0 oy
390 göst.
Aile kategorisinde (252 puan) tarafından
Rahmetli kayinvalideniz emine ismini koyar mısınız 

42 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ailenin içinde sağ yada vefat etmiş kimsenin ismini koymam
(252 puan) tarafından
Bende bu görüşteyim yinede sormak istedim
tarafından
:))) bu fikirde olduğumuza sevindim
-Reklam-
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ben ölenlerin ismini koymayı doğru bulmuyorum ama emine ismini koymazdım başkası çok sever bu ismi koyar tercih meselesi
(7,768 puan) tarafından
Gerçi kaynana ismi hayatta olsada koymam
(252 puan) tarafından
Iyi insandi rahmetli eşim ısrar ediyor  çok istiyorum diye ama ben emine ismini hiç sevmiyorum iki isim.olsun diyo olmaz diyorum
(7,768 puan) tarafından
İyi olsun kötü olsun ben doğru bulmuyorm kuzum bide eşini kırmadan konuş gerek olmadığını söyle ablamda kızına iki isim koydu bi isim kaynanasının adı ama kaynanası yıllar önce ölmüş ablam eşini sevindirmek için yaptı ama o da tanımadığı halde koymasına rağmen keşke koymasaydım diyo ismi zeliha
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Emine değil de mine olsa olmaz mı.
(252 puan) tarafından
Bende aynini dedim eşime mine kim ya ben annemin ismini koymak istiyorum dedi ama ben hiç istemiyorum
0 oy
(548 puan) tarafından
Koymazdim galiba blmiorm
(252 puan) tarafından
Evet başa gelince farklı oluyo
(548 puan) tarafından
Eşim çok istese koyardım belki
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Adetse koyuluyo canım 

Emine Neva olabilirmi
(252 puan) tarafından
İki isim olsun ilkini sen koy diyo ama tek kısa isim istiyorum nevayida dusunuyorum
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Koydum evet kızım 10 aylık kayınvalidenin adını koydum ama hala yaşıyor. Emine bu arada 
(252 puan) tarafından
Yaaaaa ben bu devre emine ismi uymuyo diye dusunjyordum tek isim mi
(2,537 puan) tarafından
Yok emine sultan herkes çok beğeniyor
0 oy
tarafından
İki ailedende kimsenin adını koymadım koymamda 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Aile büyüklerinin ismini koymayı sevmiyorum genelde koymazdım. Ama görümcemin adı mesela ayşe ben kzıım olursa ayşe naz düşünüyorum o ismi çok sevdiğim için ve iki doktorumun da adı oldugu için, kayınvaldemin adı da Zeynep ve Zeynep çok sevdiğim isimler arasında ilerde 2 kızım olursa birini Zeynep koyabilirim mesela. Bu gibi durumlarda koyarım sadece ismi seviyorsam yani, onun dışında farklı düşünerek koymam
(252 puan) tarafından
Guzel.gunumuze uygun bir isim olsa bende koyardım ama emine ve hiç sevmem
(149 puan) tarafından
Canim sana ozelden yazdim bakar misin
0 oy
(23 puan) tarafından
aileden birinin ismini koymazdım 
0 oy
(4,134 puan) tarafından
Benimde eşimin annesi rahmetli hic tanimadim.. kizim olcagini ögrendigimde annem ayri Ben ayri sordum eşime istersen annenin ismini koyalim diye.. istemedi.. ama emine ismi güzel 
(252 puan) tarafından
Yaaa sence güzel mi ben hiç sevmiyorum da
(4,134 puan) tarafından
Cok güzel.. ve 2ci isimde koyabilirsin
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Amine annemizin ismi koyardım
(252 puan) tarafından
Amineden emine olmuş turkcemize demi
(1,278 puan) tarafından
Aynen
0 oy
(37 puan) tarafından
kendi annemin adını bile koymam 
(252 puan) tarafından
Bnde bu görüşmeyim modern olsun  ya
0 oy
tarafından
Bunlarda çocuğu ana babalarinin ismini koymak için mi yapiyo anlamıyorum bu adamlari
(252 puan) tarafından
Annem az daha yaşasaydı kizimj gorecekti kızım adıyla geldi beni kırma diyo bende alakası yok hem vefat etmiş birini koymak istemiyorum hemde güzel ismi olsa koyardım yine
0 oy
(836 puan) tarafından
Kaynananın kaderi nasıldı.. normalde 7 sulalesjnj bırakır adaşıma ceker kaderi derler ve bu çok doğru bu kanı. Babaannemin ismi de Emineydi çok huysuz ve inatti. Şu an kardeşimin ismi ve o da aynı hani huyu suyu herşeyi..
(252 puan) tarafından
İyidir karakter olarak ama hayati hastalıkla gecti ve cok nazliydi
Hem vefat etmiş hemde hayatı çeker diye düşünüyorum bnde istemiyorum
(836 puan) tarafından
Valla benim düşüncem koyma derim eğer dediginiz gibiyse. Çünkü bazı şeylere tanık olunca bende korkuyorum açıkçası
(2,372 puan) tarafından
B*kumu ye :D
(836 puan) tarafından
Yörük köpek wawawawawawawa :))))
0 oy
(51 puan) tarafından
Annemin adı Emine annem diye demiyorum melek gibi kaynana onun için gelinimiz kendisi emine ismini koydu yeğenime  annem gibi olmasını istedi benimde 20 günlük bı kızım var kayınvalidem çok çok iyi ve ismini çok begeniyordum ismi Hazal kızımın adinida HAZAL ERVA koyduk eşime ben dedim ervanın yanında Hazal olsun mu diye kayınvalidem istemedi sonra ikna ettim sizin karariniz eğer kayinvalidemin ismini sevmesem veya ismini sevsem kendisini sevmesem bende koymazdim 
(252 puan) tarafından
Iste aynen öyle güzel bi isim olsa koyardım
ama emineler yanlış anlamasın hiç sevmiyorum
(51 puan) tarafından
Yani benfe öyle düşünüyorum yoksa güzel isim olursa insan koyar hani
0 oy
tarafından
Ben kızımın adına gül eklemek istedim annem 13 sene önce vefat etti. Kaynanam Esma koyun dedi, ben koymadım diye eşim de sırf benim annemin adını annesi yüzünden koydurmadi. Şimdi kaynanam vefat etti eşim kızım olursa esmagul diyor anladı ama kendi başına gelince. Demem o ki eşini annen vefat  edene kadar anlamazsın 
(252 puan) tarafından
Yanında olmaya çalışılır ama kimse kimsenin anne acısına derman olamaz kardeşler bile birbirine olamaz Allah korusun anneme birsey olsa dünyam yıkılır ama yinede ismini kızıma koymam olum başka doğum cok baska
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ben koymam :DD
0 oy
(297 puan) tarafından
Bende koydum ama rızam vardı 2 isim koydum ikinci benim istediğim oldu 
(297 puan) tarafından
Evet rıza olması lazım ki emine ismi gene güzel benimki türkmen di 2. İsmi modern seçtim o yüzden ilk teklif ettiğinde olur dedim ben maneviyata önem veririm herkes farklı tabi
(252 puan) tarafından
Ben zaten düğün istemedikleri için yapmadım
Ve hayalini kurduğum o düğünü başkalarında gördükçe 1.5 sene ağladım ve eşimle.hep tartıştım bende maneviyata önem.verdim hep ben üzüldüm artik bu dünyada olmayan biri birazda kendimi düşünmek istiyorum haksız mıyım sizce
(297 puan) tarafından
Tabiki haklısınız bide isim içinizde kalmasın istediğini koy kızına ♡
(252 puan) tarafından
Sagol canim benim valllq mutlu oldum zaten son 2 aydır hastalıktır cenazeydi o kadr yıprandım ki anlatamam insan çok etkileniyo
(297 puan) tarafından
Yaa allah yardımcın olsun canım başınız sağolsun
0 oy
(2,571 puan) tarafından

Kızım doğduktan 6 gün sonra anaannem vefat etti.Adi emineydi

Kaynanam yani teyzem emine koymassan hakkımı helal etmem fln bir sürü şeyler saydı.Asla koymam dedim.Eşimde bana destek çıktı.

Bebek görmeye gelen bütün misafirlere anlatıyordu emine koymadi diye:)

(252 puan) tarafından
Hahahahahahha mecbur değilsin bnde eşime diyorum göbek adı olsun kimliğine yazarsan hakkımı helal etmem diye
0 oy
(850 puan) tarafından
Emine ismi değil olay, güzel bir isim..sadece eşlerin bu şekilde diretmelerini anlamıyorum..hepimizin ömrü bir gün sonlanacak, o zaman siz de annenizin ismini koyun..bizim ikimizin babası da vefat etmiş oğlum olacak kimsenin aklına birşey gelmesin diye ikisini de koymayacam.. 
(252 puan) tarafından
Bana senin başına gelse anlardın beni diyo ben annemin yüzüne söylüyorum asla senin ismini koymam diye sevmiyorum eski çağ isimler ne alaka bnde anlamiyorum erkekleri

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 373 göst.
15 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kadriye 35 (58 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 453 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Elif34 (241 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 524 göst.
1 Mart 2023 Aile kategorisinde Semaaa87 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 440 göst.

378,252 soru

11,321,292 cevap

34,765 kullanıcı

...