+1 oy
839 göst.
Diğer kategorisinde (4,146 puan) tarafından

Kızlar bir şeyi çok isterseniz olmaz ya da bir şeyden çok korkarsanız başınıza gelir ya bende tam olarak bunu yaşadım sanırım 9 ay boyunca ben normal doğuracağım sezeryan istemiyorum hem korkuyorum hem bebeğim normal yolla dünyaya gelsin tüm sancılara hazırım ben diye kendimi şartlamıştım son kontrolüm 38+1 de bebek hala kanalda değildi doktorum 40 a kadar inmezse sezeryane döner bak diye uyarıyordu her gün sabah aksam tempolu yürüyüs ve pilates topunda egzersizler yaptım hurmalar yedim bebek insin diye 39+1 de heralde artık inmiştir diye umut ederek gittiğim kontrolde malesef bebeğimin suyunun baya azaldığını nst sinin güzel olmadığını hala kanala girmediğini bekleme şansı olmadığını söyledi hala Bi umut normal doğum için suni sancı ile denesek diye sordum bebek kanalda olmadığı için bunun da sonuç vermeyeceğini belki günlerce suni sancı alacagımı söyledi ve buna da vaktimiz yok bebek içerde strese girmiş zaten dedi ve o gün bebeğime kavuşacağımı sonunda anladım heyecanlıydım korkuyordum kendimi hep normal doğum diye şartlamıştım hayatımda hic ameliyat olmamıştım o ortamı görmemiştim sonuç olarak sezeryan doğuma girdim doktorum ve yanında olan tüm ekip çok iyiydi hepsi olacakları sırayla bana anlatarak yaptılar belden uyuşturma yaparken tüm aşamaları benle konusurak yaptılar ebe Bi yandan elimi tutup benimle sohbet ediyordu merak edenler için sonda takıp çıkarma kısmını inanın hiç hissetmedim zaten takarken uyuşuk oluyorsunuz ameliyat sonrası çıkardıklarında da hiç hissetmedim korkmayın ondan ameliyat gerçekten çok kısa sürdü her şey Bi anda olup bitti ben daha beklerim derken Bi anda bebeğimin ağlama seslerini duydum o an gerçekten çok güzeldi yanıma getirip koklattılar minik ağzıyla yanağımı yalıyordu Bi anda sakinleşti ve sustu çok güzel Bi andı ❤️yanımda çocuk doktoru onu muayene ederken ebe giydirirken hep izledim sonra bebeğimi götürdüler arkasından ben çıktım sonuç olarak ağrılı kısım uyuşturmanın etkisi geçince başladı ilk kalkma ve yürüyüş kısmı gerçekten çok zordu ama ucunda ölüm yok inanın başarıyorsunuz Bi şekilde sezeryan olduğum için sütümün hemen gelmeyeceğini söylediler ama biz ablamla sabaha kadar emzirmeye uğrastık ve az da olsa sütüm geldi bu sayede hemen.. Sezeryan zor mu derseniz bence zor çünkü normal doğumdaki hemen ayağa kalkma kısmı malesef olmuyor bugün 6. Gün ve hala ufak ağrılarım var zorlanıyorum ve aklım hala yapamadığım normal doğumda :) çünkü hep sancıları bebeğime kavuşacağım anı normal doğum sahneleriyle hayal ettim sonucunda çok şükür ikimizde sağlıklıyız ve kavuşmuş olduk Bi şekilde <3 son olarak gerçekten ultrason kilosuna güvenmeyin hamilelik boyunca gelişimi hep Bi hafta önde olan doğumdan hemen önce 3500  ölçülen bebeğim 2800 doğdu.. Biraz uzun oldu sanırım bebekten fırsat buldukça sezeryan doğum hakkında merak ettiklerinizi cevaplayabilirim.. :)

31 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Gozun aydin Allah saglikla anali babali buyutmeyi nasip etsin
(4,146 puan) tarafından
Saol canım ❤️
-Reklam-
+1 oy
(7,643 puan) tarafından
Gerçekten öyle. Bir şeyi çok istemeyeceksin hayırlısı buysa olsun demek çok önemli. Ben de normal doğum diye tutturdum ve her şey yolunda gidiyordu. Ama maalesef birtakım cahil doktor müsveddesi yüzünden (hakkımı asla helal etmiyorum o günkülere) doğumdan sonra kan kaybından bayılıp ameliyata alındım. Ölüme ramak kalmış resmen. Toplamda 9 tüp kan ile anca toplanabildim. KESİNLİKLE HER ŞEYİN HAYIRLISINI İSTEMEK ÖNEMLİ BİR KURAL.

Rabbim analı babalı büyütsün çocuğunu ve seni ona hayırlı bir anne onu da sana hayırlı bir evlat eylesin ❤️
(7,643 puan) tarafından
Diyorum ya canım ben de çok fazla istiyordum kesinlikle normal doğum diye şartlamıştım ama dualarımda da hayırlısı olsun hayırlı normal doğum olsun diyordum :) ve sonuç bebeğim de ben de sağlıksız bir şekilde kavuştuk.  Ama çok şükür topladık. Annemin ailemin eşimin desteğiyle
(4,146 puan) tarafından
Çok şükür canım Rabbim o günleri Bi daha yaşatmasın sen de bebeğin de sağlıkla yaşayın Bi ömür insallah ❤️
(7,643 puan) tarafından
Amin canım sen de öyle inşaAllah ❤️ ama Allah annemden ailemden razı olsun ❤️❤️❤️
(4,146 puan) tarafından
Allah ailelerimizi başımızdan eksik etmesin gerçekten kaç gündür ablalarım dönüşümlü başımda inan asla gitsinler istemiyorum ilk gebelik tecrübesizlik göğsümü bile sabaha kadar ablam tutturuyor bide zor emiyo bebek inat ediyo almamak için benden daha çok uğrasıyorlar banyoma kadar yaptırdılar Allah razı olsun onlardan
(7,643 puan) tarafından
Amin canım ❤️
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Gözün aydın canim☺☺❣
(4,146 puan) tarafından
Saol canım :)
0 oy
(348 puan) tarafından

Gozun aydin allah analı babalı büyütsün canim<3

(4,146 puan) tarafından
Saol canım Allah razı olsun ❤️
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Maşallah rabbim ikinizede sağlıklı ömür geçirmenizi nasip etsin cnm ağrılarına şifa versin 
(4,146 puan) tarafından
Saol canım Allah razı olsun ❤️
0 oy
tarafından
Aaaa maşallah Rabbım hayırlı sağlıklı huzurlu ömürler versin önce vatana millete sonra da size hayırlı evlat eylesin gözünüz aydın yaşınız uzun olsun❤❤❤❤❤
(4,146 puan) tarafından
Amin canım çok saol ❤️
tarafından
Sen de çok sağol geçmiş olsun. Bu arada bol bol kayısı suyu ve kahve iç kuzum gaz problemini atlatırsın hemen
(4,146 puan) tarafından
Yaa yapayım mutlaka bunları canım saol
tarafından
Sen de sagol ne demek
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütmek nasip etsiinşallah 
(4,146 puan) tarafından
Saol canım ❤️
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Gözün aydın sağlıkla büyüt ❤️☺️
(4,146 puan) tarafından
Saol canım insallah :) ❤️
0 oy
(139 puan) tarafından
Saglikla buyut inşalh ismi ne oldu
0 oy
(573 puan) tarafından
Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütmek nasip etsin inşallah ama ben 18 gün önce normal doğum yaptım kesili dikişli hala tam oturamıyorum çok oturunca dikişlerim ve popom ağrıyo doğumun her şekli zor ama o ağlama sesini duyunca başka Bi dünyaya geçiyorsun resmen Rsbbim uzun hayırlı ömürler versin inşallah yavrularımıza
(4,146 puan) tarafından
Tabi normal doğumda kolay değil canım ama sezeryan olduktan sonra dedim ki sırf normal doğumdan korkup sezeryan olanlar aklını kaybetmiş olmalı bu acı çekilir mi bu toplanma süreci beklenir mi diye yoksa her türlüsü zor tabi Rabbim hepimize sağlıkla büyütmeyi nasip etsin ❤️
(573 puan) tarafından
Benim açıklık vardı ama, sancı yoktu sancı odasına, yatışım yapıldı ve Bi kadın geldi odaya diğer odalar dolu olduğu için kadın normal doğum ağrısını çekmemek için sezeryan istemiş bir de ebe sonda takacağı zaman resmen ağladı bunu takmasanız olmaz mı çok açır diyip diyip durdu bana 7 8 saat suni verildi ve sürekli gelip gidip açıklığa bakıldı canım çok yandı hastaneyi inlettim resmen 9 cm ile doğuma girdim ve kesi atıldı sancı dan kesi parmağım kesilmiş gibi geldi sadece ama sonrası çok zor oldu tuvalete gitmeye korktum mesela ağrır diye eve geldim popo ağrımdan desteksiz oturup kalkamadım çok şükür şiçdi oturup kalkıyorum ama yine çok oturunca dikişlerim ağrıyo ve şişiyo rabbim bu süreçi herkese kolay atlatmayı nasip etsin inşallah
(4,146 puan) tarafından
Yaa senin de zor geçmiş gerçekten çok geçmiş olsun insallah kısa sürede ikimiz de toparlar bebeklerimize rahat rahat bakarız Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin insallah canım ❤️
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Sağlıkla büyütün inşallah
(4,146 puan) tarafından
Çok saolun. ❤️
0 oy
(119,112 puan) tarafından
anaaaa susamda dogdu hadi gozun aydin
benimki dogmuyo vazgecti
(4,146 puan) tarafından
Kız erken doğum riskin yok muydu senin
dr hapla acilmayi durdurdu ya o hap tamamen durdurdu simdi tik yok
(4,146 puan) tarafından
Hadi hayırlısı insallah ya Allah tek nefeste kurtarsın
amin insaallah
0 oy
tarafından
Gözün aydın bebeğin ve sen saglikliysan en önemlisi bu normal doğum nasip işi artık 
(4,146 puan) tarafından
Aynen öyleymiş canım bize nasip olmadı ne yapalım çok saol ❤️
0 oy
(75 puan) tarafından

Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün<3 bu postu açmak bana da nasip olur inşallah bekliyoruz bizim yolumuz uzun az daha  :angel:

(4,146 puan) tarafından
Çok saol canım hiç öyle deme inan zaman su misali test yaptığım gün dün gibi ama bugün kucağımda çok şükür sende sağlıkla kavuş bebeğine insallah ❤️
(75 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah biraz geç oldu yazmam ama giremedim buraya. Kokusunu içime çektiğim anı düşündükçe özlüyorum zaman durdu gibi geliyor ama Allah'ım hayırla kavuştursun da beklemeye razıyım ♡
(4,146 puan) tarafından
Amin canım Rabbim sağlıkla kavuştursun insallah ❤️
0 oy
tarafından

Ööf fosur fosur ağladim. Dayanamiyorum ben doğum hikayelerine :'(

Sağlıkla büyüsün insallah. Hayırlı bir evlat olsun. Gazsız, bol uykulu geceleriniz olsun <3

(4,146 puan) tarafından
Yaa canım :( hakkını helal et çok saol bolca aminn canım ❤️
tarafından
Helal olsun canım benim ♥️
0 oy
tarafından
Hayırlı evlat olsun canım gözün aydın
(4,146 puan) tarafından
Çok saol canım ❤️
0 oy
tarafından
Hemen hemen doğum hikayemiz ayni.. Benim de bebegim kanala girmedi, bekledik ama benim minik inatçı çıktı hastaneye yatışımından 13 saat sonra  mecbur sezeryana aldılar..  Gözün aydın olsun, sağlıklı bir ömrünüz olsun insallah❤
(4,146 puan) tarafından
Yaaa kader arkadaşım var desene bizim miniklerin gelmeye niyeti yoktu da zorla getirdik sanırım dünyaya :) çok saol canım ❤️
tarafından
Benim suyum gelmisti  öyle gitmiştim hastaneye.. Yani benim minik gelmek istiyorum ama beni yormadan alin dedi :)
(4,146 puan) tarafından
Yaa o da güzel valla :)
0 oy
(2,579 puan) tarafından
Benimde ultrasonda 3 buçuk filan çıkardı heralde 2900 doğdu bebeğim etrafında bebeğin zayıf diyenlere kulak asma zayıf bebekler güzel beslenirsa daha çok kilo alıyor hiç merak etme kocakarı hurafelerinide sakin uygulama bebeğini bı saniye gözünden ayırma benim bebeğime gazı gitsin diye bitkisel bişey icindiler 10 gün kuvoze girdi aman dikkat et sağlıkla büyüsün inşallah canım
(4,146 puan) tarafından
Aynen bizim de o kadar fark oldu canım çok şaşırdım çünkü hamilelik boyunca yemeye korkar olmustum artık kilolu bebek olacak normal doğum zor olur diye kısıyordum yerken ama kaşar avakado ceviz muz bunları da yedim baya ona rağmen böyle olunca şaşırdım valla ama önemli değil dediğin gibi kilosu zayıf olsun sağlıklı olsun yeter bana koca karı hurafesi de çok ağzı olan tavsiye veriyor duymazdan geliyorum bende :) iyi dileklerin için çok saol canım ❤️
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Gözün aydın canim. Ailesine, dinine ve Rabbine  layık bir kul  olsun inşallah..  aklım hala yapamadığım normal doğumda dediğine güldüm ama ☺️☺️

(4,146 puan) tarafından
Gerçekten öyle ama ne yapayım hep normal doğum sancı anları kendimi teselli edişim falan vardı hayallerimde :))nasip değilmiş ne yapalım canım çok saol ❤️
0 oy
tarafından
Gule gule buyut canimmm ilk gunlerim geldi aklima bebegim 8 aylik suan ozledim valla ilk gunlerimi tadini cikar bugunlerin.benimkinide 2800 diye doguma girdim 2500 dogdu paşam
(4,146 puan) tarafından
Yaa insallah bizimki de yormadan büyür sağlıkla canım Rabbim evlatlarımızı bağışlasın çok saol ❤️
tarafından
Aminnn kuzum ❤

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 354 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 274 göst.
14 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Gamzeec (395 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 502 göst.
7 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Minnoş (360 puan) tarafından soruldu