0 oy
69 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (506 puan) tarafından
38 haftalık hamileyim dün kontrole gittim bana bebek dönmüş ama Çarşamba günü çatı muayenesi yapacam dedi cumada doğum olur dedi çatıdan sonra karar verecekmiş sezeryan mi normal mi diye sütüm olması için neler yemeliyim şimdiden nasıl beslenmeliyim ne yapmam lazım bilginiz var mi

4 Cevaplar

0 oy
(308 puan) tarafından
Hamilelikte bişey yapmadım da doğumdan sonra bol bol su ve rezene çayı çok iyi
(506 puan) tarafından
Anladım canım o zaman şimdiden erken biseyler yapmak icin
-Reklam-
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Özel birşey yapmana gerek yok canım doğumdan sonra odaya gelince hemen bebeğini emzirmeye başla ve sık sık en geç saat başı emzir bol su iç sütün gelecektir zaten gelir mi gelmez mi diye düşünme bile 
(506 puan) tarafından
Sezeryandan sonra süt olmaz zor olur diyorlar bide göğüslerim çok aşırı küçük korkuyorum süt olur mu olmaz mı diye
(2,039 puan) tarafından
Çoğu hurafe kuzum bende iki defa sezeryan oldum üstelik biri 36 haftalikken erken oldu sütün gelmez dediler bir defa bile mama vermedim bebeğime odaya gelir gelmez emzirmeye başladım dediğim gibi sık sık emzirdim hemen o gece geldi sütüm
(506 puan) tarafından
Ayy masallah ne güzel dua et benimde olsun ❤️
0 oy
tarafından
Şimdiden birşey yapmana gerek yok. Doğumdan sonra bol su ve bol bol emzirmekle artar zaten. Beslenmene dikkat et. Benim annem iki doğumda da eti bol soğanla kavurup yanına bulgur pilavı ve hoşaf yedirirdi. Sütum bol bol olurdu. Yanında kim kalacaksa yaptır ☺️
(506 puan) tarafından
Sezeryandan sonra süt olmaz geç olur diyorlar bide göğüslerim aşırı küçük hiç büyümedi sütüm olur mu olmaz mı onu düşünüyorum
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Bence birsey yapma. Yediklerinle birlikte sutun çogalir ve akarsa o ilk süte yazik olur kii onu almasi çok önemli. 2 dogumumda sezaryen oldu, zamansiz emzirdim devamli emzirdim sutumde geldi. 
(506 puan) tarafından
Sezeryanda süt olmaz zor olur diyorlar kimisinden duyuyorum daha hamileyken süt geliyor benim ne göğsum büyüdü ne de ucu çıktı aşırı küçük korkuyorum da sütüm olur mu emzirebilir miyim diye
(1,363 puan) tarafından
Kaygilanirsan olmaz. Akisina birakirsan rahat olursan, stres yapmazsan  sutunde gelir. Saglicakla kavusun
(506 puan) tarafından
İnşallah şimdiden stresliyim

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 494 göst.
13 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde SL (1,012 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 51 göst.
6 Kasım 2023 Kültür-Sanat kategorisinde ...... (650 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 133 göst.
9 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Prenses2 (111 puan) tarafından soruldu