0 oy
957 göst.
Diğer kategorisinde (13,260 puan) tarafından
6 ay 21 günlük oğlum. 

Hiç bişey yemiyo. 

Hiç bişey istemiyo. 

Meme için çıldıran çocuk, kaşığı görünce  ağzını kapatoyo asla açmıyo

Ya ne versem yemiyo

Yoğurt, yumurta, cicibebe, muz, elma, kavanoz maa, kaşık mama

Ya ben deli olmak üzereym

Artık sinirlerim bozuldu 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ara ara istahsizlik olur oglum bi keresinde aksam 6 dan sabah 6 kadar hicbirsey yemedi
(13,260 puan) tarafından
Belki bizimkide böyledir inşallah ya:/
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım biraz sakin ol 

Sevdiği hiç mi bir şey yok muhakebi falan yaptın mı yada çorba deneseydin 
(13,260 puan) tarafından
Dünya inan kaşığı görsün ağzını kenetliyo beni ağlattı bu sabah resmen
tarafından
Kıyamam ya :(
Biberonun içine çorba falan koy tadını alsın sonra kaşıkla vermeye başla
0 oy
(548 puan) tarafından
Dr goturdunmu canım istahi falan kapanmişsa ilaç vitamin yazsin 
(13,260 puan) tarafından
Henüz gmtürmedim cnm ama götürcem :/
(548 puan) tarafından
Götür canım oluyo çok çocukta öyle inşallah geçer
0 oy
(12,773 puan) tarafından
O zaman yemek suları dene elinle makarna ver ufak ufak ekmek suyuna batır ekmek minicik ver yumurta peynir elle ver kaşık kaldır 
(13,260 puan) tarafından
Tmam azamrliam :/
(12,773 puan) tarafından
Artık istemiyorlar kızım büyük 8 aylık ama ben veriyorum tattır hersey den eminle domates. Er salatalık elle kesfetsin kaşığı kaldır Bi sure
0 oy
(5,362 puan) tarafından
Büyüme atagi döneminde mi acaba ondan olabilr belki 
(13,260 puan) tarafından
Belkide öyledir cnm ya inşallah öyledir
0 oy
tarafından
Çok zorlama canım demek ki henüz hazır değil ya da kendi için ayrı yapılan şeyleri yemekistemiyor olabilir yani siz ne yiyorsaniz  onu yemek istiyor olabilir sofraya beraber oturun önce ya da sonra doyurma bebeğini beraber yiyin o zaman daha kolay adapte olur benim kizim üç yaşında bebekliğinden beridir oturur bizimle sofraya hani yemiyor olsa bile oturturdum sofra adabını öğrensin aşinalık oluşsun diye şimdi evde onun bir kural olduğunu bilir sofraya herkesle birlikte oturulur yemek ne varsa o yenir yemek istemiyorsa bile sofrada bizimle oturur sohbet eder babasına günün nasıl geçti diye sorar bende ek gıdaya geçişte zorlanmistim kahvaltı yapmak istemezdi peynir yemez zeytin sevmez her şeye burun kivirirdi böyle sofraya oturta oturta göstere göstere işte mamalar alarak çorbalar püreler yaparak alıştırdım yani bu bir süreç hemen öyle bizim gibi oturup hapur hupur yemesini bekleme ") zamanla alışacak 
(13,260 puan) tarafından
Tamam kuzum zorlamıcam..
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Kasigi degistir

Yada onun eline ver kasigi istedigi gibi oyun oynasin şu 1 hafta zorlama sofrada yaninda tut bakalim isticek mi 
(13,260 puan) tarafından
Tmam balım Allah razı olsun
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Disten mi acaba. Yemeyen cocuk cok zor 2.5 yasinda bende de var bi tane bundan allah yardimcimiz olsun.
(13,260 puan) tarafından
İnşallah diştendir canım :/
(3,151 puan) tarafından
Insallah ama oda cok zor dis agrisi cok yipratiyor :/
0 oy
(7,126 puan) tarafından
Niye deli oluyorsunuz ki demek ki hazır değil çocuk benim iki ablam da nerdeyse hiç   ek gıda vermeden iki sene anne sütü ile besledi . Yaşıtlarına göre tombişlerdi . Ne zaman ki sütten kesti çocuklar normal yaşıtları ile esitlendi ve hiç zorlanmadan ek gıdaya geçiş yaptılar 
(13,260 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(642 puan) tarafından
Canim diş çıkaracak olabilir. Hastalık başlangıcı olabilir. Demir eksikliği de iştahsızlık yapıyor. Ne olursa olsun sakin kal ve gözlemle bakalim
(13,260 puan) tarafından
İnşallah diştendir canım ya
(642 puan) tarafından
Inşallah canim
0 oy
(643 puan) tarafından
Aynı durumdayiz inan sabahtan beri cildircam herseye mizmizliyor çok değişti oglum bizimkide 7a ylik olacak dişi de çıkıyor ates ates öksürük offff
(13,260 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun canım ya
0 oy
(15,370 puan) tarafından
Kaşıkla verme elinle vermeyi dene yedikçe alıştıkça kaşıkla verirsin 
(13,260 puan) tarafından
Tsmam canım deniycem
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Aynı durumdayız canım benim yemiyorr:((( aman dikkat lı ol burdaki kendine münhasır şahıslar seni topa tutabilir hazır gıdalar verdin diye.. 
(13,260 puan) tarafından
Tutan tutsun valla napıym yrmediği için her türlü şeyden veriyorum  deniyorum valla :D
(1,424 puan) tarafından
Aynen öyle bende cabim herşeyi deniyorum yemiyor dünkü postta da neymiş hazır gıda vermişim vs. Onlara NEEEEEE
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Benim kizim da aynıydı 9 aylik oldu su 2 gündür iyi oncelikle sakin ol sabırlı ol biberon dene corba yap biberona koy ver eline kasikla cok zorlama bizim kizin ki kasik fobisi var hatta kasik mamasini bile ekmege batirip veriyorm once yemege alistir sonra kasiga. İlk basta 2 3 kasik aldi sonrasini biberondan devam etti 3 aydir böyleydi 2 gündür ac birakiyorm sevdigi seyleri seyleri yapiyorum icine ekmek dograyip verdim yedi kaşıkla inşallah devam edebiliriz hala çoğu seyi yemiyo cok zorlamiyorm yoksa tiksiniyo
(13,260 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun canım ya
0 oy
tarafından
Kaşıgı değiştirmeyi denesen belki yer olmazmı
(13,260 puan) tarafından
Değiştiriyrm cnm aynı valla
0 oy
(996 puan) tarafından
Canim ilk oncelikle meme verme saatini ayarlayacaksin yani gun icnde her dakka verme memeyi biraz ac kalinca o kendisi tadina bakip yiyecektir sonra hepsini bi duzene saate sokmalisin benim buyuk kizim oyleydi oturup cok agladigimi bilirim ama saatine uydurup alismisti kucuk kuzimda bi sorun yasamadim bu taktikle oglum 14 gunluk insallah bundada sorun yasamam
(13,260 puan) tarafından
Dediğin gibi yapıcam cnm
0 oy
tarafından
Mervecim. Hepsini ben yaşadım. Eliyle anında müdahale ediyor benim tosbik. Şu an 9 aylık. Hala müdahale ediyor ama eskisine göre şimdi çok daha iyi. Zamanla alışıyorlar galiba. Bir de ben bir elimde kaşık varken, diğer elime bir oyuncak alıp dikkatini dağıtıyorum. Sonra kaşığı ağzına sokuyorum.  Sen de öyle yapabilirsin. 
0 oy
tarafından
Sakin ol canım öncelikle memene güveniyor ondan yemiyodur ordan doydugu için yani açken ver yemezse hemen meme verme alışır yemek yemez 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 608 göst.
0 oy
10 cevap 95 göst.
0 oy
2 cevap 51 göst.
3 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu

374,651 soru

11,206,051 cevap

34,507 kullanıcı

...