0 oy
284 göst.
Diğer kategorisinde (303 puan) tarafından
Kızlar merhaba,

doktorun vermiş olduğu kan ilacı, demir ilacı, damlayı kullanmak istemiyorum. gerekli olan vitaminleri sebze meyveden bitkisel yiyeceklerden almak istiyorum ilaca bağlı kalmak istemiyorum. ilaçtansa yediğim vitamin meyve sebzelerden olsun fikrindeyim yanlış mıyım? fikilerinizi önemsiyorum yaptığım yanlış ise ilaç kullanımına başlayacağım. 

11 Cevaplar

+3 oy
(25,225 puan) tarafından
Yanlış yapıyorsun tabi ki. Örnek vereyim, Ben her vitamini düzenli saati saatine verdim, her besini de yedirdim doğal pekmezinden tut sebzesi meyvesi hiçbişeyi eksik etmedim. Sonuç : 1 yaşındaki tahlilinde her değeri yerlerde çıktı. Besinler senin sandığın gibi doldurmuyo depoları, boş yere vermiyo doktorlar onu. Ben kullanmama rağmen düşük çıktı. Ha sen kullansan da kullanmasan da normal çıkabilir değerlerin. Bu tamamen vücudun vitamini alma kapasitesine bağlı. Kaldı ki hamilelikte bunu dengelemek çok zor. Her zaman tedbirli davranmak iyidir. Ben kullanmadım her değerim güzel çıktı demek marifet değil bilinçsizliktir. Yıllardır kan b12 ilaçları kullanıyorum hala düşük hala düşük (yetişkin için de çocuk için de geçerli bu söylediklerim) 
-Reklam-
+1 oy
(14,428 puan) tarafından
Dur kuzum şimdi Selo gelir o anlatır sana
(25,225 puan) tarafından
Ah damlanur bunlar beni kötü yola sürüklüyo hainler :D
(14,428 puan) tarafından
Malzeme iyi her türlü yoğuruyrz hhahahaha
tarafından
Ulan sen zaten kötü yoldasın:)
(303 puan) tarafından
Toğanmayın küçük mazluma kızlar sksksl :D
(17,271 puan) tarafından
:D işim var ben meşgulum beni raadsz etmeyin sksshshsh
0 oy
tarafından
Yani canım kendi adıma konuşayım ben kullanıyorum hamile değilim hamile kalmak için kullanıyorum,cok yakın arkadaşım da senin gibi düşünüyor saygı duyarım ama devir önceki gibi sağlıklı sebze meyve devri değil hepsi hormonlu hepsi kullandığımız ilaçlar kadar sıkıntılı bence o yüzden ilaç kullanma taraftarıyım.
(303 puan) tarafından
Ben hep organik kullanıyorum eşimin annesi sağ olsun hep organik köy meyve sebzeleri bahçesinden gönderiyor
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Ne için sorduğunu anlamadım canım ama hamileysen kullan mutlaka çünkü doğumda fazla kan kaybedeceksin vitamin depolarının dolu olması gerekiyor 
(303 puan) tarafından
Evet hamileyim. Elimden gel diyince organik şeyler tüketiyorum.
(2,039 puan) tarafından
Doğru yapmıyorsun canım ilaçlarını iç zaten haftan ilerledikçe güçsüz düşmeye başlayacaksın bebek senin kanından besleniyor  doğuma kansız girersen çok zorluk çekersin bebek içinde iyi değil bu durum
0 oy
(13,603 puan) tarafından
Ben hamilelik boyunca sadece folik asit kullandim. Tabi Ben doktoruma sordum ve onun onayiyla kullanmadim. Aylik kan degerlerime bakiyordu ve gayet iyi oldugunu ilaca gerek olmadigini söyledi. 
(303 puan) tarafından
Hmm ne güzel
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Hamileyken kullanmadığın da hamilelikte sonra etkileri oluyo onlar ilac değil onlar vitamin hamilelikte bebek bütün vitaminleri senden aldığı için sende bu sefer eksiklik olucak senin onu o vitaminlerle tamamlaman gerekir dogum zamanı çok kan kaybın olucak en azından onun için kullansan iyi olur 
(303 puan) tarafından
Hmm pekala kullanmaya başlarım
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Bünyeyle alakalı kimisi kullanmıyor sıkıntı yaşamıyor  ama çok duydum kullanmayıp demir deposu boşalan doğumda kan takviyesi yapılan folik asit eksikliği de bebeğe zararlı oluşumunda sıkıntı oluyor diye biliyorum 
(303 puan) tarafından
Kullanmaya başlayacağım
0 oy
(17,271 puan) tarafından
Yanlış yapıyosun canım doktor senin değerlerine bakıp veriyo o ilaçları şahsen ben dvit kan ilacı kullanmasam halim kalmıyo çok eksik vitaminlerim onlarla ayakta duruyorum çok şükür
(303 puan) tarafından
Ya evet bende başlayacağım
(17,271 puan) tarafından
Bencede başla canım eksik olmasın vitaminler
0 oy
(558 puan) tarafından
Malesef herkes öyle olsun istiyor ama  eksikliğin olursaa ilaç kullanmadan düzelmiyor zamanın da kulan bendede vardı B12 eksikliği iğne olmak zorundaydım hapa gecmeyi bekler olmustum  kullan bence ilaçlarını kendin ve bebeğin icin
(303 puan) tarafından
Kullanmaya başlayacağım
0 oy
(11,217 puan) tarafından

ilkinde balik yagina kadar kullandim. yedigime ictigimede cok dikkat ettim. 2. de hic bir vitamin almadim kan ilacini bile 31 haftadan sonra kullandim. hic bir sorunum yoktu ve masallah kizim 4 kilo dogdu :) eger saglikli beslendigine inanıyorsan tabi ki olabilir eskidende vitamin ilaclari mi vardi. ha 5.5 aydir dogum yaptim dogumdan sonra basladim ama. kalsiyum d ve c vitaminleri aliorum.

(303 puan) tarafından
Bende sizin kafadanım ama bazı yorumları okuyunca ilaç kullanımı da mantıklı geldi
(11,217 puan) tarafından
tabi canim kendin icin en iyisine sen olcup karar vericeksin zaten
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Yanlışsın     

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 442 göst.
0 oy
23 cevap 827 göst.
0 oy
6 cevap 94 göst.
28 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,028 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 363 göst.
29 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

374,630 soru

11,204,783 cevap

34,506 kullanıcı

...