0 oy
98 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (5,541 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 8 aylık ek gıdaya başladım ama ben ne vereceğimi şaşırdım şöyle değişik tarifleri sabah öğle akşam olacak şekilde verebilecek var mı 

8 Cevaplar

0 oy
(1,569 puan) tarafından
Bende beklim burada 
-Reklam-
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Un kavur üstüne su ekle kaynat sonrasında herhangi bir sebzeyi hasla içinde püre yap ver. Bazen su yerine kemik suyu koy kendin yap

İrmik ve meyveyi birlikte kaynat çatalla ez ver.

Patates haşlayıp verebilirsin yoğurdun içine meyve de ol lur
(5,541 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(4,589 puan) tarafından

patatesli, soğanlı veya lorlu omlet olabilir. Krep yapabilirsin: 1 yumurta sarısı, 1 kaşık yoğurt, 2 kaşık su karıştırıp üzerine 2-3 kaşığı tam buğday unu ekle. Arkalı önlü pişir teflon tavada sonra içine muz, avokado, peynir ne istersen sürüp rulo haline getirip minik minik kesebilirsin.

Yoğurt verebilirsin içine meyve haşlayıp karıştırabilirsin meyveli yoğurt gibi kuru meyve de haşlayıp çekip karıştırabilirsin.

Hurma topları yapabilirsin.
(5,541 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım insallah yer
0 oy
(92 puan) tarafından

Canim heegun farkli bisey yapiyorum.Bebegim daha cok blw seyleri seviyor.Sulu seylei tukuruyordu yeni yeni az az yiyro.Sabahlari sunlari yapiyorum.Ben beyazinida denedim 9. ayda baktim alerji yok Beyazi ile birlikte yumurta kullaniyorum artik.

Kahvalti cesitleri heegune biri mesela oyle dusun

Yumurta haslama

omlet cesitleri nasil bunlar.Soyle ki icine ispanaktan tut balkabagina kadar hersey koyiyorum gun gun.Birgun ispanak bir gjn balkabagi rendeliyorum buzluktan ruseym kapya biberden salca yaptim ondan lor peyniri  avakado boyle yani omletler

pankek bunada cesitli dusun.Icine hersey katiyorum.Tahinli bile yaptim

krep 

Ogle 

cesit ceait sulu yemek ya da corbalar.Ezogelin mercimek ispanak yemegi eriste yogurtlu gibi gibi...

Aksam

Balik mesela baligi da kofte izgara

Kiyma ile cesitli kifteler

Degisik sebzelerle mucverler kereviz kabak bal kabagi pirasa havuc brokoli karnabahar sarimsak sogan ceait cesit katip yapiyorum

Ara ogun bazen yapiyorum bazen yapmiyorum

Yogurt hergun mutlaka veririm  ceviz badem hergun veririm bazen sade bzaen muzlu bazen cevizli bademli bazen avakadolu yogurt veririm.Arada hurma haslarim buharda onu veririm bu sekilde genelde

ayrica yulaf unu irmik tambugday unu ruseym keciboynuzu pekmezi  yulaf kullaniyorum mutlaka
(5,541 puan) tarafından
Tamam canım saol denicem
0 oy
(149 puan) tarafından
Instagram da bebektariflericom var oraya bakabilirsin canım çok çeşit var 
(5,541 puan) tarafından
Tamam canım akşam kocam gelsin de ondan bakarım benim insta yok
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Instagram da arama yerine ek gıda vs yada vereceğiniz sebzenin adını yazın tarifler çıkıyor etikletlerde. Mesela ben dün pirasa yapacaktım arattım çıkan tariflerden uygun olanı yaptım bir sürü tsrif çıkıyor
(5,541 puan) tarafından
Tamam canım saol akşam bakarım inşallah
0 oy
(223 puan) tarafından
Kızım 7 aylıktan beridir aynı sofradan yemek yeriz özel olarak neredeyse hiç yapmadım ona
(5,541 puan) tarafından
Büyük kızıma bende birşey yapmadım canım ama küçük kızımin böbreğinde büyüme var hastanede yattık felan ondan dikkat ediyorum
0 oy
(7,073 puan) tarafından
Ben hiç ayrı bir şey yapmadım canım biz ne yediysek o da bizimle oturup onu yedi.
(5,541 puan) tarafından
Büyük kızıma bende birşey yapmadım canım ama küçük kızımin böbreğinde büyüme var hastanede yattık felan ondan dikkat ediyorum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 96 göst.
29 Mart 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 31 göst.
4 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (366 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 164 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde tazeAnneee (774 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.