0 oy
1,257 göst.
Aile kategorisinde (242 puan) tarafından

Selam bayanlar. Ben 1 yillik evliyim kayinvalidenle cok iyi geciniyoruz allah var cok yardimci oluyor ve cok iyi bir insan kanka gibiyiz desem yeri vardir :) ama bazen sinir oluyorum gecen yaz evlendim bisey yapamamistim bu yaz kis ocin hazorlik yapmak istiyorum domatestir barbundur falan kaynanam yapma ben yapar veririm diyor ben kendim yaparim diyorum ama illa yaptirtmiyor hatta benden habersiz domates yapmış fazladan bana getirdi 10 kavonoz ama ben kendim yapmak iatiyorum hala yapma diyor sinirlerim bozuluyor sizce napmaliyim 

33 Cevaplar

0 oy
(432 puan) tarafından

Ay canım boşversene yaa ilerde zaten yapıcaz şimdi yapan varken hiiç iş arama kendine hamilesin diye seni düşünmüş kadıncağız.benimkide evlendiğinden beri yapar verir bu güzel bişey yani ne kaynanalar var burada görüyoruz şükretmeliyiz bence 

-Reklam-
0 oy
(47 puan) tarafından

Oh ne güzel. Keşke bizimkisi yapsa böyle. Bizim kaynanamgil 1 yemeği 1hafta yerler evde yemek yapmaz.misafir gelir .misafir kendi kalkıp yemek yapar .degil konserve veya kışlık hazırlamak. Bunlar  kadar pinti ve cimri insan tanımadım hayatımda ben.biz kaynana ile alt üst oturuyoruz bazen aşağıya indiğimde 1 bardak su içmeye korkarım. Kendi evime çıkıp içerim. Düşün o kadar cimri yanı. 

0 oy
(96 puan) tarafından

Cnm daha ne ıstiyon ne güzel işte ama çok kendin istiyorsan yapmayı yap o ne karışıyor senin evine ha ön varken çekiniyor san akşam yap gelip gözetleyecek  değil ya 

0 oy
(545 puan) tarafından

Bulmusta buluosun hee opup basina koyman lazim oyle kaynanayi ne diye sikayet ediosun insanlara yaranilmiyor gercekten kiz hergun kac tane sikayet gelio.buraya kaynanayla ilgili kadincagiz senin iyiligini dusunuo sakin hic bisi deme kaynana kiymetini bil bas taci et onu benden solemesi

0 oy
tarafından

Canım burda eşinin ailesinden çok dert çeken arkadaşların yazdıklarını oku gözlerini kapat ve empati yap bence. Ne güzel kayınvaliden sana yardımcı olmak istiyo belki yorulma diye. Bence onun verdiklerini al, çok gerekirse içinde kalmasın sende biraz yap hep beraber ağız tadıyla yersiniz. Bi kışlık için ağız tadınız kaçmasın ;)

(242 puan) tarafından
Yapmama fırsat vermiyor ki tüpün bitmesin diyor yahu benim tüpüm.  Kaynanam cok iyidir allah var bin kere razi olsun ama evimi sahiplenmeme firsat vermiyor bu sefer ben kendimi sorguluyorum kocam memnun degilde beni mi sikayet ediyorda annesi benim yapamam gereken herseyi yapıyor. Sacma bir konu olanilir ama psikolojik olarak kendimi yiyip bitirmek hic hoş degil
0 oy
(25 puan) tarafından

Ya artık bazı problemlere ağlıyımmı gülüyümmü bilemiyorum bacım Derdin yok sen kendine dert mi arıyon senikinede artık kusura bakma ama nankörlük denir kadıncagiz ne güzel ben yaparım demiş daha ne istiyon 

(242 puan) tarafından
Canim benim derdim kendimi yetersiz hissetmem burayi kendi yuvam gibi hissedemmmmiyorum çünkü herseyi kaynanam yapiyor allah bi kere razi olsun sorun o degil ama ben kendim yapmak istiyorum pazar alisverisimide o yapar ben bilmiyormuyum evime ne alincak o gider kafadina gore alir getirir yemek yapar getirir. Ben beceriksiz yada yetersiz değilim ama oyle hossedltiriyor psikolojik olarak kendimi bunalima sokuyorum. Yapamiyormuyum kocama bakamiyormuyum diye bana hic firsat vermiyor evimi sahiplenmem icin
0 oy
tarafından

Iyilik yaramıyor heralde size millet neler  çekiyor bunu mu şikayet ettin

(242 puan) tarafından
Herkes kendi çektiğini bilir. Benim derdim kendimi yetersiz eksik hissetmem evimi sahiplenmem icin firsat tanimamasi herseyi o yapar pazar alisverisi yemek bize getirir hicte üşenmez. Boyle olunca bende kendimi sorguluyorum kocam memnun degil mi acaba gibisinden buda benim derdim bana gore büyük bi der yuvami sahiplenememem sana göre küçüktür.
0 oy
tarafından

Sende bulmuş bunuyosun be kardeşim insan oglu gerçekten memnun olmaz

0 oy
(27 puan) tarafından

İyilik yaramıyor dedikleri bu olsa gerek daha ne istiyosun 

(242 puan) tarafından
Ben derdi mi anlatamadim mi acaba yorumlarda. KENDI EVIMDE KENDI ISTEDIGIMI YAPMAMA MÜSADE ETMIYOR. Bana firsat tanimiyor bunlar küçük seyler olabilir ama bu yüzden ben kendimi cok fazla sorguya cekiyorum ve psikolojik olarak çöküyorum. Ben artik evde yemek yapmiyorum nasil olsa getiriyor. Esimde genellikle onu tercoh ediyor zaten ben kendi yaptigimi yiyorum. Konu sadece domates degil tabi ki de. Bu kadar hayatimizin icinde olmasi hos mu . Utanmasa ortamiz yatacak
0 oy
tarafından

1 yili gecti evleneli daha kaynanamdan 1 liralik bisey gormedm evine giderm ac gelirim hamileyim gecenlerde gece rahatsizlandm arabayi istedik taksiye binin araba yok dediler bende tamamen iliskimi kestim esimde gorusmek istemiyo kendi istegiyle yani sana yapilan maddi manevi destege hic sikayet etme ne guzel hazir ayagina gelmis

0 oy
(22 puan) tarafından

Valla canim oyle kaynana bulmussun op basina koy yani 

Herkese nasip olmuyor keske benim kaynanamda oyle olsa hamile halimle her isi bana yaptirio evini bile ben temizliom

0 oy
tarafından

Sanada iyilik yaranamıyor kardeşim ya bulmuşsun bal gibi kaynanayı daha ne istiyorsun ki? Senin yorulmanı istemiyor işte 

0 oy
tarafından

Aslinda guzel bisey ama sinir oluyorsun madem evine bisey yapacakken neden soyluyorsun bak o senden habersiz yapabiliyor sende yap al bikac kavanoz buyur annecim bak nasil olmus de yapmadan once soyleme tabi hep tas koyan olur 

(242 puan) tarafından
Soylemesemde görüyor yada duyuyor ayni mahelledesin o sokagin basinde ben sonunda oturuyorum ve oturdugum apartman zaten onlarin ustumde hep esimin amcalari yengeleri falan oturuyor soylemesem ya manavdan alirken gorcek yada biri gorcek soylucek gecen gun oyle gizliden utu masasi aldim dedigin gibi yaptim soylenedim gittim aldim eve geldi yukardan halasi görmüş anneyi aramis anne hemen bize geldi neden aldin ne kadar verdin bor ton soruya maruz kaldim kacisim yok gibi gozukuyor ara bozmakta istemiyorum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 182 göst.
19 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selda41 (435 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 326 göst.
29 Aralık 2023 Aile kategorisinde Nur ayse (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 349 göst.
29 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Seymeryem (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 510 göst.

377,816 soru

11,308,414 cevap

34,739 kullanıcı

...