0 oy
304 göst.
Diğer kategorisinde (2,897 puan) tarafından
18 günlük bebeğim var sallamaya alıştırmak istemiyordum bunu kaç defa dile getirdim daha bebek doğmadan kaynanamlarla yaşıyorum bazen bebeğin gazi oluyor ağlıyor kadin alıp nasıl sallıyor çocuğu kucağında yani resmen benim başım dönüyor ki bebek sallamaktan da anlamıyor yani uyumuyor ağlamaya devam ediyor sadece sersemlik oluyor.

Dedim bayılacak çocuk az daha böyle sallarsan aldim elinden 2 dk meme verdim sonra emzik verdim hafif te poposuna vurunca uyudu kaynanamin surat 5 karış oldu bende hemen uyudu diye 

Acaba ben mi abartıyorum ya herkes mi bebek sallıyor ki acaba  siz nasıl unutuyorsunuz  

33 Cevaplar

+1 oy
(817 puan) tarafından
Bir araştır yanlış hatırlamıyorsam bebekler sallanmayı bilmez sersemledikleri için bayılırlarmış bunu biryerdr okumuştum mecbur hafif pışpışlayarak emzirerek kucağımda uyutuyordum canım şuan 1 yaşında oturduğum yerde emzirerek kucağımda uyutuyorum hala o kadar del.i gibi sallamasına izin verme 
(2,897 puan) tarafından
Pispislamak başka bisey onu bende yapıyorum poposuna vurarak hafif sallıyorum ama bunu görsen resmen benim başım dönüyor
(817 puan) tarafından
İzin verme çocuk senin çocuğun sen ne istersen o ne karar verirsen o okadar haddini bilsin duracakları yeri bilsinler ilerde gece gelip yanımdan alıp kendi yatağına götürüyor diye post açarsın sende okumuştum çünkü burda birlikte yaşayanlarda. Tavrını koy ben annesi olarak bu şekilde sallanmasını istemiyorum lütfen sallamayın de
(2,897 puan) tarafından
Zaten ikide birde lafini ediyor verin gece siz rahat uyuyun diye hiç te bile niyetim yok vermeye
(817 puan) tarafından
Aman sakın haaa bak burda biri yazmıştı kaynanam gece alıp yanına götürüyor diye Allah korusun ezer çocuğu bunlar kafayımı yemiş ya hatta biri kaynanamı bebeğimi emzirmeye çalışırken yakaladım yazmıştı çok cahiller ya sakın susma bak önüne geçemezsin tavrını koy
-Reklam-
+1 oy
(48,690 puan) tarafından
O sallamaya nasil direndim bir bilsen kim.gelse salla diyodu inadima ben sallamadim.kizimda.inadina sallayinca daha sinir oldu sallatmadi.kendini emerek uyuttum hep oda dogru degilde.uyku.problemi.var benim cadimin
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Büyük kızım emerek uyudu küçük kızım da bazen emiyo bazen sallayarak uyuyor belli olmuyor canım boşver takma sen yazık günah çocuğa ya 
(2,897 puan) tarafından
Aynen ya kac defa dedim benim olmadığım zamanda hemen sallanırken buluyorum nasıl baş edecem bilmiyorum
(5,495 puan) tarafından
Allah sana bol bol sabır versin karşında ki pek anlayışlı değil anlaşılan bende kaynanamla oturuyorum da tepkini koy mutlaka yoksa olmuyo
(2,897 puan) tarafından
Aslında çok modern ve anlayışıydı şimdiye kadar resmen çocuk olduktan sonra içinden yaşlı nene cikti daha doğmadan konuşurduk bunları yapmayalım sonra  bize zor olur diye ama şimdi  "o bizim bitanemiz tüm gün ne işimiz var gerekirse sallarız" diyor sanki hep benim yanımda olacak illa ki bir gün  çalışmaya devam edecek ben yalnız kalacam
(5,495 puan) tarafından
Kıyamıyorlar canım onlar en ufak bir ağlasın sanki dunya yanıyor ama kendin en doğrusunu bilirsin
0 oy
(1,309 puan) tarafından
17 aylık hiç sallayarak uyutmadım. İlk zamanlar banada çok söylediler sallanmadan bebek uyumaz diye bal gibide uyuyo valla hepsine kapak oldu
(2,897 puan) tarafından
Malesef bunu anlatamıyoruz alışmaya başladı bile kızım  kaç defa da söyledim yani bir gün iyice çirkinleşerek söyleyecem o olacak
(1,309 puan) tarafından
Çirkefleş valla boşver sallamak çok sakıncalı
0 oy
tarafından
Benim bebek 21 günlük sallayarak uyutmayin uyku eğitimi verecem diye önceden dedim. Sallamayi cocuga alistirip ilerde bıktık sallamaktan diye yakinan kendileri sakın izin verme sallamaya bebeğin destekli uyumaya alisirsa sen çekersin kimse ugrasmaz
(2,897 puan) tarafından
Evet bende onu diyorum öyle uyumuyor uyumak istemiyorsa bırakın uyumasın ağlıyorsa illa bir derdi vardır sallamayın alismasin diye defalarca söylüyorum ama bir gün daha sert bir dil ile soylicem ozaman anlayacaklar
tarafından
Sert konuş ilerde sıkıntıyı sen çekeceksin onlar değil
0 oy
tarafından

10 buçuk aylık benimki bu zamana kadar hiç sallamadim alistirmadim canım çok şükür geçen aldim ayağıma çocuk gülme krizine girdi bir iki salladım diye oyun zannetti galiba :D

(2,897 puan) tarafından
Haha çocuğun tuhafına gitmiş
tarafından
Sorma vallahi ☺
0 oy
tarafından
Yooo kndilerr uyuyao
0 oy
(119,341 puan) tarafından
hic sallamadim 5bubuk aylikken annem alistirdi unuttrumak cok zordu
(2,897 puan) tarafından
Nekadar kötü bisey ya ıstemeden de olsa bize iyilik olsun derken kötülük yapıyorlar malesef
(119,341 puan) tarafından
kiz iste bu yuzden bu ulkede sallanan besik yok kuzeye hamileyken kendimi parcaladim ama bulamadim yoktu o kadar uzuldumki nasi buyutcem sallamadab diye simdide iyiki yokmus diyom
(2,897 puan) tarafından
Hee Burda da yok ben buldum malesef memleketten onu da kaynanamlar aldi getirdi  :D
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Yoı canm eskiden sallarlardı ya hep ondandır annemde bizim kızı sallayarak uyuturdu bizdeyken sonra ben temrar alıştırdım beşiğine yatırıyorum nazar ayetlerini açıyorum uyuyana kadar onu dinleyerek sakin sakin uyuyo kuzucuğum
(2,897 puan) tarafından
Maşallah insallah bende kendi istediğim gibi alistirabilirim
(5,220 puan) tarafından
İnşallah canm
0 oy
tarafından
Hiç sallayarak uyutmadim iki bebemi de .
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Sarsmadan sallanır ama.kucik ztn daha 
(2,897 puan) tarafından
Evet sarsmadan bazen bende sallıyorum çünkü daha anne karnında saniyormus kendini ama onunki resmen bayıltarak sallama
0 oy
(7,196 puan) tarafından
İki yaşına kadar emerek uyudu sütten kesince de koluma uzanarak uyumaya başladı çok şükür Rabbime :) sallamak istemiyorsan sallama canım bebekleri biz alistiriyrz sallamaya . Bende denedim sallamayi ama asla istemedi bende zorlamadim . 
(2,897 puan) tarafından
Maşallah ne güzel
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Kızım İlk bir iki ay emerken uyudu, sonra kucakta gezerek baktım olacak gibi değil ayağıma aldım öyle devam ediyor, sadece gece uykusuna geçerken emerek uyuyor şimdi. Oğlum iyiydi sallanan sandalyede omzumda uyurdu:) 
0 oy
tarafından
Hayır sallamadan büyür ben ne güzel sallamiyordum gelen salladı giden salladı yapmayın dediğim halde yaptılar çocuk sallanmaya alıştı insanlar çok fikirsiz yapma denileni inadına yapıyorlar 
(2,897 puan) tarafından
Aynen ya kac defa dedim bir gün çirkinleşerek söyleyecem o zaman anlarlar belki
Sanki bana hep biri yardımcı olacak illa ki yalnız kalacam ee sonra tüm gün bebek salla
tarafından
Sert söyle ben de söyledim söyledim dinleyen olmadı ..birde memeye alıştıracaklardi memeyi sakladım Allah'tan yalancı meme gibi derdimiz yok duran çocuğun ağzına plastik memeyi sokacaklar birde onu biraktirmakla uğraş
0 oy
(764 puan) tarafından
yanlis diyorlar ama bende salladim sallamasam uyumazki anacim kucucuk bebek ama. buyuyunce sallamadim hic
0 oy
(4,174 puan) tarafından
Kızımda oglumda sallamayı sevmezlerdı emzırıp yerine koyuyorum. Emerek uyuyorlar sallamak cok zor bana gore ıyıkı alıstırmamısım
0 oy
tarafından
Sadece 4 aya kadar salladım o kadar yanına uzandı m öyle yatıyor.. 
0 oy
(1,372 puan) tarafından
18 günlük bebek sallanirmi yani canım 5 aylık felandi sallayarak uyutmaya başladım ondn önce zaten hep uyuyor geleli 49 i çıkmadan sallamak nedir 
0 oy
tarafından
Yeni doğan bebek zaten sallanmaz onların beyini şu çocuk sallandığınız zman uyumuyor bir süre sonra bayiliyor  bakın bu çok ciddi bir şey, asla izin vermeyin annesi sizsiniz  daha sonraki günlerde ilgelenecek olan sizsiniz 
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Büyük kizimi bir gün bile salamadim küçük kızım 4 aylık sallanmadan asla yatmıyor

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 348 göst.
29 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde Özgegizem (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 343 göst.
8 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 230 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Elif34 (254 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 237 göst.