşılaştırsın
0 oy
tarafından
Ben çocuklarimin çok koşturduğunu bildiğim için sırf insanlar rahatsız olmasın diye giriş kattan ev aldım. İnsan önce kendini bilecek ya bu kadarı ayip
(254 puan) tarafından
Ya ben de mesela gece bebeğim ağlıyor diye sırf ağlamasın kimseyi rahatsız etmesin diye azıcık mızıldansa hemen kucağıma alıp emziriyorum ağlamasın diye ama keşke herkes bizim kadar kendini bilse
tarafından
Aaah ah keşke
0 oy
(2,457 puan) tarafından
Ayni dert bendede var ust katimda oturan yobazlar var benimde kizim 9 aylik az bi citirtiya uyaniyo ama.nasil evin icinde kosuyolar varya deli oluyorum 
(254 puan) tarafından
Allah senin de  yardımcın olsun canım
0 oy
(3,550 puan) tarafından
Apartman da yönetici yokmu? Siz değil o uğrassın
(254 puan) tarafından
Oda uyardı canım ama aynı hala diyorum ya Bi kusura bakmayın demek bile yok

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 445 göst.
15 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu
0 oy