+1 oy
189 göst.
Diğer kategorisinde (2,453 puan) tarafından

Burda bi bayan vardi 3 aylik bebegine tuvalet iletisimi vermisti o surec nasil oldu acaba her dakikami goturdu tuvalete bez bağladımı mesela yada geceleri bez bagladimi o bayan bana ulasabilirmi :D

4 Cevaplar

+1 oy
tarafından
düzenlendi

benden mi bahsediyosun kuzu ?  sjsjjs❤️ ☺️

Kuzum ben once gozlemledim bebegimi .Yani cisini ve buyuk tuvaletini yapmadan once ne gibi tepkiler veriyor .

Mesela benim bebegim cisini ya da buyuk tuvaletini yapmadan once huzursuzlasiyor ,rahatsiz oluyormus gibi sesler cikariyor .

Ben oyle olunca hemen aliyorum lazimliga ya da wc ye tutuyorum. 
Gece de bez baglamiyrum cogunlukla asiri yorgunsam mesela sadece o zaman bez bagliyorum .

Simdi sana sureci anlatiyorum .

Bebeginin sinyallerini takip et .
Evin sicaksa bebegine sadece kulot giydir ya da sadece pantolon giydir .

Bebegin hic bir sey yokken durduk yere agliyorsa ya da huzursuzlasiyorsa hemen lazimliga ya da wc ye tut.Nasil tutman gerektigiyle ilgili poziysonlar prema ve onun anneligi hesabinda bulabilirsin .

Muhtemelen senin bebis 9 ay boyunca altina yapmaya alismistir o yuzden once bi onu bezden uzak tutman lazim .

Bu yuzden de ne gece ne gunduz bez takmiycaksin .

Yoksa kafasi karisir.

Bebegin once altini islatacak ve islakliktan rahatsiz olacak 
bu bir kac kez tekrarlancak ve diycek ki demek ki bu islakligi hissetmemem icin anneme sinyal vermem gerekiyor.Sana sinyaller verecek .

Hemen tut wc ye .

Gece bebekler uykuda tuvaleti gekdigi zaman debeleniyorlar .Benim uykum hassas .Debelendigi an aliyorum, gogsumu emerken hemen lazimliga tutjyorum .cisini yapiyor siliyorum tekrar uyuyor ❤️☺️ 

Yataginin altina da alt acma seriyorum sadece .

Her mizmizlandiginda tutuyorum .sadece gunde 1 ya da 2 kez kaciriyor .ama kakasini hep lazimliga ya da wc ye yapiyor ☺️❤️
(2,453 puan) tarafından
CNim cok tesekkur ederim ben yarim saat once lazimliga tuttum yapmadi bez taktim o zaman bez takmayim oyle oyle alissin
tarafından
Bez takma kuzu cunku bez islakligi hapsediyor bebek de rahatsizlik duymuyor .oyle olunca beze yapiyor ☺️❤️ onemli olan o islakligi hissedip bir kac kere kacirdiktan sonra altna yapmamasi
(2,453 puan) tarafından
Tamam canim cok tesekkur ederim
(2,453 puan) tarafından
Kiz serife az once benim kiz çiş yapti ya ama anlayamiyorum sinyallerini tuvalete tutuyorum hep ordada yapmiyor
tarafından
9 ay boyunca alismistir kuzu beze yapmaya .Sen dedigim gibi islakliktan rahatsiz olmasi icin bir kac gun altini islatmasina musade edeceksin .Somra bakcak ki rahatsiz oluyo sonra cisini yapmadan once agkycak ya da mizmizlancakn
-Reklam-
0 oy
tarafından
Şerife canım kullanıcı adını yaz o herhalde post açmıştı anlatmiş hepsini 
0 oy
tarafından
Kskksksk 3 aylık bebk tuvet egitimi almis helal olsun öyle anneye benim oglum 1 yasinda hala bez kullaniyoruz yazin ögretmeyi düşünüyorum;))
tarafından
Tuvalet eğitimi ve tuvalet iletişimi çok farklı ama
0 oy
(701 puan) tarafından
Ağaç yaşken egilirde 3 ayllikkende olmaz herhalde hadi 6 ay olsa neyse 3 aylıkken bebeler hersek Ağu gagu

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 68 göst.
17 Temmuz 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaavi (2,463 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 79 göst.
9 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Kaavi (2,463 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 226 göst.
4 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kaavi (2,463 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 118 göst.
24 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Buket masal (2,453 puan) tarafından soruldu

396,307 soru

11,854,751 cevap

35,948 kullanıcı

...