0 oy
574 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Merhaba hanımlar 1 aylık bebeğim var ben salonda bebekle yatıyorum gece sık sık emzirdigim için eşim yatak odasında yatıyor çalışıyor rahatsız olmasın diyorum bu süreç sizde nasıl ilerledi bizim gibi mı yaptınız yoksa hiç yatakları ayirmadiniz mı bende araya soğukluk girmesinden korkuyorum ama bir yandanda bebeğim için katlanırım geçici süreç diyorum siz nasıl yaptınız?

48 Cevaplar

+3 oy
(11,217 puan) tarafından
sen katlaniyorsan oda katlansin. odanda yat .
tarafından
Bugünden itibaren odada yatacağım o zaman
(546 puan) tarafından
Alkıııışşş :)  Kesnlkle
tarafından
+++++
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Aaaaaaa asla böyle bişi yapma ikiniz yaptınız ikiniz bakacaksınız,bakmasa bile sesine tahammül edecek
tarafından
Tahammülü pek yok işte işi hep stresli benimde moralimi bozar sinirlenir diye düşünüyorum
tarafından
Aman kolay iş mi var. Bu kadar düşünceli olma. O bebek sadce senin değil hasta olursan fln kim bakacak alışsın .
tarafından
Annesi var yakın oturuyoruz ona güveniyor
tarafından
Ben korona oldum hastaneye yattim hiç kimse gelemedi öyle düşün. Dünyanın binbir türlü halı var. Herşeyi geçtim o bebeğe karşı sorumlulukları var. Mesele sadce eve para getirmek , bez mama almak değil yani. İlgilensin zaman gecirsin uyutsun giydirsin  vs vs
tarafından
Çok gecmis olsun haklisiniz
0 oy
tarafından
Doğdu doğalı hic ayirmadik yatakları ayırma taraftarı değildim en fazla iki hafta zorluk ceker sonra anlamaz dedim iyi ki ayirmamisim işime de geldi ben duymadığım zaman o duyup kalkiyo geri yatırıyo çocuğu 
tarafından
Birtek benim eşim mı anlayissiz ya :(
0 oy
tarafından

Senin yatak odasında bebekle beraber uyuman, eşinin salonda uyumasi daha mantıklı değil mi ? 

Bende bebekle beraber uyudum birsure ama kendi yatağımda. Yatak ayrılıyor yok aranıza soğukluk girer lafına inanmıyorum ben. Doya doya uyu bebeginle. Bu zamanlar gelmeyecek çünkü ☺️
tarafından
Bazamiz yüksek diye rahat edemedim koltuklar daha rahat geldi birde tv var gece bebek uyumadiginda kendimi oyaliyorum
0 oy
tarafından
Neden ayrı yatıyorsunuz ki, bizim eşimle gıc bıyle bır durumumuz olmadı yanı benım aklıma gelmedı gıtmek o da hıc ıstemedı cocugu bırlıkte yaptınız bu tür zorluklarına onunla bırlıkte katlanmanız kazım ayrı yatmayı doğru bulmuyorum hıc 
tarafından
Benim eşim rahatına ve uykuya çok düşkün bebek olmadan önce bile uyuduğunda rahatsız edilmekten hoslanmazdi
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Bence birlikte uyuyun ben ciddi bir sağlık sorunu olmadıkça ayrı yatmayı uygun bulmuyorum şahsen.   Kızımda da birlikte uyuduk şimdi oğlum doğdu yine birlikte uyuyoruz bu bebeleri tek ben yapmadım:))
0 oy
tarafından
Biz sadece bir kaç gün ayrı kaldık oda kaynanam yanımdaydı diye sonrasında hiç ayrı yatmadık 
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Çok yanlış yapıyorsun canım asla ayrı yatma ... Araya soğukluk girer böyle olmaz... Eşini düşünüyor olabilirsin ama sonucu kötü olabilir... Bu arada hiç yatakları ayirmadim ... 
tarafından
Üzüldüm şimdi:(
(1,118 puan) tarafından
Hiç bişey için geç değil bundan sonra uyu de ben artk orda rahat edemiyor Birlikte uyuyalım fln de eğer sorarsa eşin
tarafından
Evet zaten 1 aylık olduk artik bi söyleyeyim
0 oy
(15,136 puan) tarafından
Ben yatakları ayırmasın asla. Çünkü bu sadece benim çocuğum değil onun da çocuğu. Ama eşinin aşırı zor bir işi vardır. Uykusuz asla olmaması gerekiyordur o ayrı mesele. Mesela şoförluk gibi. Gece çocuğa onlar uyanmiyorlar ki üstelik. Biz uyaniyoruz. En fazla gözünü açar kapatır. 
0 oy
(17,703 puan) tarafından
Odamızda uyuyoruz biz
0 oy
tarafından
Cnm o onunda çocuğu gece bebeğin sesine onun gürültüsüne alışacak. Öyle yaparsan hep ister. Ama çocuklar büyüdükçe daha gürültü çıkarıyorlar alissin. Simartma esini
0 oy
(9,544 puan) tarafından
Bende salonda yattım bebeğim olduğumda baza yüksekti dikişkerden kolay yatıp kalkamadım , eşimde benimle birlikte salonda yattı birer koltukta yattık bence ayrı odalarda yatmak soğukluk getirir hem de rahatlığa alışır varsın bebek ağlasın rahatsız olsun ne olacak aileye yeni birey katıldı farkına varması lazım 
tarafından
Ne kadar düşünceli eşiniz benimki gündüz biraz ilgileniyor diye kendini savunuyor
0 oy
(3,446 puan) tarafından
İlkte ayırmadk da ikincide yatak 4 kişiyi pek kaldırmadı:) 

Tabiki uzaklık oluyor bir süre ama geçiyor şimdi biri 5.5 diğeri 3 yaşında kocamla balayı yaşıyoruz gibi geceleri yatakta iki kişi uyuduğumjz için :D
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Ne yatağını ne odanı asla ayırma bebeği koy beşiğine eşin ynında olsun ağlasa da uyusa da ikinizin de bebeği oda alışsın ve gerçekten araya soğukluk giriyor byle durumlarda çok duyuyoruz
tarafından
Esim mi cok anlayissiz ben mi cok ince dusunuyorum :(
(1,389 puan) tarafından
Bu durumu sen düşündüysen fazla ince düşünüyorsun eşin düşündüyse o onun düşnceszliği diyelim ama ayrı yatmayın derim
tarafından
Ben düşündüm onunda işine geldi
(1,389 puan) tarafından
Braz öyle olmş cnm sen eşinin ynına geri dön yat
0 oy
tarafından
Yanlış yapıyorsun bence araya soğukluk girer eşinde alışır bu duruma ben ikiz bebeklerimi 9 ay boyunca salonda yattım eşimle beraber çoğunlukla eşim kalksr geceleri alıştırma bence eşini öyle
tarafından
Ne kadar güzel hata bende o zaman ya
0 oy
(7,672 puan) tarafından
Yatakları hiç ayırmadık 
0 oy
(2,590 puan) tarafından
Ben bu düşünceye karşıyım ya canm bence ayırma yatagi zaten butun gun biz ilgileniyoruz yoruluyoruz bari gece destek olsunlar. Bizimde uykuya ihtiyacimiz var hemde daha cok cunku emziriyorsun uyuyup dinlenmen lazim ki sütun olsun. Ben hic yatak ayirmadim ilk baslarda zor oluyo ama sonra onlarda o duzene alışıyor 
0 oy
(850 puan) tarafından
Hani kaldırın ilgilensin diyemem ben de muhtemelen çalıştığı için çok sıkışmadığım sürece kaldırmam ama yatağı ayırmam..çok ağlar rahatsız olursa kendi gidebilir..bir de ben neden kendi ve bebeğin düzenini değiştireyim..
0 oy
tarafından
Valla o çocuğu tek başıma yapmadigima göre o rahat etsin ben zırt pırt kalkayım yok yani anca beraber kanca beraber hiç ayırmadim yatak kalksın uyansın o çalışıyorsa bende evde bütün gün yatmıyorum sonuçta temizlik yemek bulaşık çocuk bakımı hersey bize bakıyor sonuçta o yüzden anca beraber kanca beraber 
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Hiçte o uyanmasın diye başka odaya geçmedim oda uyanır gece ben mama yapmaya kalkarim o çocuğu susturmaya çalışır ilgilenir zaten gün içinde yemek temizlik çocuk bakımı yeterince yoruluyorum bari buna ortak olsun 

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 752 göst.
27 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Yasem1234 (152 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 592 göst.
4 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Kdrts1312. (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 662 göst.
10 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde nefesvenefis (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 459 göst.