0 oy
529 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
On bir aydır evliyim ama kaynanama alisamadim eşimle altı yıl arkadaştık o süreçte kavga ettik kaynanamla arkamdan konuşmuştu filan şimdi evlendik işler değişti birbirimizden özür diledik helallik aldık ama ben isinamiyorum. Bugün ailem bize gelecek gelirlerse haber et demişti ailem bana iki saat mesafede oturuyo ayda yılda bir geliyorlar zoraki haber ettim etmesem laf sokuyo geldiler ugramadilar geldiler haber edeydiniz diye. Haber ettim kendi de gelecek öğlen. Samimidir kendisi. Bazen dengesizlik ediyor ama iyi biridir kendi halindedir ama ben alışamiyorum nasıl alisacam el gibi davraniyorum hep. Annemlerle konuştuğumuz konular farklı zaten ayda yılda bir geliyorlar babam da var bı kendi olacak ortamda bu arada 22 günlük bebişim var ilk torunları ve lohusayım. Kaynanami annem gibi göremiyorum anne diyorum ama anneme olduğum kadar samimi içten olamiyorum var mı benim gibi olan 

18 Cevaplar

0 oy
(2,039 puan) tarafından
Ay bizde öyleyiz ya kaynanam ve eltimle altli ustlu oturuyoruz annem gelse ablam gelse hemen onlarda gelir bu huylarını sevmiyorum belki basbasa olmak istiyoruz özel konuşmak istiyoruz tama arada gelin de her zaman her zaman da olmaz ki 
tarafından
Aynen öyle bir sürü dedikodu biriktirmiştim hepsi askıda kaldı tüh :D
(2,039 puan) tarafından
Neyse telefonda halledersin dedikodu işini artık :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Rahat ol canım düşün ki aileni seviyorki değer veriyorum bak onlar için gelecek içini ferah tut
0 oy
(7,718 puan) tarafından
Ben de bir süre sonra bu şekilde oldum. Gerçek yüzünü gördüm de ondan sonra tiksinti geldi
0 oy
tarafından
Yavrum bir kere sıkıntı yaşandı mı asla ama asla olmuyor. Ki kendi annen gibi zaten olamaz öyle diyene inanmam ki. Mesafe her zaman iyidir. Ben bunu öğrendim. 
tarafından
Herkes diyor ya Yok annem gibi annemden çok severim falan diyorlar ben öyle olamıyorum ya bir de gerçekten eskiden sıkıntı yaşadık ya kendisi şu an hiçbir şey olmamış gibi davranıyor belki içten içe kendisi de bana kirleniyor dur bilemem bazen çünkü davranışları çok değişiyor ama işte ben de bir şeylik var bir soğukluk var
tarafından
Sen unutabiliyor musun? Hayır. Emin ol oda unutmuyor. O annem gibi diyenlerinde 100 tane de 1 falan ancadir. Gerisi hikaye.
0 oy
(13,078 puan) tarafından
Kaynana ile anne kız gibiyiz yalanına inanmıyorum ben. Kızı olmasa eşin tek çocuk olsa belki bir ihtimal. Ama dediğim gibi inanmıyorum öyle sevmelere beklemiyorum da açıkçası ne o beni kızı gibi seviyor düşünüyor ne de ben onu annem gibi bence olması gereken tek şey saygı ben ona eşimin annesi diye saygı hürmet göstereceğim o da bana oğlumun eşi diye saygı özen gösterecek bu yeterli 
tarafından
Aynen öyle ya lohusayım burada kendileri gelirken de oturur bebek sever ben giderim mutfakta iş yaparım halbuki tam tersi olması gerekiyor kadın hasta o yüzden ondan bir şey bekleyemiyorum yapmak zorunda da değil zaten ama hamileyken de bu durum böyleydi hep böyleydi Yani hasta yorgun ama merkezdeki oğlunun yanına gidince evini pırıl pırıl yapıyor
(13,078 puan) tarafından
Benimki benden hizmet beklemez ama bana da hiç özenmez ne evine misafir gittiğimde gördüm o özeni ne de doğum yaptığımda ne zaman misafir gelseler yemek yaparız kendimize dahil yapılmış yemekse tabağa koyar göndeririz ne hamileligimde gördüm aynısını ne de lohusalikta çocuk bakıyor o uğraşmasın ben yapayım getireyim diyen olmadı doğum yaptım geldim gelip bana ne yapsak ki diye soruyordu üstelik sadece ben değildim annemde doğuma gelmişti bizde misafirdi
0 oy
tarafından
Samimiyet herkese oluşabilecek bir şey değil ki canım belki zamanla alışırsın belki böyle mesafeli gider 
0 oy
(189 puan) tarafından
Ben kaynanama anne demek istemiyordum hiç eşim nişanlıyken çok baskı yaptı anne de diye.1 yıl 3 aylık evliyim hala ısınamadım.anne diyorum ama hiç içimden gelmiyor esadıda çok kötü bir kadın hiç kimseyi sevmiyor samimi diyil kendi başını istiyor.ailem gelse hiç yüz vermez.her işi hastada olsam ben yaparım.Allah affetsin ama günahım kadar sevmem
0 oy
(503 puan) tarafından
Azıcık aşım kaygısız başım. Zor canım ayrı evde cikamazmsin
tarafından
Kız zaten ayrı evdeyim sadece aynı ilçede oturuyoruz haber et diyor kendisi de geliyor ailem buraya gel sen niye bize uğramadı lar diyor adlı suyu falan oturuyoruz yani oturduğumuz evler arası yarım saat var
(503 puan) tarafından
Pardon canım orasını görmedim heralde mesele canım senin evinin söz sahibi oldukları için bunu söylüyorbenim evime geln gideden onlara ney evine ne alırsan kim gelirse gelsin kaynana söyleme kendince evine karışmaya çalışıyor.
 Sevme konusuna gelince ne yaparsan yap bir kere sogunca zaten sevemezsin
0 oy
tarafından
Yani anne gibi olmaz zaten çok kaynasmayi da doğru bulmuyorum belli bir mesafe olmalı her zaman boş yere kafaya takma zamana bırak derim
0 oy
(205 puan) tarafından

Bende seninle aynı durumdayım ben 1 aylıkken kaynanam eziyet etmeye başladı bana laflar söylemeye başladı annemin hakkında kiz kardeşlerimin hakkında öyle iki yüzlü insandır kendisi 8 aylik evliyim altı üstlü otururuz 8 aylıkta hamileyim ben hamilelik boyunca sürekli ağlıyorum kaynanam sagolsun yukarıdan dedikodumu yapar ben duyarım bunları çok duydum annem bana uzakta başka bir şehirde yasiyo inan ağladığım zaman sürekli annemi istiyorum sürekli onun yanına gitmek istiyorum hiç yanından ayrılmak istemiyorum onu Cook özlüyorum :'(

(205 puan) tarafından
Olabilir hahaha ;)) onlara kalırsa bizden kötü gelin yokk  ne yapsan memnun kalmazlar kaynanam öyle mesela iş yaparım beğenmez laf yapar tam tersi
(7,023 puan) tarafından
Ay sanki biz onları beğeniyoruz.
Hiç takma kız boşver sen huzuruna bak.
(205 puan) tarafından
Vallah hiç beğenmiyorum onu tam tersi hiç ısınamıyorum ona karşı bebek bekliyoruz Allah izniyle 2 ay sonra kucağıma alicam Allah izniyle şuan onun heyecanı var nasipse ben hamile olduğumdan beri kaynanam sürekli ağlattı beni hiç açımdan şimdi umrumda değil yaptıkları bebeğimi kucağıma alacağım günleri sayıyorum o mutluluk yetiyor zatten bana :)) sende kafana takma hiç huzuruna ve eşine bak bosver gerisini
(7,023 puan) tarafından
Aynen öyle canım bebeğine odaklan sen.
Ben de artık öyle yapıyorum eşime çocuğuma odaklanıp huzuruma bakıyorum onlar da çatlasın hııhhhh :D
(205 puan) tarafından
Öyle gercektende sen ne kadar umursamazsan o daha çok patlar zatten öncelik aile zatten eşin iyiyse gerisi boştur zatten boşver kaynanada kimiş:)))
0 oy
tarafından
İnsan annesiyle de bir oturub yalnız başına ikisi konuşmak ister yani. Kaynananla beraber belki konuşamazsın bazı şeyleri..Eğer bir kaç gün kalacaklarsa ilk gün haber etme. Hasret giderin birazcık. sonra haber et
tarafından
Yok kız günü birlik gelip gidiyorlar onda da sanki ona uğramak ailemin görevi evlerimiz arasında mesave ver oysa
0 oy
(887 puan) tarafından
Kaynanamı hiçbir zaman annem gibi görmem zaten annem başka bir yerdedir o başka bir yerde daha yeniyken aşamıyorsan zaten bundan sonra da alamazsın nasıl başlarsa öyle gider
0 oy
(301 puan) tarafından
*Ana gibi yar bagdat gibi diyar olmaz demisler. Kayinvalide de dahil annen gibi şu hayatta kimse olamaz. Dunyanin en iyi insani olsa da annenin yerini kimse tutamaz. 
0 oy
(7,023 puan) tarafından
Ben 3,5 senedir evliyim aynı dediğin gibiyim bi de bizimkisi çok soğuktur.
0 oy
(15,212 puan) tarafından
Benim kayınvalidem melek gibidir. Ağzı var dili yoktur. Öyle olduğu halde ben de yanında rahat edemiyorum. Yani kendi annem kadar rahat edemiyorum. Bu normal bişey bence. Annneler geldikten bir iki saat sonra haber etseydin sen de keşke. Hem onun istediği olur hem de sen ailenle yalnız vakit geçirmiş olursun. 
0 oy
tarafından
Benn tabiki icim isinmiyo tek degilsin merak etme Allah biliyo icimi sevmiyorum batıyo kadin bana herseyi bilmek istiyo ne gerek var ben kendi halimizde olmayi seviyorum Allahtanki esimde oyle bisey soylemez ailesine gul gibi gecinir gideriz anasigil burnunu sokmadigi surece Allah yardimcin olsun keske uzakta olsaydiniz yakin olmasaydiniz
tarafından
Evlerimiz arası yarım saat altlı üstlü oturmuyoruz ama sanki ailem bana uğrarken ona uğramak görevleri hep bı trip
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Kaynana yaninda rahat edilecek birsey degil canim 
0 oy
(13,019 puan) tarafından
Sana anne sıcaklığı vermemiş demek ki daha sebgiliyken kavga etmişsiniz:)

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 1,308 göst.
3 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
20 cevap 470 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Anneolcam (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 103 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Halime tonka (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 153 göst.