+1 oy
218 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bu durum ne zaman bitecek şuan 26 günlüguz tek başıma bakıyorum gözlerim ağrıyor uykusuzluktan daha yolun başındayım biliyorum ama uykusu ağır biriyim ne zaman dalsam kucagimda uyudu ezdim saniyorum veya emzirirken yarı uykuluyum hep ellerimden kayıyor çok korkuyorum nerdeyse hiç uyumuyoum eşim de geç geliyor her gün geldiği gibi yatıyor yardım edenim yok ne zamana kadar bu iki saate bir emzirme işi. Emziriyorim gaz çıkar pişpişla yarım saat kalıyor geriye ve bende uyumuyoum uyuyamıyorum bana dua edin ilk bebeğim çok zorlanıyorum beceriksizlik edip Allah korusun yanlışlıkla dalgınlıkla yavrumu incitmek istemiyorum 

18 Cevaplar

+1 oy
(4,093 puan) tarafından
Valla ben hiç saat tutmadım çünkü benim kızım meme delisi 14 aylık hala saat başı ister ne sırt kaldı ne boyun 
tarafından
Ben de iki saate bir dedi hemşire sariliktanedolayi ama bu çocuk da hep emmek istiyor memislerim yaracoldu emdigini de kusuyo
(4,093 puan) tarafından
Canım doktor bana da öyle dedi de benim kızım beklemiyordu ağlıyordu sürekli istiyordu o yüzden sarılığı bile öyle yükselmedi çok işte hala devam ediyoruz gece gündüz
-Reklam-
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
22 aylık hala bitmedi saygılar :D 
tarafından
Allah yardımcımız olsun o zaman:D
0 oy
(426 puan) tarafından
Sarılık olmamasi için mecbur duzenli emzireceksin şöyle 4 aylık filan olunca biraz rahatlarsın daha yeni başlıyor zorluklar. Allah kolaylık versin canım geçici bunlar sabir
(5,028 puan) tarafından
Ayy 4 aylik olduk yarim saatte bir emmek istiyo :D
(426 puan) tarafından
Senin kokunu istiyor olabilir memeye düşkünde olabilir ek gıdaya geçince o kadar emmek istemez
tarafından
Benimki emecek gibi yapıyor memeye kafasını dayayıp uyuyo :)
(5,028 puan) tarafından
4.ay atagindayiz :( atarli ergenler gibi ne istedigi belli degil :D
0 oy
(121,289 puan) tarafından
aylarca surcek askim uyumamak icin sakiz cigne ise yariyo
tarafından
Sakız mi cigneyim bari bayilim sakiza da ahaajajaj
(121,289 puan) tarafından
uykuyu aciyo sakiz ☺
0 oy
(829 puan) tarafından
45 günlükten sonra düzene giriyor benimki öyle olmustu
0 oy
(7,507 puan) tarafından
Bir aylıktan sonra tutmadım canım. 
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Ya bn her anladığında emziriyorum. İki saatte bir gece mama veriyorum öncesinde emzirip. O iki saat aralıklarında uyuyorum. 17 günlük hala sarılık riski var mı ki ya. Bizimki biraz yükseldi artık bitti diye rahatım ben
0 oy
(1,171 puan) tarafından
Ben de hemen emzirmeye başlayınca uyumamak için keşfetten video falan açıyorum. Yoksa ister istemez gözüm dalıyor 
tarafından
Bende öyle yapayım bari
0 oy
(17,909 puan) tarafından
Emzirme yastığı al istersen o baya iyi oluyormuş .
tarafından
Bakayım bi
0 oy
(15,714 puan) tarafından
Yanlış bilgi vermek istemem canım ama devlet hastanesindeki emzirme eğitiminde bir ay kırk günden sonra kendi acıkınca uyanır demişti ama her zaman olmayabiliyor bu aile hekimligindeki ebe de iki aylıkken üç saati geçirme sen kaldır emzir demişti bebek büyüdükçe süre uzayacak kontrole gittiğinde de sor 
tarafından
Anladım sorayım canım teşekkür ederim
0 oy
(416 puan) tarafından
Benimde yavrum 21 günlük kucağıma.yastik koyup öyle emziriyorum telefonda oyun oynamayan ben oyun indirdim her uyandikca emzirirken oyun oynuyorum ki uykum dağılsın wmzir gazını çıkar yatır diğer çocukları kontrol et üstlerini ört su iç yat yarım saat geciyo ben artık alarm kurmuyorum sarılık değeri azdı şimdi hiç yok şükür düzelmiş o yüzden kendi agliyo oda 2 saati bile bulmuyo 1 saatte 1.5 saatte agliyo Allah kolaylık versin sanada gündüz uyumaya calis bebeğin uyurken benim 2 tane daha var onları okula.gonderip kızım uyuyunca 1 saatte olsa uyumaya calisiyorum gunduz
tarafından
Ben de öyle ya emecek gibi yapıyor memeye başını dayayıp uyuyo
0 oy
tarafından
1 aylık olana kadar 2 saate bir alarm kurdum. Sonra ne zaman isterse o zaman kalktı. Sarılık riskimiz falan da yoktu gelişimi de iyiydi çok şükür. 
tarafından
Anladım canım
0 oy
(322 puan) tarafından
Ahh canım benim Allah yardımcın olsun. Cok zor seni çok iyi anlıyorum ama sabret herşey düzene girer. Ben iki bebegimde de saat tutmadım huzursuzlaninca verdim hep. İlk bebeğim kolikti 6 ay iyi çektik günde 2 saat uyurdum bana da yardımcı olan kimse olmadı. Hiç uyumadı zaten sadece memede sakinleşirdi abartmıyorum 5 saat memede tuttuğumu bilirim yeter ki ağlamasın diye. Resmen kamburlaşmıştım artık. Sonra işe başladım sütüm azaldı oda bıraktı. Simdi ikinci bebeğim 5 aylık o pek memeye düşkün degildi emmek istemedi hiç ama ben zorladım. 2. Ayında kovit olduk emmeyi tamamen bıraktı. 3 aydır hala zorla vermeye çalışıyorum ama emmiyor. Bu duruma çok üzüldüm desem yalan olur ilkinde çok çektim çünkü araları 2 yaş 
tarafından
Allah seninde yardımcın olsun benimki meme emecek gibi yapıyor memeye başını dayayıp uyuyo
0 oy
tarafından
2-3 aydan sonra saat isi bitiyor kendi acikinca agliyor zaten anliyorsun aciktigini emziriyosun. Su an cok kucuk annesi. Az daha sabir...
tarafından
Aynen sabır ediyorum :( Allah yardımcım olsun inşallah
tarafından
Amin... 2 cocugumu da tek buyuttum, ustune su an bir de evden calisiyorum 11 aylik bebekle, valla inan seni cok iyi anliyorum tek olmak cok zor insan bi destek yardim ariyor. Bu yuzden annelik bu kadar kutsal. Allah hepimize guc saglik sabir versin ki evlatlarimiza yetebilelim
tarafından
Aminn ne güzel dua ettin Allah cemil cumlemizin yardımcısı olsun inşallah
0 oy
(129 puan) tarafından
Bir süre sonra düzene girer canım Allah yardımcın olsun zor
0 oy
(687 puan) tarafından
2 saatte bir geç gibi bn ilk ay sürekli emzirirdim 
tarafından
Bende öyle sarılığı bitince iki saat yaptım şimdi kendi ağlayıp emmek istiyor aslında memeye başını dayayıp uyuyo
0 oy
tarafından
canim sarilik olmamasi icin 2 saatte bir 40 dan sonra birakabilsin lakin eger cocugun sarilik riski yoksa bu 3 saate de cikar 4 saate de..  40 a kdr dikkat etmek gerek ama dedigim gibi riski yoksa gece cocuk uyuyosa sende uyu ztn kalkicak eb fazla 4 5 saat uyur. bazi doktorlar bebek acikinca kalkar gerek yok uyandirmaya bile der. ben bebekle beraber uyurdum lakin ezerim vs diosan oyle yapma tabi
0 oy
(64 puan) tarafından
Bizim doktorumuz gazi oldugu için ve kilo alimi da iyi olduğu için 3 saatte bir emzir artık demişti.1 aylıkken.eger sarılık riski yoksa kilo alimi iyi ise huzursuz olmazsa bence 3 saate çıkarın emzirme aralığını.siz dinlenmezseniz zaten sutunuz de olmaz

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 126 göst.
0 oy
3 cevap 63 göst.
0 oy
1 cevap 105 göst.
0 oy
11 cevap 168 göst.
16 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,279 puan) tarafından soruldu

399,731 soru

11,956,871 cevap