0 oy
239 göst.
Diğer kategorisinde (101 puan) tarafından

Merhaba çilekeş anneler :ermm:

Öncelikle bu saatte yazmamın sebebi bebeği uyutsam bile kafamın içinde ki düşünceler uyutmuyor. Bebeğim 5 aylık olucak ve ben doğurdugum günden beri eşim ve ailesinden çekmediğm zulüm kalmadı . Aklıma geliyor durduk yere neden diyorum eşime bin defa söylememe rağmen hastaneden çıkarken bebeği pusete koymamız gereken yerde  annesini alıp benim evladımı kendi kucağında çıkarmak isteyip izin vermeyince dört aydır aileler arası sorun yaşatan ki ilk iki ay sadece emzirip altını aldığım ve kendi annem yanımdayken bebegimi o kadına yikattigim düşünün annem uykusuz kaldı o rahat uyurken eşim sabaha kadar gelmezdi annesine giderdi kavga ederdik anlatırdı annem yanımda çocuk hapşırir annesini arar sorardı o kadar pişmanım ki keşke şimdiki aklımla o zamana dönsek bana sormadan cadı kadın bebeğime albüm yapıyormuş eşim her zaman müsait olunca resim video atar hak etmiyor beni sevmeyen evladımı da sevemez. Eşimin annesi ne hamilelikte nede doğum sonrası yardımda bulunmadi fikir tavsiye vs. Ve  kavgaliyiz diye bnm annemle konuşmuyor sizce kim hakli haksız? 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Neden her bebek hastaneden pusetle çıkmak zorundamı yada babaannesi bebegini neden yıkamasin senle olan sorunu el kadar bebeğe yansitmasi umursamamasi daha mı iyi bence sen onlaraonlara olan ofkenden böyle yapıyorsun çok takma psikolojini bozarsin bebeğinle guzel günlerin tadını çıkarın 

Haa bu ararada kaynananin bebeğine albüm yapması çok hoş bişey keşke bana yapilsa
(101 puan) tarafından
Siz olayı yanlış anlamissiniz ben zorunda olucak diye bişey demedim öyle konuşuldu öyle hazırlandı ben şaşalı bir çıkış tabiki de beklemiyordum ama dediğim gibi eklemedifim şey ise bebeği çıkarmasına izin vermediğim halde hastanede beni rezil etti odadan çıkar çıkmaz bavulumu açtı içini döktü arabaya binmedi çocuk battaniye sarılı akşam üstü soğukta onun tribini cektik eve geldik bana demedigini bırakmadı hani derler ya sırtında dokuz gün taşı bı gün taşıma senden kötüsü yok öyleydi benim için gerçek yüzlerini öğrendim daha yeni doğum yapmış bir anneye çocuğunu emzirirken sırf çocuğunu hastane sonrası vermedi diye hirpalarmi dikişli kanaması varken bağrıp çağrırmi albüm meselesi inan ki hoş bir şey dgl bir üst mahalle de oturuyor çocuk gbi bilgisayarda oyun oyniyor ama görmeye gelmiyor sosyal medyaya resim atıyorum beni kırpip paylaşıyoror sinir bozucu
-Reklam-
0 oy
(2,138 puan) tarafından
Bu kadar zamanda şunu ogrendim. Erkegin gonlune giden yol annesinden geçiyor. Nacizane tavsiyem eşinizin yaninda kayinvalidenize karşı iyi olun. Kazanan siz olursunuz. Hem eşinizi hem kaynananızı. Kimin hakli oldugu degilde sizin huzuruz onemli. O yuzden politik davranmak gerek diye düşünüyorum 
(101 puan) tarafından
Bir anne olarak bende oğlumu çok seviyorum ama gelinim olsa ben böyle davranmam . Kendisiyle kaynana gelin den çok arkadaştik oğlunu aşırı cok kıskanıyor
0 oy
(267 puan) tarafından
İlk torun mu ? Erkek anneleri özellikle ilk torunu olduğu zaman galiba zannediyor ki o çocuğu kendi doğuruyor . Benim kayınvalidem doğumdan çıkıp odaya geçtiğimde kaynanam almış kucağına bana uzaktan bak kızım oğluna diyor versene kadın kucağıma da hemen emzireyim yok sanki kendi doğurdu çıktı doğumdan sonra zorla annem kaptı emzirmesi lazım hemen dedi . Oğlum bana gülse bana neden gülmüyor diye yakınırdı kendini hemen annesi zannederdi . Zamanla kırmadan eşimle da kavga etmeden anlatmaya çalıştım torun gibi sevmesi gerektiğini eşim de çok arada kaldı ama ailesi konusunda tavrın net olsun taviz verme zamanla anlayacaktır . Benimde senin gibi çok pişmanlıklarım var neden izin verdim diye aslında o an bile izin vermek istemiyordum ama bazı durumlarda olmuyor işte . 
(101 puan) tarafından
Evet her iki tarafinda ilk torunu bizimkiler bile hep destek oldu onlar komşunun oğlu doğum yapmış gibi davranıyorlar bir iyi bir kötü. Bende de öyle oldu bir ara göğsüne koymuş emzirmeye çalışıyordu uyurken parmağını ağzına sokuyordu daha yenidoğan bebeğe tadımlık bal gibi şeyler yediriyordu ayaklarını öpüyor yalıyordu nerdeyse hayır birde iki oğlu var boyunca kendi annemin dört kız erkek yaşamadı ama kavga anında annemi çok üzdü sen erkek çocuktan ne anlarsın kiz gibi değil bakamassin digip annemi evden kovmasi bile son noktaydi annem o öyle yaptı için gelmiyor bile
(267 puan) tarafından
Sen değil de kayınvaliden lohusa havasına girmiş valla bak kendileri doğurdu zannediyor bi de lohusa oluyor bunlar çözemiyorum. Sen sessiz kalmışsın sanırım eşin aracılığıyla hallet ben doğurdum ben acı çektim benim çocuğum de ve annene saygısızlık yapmaları da son nokta olmuş asla izin verme . Sen ver tepkini biraz küserler kızarlar ama sonunda kabullenirler . Bak ilerisi daha da zor olur çocuk büyüyecek onlar sadece şımartacaklar zorluğunu sen çekeceksin ve diyecekler ki nasıl çocuk yetiştirdin sen yine seni suçlayacaklar
(267 puan) tarafından
Ben kimse benim çocuğumu öpmeyecek diye ta hamileyken herkesle kavga etmeye başlamıştım çok çektirdiler yaa düşündükçe sinirleniyorum
(101 puan) tarafından
Ben hep iyi yaklasdım terbiyemj bozmadim hiçbir kötü sözüm olmadı onlara karşı taaki doğum yapana kadar  bı kez sesimi yuksekttim çocuk emerken üstüme yürüdüğü için ondan sonrası malum lohusalık yaşayamadım benim yerime yaşadı eşimin de gerçek yüzü o zmn çıktı ben söyledim kaç kez bana sanki taş taşıdın doğurdun isde ne nazlaniyorsun diyordu dikislerddn dolayı bir bacağım tutmuyordu tuvalete bile annem getiriyordu hem bana hem bebeğime baktı hiç bı zaman hakkını ödeyemem ama o kadın annem yokken eşim sabahlara kadar gelmezken tektim yemek yapicak halim yoktu çağırdım bebekle ilgilensin bnde yemek yapım yiyim bak yapsın demiyorum yapmaz yapmadı bir tas çorbayı bırak su bile vermedi iki kez eşim yokken geldi birinde üç kişiyle diğeri habersiz uyuyan bebek uyandirilirmi uyutmak için kaç saat ugrasmisim gelmiş bu ne ya ne uykusu bu uyansın sevicem gidince uyutursun demeler evde ellemedigi bisy yok beğendi mi bide alır gider söylemez sabah sabah gerildim yeminle ya

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 269 göst.
0 oy
17 cevap 385 göst.
0 oy
5 cevap 254 göst.
24 Temmuz 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 335 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (7,358 puan) tarafından soruldu

378,381 soru