0 oy
1,432 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kızlar doğumuma son 50 gün kaldı Allah ın izniyle, bi kaç aydır doğumda yanımda annem kalacak diye konusuyorum söylüyorum eşime ve doğumda son bir hafta kala bizde kalacak demiştim ve arada hatırlatıyorum yarın bir gün laf söz etmesin diye herneyse bana tamam sorun yok kalsın dedi annemde kendini ona göre ayarladı, kaynanamda memlekette oturuyor gelemem edemem diyordu şimdi ne olduysa doğumdan bir hafta önce gelicem diyor telefonda dün aksam konustuk bugün de eşim doğumda yanında annem kalacak dedi dedim kaç ay önceden annem kalacak diye konusmuştuk kadın o kadar heveslendi hazırlandı ne oldu diyorum e annem gelecek gerek yok boşuna zahmet etmesin diyor sinirlerim bozuldu gerçekten bide ben özelde doğum yapacaktım sözde ama sonra fikrini değiştirdi devlette olacak vs diyor onada tamam dedim ama refakatcı olarak anne mi kaynana mı olur kızlar yada uygun düşer mi bilmiyorum ben artık uygun düşmeyi de kenera bıraktım kadın hastayım elim kolum bacağım tutmuyor diyordu torununa bir parça bişey örmedi almadı o hasta haliyle bana nasıl bakacak aklım almıyor yardım etmeye geliyorum diye ağzımdan burnumdan getirmeye geliyor gibi hissediyorum 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından

sen kimi istiosan o kalmali bence annenin yanında daha rahat edersin bence 

tarafından
ah bu eşler ah konussan anlamicak şimdi seni uzecek peki normal mı sezeryanmi olucak kuzumm
tarafından
Allah izin verirse normal doğum
tarafından
benim sezeryan olucak biz şimdiden hiç konusmadik ama ben annem kalsin desem evet der benimki ya sakince konussan gönlünü alacak şekild e
tarafından
Zaten ilk başta tamam diyordu ama ailelerimiz konusmuyor ve sırf annem kalmasın diye kaynanam geliyor yoksa gelmiyordu eşimde annesinin ağzına bakıyor ne derse onu yapıyor o yüzden benim lafımı pek kaideye almaz annesi bişey istediyse gözü beni görmez
tarafından
doguracak sensin aciyi çekecek sensin senin ne istediğin daha önemli bence ama daha zamanı var konuşmaya uğraş
-Reklam-
0 oy
tarafından

Anne daha rahat benim kaynanam kaldı ve malesf ki her yerimi gördü doktorlar muayne ederken

tarafından
Bana göre utanç verici bi durum ve kaynanamın bana bakabileceğini sanmıyorum inşallah vazgeçerler bu sevdadan
tarafından
İnşallah canım anne daha rahat aynı durumu bende yaşadım en sonunda kavga çıkcaktı kim kalırsa kalsın dedim o kalmış :((
tarafından
Hende ne utanç :(
tarafından
Doğumdan sonrada kalacak kalması sorun değil ama o halimle inşallah beni bunaltmazlar kendi evimde misafir gibi hissediyorum eşimin ailesi gelince
0 oy
(4,995 puan) tarafından

Benim sezeryan olacak annemi istiyorum kıyafet değiştirmesi kanamam olacak annemin yapması dâhâ iyi benim için yürütecek kaldıracak kaynanam kalmak istese de istemem bana gelince yaşlı oluyor o gelirse hiç birini yapmaz normal gündüz gelir akşam gider evine en iyisi kendi annen 

tarafından
Aynen benim ki de öyle işlerine gelmeyince hasta oluyorlar yaşlı oluyorlar ama sırf annem geliyor diye garazine yapıyor ailemle araları yok o yüzden böyle yapıyorlar arada kalan ben oluyorum
(4,995 puan) tarafından
Hiç takma kuzum annen de gelsin dakika başına seninle ilgilenmiyecek ya kaynanan sanki kolay bir şey de keyfimizden annelerimizi istiyoruz çünkü onlar bıkmadan bize bakarlar
0 oy
(2,351 puan) tarafından

Sen zaten  rahatszsin sana yardim edebilcek gevsetebilcek biri lazm zaten lohusa olucaksin birde  milletin lafsokmasiyla ugrasmasiyla ugrasamazsin sen kimle rahat etceksen o kalsin.

Esinede sole haytm annende  gelsn tamam ama refakatcim annem olsn yardm etmesi gerkcek   gerktginde beni wc ye goturucek sonucta dikislerim vs olcak zorlanicam annemle daha rahat ederm  kaynanamdan cekinitm felan de annen kalsn.

Bnmde kiz kardesm yok keske olsaydi o kalirdi onu isterdm ama benm annem kalir buyuk ihtimal yani ben kalim der  annmi de cok severm bu arada ama olgunlugndan dolayi biraz sıkıcı olur die dusunuorm kaynanamida istemem bu yuzden  ama yengemi istiyebilrm onla guzl olur herngi bi yengem olabilr hepsi makaradir adami gulmrkten öldürür bn  hastanede kalcagim sure boyunca hastaneyi bana zehir degl eglence mekani yapicak biri lazm :)) 

0 oy
tarafından

Kaynananin yanında rahat eder msn bilemem. Ama annenin yanında istediğin gibi dur 

Uzerin degisilir,muayne olcaksn sürekli normal doğumsa zaten annen gelsn. İkincksn ağrın sancin olcsk suyun gelck belki açılma olmaz alttan sürekli bakicklar kaynanan hep oda da mi olck. Eşine bunları anlt bnce 

0 oy
(247 puan) tarafından

Hem eşim hem annem kaldi özel oldgu için sıkıntı olmadı eşimde kala bildi 

0 oy
(1,350 puan) tarafından

Bence esin sana saygili degil bu konuda benimde annem yok kaynnam kalicak ama insan annesyle daha rahat eder nazi sozu geccer . Dogum yapican sonucta ozel bolgen acilabilir yada daha bi cok ozel sey olabolir annen olmasi gerek bnce kaynanan evde kalir seninle yardimci olurlar bi iki gece icin bence uzatmasn esin . 

tarafından
Hiç öyle olmuyor inanın aylardır annem kalicak annem bakar diyorum şimdiye kadar gelemeyen çalışan kadın ben gelirim diyor ve adı batasıca eltim annemin kalicagini bildikleri halde hala gel burda kal burda doğum yap diyolar Allah biliyor ya yemin ederim Böyle insanlar iflah olmasın fesat pislikler
(1,350 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun cnm ana kimse sana istemedigi biseyi zorla yaptirmaz .
0 oy
(69 puan) tarafından

Henuz dogum olmadi5 gün hastsnede yattim  doltor kaynanamı dissri çıkarıp alttnan  acilmama bakiyor işi bitip cikiyr donumu giyemeden kaynanam hemen yanima geliyr ya bi rahatsz olurda sinir oluyrm dogumda aynisini yapsin kendi agzimla cikartacam

0 oy
(1,424 puan) tarafından

Ay üzüldüm canım ya bence devlette yapma fikkrinide  kaynanan vermiştir annen yanında ise kalabilecek durumdaysa tabiki de annen kalmalı ama anne yoksa kaynana tabikide.. ama eşine şöyle yani rahat olamam ben de herşeyin tamam diyorum de sende beni anla de

0 oy
tarafından

Benim kaynanam yanımda ama annem geliyor hiç te ben kalırim vs diye atlamadi  anlayışlı bu konuda. Ve bence Eşiniz de anlayışlı olmalı doğum zaten son derece mahrem birşey ve mahremimizi aciyorken bir de kaynana ile bu durumu paylaşmak gebeyi strese sokar. Yani Eşiniz sizi dusunmuyorsa bebeginizi  düşünmeli sizin stresiniz onu da etkileyecek.

0 oy
(7,127 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin bu kocalara Kaynanalara
0 oy
(628 puan) tarafından
Benim kaynana ayakta duramıyor kilodan, birşeyede faydası yok. Annemde zaten uzakta ve hasta. Kaynanam hastaneye gelemem ama eve gelirim dedi eşim söyleyecek gelme diye. Çünkü ben evde bakarım bebeğime bana hastanede bakacak insan lazım evde değil zaten bakmazda. En iyisi canım annen iyiyse o gelsin, kaynana gelse rahat edemezsin birde üzerine bıdı bıdısını dinlersin. Yok bizim zamanımızda hazır bezmi vardı. Yok sezeryanla doğum mu vardı der başını yer. Ben dedim o gelirse sütüm kesilir yemin ederim her ay bin TL sadece mamaya verirsin eşime korkuttum bebeğimde vitaminsiz olur dedim de bir şekilde söylerim dedi günü birlik gelirse gelsin diye. O ne yemek yapar nede bebeğe bakar. Korkuyorum bebeğin üzerine düşerde birşey olur. Çünkü antidepresan kullanıyor.
0 oy
tarafından
benim ikiside kaldi hastanede sirayla evdede esim gececiyken kaldilar onun haricinda kalmadilar canim banada cdktirmeyr geliyor gibi geldi
(2,201 puan) tarafından
Bu eski post bu kadın coktannn dogum yapmstr bile ☺
tarafından
he valla çocuğu okula gidecek bizde yaziyoz kaynana anne diye:)
(2,201 puan) tarafından
Hahahah aman boşver:D bende gülelim maksat diye dedim :))
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Bence annen olmalı eğer normalse afedersin altını bile besliyor yarı geliyor o yüzden annen olması daha iyi olur esinede bunu şöyle yani doğum yaptığım gün annem götürdü tuvalete beni her tuvalette bezimi değiştirdi çünkü dikişlerden haraket etmesi zor oluyor 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 5,027 göst.
19 Ocak 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 4,699 göst.
25 Şubat 2019 Aile kategorisinde Kamile Gürkan (144 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 612 göst.
1 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Efenin annesi1 (207 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 1,233 göst.