0 oy
166 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,022 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba, iki buçuk aylık bebeğimin gece yarısı tıkandığıni fark ettim uykudan uyandı agliyodu meme ememedi fizyolojik serum almıştım fakat hiç kullanmamıştım onu kullanmak istedim eczacı 2 ml ölçü vermişti enjektöre çekip burnundan sıktım ama geri gelmedi burnu akmadi bebegim biraz durdu nefes almadı gibi hissettim sonra öksürüp kustu acaba yuttuğu için mi böyle oldu yoksa ben yanlış bir uygulama mi yaptım bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim kendimi çok kötü hissediyorum bebeğime zarar verdiğimi düşündüm bi an... tepkilerinde anormallik yok bu arada ama korkuyorum gece gece nereden yaptım diye pişman oldum.

5 Cevaplar

0 oy
(1,972 puan) tarafından
Deniz suyu o  içeri aksa da bişey olmaz ama çocuğa faydası  olmaz bu şekilde . Çocuğun başı önde eğik pozisyonda olursa sıktığınız anda geri akar zaten. Sizin aparat nasıl bilmiyorum ama yumuşatmak için olanı da var direk temizlemek için olanı da. İnternette kullanım videosu bulabilirsin canım. 
(1,022 puan) tarafından
Video izleyerek yaptım kucağımdayken başıni öne tuttum aslında ama geri hiç bir damla bile gelmedi ondan panik oldum bidaha da yapmam :(
tarafından
Başı öne eğilerek yapılmaz. Bebek yan yatar pozisyonda olacak.
(1,022 puan) tarafından
İki şekilde de oluyor diye biliyorum sürekli yapan bir arkadaşım yönlendirdi beni de ama nette baktım bebeklere genelde yan pozisyonda yapıyorlar yaparsam öyle denerim teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yan yatırıp sıkın 5 sn sonra bebegi yuz ustu kolunuza yatırıp pıt pıt sırtına vurun 
(1,022 puan) tarafından
Tekrar yaparsam öyle denerim teşekkür ederim
0 oy
(935 puan) tarafından

Bu videoyu izle canm ben burdan öğrendim

(1,022 puan) tarafından
Teşekkür ederim izlicem
0 oy
(17 puan) tarafından
Her zaman bir olmaz ama 2ss az zaten tutmuşta olabilir. Biz bebeklikten bu yana kullanıyorz sıkıyorum kimi zaman akıyor kimi zaman akmıyor. Oğlumu burnunu çekmek için oturur pozisyona getiriyorum ağzında birşey varmış gibi hareket ettiriyor anlıyorum ki serum ağzına gelmiş yutmaya çalışıyor... Ondan birşey olmaz korkma sen serumu verdikten sonra mutlaka başını eğ ve sırtına vur 
(1,022 puan) tarafından
Öne eğip sırtina vurdum almama ihtimalini bilmediğimden panik oldum teşekkür ederim yorum için
(17 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Yutması daha iyi bana doktor emzik ağzındayken sık ki yutsun, geniz akıntısı olmasın demişti. Öksürüğede dönüşmez dedi. Aspiratörlede çekiyorum aynı zamanda. Onun zararı yok
(1,022 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim içim rahatladı gece baya korktum

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 196 göst.
0 oy
8 cevap 140 göst.
0 oy
6 cevap 138 göst.
6 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 77 göst.
17 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,052 soru

11,346,018 cevap

34,812 kullanıcı

...